Balık burcu Mayıs 2016 yorumunuz, Mayıs ayındaki önemli astrolojik olayları ve sonuçlarını anlatarak yolunuza ışık tutmayı amaçlıyor. Sanıyorum ki kıymetli dostlar, yıl başından beri “bu ay sıradan olacak” diyemedik bir türlü. Her daim bir olay, hep önemli gelişmeler.🌞 🌔 Balık burcu Mayıs 2016 yorumunuzda da “sakin bir ay bizi bekliyor” diyemeyeceğim, yıllık yorumunuzdan hatırlarsanız eğer, daha birkaç ay rüzgarlar esmeye devam edecek. Kötü sanmayın bu durumu, bu rüzgarlar bazılarımızı çok ama çok mutlu edecek. Umarım ki siz de görürsünüz. 😊

Mayıs 2016 Astrolojik Olaylar ve Balık Burcuna Etkileri

Güzel ve önemli bir haber vererek başlayalım mı? Ocak ayının ilk günlerinden bu yana, gerileme sürecinde olduğu için güzel enerjisinden mahrum kaldığımız Jüpiter, nihayet 9 Mayıs’tan itibaren normal seyrine dönüyor. 👏👏 Şans ve fırsatlar gezegeni Jüpiter, önümüzdeki ay boyunca, Eylül ayına kadar kolaylaştırıcı etkisini bizlere sunuyor olacak. Harika bir haber! 🍀 Hatırlatayım, Jüpiter balık burcunu şu konularda etkiliyor:
 1. ikili ilişkiler, aşk ve mutluluk
 2. evlilik kararı
 3. eşiniz/sevgilinizle uyum, varsa sorunların aşılması
 4. yalnız olanların yeni/doğru insanla karşılaşması
 5. eşinizin/sevgilinizin hayatında olumlu gelişmeler
 6. sosyal/profesyonel ilişkileriniz, popülerliğiniz
Kısacası haberler güzel 😊 Önümüzdeki 4 ay boyunca Jüpiter kaynaklı enerji sayesinde şunlar mümkün: Eğer bir ilişkiniz yoksa şanslı karşılaşmalar olabilir, ilişkiniz varsa evlilik kararı alınabilir, eşinizle/sevgilinizle birlikte son derece keyifli zamanlar geçirebilirsiniz, sorunlar varsa aşılabilir. Bu noktada eklemek istiyorum: Jüpiter geldiğinde bazı ilişkiler bitebiliyor. Bu durumda “Ne biçim Jüpiter etkisi bu böyle” denebilir tabi. Fakat aslında durum şu: Mutlu etmeyeceği kesin olan, artık bir kangrene dönüşmüş ilişkiler Jüpiter etkisiyle sona erebiliyor. Ayrıca Jüpiter etkisi sadece ikili ilişkilere yönelik değildir, fazlasıdır. Örneğin, iş yerinde imajınız güçlenir ve ilk fırsatta terfi edersiniz. Bu arada, Jüpiter’in sırrının “gökten inen güzellikler” olduğunu da düşünmeyin lütfen. Asıl sır bizde yarattığı motivasyon değişikliğidir.
Jüpiter geldiğinde hem istek hem de iyimserlik artar, başarıyı getiren de büyük ölçüde budur!
Diğer bir konuya geçelim. Mayıs ayında Jüpiter normal seyrine geçerken; Merkür, Mars, Satürn ve Pluto gerilemeye devam ediyor. Bu noktada bir hatırlatma yapayım:  4 gezegenin aynı anda geriliyor olmasında bir gariplik yok, her yıl yaşıyoruz bu durumu. Fakat bu sefer şöyle bir durum var: Mars ve Satürn birlikte yay burcunda geriliyor. İşte bu olayın ciddi etki ve sonuçları vardır. Henüz sürecin başında olduğumuz için sonuçlarını yaşamadık, bu ayın sonlarında ilk işaretleri göreceğiz. Peki balık burcu Mars/Satürn etkisini hangi alanda yaşıyor, neler olabilir? Bu konuya daha önce detaylıca değindiğim için (bkz. balık burcu Nisan 2016 yorumu) detaylara girmiyorum müsadenizle. Hatırlamak isterseniz bağlantıdan kolayca ulaşabilirsiniz. Ayrıca yıllık yorumunuzu okumanızı da öneriyorum, yıllık sürecin hangi aşamasında olduğunuzu hatırlamış olursunuz. ♓️ Devam edelim çünkü vurgulamak istediğim bazı olaylar ve tarihler var: Birincisi, Jüpiter kaynaklı gündeminiz çerçevesinde beklentileriniz varsa, Mayıs’ın ilk haftasında şans sizden yana olacak. Ayrıca, eğer ki etkin davranarak harekete geçmek istiyorsanız, 1-5 Mayıs arasını öneriyorum. Jüpiter etkisi açısından bakınca, Mayıs harika bir enerji ile başlıyor diyebiliriz. İkincisi, 10-15 Mayıs arasında Venüs kaynaklı güzel bir enerji olacak. Venüs varken hem finansal konular hem de ilişkiler kapsam dahilinde olur. Üçüncüsü, Mars/Satürn kaynaklı konularla ilgili devam eden süreçler, 22-28 Mayıs aralığında bir ölçüde olgunlaşacaktır. O zamana kadar acele etmeyin. Sakin ve kararlı bir şekilde düşünmeye, sorgulamaya, araştırmaya ve fikir edinmeye devam.. Dördüncüsü, Mars geriliyorken fiziksel yorgunluk, isteksizlik ve odakta değişim olabilir. Özellikle fiziksel anlamda kendinizi zorlamayın, sakatlanma riski görece yüksektir. Ayrıca neden böyle garip hissediyorum diye düşünüyorsanız ben cevap vereyim: herkes aynı. Son olarak, Mayıs ayında alacağınız kararların ve girişimlerinizin Merkür gerilemesinin gölgesinde olacağını hatırlayın lütfen. Burası önemli!! Merkür gerilemesi 22 Mayıs gününe kadar devam edecek. Bu nedenle ilk defa Mayıs ayında aklınıza gelen bir fikre bağlanmayın veya yepyeni bir girişime başlamayın derim. Merkür gerilemesi nedeniyle iletişim kazalarına açık olabileceğinizi aklınıza tutun mutlaka. Yanlış anlaşılmalar, tartışmalar, iletişim sorunları, sosyal/profesyonel ilişkilerde beklenmedik aksilikler ve gecikmeler mümkün. Biliyorsunuz Merkür gerilemesi varken şartları zorlamamak, olumsuz etkilenmeden bu süreci atlatmanın en kestirme yoludur. Bu nedenle, bir sorun mu oluştu? Hemen çözmeye çalışmayın. Bir tartışmaya doğru mu gidiyorsunuz? Öteleyin! Ayrıca iş anlaşmaları veya iş değişiklikleri yapmak gibi taahhütler vermeniz gerekiyorsa (mümkünse) gerileme sonrasına erteleyin derim. Merkür gerilemesi var diye korku içinde kaçışmanın bir anlamı yok tabi ki 😊 fakat gerilemenin farkında olmak, önemli başlangıçları ertelemek yerinde olur. ☿ 👍

