Yükselen BalıkBalık Burcu Mayıs 2015 Yorumu

Mayıs 3, 2015by Zafer Ceyhun33

Balık burcu Mayıs 2015 yorumu, Satürn ve Pluto gerilemelerinin etkilerini içeriyor, Merkür gerilemesine dikkat çekiyor. Mayıs 2015 yorumu, bu ay en çok hissedeceğimiz astrolojik etki olan Satürn odaklı olacak. Ayrıca, Pluto’nun uzun soluklu etkisinden ve Haziran’da sona erecek Merkür gerilemesinden bahsedeceğim. Önceliği Merkür’e verelim: Merkür gerilemesi 19 Mayıs’ta başlayacak. Hemen öncesinde ise, 18 – 23 Mayıs arasında, Yeni Ay gündemi oluşacak. Yeni Ay; son derece hareketli bir enerji getirecektir çünkü eğitim, öğrenme, konuşma ve acil yapılması gereken konuları temsil eden alanda gerçekleşecek. Yeni Ay’lar harekete geçme isteği oluşturduğu için, 18 Mayıs’ı takip eden hafta bazı adımlar atmak isteyebilirsiniz. Ancak, 19 Mayıs – 11 Haziran arasında Merkür gerilemesi olduğunu göz önüne alıp, atacağınız adımları erteleme imkanınız varsa ertelemenizi öneriyorum, ya da erkene alın, 12 Mayısa kadar yapın mesela. Yeni Ay için ayrı bir yazı yazıp detayları vereceğim ama şimdiden bahsediyorum ki planlarınızı erkene alma imkanınız olsun. Diğer yandan, Yeni Ay gündeminiz “hemen yapılması gereken işler” getirebileceği için kaçış şansınız olmayabilir. O durumda neler yapılabileceğini, Yeni Ay yazınızda anlatacağım.

Satürn balık burcunu nasıl etkiliyor?

