Balık Burcu Nisan 2015 yorumunun ikinci bölümünde 18 Nisan Yeni Ay ve Jüpiter etkisini anlatacağım. Yılın ilk yazısında, Nisan 2015 geldiğinde işler düzelecek demiştim. Enerji değişmeye/güzelleşmeye başladı mı değerli okurlarım, nasıl hissediyorsunuz? Geçtiğimiz ay çok hareketliydi: Güneş tutulması, Uranüs-Pluto etkileşimi derken tempo hep yüksek kaldı. Üstelik Jüpiter’in güzel enerjisi de yoktu. Nisan’da yeni bir döneme başladık, artık daha iyi hissedeceğiz, daha kolay ilerleyeceğiz, isteklerimize ulaşmak için fırsatlarımız olacak. Nisan 2015 hakkındaki ilk yazınızda bu konulardan bahsetmiştim (okumak için: Balık Burcu Nisan 2015) 3 yıldır devam eden uzun soluklu değişim/dönüşüm süreci, Nisan ayında büyük ölçüde sona erdi. Artık, hayatımızda daha az zoraki değişim olacak, işler yavaş yavaş yoluna girecek. Yeni/ferah enerji, kendini hissettirmeye başlamış olmalı. Havalar düzeldi ve keyfimiz yerine geldi sanmayın; aslında gelen Jüpiter oldu 🙂 Bu yazının konusu şunlar olacak:

 1. 18 Nisan Yeni Ayı
 2. Jüpiter’in Etkisi
Hadi başlayalım.

Yeni Ay’ın Balık Burcuna Etkisi

Yeni Ay sırasında Güneş ve Ay koç burcunda olacak, yani hepimiz bir konuya odaklanmış olacağız. Sizlerin konusu iş hayatınız ve kazancınız olacak, diğer yandan kazanma kadar harcama, bir şeyler satın alma da gündemde olacaktır. Yani henüz çalışma hayatında olmayanlarınız “ben çalışmıyorum ki, ne işi ne kazancı” demesin 🙂 Belki ailenizden/eşinizden daha çok para almanızı gerektirecek bir konu olur. Bu arada, Yeni Ay nedir, bizleri nasıl etkiler sorularına cevaben geçmişte yazdığım bir yazıyı bugün Facebook ve Twitter sayfalarında paylaştım, okumayanlar buradan okuyabilir: Yeni Ay Nasıl Etkiler Yeni ay her zaman önemlidir çünkü daha ileriye gitmek için somut bir adım atma isteği/ihtiyacı oluşur. Yeni Ayın etkin olduğu zamanlar ( 18 – 23 Nisan) hayatınızı daha iyi hale getirmek amacıyla harekete geçmek için en doğru zamandır. Bu nedenle, 18 Nisan Yeni Ayında kendiniz için yapacağınız en güzel şey, iş hayatınız veya kazancınızla ilgili değiştirmek/geliştirmek istediğiniz meseleyi tespit etmek, sonrasında ilk adımı atmak olmalı. Eğer zaten aklınızda/gündeminizde bir konu varsa, Yeni Ay etkisinin devam ettiği 18 – 23 Nisan boyunca, kendinizi kararlı ve hedef odaklı hissedeceksiniz. Bu enerjiyi/fırsatı iyi değerlendirmelisiniz. Bazı olasılıklardan bahsedeyim:
 1. iş değiştirmek için harekete geçmek, görüşmeler ayarlayabilirsiniz
 2. kazancınızı artırmak için alternatif kaynakları araştırabilirsiniz
 3. gelirinizi artıracak bir eğitime başlayabilirsiniz, dil kursu gibi
 4. kendi işini kurmak isteyenler için plan/görüşmeler yapma zamanı
 5. iş başvuruları yapabilir, bir yol haritası belirleyebilirsiniz
 6. bütçenizi düzenleyebilir, harcamalarınızı düzenleyebilirsiniz
 7. bir süredir aklınızda olan alışverişi yapabilirsiniz (tam alışveriş zamanı)
 8. ev/araba almak için ideal bir zaman, planda varsa harekete geçin
Herkesin gündemi farklı, tamamını yazmam imkansız ama mesele anlaşıldı sanırım. Önemli olan şu: para kazanmanızı sağlayan işiniz ile ilgili değişime/gelişime ihtiyaç duyduğunuz konu nedir? Para mı yetmiyor, işinizi mi sevmiyorsunuz, terfi mi istiyorsunuz, daha rahat harcamak/istediğinizi alabilmek için ek gelir mi lazım? Bu soruların cevabı sizde.. Zaten konu netse, sorun yok; harekete geçin. Eğer gündeminizde bir mesele yoksa, Yeni Ay, düşünmek ve planlar yapmak için en doğru zaman. 18 – 23 Nisan  arasında 5 gününüz olacak.