6 Mayıs Yeniay ve Balık Burcuna Etkileri

Yeniay balık burcunu hangi alanda etkiliyor? Öncelikle, Yeniay boğa burcunda 6 Mayısta gerçekleşiyor. Boğa burcundaki bütün gelişmeler gibi iletişim, ulaşım, eğitim ve öğrenme alanlarında etkin olacaktır. Tabi başka etkenler de var çünkü Yeniay sırasında hangi gezegenlerin etkisinin hissedileceği de önemlidir. Bu sefer gezegenler ve etkileri harika: Jüpiter, Neptün ve Pluto olumlu etkileşimleri ile işin içindeler. Ayrıca Venüs de Güneş’e çok yakın konumda olacak. Eğer Merkür ve Mars/Satürn gerilemiyor olsaydı, son yılların en güzel Yeniayı derdim, öylesine güzel. Tek mesele, zamanın ruhu, bu güzel enerjiyi doyasıya kullanmamıza imkan vermeyebilir! Genel olarak “harekete geçmekten” ziyade “düşünüp değerlendirme” sürecinde olduğumuz için, Yeniay sırasında oluşacak kusursuz enerjiyi pas geçme ihtimalimiz var. Yine de hatırlatayım: Eğer ki olumlu bir gündeminiz varsa yahut bir meseleyi güzel yoldan çözmek istiyorsanız, Mayıs ayının ilk 10 gününü değerlendirmelisiniz. Olası Yeniay konu başlıkları:
 1. eğitim hayatınıza ilişkin gelişmeler
 2. yeni bir öğrenme süreci başlatan bir uğraş
 3. hareketli bir dönemin başlaması, seyahat gereksinimi
 4. ulaşıma ilişkin kararlar, araç/ehliyet alımı, evin/işin taşınması vb.
 5. sunum, tez hazırlamak gibi entelektüel çalışmalar
Evet Merkür, Mars ve Satürn gerilemeleri varken, zamanın ruhu atılımlar yapmayı dolu dizgin desteklemiyor fakat geleceği doğru yönde şekillendirmeyi garanti edecek değerlendirmeler ve hesaplar yapmak için harika bir zaman aralığı.. Eğer ki bazı girişimlerde bulunursanız, aklınızda olması gereken husus, gerilemeler nedeniyle ileride bazı değişiklikler yapmanız gerekebilir. Bunun da olumsuz bir yanı yok aslında. Şurası kesin: Bu ay aldığınız kararlar önemli ve meyvesini ileride toplayacaksınız.