Satürn’ün bu etkisi birçok okurum için yeni çünkü muhtemelen yetişkin olarak ilk defa yaşıyorsunuz. Balık burcu bu etkiyi 28 yıl önce yaşamıştı. 45 yaşından küçük olanların yabancısı olduğu bir deneyim olacak. Bu etki 2017 yılında sona erdiğinde, insanların sizi nasıl biri olarak tanıdığını/gördüğünü çok daha iyi biliyor olacaksınız. Kariyeriniz, itibarınız, profesyonel ve sosyal hayatınızdaki statünüz gelişmiş olacak. Son derece faydalı bir süreç sizleri bekliyor diyebilirim. Satürn etkisi yorucudur ama çok da değerlidir. Satürn etkisinin sizi götürmeye çalıştığı yer hakkında bilgiler vereyim, sonra gerilemenin etkilerini anlatacağım:
 1. çok daha başarılı olmanın yollarını ve şartlarını keşfedeceksiniz
 2. insanların kime/neden saygı duyduğunu anlayacak ve daha çok  saygı göreceksiniz
 3. yeterince değer görmediğiniz iş/sosyal ortamdan ayrılmış olacaksınız
 4. itibarınız artacak çünkü artması için emek etmiş olacaksınız
 5. hayattaki rolleriniz arasına bir yenisi eklenecek, mesela evleneceksiniz ve birinin eşi olacaksınız, ya da çocuk sahibi olup anne/baba olacaksınız
 6. çekingen ve utangaç biriyseniz, göz önünde olmaya alışacaksınız
 7. daha bakımlı ve şık olmaya özen gösteriyor olacaksınız, prestiji önemseyeceksiniz
Satürn enerjisi, etkilediği alanda kendimizi yetersiz hissetmemize neden olur. O alandaki kusur ve noksanlar gözümüze batar, görmezden gelemeyiz. Sorunları çözmeden rahat hissetmediğimiz için sorunlarla yüzleşmek ve çözüm bulmak zorunda hissederiz. Zorunda hissederiz çünkü Satürn bizi rahatsız eder, bir şekilde huzurumuzu kaçırır. Zaten öyle olmasaydı, önceden görmezden geldiğimiz sorunları çözmek için çaba sarf etmezdik, değil mi? Belki yıllarca umursamadığımız meseleleri neden şimdi dert edelim ki? Satürn varken, başka çare kalmaz. Satürn gerilemesi Mart ayının ortasında başladı ancak 23 Nisan’dan beri etkisini artırdı. Bu sürecin bazı önemli dönüm noktaları var. Birincisi 22-23 Mayıs, ikincisi 21-22 Haziran, üçüncüsü 21-22 Temmuz ve son olarak gerilemenin sona erdiği 2 Ağustos. Bu yazıda Mayıs gündemini anlattığım için sadece 22-23 Mayıs tarihlerine dikkatinizi çekmek istiyorum. O tarihlerde aksaklıklar gözünüzden kaçmayacak, “bir şeyler yapmalıyım, böyle olmaz” diyeceksiniz. Zaten 23 Nisan’dan bu yana egonuz daha hassas. İnsanların tavırları sizi hiç olmadığı kadar rahatsız ediyor. “Sen kimsin de bana böyle davranıyorsun?” türünden hisler yükselmeye başladı çünkü en tepede olmak istiyorsunuz. Şöyle de diyebilirim: insanların, sizden daha üstün olduklarını ima eden tavırlarına karşı hassasiyetiniz arttı. En havalı ben olmalıyım demiyor olsanız da, ben senden daha üstünüm diyenlere fırsat vermeye niyetiniz yok. Ayrıca, siz kim olduğunuzu, neyi hak ettiğinizi herkesten daha iyi biliyorsunuz. Sizin kendinize biçtiğiniz değeri size fazla gören insanlar, sinirlerinizi diken diken ediyor artık. Tabi farklı olaylar da yaşanabilir. Mesela, çalıştığınız kurumda sizin hak ettiğiniz pozisyonu bir başkasına verebilirler, beklediğiniz terfi gelmez, hatta daha kötü bir pozisyona atanabilirsiniz. Yani Satürn etkisi en çok şu şekilde yaşanır: terfi örneğinde olduğu türden olaylar yaşarsınız veya insanların size karşı tavırları rahatsız eder, ki bu sizin iç dünyanızda olan bir şeydir. Sonuç olarak, önümüzdeki 3 yıl boyunca itibar, saygınlık, başarı ve kariyere odaklanacaksınız; zayıf halkalar kopacak. Bu sayede, daha sağlam bir imajınız olacak, prestijiniz artacak.

Pluto balık burcunu nasıl etkiliyor?

