Balık burcu Nisan 2015 yorumu, 4 Nisan ay tutulmasını anlatıyor. 2015 yılının başında, bu yılı 3 bölüme ayırmamız gerektiğini söylemiştim, Burcuna Göre’yi düzenli okuyan değerli dostlar hatırlayacaklar. İlk bölüm en kötü bölümü demiştik, Nisana kadar süreceğini söyleyip ikinci bölümü hevesle beklemeye başlamıştık, sabrederek. İşte sonunda Nisan geldi, artık güzel günlere çok daha yakınız, az kaldı. Balık burcu için Nisan ayının anlamı “iş ve para”dır. Bu nedenle, harcamalar artabilir, para ihtiyacı olabilir, ayrıca kendinizi zevke sefaya da verebilirsiniz, en güzel tarafı da bu zaten 🙂 Nisan 2015’in astroloji gündemini şöyle özetleyeyim:

 1. Terazi burcunda ay tutulması: 4 – 10 Nisan
 2. Jüpiter gerilemesi sonunda bitiyor: 8 Nisan
 3. Pluto gerilemesi başlıyor: 17 Nisan
 4. Satürn gerilemesi devam ediyor
Nisanda birkaç yazı yazacağım için, bu yazıda sadece ay tutulmasının balık burcunu nasıl etkileyeceğini anlatacağım.

Terazi burcunda ay tutulması: 4 Nisan 2015

Çok hareketli günleri geride bıraktık, balık burcunda güneş tutulması yaşandı sonuçta, bir şeyler olmuştur mutlaka.. Biliyorum ki genel olarak iyi etkiler getirdi güneş tutulması, bu nedenle hayatınızda olumlu gelişmeler yaşandığını düşünüyorum. Umuyorum ki güzel günler sizi bekliyor olsun. Nisan ayına gelecek olursak, en büyük olay 4 Nisan’daki ay tutulması diyebilirim. Detaylara geçmeden önce, ay tutulmasını tarif eden bazı bilgiler vereyim:
 1. ay tutulması, çok güçlü etkileri olan bir dolunaydır, 5 dolunay gücündedir diyebiliriz
 2. ay tutulması, uzun süredir devam eden bir olayın sonuçlanacağı zamandır, tutulmayı takip eden 5-6 gün içinde sonuçlanır
 3. ay tutulması karar verme zamanın geldiğini gösterir, vereceğiniz karar veya yapacağınız seçim büyük olacaktır
Ay tutulmasının olduğu 4 Nisan öğle saatlerinde, hem Uranüs hem de Pluto etkileri olacak. Bu nedenle bazılarımız için gergin bir enerji ortaya çıkabilir. Enerji gergin olacak dediğimde, bazı okurlarım işlerin kötüye gideceğini düşünüyor, ama öyle değil. Gergin enerji var dediğimde, “gergin hissedeceğinizi” vurgulamaya çalışıyorum. Kendinizi kızgın hissederseniz, “bunun nedeni gezegenler” deyin, kendinize veya başkalarına boşuna kızmayın. Peki 4 Nisan ay tutulması balık burcunu nasıl etkileyecek? Bazı olasılıkları sayayım:
 1. iş hayatınızla ilgili önemli mesele sonuçlanabilir
 2. yüklü bir harcama yapmanız gerekebilir
 3. takip ettiğiniz proje tamamlanabilir
 4. sevgilinizle/eşinizle aranızda bir kriz çıkabilir
 5. iş yerinde bir kriz çıkabilir
 6. gücünüze güç katan bir başarı elde edebilirsiniz
 7. kritik bir yardım bekliyorsanız, alabilirsiniz
 8. borca girebilir, kredi çekebilirsiniz
 9. bir alacağınız varsa, tahsil edebilirsiniz
 10. iş arkadaşlarınızla aranızdaki mesele sona erebilir
Yeniden hatırlatayım, ay tutulması geçmişten bugüne yaşanan olayın/olayların, sonuçlanmasına neden olur. Belki sizin bir tercih yapmanız gerekir (iş değiştirme kararı gibi), belki de tercihi başkaları yapar ama siz etkilenirsiniz (iş başvurusunun kabul/red sonucu gibi). Peki iyi mi sonuçlanacak, kötü mü? Bu sorunun cevabını astroloji hiçbir zaman “kesin bir şekilde” söyleyemez çünkü cevap sizin tercihlerinizde, aldığınız kararlarda saklı. Eğer geçmişte doğru adımları atmayı başardıysanız, evet, olumlu olacaktır. Tersini yaptıysanız, Jüpiter burcunuzda bile olsa, olumsuz olur. Kaderimiz (çoğu zaman) kendi ellerimizde, istisnai durumlar da var tabi. Başta söylediğim gibi, Ay Tutulmasının enerjisinin, 2 yıldır süren Uranüs/Pluto enerjisiyle ilişkili olacağını düşünüyorum. Bu nedenle, özellikle iş/sosyal çevrenizdeki insanlarla ilişkilerinizde gerginlik oluşabilir. Bu gündem, sert bir mücadele olma ihtimalini taşıyor, bir çeşit güç/kontrol mücadelesi. Ayrıca, 2 yıldır hayatınızı şekillendiren iş/para/yatırım konuları da bir sonuca bağlanacak artık. Son olarak, eğer çabalarınızın sonuçlanmasını beklediğiniz olumlu bir gündeminiz varsa, çok önemli bir çıkış yapacağınızı düşünüyorum. Daha varlıklı ve/veya güçlü biri olma yolundasınız. Eğer gündeminizde gergin bir çatışma varsa, eşiniz olabilir, iş ortamındaki birileri olabilir, bu durumda bir çatışmaya da hazır olun çünkü mesele artık sonuçlanmak üzere, son bir güç denemesi olabilir. Bu arada, 8 Nisan’dan itibaren Jüpiter gerilemesi de sona eriyor. Jüpiter iş ve sağlık anlamında hayatınızı güzelleştirmek için yeniden geliyor, yani olayların lehinizde sonuçlanma ihtimali yüksek. Eğer olumsuz olursa dahi bilin ki, yakında işler düzelecek 🙂 Sevgilerimle, Ceyhun]]>