Jüpiter’in Balık Burcuna Etkisi

Jüpiter geçtiğimiz yıl Temmuz ayından bu yana aslan burcunda. Balık burcuna etkisi şu alanlarda: iş ve sosyal hayatınız arasındaki denge, arkadaşlarınızla ilişkileriniz ve sağlığınız. Bilmeyenler için söyleyeyim: Jüpiter şans, bolluk ve ilerlemek için fırsatlar getirir. Aralık – Nisan arasında Jüpiter etkisini yaşayamadınız, neyse ki 8 Nisan’da geri geldi. Jüpiter, Ağustos 2015’e kadar sizinle birlikte olacak, Ağustos sonrasında güzel enerji devam edecek ama etkilediği alan değiştirecek. Jüpiter’in yeni etkisini, zamanı geldiğinde detaylı olarak yazarım mutlaka fakat şimdi önemli olan, önümüzdeki 4 aylık süreçte neler olacağı 🙂 Bazı olasılıklar:
 1. iş/ev/sosyal hayatınız güzelleşecek, evet, hepsi birden
 2. arkadaşlarınızla ilişkileriniz sorunsuz olacak, sohbetler zevk verecek
 3. kendinizi dinç ve sağlıklı hissedeceksiniz
 4. iş yükünüz azalacak ya da siz hepsine yetişecek gücü bulacaksınız
 5. hayatınızda hemen her konuda sorunlar kolayca çözülecek
 6. hayattan daha fazla zevk alacaksınız çünkü endişeleriniz azalacak
Güzel değil mi? 🙂 Aslan burcunda olan olaylar, özellikle Dolunay, size hiç iyi gelmez çünkü Ağustos ayının enerjisi size göre değil…Yazın en güzel zamanı olmasına rağmen, endişeli ve stresli oluyorsunuz. Tabi bu alanda Jüpiter olunca, endişe ve stres azalıyor. Önümüzdeki 4 ay böyle güzel bir rahatlık sizi bekliyor, tadın varın. Benim de çorbada tuzum olsun, hayatınızı güzelleştirecek bazı önerilerde bulunayım istiyorum:
 1. eğer çözmek istediğiniz bir sağlık sorunu varsa, mutlaka doktordan randevunuzu alın
 2. sigara içiyorsanız, önümüzde 4 ay var, hemen bırakın ve beraberinde spora başlayın
 3. beslenme düzeninizi gözden geçirin, alternatif yöntemlerini araştırın
 4. mutlaka kendinize bir hobi edinin, tam zamanı, bu enerji sayesinde ömür boyuna hayatınıza renk/değer katacak bir uğraş edinebilirsiniz
 5. iş yerinde hayat tarzına uygun/huzurlu bir düzen kurun, çalışma saatlerinizi kendinize göre ayarlayın
 6. sorunsuz ilişkiler/ortam için gerekiyorsa arkadaşlarınızla/üstlerinizle gerekli görüşmeleri yapın
Uzun lafın kısası, Ağustos ayına hayatınızdaki kusurları gidermek için 4 aylık bir fırsat dönemi sizi bekliyor, iyi değerlendirin. Balık Burcu Nisan 2015 yorumunun ikinci bölümü, aylardır var olan karanlığın ardından, güzel haberler verdiğim için çok mutluyum : ) Her şey gönlünüze göre olsun.. Sevgilerimle, Ceyhun]]>