Pluto, etkilediği alanda, gerçekçi olmayan ve işe yaramayan ne varsa yıkar, sonrasında modern ve güçlü olacak şekilde inşa eder. Bu süreci kentsel dönüşüm süreci gibi düşünün: gecekondu mahallesine önce iş makineleri girer ve yıkım başlar, akabinde mühendisler ve ustalar gelir ve günün şartlarına uygun, yaşanılası bir mahalle için çalışmaya başlar. Yıllar sonra o mahalleye gelenler, karşılaştıkları manzara karşısında şaşırırlar, değil mi? Aynı etkiyi bizler de yaşıyoruz. Pluto etkisine maruz kalan alanda öyle değişiyoruz ki, uzun süredir görmediğimiz insanlar bizi görünce şaşırıyor çünkü artık farklı bir şey görüyorlar. Diğer yandan, Pluto etkisi 1o yıldan uzun sürer ve bilinç altımızın derinlerine ağır ağır tesir eder. Bu nedenle, üzerine düşünmedikçe etkisini anlayamayız. Örneğin, Satürn etkisini nasıl yaşadığınızı çok iyi biliyorsunuz çünkü bütün konsantrasyonunuz ona yönelmiş durumda. Satürn 3 yıl içinde sizi değiştirmek için acele etmek zorundadır çünkü zamanı 3 yıl ile kısıtlıdır. Pluto’nun bol bol zamanı vardır. Peki siz bu etkiyi hangi alanlarda yaşıyorsunuz? Pluto, balık burcunu şu alanlarda etkiliyor:
 1. arkadaşlarınızla ilişkileriniz
 2. stratejik dostluklar ve işbirlikleri
 3. farklı altyapıdan, güçlü insanların desteği
 4. kendinizi bir parçası olarak gördüğünüz kültür/ortam
 5. en büyük hayaliniz
 6. profesyonel başarınız
Pluto etkisi 2008 yılında başladı ve daha uzun yıllar devam edecek. Bu süreçte, size değer katmayan dostluklar sona erecek, hayatınızda kalan insanlar mutluluk ve başarıya katkı sağlayanlar olacak. Bu nedenle, profesyonel ilişkileriniz güçlenecektir. Zaman kaybetmenize neden olan, enerjinizi boşa harcadığınızı düşündüren insanlardan uzak durmaya başladıysanız, temelinde Pluto etkisi olduğunu bilin. Yani, doğru yolda ilerliyorsunuz. Önerim
 1. az sayıda, güvenilir arkadaşlarınız olsun
 2. diğer taraftan birçok insanla tanışın, bağlantılarınızı güçlendirin
 3. bu alanda zorluklar yaşıyorsanız, panzehirin aşk hayatınız olduğunu bilin
 4. yaratıcılık içeren her türlü faaliyet sizi rahatlatacaktır (sinema, tiyatro, müzik gibi)
Son olarak lütfen her zaman hatırlayın: Burcuna Göre ailesi olarak, gezegenlerin etkilerini öngörebilme ayrıcalığına sahibiz. Bu bilgileri kullanarak, güzel/zor günlerin nedenini anlayalım ve geleceğinin potansiyelini en iyi şekilde kullanalım. Bu sadece bizim elimizde çünkü iyinin de kötünün de kaynağında bizim tercihlerimiz ve bizim kararlarımız var. Balık Burcu Mayıs 2015 Yeni Ayının Etkileri yazınızda buluşmak üzere 🙂 Sevgilerimle, Ceyhun]]>

33 comments

 • iris

  Mayıs 3, 2015 at 4:49 pm

  Merhaba,
  Baliklarin mayis ayında is hayati nasil olacak?yani yeni is firsati ya da beklediğimiz firsatlar hakkında birşey söyleyebilir misiniz??
  Tesekkur ederim.

  Reply

  • Zafer Ceyhun

   Mayıs 3, 2015 at 5:10 pm

   astroloji gündemi, balık için bu ay “kariyere alanına yönelik etkiler” getirmiyor ancak bu bir şey olmayacak anlamına da gelmez elbette..

 • a

  Mayıs 4, 2015 at 3:37 pm

  Merhaba,
  Peki balıkların bu ay aşk hayatındaki gelişmeler ne şekilde ilerleyecek?
  Teşekkürler.

  Reply

 • Dilek

  Mayıs 5, 2015 at 12:59 am

  Zafer bey son 2 yıldır zorlu süreçti gerçekten. bu zorlu geçen süreç atlatılacak mı. etkisi devam edecek mi

  Reply

  • Zafer Ceyhun

   Mayıs 5, 2015 at 2:33 am

   o süreç bitti zaten Dilek hanım, yenisi başladı.

 • Nihan

  Mayıs 7, 2015 at 10:17 am

  Sitenizle yeni tanıştım emeğinize sağlık Aylık yorumlarda yükselenimiz de okumalı mıyız?

