• Bilim adamları, fizoloflar: Freud, Tesla, Cicero, Roosevelt, Diesel (dizel motorun mucidi), Montesquieu, Alan Leo (modern astrolojinin en  önemli ismi)
 • Yazarlar: Oscar Wilde, Voltaire (favorimdir), Maupassant ve Çehov (öykü anlatımın iki büyük ustası),  Montaigne, Conan Doyle (Sherlock Holmes’un yazarı)
 • Müzisyenler: Bach, Mahler
 • Ressamlar: Van Gogh, Rimbaud, Gauguin
 • Bilenler bilir, bu saydığım isimlerin tamamı, bulundukları alanda çığır açan insanlardır. Neptün etkisini anlatırken, sınırların çözülmesi demiştim ya, işte bu insanlar yaşadıkları çağın sınırlarını aşabilen insanlar olmuştur. Bu nedenle, yaşadıkları çağda anlaşılamamışlardır, öyle aşmışlar 🙂 Örneğin Frued, psikolojinin temel kavramsal alt yapısını neredeyse tek başına oluşturmuştur.

  BALIK BURCU OLUMLU NEPTÜN ETKİSİ

  Öncelikle, Neptün benlik ve hedef algınızı, iradenizi aşındırmaya başlayacak. Neptün Retro olduğunda ise, geçmiş deneyimleriniz sonucu oluşan karakterinizin sınırları/bakış açınız çözülecek. Neptün, 14 yılda defalarca Retro olacağı için, çözülme etkisi birikecek ve 14 yılın sonunda hedefine ulaşacak. Balık burcu, Neptün sürecinde yaratıcı hedefler seçmeli, geçmişten gelen hedefleriniz size anlamsız gelecektir. Hayatınıza yeni, ilahi bir anlam katmak isteyeceksiniz. Bu dönemde, müzikten bir an olsun uzaklaşmayın, mesela  gitar/keman çalmaya başlayın. Ayrıca, drama/tiyatro ile uğraşmak için mükemmel bir zaman, daha iyisi olamaz. Özellikle henüz meslek seçmemiş olan balık burcu mutlaka oyunculuk/drama veya müzikle ilgilenmeye başlasın. Balık burcu için müzik ve dramanın ötesinde çok alternatif olacak. Resim yapmak, mühendisliğe yatkın olanlar için bir icat peşinde koşmak sonuç verecektir. Bu dönem, hayatınızın en yaratıcı dönemi, nasıl konum alacağınızı doğum haritanızdaki diğer etkiler belirleyecek. Ancak hikayede anlattığım yunusun, katıldığı yunus topluluğunun liderini örnek seçip ona benzemeye çalışması gibi, balık burcu kendine bir örnek/idol bulmalı. Bu sayede, çözülen benliğinizin hangi yönde yeniden hangi forma bürüneceğini bilinçli olarak siz seçin. İster Hürrem Sultan’ı, ister Rihanna’yı seçin, siz bilirsiniz 🙂 ama bir idol seçin ve bu idol sizi daha yüksek bir noktaya taşısın. Benliğimiz gerçeklik algımızın sınırlarını belirlediği için, zaman zaman hayallerin peşine kapılmanız mümkün. Bunu yenmenin yolu, örnek aldığınız kişiyle benliğinizde kuracağınız yakınlık olacak.

  BALIK BURCU OLUMSUZ NEPTÜN ETKİSİ

  Balık burcu, Neptün’ün olumsuz etkilerinden şöyle etkilenecek:
  1. sigara, alkol gibi bağımlılık yapan maddelere yatkınlık
  2. hayatın gerçekleriyle yüzleşmekten sakınmak, kaçınmak, görmezden gelmek
  3. yanlış insanları örnek almak ki en tehlikelisi bu
  4. kendinize güveniniz azalabilir, daha kırılgan olabilirsiniz
  5. hedefsiz hissedebilirsiniz
  Balık burcu, Neptün’ün gerçeklerden uzaklaşma eğilimine karşı özellikle dikkatli olmalı. Hayat hepimize zorluklar getiriyor, siz bunlarla uğraşmak istemeyeceksiniz belki ama mecbur kaldığınız zamanlar olacak. Yaşadığınız hislerin, Neptün enerjisinden kaynaklandığını bilerek yaşayın, zorluklar sizi hedeflerinizden caydırmasın ve ayrıca kesinlikle alkol/uyuşturucu gibi tek etkisi gerçeklerden uzaklaştırmak olan uyuşturuculardan uzak durun.]]>