Balık burcu, 18 Mayıs 2015 günü gerçekleşecek Yeni Ay’dan nasıl etkilenecek? Bu yazı cevapları ve önerilerimi içeriyor. Sizin için Mayıs ayı hareketli bir süreci temsil eder: Arkadaşlarla buluşmalar, seyahatler, sohbetler, okunması gereken kitaplar, yapılması gereken acil işler… Yeni Ay, bu anlamda önemlidir çünkü bahsettiğim alanda harekete geçmenin zamanı gelmiştir. Her ay bir kez yaşanan Yeni Ay’ın neden çok ama çok değerli olduğunu Gelin, Yeni Ay Enerjisini Anlatıyorum yazısında anlatmıştım. Yeni Ay, 18 Mayısta boğa burcu sahasında gerçekleşiyor.

18 Mayıs: Yeni Ay

Balık burcunun önümüzdeki hafta hangi konulara odaklanacağını birkaç örnekle anlatayım:
 1. yoğunluk: ev değişimi, tadilat gibi nedenler olabilir
 2. kardeşinizle veya kuzen gibi yakın akrabayla ilgili bir karar almak
 3. araba almak-satmak
 4. üslubunuzda, tavrınızda bir köklü değişime gitmek
 5. bir eğitim/çalışma programına başlamak
 6. saygınlığınızı ve karizmanızı artırıcı ilkeler belirlemek
 7. yeni bir iş ortamına girmek ve yeni insanlarla tanışmak
 8. arka planda kalmayı reddedip görünür olmak
Yeni Ay’ın etkisi 18 Mayıs sabah saatlerinde başlayacak, takip eden 5 gün devam ederek 22-23 Mayıs civarı sona erecek.

19 Mayıs: Merkür Gerilemesi

Önceki yazınızda bahsetmiştim ancak tekrar etmekte fayda var: 19 Mayıs’ta Merkür gerilemeye başlayacak. Zaten etkilerini 1 haftadır az-çok yaşıyorduk fakat bundan sonra artacak. Bu nedenle, Yeni Ay nedeniyle oluşacak harekete geçme isteğine hemen kapılmayın, bir süre direnin. Örneğin, kardeşinizle bir sorunuz varsa veya üst kattaki komşu sürekli gürültü yapıyorsa, “yeter artık, buna bir son vermek lazım” demeyin, sabredin. Haziran ayında gerekeni yaparsınız. Gerileme sırasında yapılan başlangıçların ve atılan adımların evdeki hesaba uymama ihtimali normalden çok daha yüksektir, bunu hatırlayın.

22 Mayıs: Satürn vs Güneş

Satürn, Mart ayından bu yana geriliyor. Bu sürecin en önemli dönemeçlerinden birisi, 22 Mayıs’ta Satürn ve Güneş’in karşı karşıya gelmesi olacak. 22 Mayısı takip eden günlerde, 15 Mayısta yaşanan Mars-Satürn karşıtlığı sonucu oluşan gündemin devamını yaşayacaksınız. 22 Mayıs, 2 aydır hissettiğiniz ve 13-16 Mayısta zirve yapan baskının azalmaya başlayacağı gün olacak. Bu günden sonra, ne yapmanız gerektiğini daha iyi biliyor olacaksınız. Satürn gündeminizin detaylarını Mayıs 2015 Yorumları yazınızda anlattığım için yeniden yazmıyorum, konuyu önemseyenler yeniden okumalı. Önerim
 1. 18 Mayıs Yeni Ay’ı, sadece geçmişte başlanıp bitirilmeyen, bir şekilde yarım kalan işlere yeniden dönüp kaldığınız yerden devam etmek için ideal olacak. Ancak, yine de aceleyle hareket etmeyin çünkü telaş, Merkür gerilemesinde hata yapma ihtimalini artıran temel faktörlerden biridir.
 2. Her şey, başladığı anın enerjisini ilelebet taşır. Bu nedenle, olumsuz bir enerji varken “tamamen yeni” bir şeye start vermek YANLIŞTIR.
 3. Peki hayırlı sonuçlar alma ihtimali yok mudur? Eğer uzun süredir takip ettiğiniz, zaten her şeyine vakıf olduğunuz bir konuysa, elbette hayırlı sonuç alabilirsiniz. Ancak, dediğim gibi, tamamen yeni bir konuysa, riske giriyorsunuz.
]]>