  Reply

  • Zafer Ceyhun

   Mayıs 7, 2015 at 2:30 pm

   aramıza hoş geldiniz Nihan hanım,
   Evet okuyun mutlaka, ben bu ay yükselenimin gündemini daha yoğun yaşadım mesela. Olasılıklar hakkında farkındalığınız artar hem burç hem yükseleni okuyunca.
   sevgiler 🙂
   Ceyhun

 • ali

  Mayıs 7, 2015 at 10:56 am

  merhaba hocam benim burcum balık yükselenim terazi.Suyun altında terazi dengede durmuyor,susuz ortamda balık çırpınıyor:) Hangisini ne kadar dikkate almam gerek bir fikir verebilir misiniz? Teşekkür ederim.

  Reply

  • Zafer Ceyhun

   Mayıs 7, 2015 at 2:32 pm

   burç yorumlarında her ikisini de okuyun ama karakterinizde ikisi de etkindir mutlaka 🙂
   sevgiler

 • kübra

  Mayıs 7, 2015 at 11:13 am

  hayırlı günler ceyhun bey 🙂 kızım 09/03/2003 tarihinde saat gece 02 de istanbul da doğdu acaba yükselinini öğrenebilir miyim? şimdiden teşekkür ederim sevgiler 🙂

  Reply

  • Zafer Ceyhun

   Mayıs 8, 2015 at 2:45 am

   Kübra hanım merhaba, öncelikle ailenize sağlık, mutluluk, birlik dilerim.
   kızınızın yükselen burcu yay, ay burcu boğa.
   burcu da biliyorsunuz balık..bir noktaya değineyim: diğer burçlardan farklı olarak, balık burcunun karakterini doğum saati belirler.
   kızınızın doğum saatine göre, aslında o ikizler burcu karakter özelliklerini taşıyor, zaten 12 yaşına gelmiş fark ediliyordur.
   bunun anlamı, burç yorumlarında ikizleri okumanız değil, onu söylemiş olayım, yine balık burcu olarak etkilenecek astrolojik olaylardan ancak karakteri ikizler olacak: konuşkan, okumaya ve öğrenmeye istekli, hareketli..
   yükseleni de yay olduğu için, zaten doğal bir neşe ve iyimserlikle doğmuş..
   diğer yandan, kaybetme korkusu da var, size ve özellikle babasına çok bağlıdır muhtemelen…bu etki ile doğanlar, her şey yolunda olsun diye tetikte yaşarlar çünkü her an işler ters gidecek gibi hissederler. Bazen bu hisleri aşırıya da gidebilir, öyle anlarda ona destek olun..korku, zapt etmesi en zor his olduğu için, yaşadığı olumsuz olaylarda sarsılabilir.
   sevgilerimle, Ceyhun

  • kübra

   Mayıs 11, 2015 at 10:48 am

   çok teşekkür ediyorum ceyhun bey 🙂

 • kereminkibelesi

  Mayıs 9, 2015 at 9:11 pm

  Sein yazılarıını okuyorum mutlu oluyorum ama hayat öyle değil işte.saturn balık burcunu hangi alanda etkili olacak nasıl bilebilirim acaba emeğinize sağlık.karşılıklı paylaşım da bulunmak çok güzel seni hepimiz çok seviyoruz

  Reply

  • Zafer Ceyhun

   Mayıs 10, 2015 at 12:46 am

   çok tşk ederim ilginiz için..
   Satürn etkisi “hangi alanda” etkileyecek diye sormuşsunuz. bu yazıda anlattıklarım geçerli.

 • Esra

  Mayıs 10, 2015 at 10:48 am

  Ceyhun bey merhaba yorumlarınız gercekten hep doğru çıkıyor. ben 24 02 1983 doğumluyum.29.11.2010da evlendim.kızım 02.02.2015de doğdu.şuan eşimle boşanıyoruz ve birsürü ceza davamız var aramızda.eşim 19.08.1976 doğumlu ve terkedin izmire yerleşti.sizce hayatım daha nekadar sıkıntıda gidecek.