22 Mayıs Dolunay ve Balık Burcuna Etkileri

Mayıs ayının ilk 10 gününün önemli olduğunu söyledik. Şimdi de Mayıs’ın son 10 günü hakkında konuşalım. 20 Mayıs’tan sonra, Mars/Satürn kaynaklı gündem çerçevesinde önemli kararlar alınacak ve bazı meseleler netleşecek. Nedenine gelecek olursak.. 22 Mayıs ve takip eden 5 gün içinde şu astroloji olayları gerçekleşiyor:
 1. Merkür gerilemesi sona eriyor
 2. Güneş-Mars etkileşimi
 3. Dolunay gerçekleşiyor
 4. Venüs-Mars etkileşimi
 5. Jüpiter-Satürn etkileşimi
 6. Mars yeniden akrep burcuna dönüyor
Sürekli üzerinde durduğum Mars/Satürn gerilemesi yay burcunda gerçekleşiyor. Bu bilgi bir kenarda dursun. Mayıs ve Haziran aylarında gerçekleşecek peş peşe iki Dolunay da yay burcunda gerçekleşiyor. Bu bilgiyi de yanına koyalım. Mars/Satürn kaynaklı sürecin, Eylül ayına kadar devam edeceğini Nisan 2016 yorumunuzdan biliyorsunuz zaten. Şimdi asıl meseleye gelebiliriz: Mayıs’ın son haftasındaki Dolunay ile işte bu süreçteki ilk perde açılmış oluyor. Zaten bir süredir Mars/Satürn gündeminiz devam ediyor, ne olup bittiğini en iyi siz biliyorsunuz. Mayıs’ın son haftasında, enerjik/hareketli bir döneme açılan kapılar aralanacak. Eğer ki olumlu bir gündeminiz varsa, coşkulu günler başlıyor demektir. Gelişmeleri büyük bir coşku ve hevesle kabulleneceğinizi düşünüyorum. Kısacası ileride güzel hatırlayacaksınız. 😊 Olumsuz bir gündem varsa, agresif hissetmeniz, gergin olmanız mümkündür. Belki engellenmiş hissedebilirsiniz veya aşmanız gereken zorluklar belirebilir. Diğer yandan sert tavırlarla karşılaşmanız da mümkündür. Her koşulda, Mayıs sonunda gelişmeleri sakin şekilde karşılamanızı öneriyorum. Heyecan veya kızgınlıkla ileride “keşke” denilecek adımlar atmamak için bu yazıyı aklınızda tutmanız iyi olur. Mayıs’ın son haftası önemli bir hafta! Neden böyle diyorum? Mayıs ayında olduğu gibi, Haziran ayında gerçekleşen Dolunay da yay burcunda olacak. Bu ayki Dolunay aslında bir “ara sonuç” olacaktır. Süreç bir şekilde önümüzdeki aya uzanarak yeniden gündem olacaktır. Acele etmek, meseleyi hemen çözmek gerekmiyor yani. 😊      Balık burcu Mayıs 2016 yorumunu, balık burcu olduğunu bildiğiniz sevdiklerinizle paylaşarak onları ne kadar önemsediğinizi gösterebilirsiniz. En güzelini yaşamanız dileğimle.. Zafer Ceyhun]]>