  Reply

  • Zafer Ceyhun

   Mayıs 10, 2015 at 9:18 pm

   Esra hanım merhaba,
   keşke yorumlarım doğru çıkmasaymış dedim yorumunuzu okuyunca 🙁
   bundan sonra en güzelini dilerim.

 • halise

  Mayıs 13, 2015 at 5:09 pm

  merhaba ceyhun bey 03.03.1982 gaziantep saat 12.30 da dogmusum.oglum poyraz da 18.10.2012 istanbul saat 21:15 te dogdu.yukselenimizi soyler misiniz.baska yerlerde ikizler diyo ama 🙂 sizin yorumlara bayildim.basarilar.cok mantikli yaziyorsunuz.uslubunuz cok kaliteli.

  Reply

  • Zafer Ceyhun

   Mayıs 14, 2015 at 12:03 am

   Halise hanım merhaba, Halise ismi benim için çok değerlidir, sizi kırmak olmazdı 🙂
   yükselen burcunuz ya ikizler, ya da yengeç, 12.30 tam geçiş saati..yükselen ikizler neşeli, hareketli ve konuşkan olur..yükselen yengeç ise tam tersine sakin, durgun ve içe dönük olur, aile düşkünüdür. siz seçin..
   oğlunuz ise kesin yükselen ikizler, saati doğru ise..ayrıca güzel bir gün/saatte doğmuş. mutlu ve çok çok çok hareketli bir çocukluk geçirecek, çok yoruluyorum diyorsanız daha bir şey görmediniz 🙂
   ailece sağlık mutluluk dilerim.
   Ceyhun

 • halise

  Mayıs 14, 2015 at 3:45 pm

  cok tesekkur ederim.ismim ilkkez bir ise yaradi 🙂 ikizleriz kesin.oglum top oynamayi birakin 2 bucuk bitti top suruyor 🙂 resmen.
  oglak mayis bolumunde mehmetali yi de yanitlar misiniz 🙂 kendisi esim 🙂

  Reply

 • nisa

  Mayıs 16, 2015 at 2:19 am

  Merhabalar:)
  Öncelikle bizleri bilgilerinizden mahrum bırakmadığınız ve bunu yaparken oldukça yalın bir dil kullandığınız için teşekkür ederim 🙂
  Benim de bir sorum olacak. 19. 03. 1990 Bolu doğumluyum. Doğum saatim ise 09.45.Yükselenim bir yerde boğa başka bir yerde ikizler olarak çıkıyor. Özellik olarak ikisinden de bir şeyler taşıyorum. Ama bu konunun artık bir netlik kazanması gerekiyor. O sebeple yükselen burcumu bulma konusunda yardımcı olursanız çok sevinirim.
  Yeniden teşekkür eder, işlerinizde kolaylıklar dilerim 🙂

  Reply

  • Zafer Ceyhun

   Mayıs 16, 2015 at 5:52 pm

   merhaba, yükselen burcunuz ikizler, tereddütsüz.
   ay burcunuz da yay..ayrıca, her balık burcu, aslında diğer 11 burçtan birinin özelliklerini taşır: sizinki kova.
   kova burcu yorumlarınızı okumanız gerekmiyor, balığı okuyun ancak karakteristik özellikleriniz, kovaya uyuyor..
   sevgiler

 • nur

  Mayıs 16, 2015 at 9:52 pm

  Merhabalar ceyhun bey verdiğiniz bilgiler icin cok Teşekkürler ve hakkinizi helal edin.Yükselenimi ve ay burcumu merak ediyorum cevaplarsaniz sevisevinirim.25.02.1981,6:30, Çarşamba, Adana doğumluyum. Simdiden Teşekkürler, hersey gönlünüzce olsun…

  Reply

  • Zafer Ceyhun

   Mayıs 17, 2015 at 2:15 am

   Nur hanım merhaba,
   yükselen burcunuz kova, ay burcunuz akrep..
   güzel dilekleriniz için tşk ederim, sevgiler

 • alev

  Mayıs 17, 2015 at 8:17 pm

  Merhaba Zafer Bey,
  Şubat 2015 tarihinden bu yana sizi takip ediyorum ve verdiğiniz tarihlerde hayatımda inanılmaz değişimler meydana geldi.
  01.03.1978 tarihinde 00.00 – 00.30 saatleri arasında İstanbul sefaköyde dünyaya gelmişim.
  Şimdiye kadar çok uğraşlar vermeme rağmen sürekli bir değişim içindeyim.
  Her yıl hayatımda farklı değişimler oluyor ve bu değişimler beni çok yordu. 11 Nisan 2015 tarihinde yaşadığım bir olay sonrası hayatıma sil baştan en dibinden başlamak zorunda kaldım.
  Bir tv kanalında bir konuğun 78 yılı doğumluların çok şanssız olduğunu söylemişti.
  Sizden mümkünse eğer benim doğum tarihi ve saatime göre yıldızların o günkü konumu hakkında yorumlarınızı rica ediyorum.
  Çalışmalarınızı ve yorumlarınızı ilgiyle takip ediyorum.
  İyi Çalışmalar,

  Reply

  • Zafer Ceyhun

   Mayıs 17, 2015 at 8:21 pm

   Alev hanım merhaba,
   kişisel analizler yapmaya birkaç ay sonra başlayacağım, şimdilik mümkün değil. hazırlıklar devam ediyor 🙂

  • alev

   Mayıs 17, 2015 at 8:56 pm

   Zafer Bey,
   Merakla bekliyorum. Cevabınız için tşk ederim.
   İyi Çalışmalar,

 • sevgi

  Mayıs 18, 2015 at 6:26 pm

  merhaba ceyhun bey ben 05.03.1976 dogumluyum balık burcuyum akşam saat 21.00 civarında dogmuşum yükselen ve ay burcumu öğrenebilirmiyim

  Reply

 • fikriye

  Mayıs 20, 2015 at 12:35 am

  Merhaba Ceyhun bey,
  Doğumum Anında hastanede olan hiçkimse saat kaçta doğduğumuz hatırlamıyor ve bu sebeple yükselenimi öğrenemiyorum. 85 doğumlu olduğum için hastane benim evrakları arşive kaldırmış oradan da bir sonuç alamadım. Bir arkadaşım hayatındaki önemli tarihlerle yükselenimin hesaplanabileceğini söyledi, bu doğrumudur doğruysa nasıl yaptırabilirim.

  Reply

  • Zafer Ceyhun

   Mayıs 20, 2015 at 12:37 am

   Merhaba Fikriye hanım,
   tahmini saat aralığı var mı?

  • fikriye

   Mayıs 20, 2015 at 5:47 pm

   Gece 1den sabah 6 ya kadar bir aralık verebiliyor annem sadece 🙁

 • Yasemin

  Mayıs 26, 2015 at 2:09 pm

  13 Mart 1982 doğumluyum. Annem sabah ezanı okunurken doğduğumu söylüyor. Doğduğum günün takvimine baktım. Sabah 3-5 arasına denk geliyor. Acaba yükselen burcum ne? Kızım 04.07.2008 doğumlu. Doğum saati 15:05. Onun yükselen burcu ne acaba? Satürn etkisini dibine kadar yaşıyorum bu arada, çok sevdim 🙂 Çok teşekkürler.

  Reply

 • filizzzzzzz

  Mayıs 27, 2015 at 3:12 pm

  Slm zafer bey forum olusturmayi dusunuyormsnz? Bide uranus 9. Evinizdemi astrolojiyi kendiniz ogrenmissiniz. Yabanci sitelerdenmi yoksa kitaplardanmi fay da aldiniz… Bilgilendirirmsnz…

  Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

https://burcunagore.com/wp-content/uploads/2018/07/planets_footer.png

Takip Edin