Burç YorumlarıYükselen BalıkBalık Burcu: Mayıs 2014

Mayıs 3, 2014by Zafer Ceyhun0

Balık burcu 2014 yılına bir konu başlığı vermek isterse, sanırım büyük harflerle “iletişim” yazardı. Bir süredir iletişim tarzınız, gündeminizin en üstüne yerleşmiş olmalı.

Kendinize daha iyi bir gelecek yaratmak için hayat felsefenizi değiştirme ihtiyacı hissettiğinizi, bunu yaparken daha az konuşup daha çok okuduğunuzu/araştırdığınızı, belki tek başınıza seyahatlere çıktığınızı veya tersine, daha dışa dönük bir insan olup yakınınızdaki insanlarla temas kurma, sohbet etme, bilgi ve görüş paylaşma isteğinizin arttığını düşünüyorum.2013 ve 2014 yıllarında, her ikisi de mayıs ayında gerçekleşen güneş tutulmaları, hayatınızın gelişimini engellediğini düşündüğünüz alanlarda temizlik yaparak yolunuzu açmanız için fırsatlar sunuyor.

Boğa burcunda güneş tutulması

Mayıs ayı, 29 Nisan’da boğa burcunda gerçekleşen güneş tutulmasının gündemi ile başladı, şu konularla ilgili olacak:
 
  1. tanıdıklarınız ve yakınlarınızla iletişiminiz
  2. seyahat etme, yeni insanlarla tanışma
  3. öğrenme isteği ve alanları
  4. üniversite hayatı, master/doktora
  5. hayatı algılama biçiminiz
Gündeminizi en iyi siz biliyorsunuz ancak gündeminizde saydığım konulardan birisi veya birkaçının olduğunu düşünüyorum. Hangisi zihninizi meşgul ediyorsa, gündeminizde hangisi varsa, o konu hakkında düşünüyorsunuz. Tahmin ediyorum ki, tanıdıklarınızla daha fazla fikir alışverişi yapıyor, eskiye kıyasla çok daha fazla okuyor, öğreniyor ve gerekli gördüğünüz konularda araştırmalar yapıyorsunuz. Tersi de olabilir, iletişimin sizi kısıtladığını hissedebilirsiniz. Herkes aynı şeyi yaşasaydı, hayat çok sıkıcı olurdu, değil mi 🙂 Mayıs ayında, hayatınıza sığamadığınızı hissediyor olabilirsiniz, ya da aslında mevut yaşam koşullarınız size dar gelmeye başlamıştır ancak unutmayın, hepimiz köklü bir değişim süreci yaşıyoruz. Kabul ediyorum, sizinki biraz farklı ve daha yoğun olabilir.Hayatınız bundan sonra yeni bir istikamette gidecektir, geriye dönüş olacağını sanmıyorum. Burada en önemli dönüşüm aracı olarak kendinizi seçtiniz. Artık eskisi gibi her önüme gelenle konuşmayacağım diyebileceğiniz gibi, ben neden kendimi bu kadar kapattım da diyebilirsiniz. Burada belirleyici olan size özel şartlarınız: geçmişiniz, tercihleriniz ve sizi gelişmekten alıkoyan yükleriniz… Güneş tutulmaları, daha önce haberdar olmadığınız yeni bilgilerle birlikte gelir, bu nedenle “bundan sonra böyle” dedirtir. Bu dönemde, hayat görüşünüzün değişeceği neredeyse kesin. Bu nedenle dine bakış açınız değişmiş olabilir. Eskisi kadar dindar hissetmeyebilir ya da daha dindar bir insan olabilirsiniz. Benim görüşüm, olayın merkezinde kendi üslubunuz var. İnsanlarla iletişimde kullandığınız dil, artık sizi rahatsız ediyor olabilir. Bu nedenle, mayıs ayında öyle bir karar verdiniz ki, artık zihninizde sürekli yankılanıyor.
Geçen yıl 7 Mayıs’ta gerçekleşen güneş tutulması da yine hayatınızı bu alanda etkileyip yeni bir sayfa açmanıza neden olmuştu. O zaman ne olmuştu, hatırlayın. Önceliklerinizi değiştirmenizi, hatta kendinizi yeniden  tanımlamanıza neden olan kararınızı düşünün. İşte o kararınızla başlayan sürecin ikinci safhasını yaşayacaksınız mayıs ayında. 
Tabi geçen yılın gündeminden bağımsız bir şey de olabilir. Belki başka bir ülkeye yerleşmeye karar verdiniz, belki kardeşlerinizden biriyle ilgili bir konuya yöneldiniz.
Güneş tutulması 3. evinizde gerçekleşti, bu nedenle yakınlarınızla ilişkileriniz gündeminizin önemli bir parçası -ki buna kardeşleriniz dahil.

Akrep burcunda dolunay 

İkinci önemli gün, 14 Mayıs’ta akrep burcunda gerçekleşecek olan dolunay.
Dolunayın gündemi, güneş tutulmasıyla ortaya çıkan gündeminizle ilişkili olur diye tahmin ediyorum. Benim tahminim, sizi başka bir hayatın kapılarını açan bir gündem olacağı. Bu çok büyük çaplı olabileceği gibi küçük çaplı da olabilir.Örneğin, başka bir ülkeye yerleşmek büyük bir deneyimdir, hiç tanımadığınız insanların arasında bulunmak size yeni ufuklar açar, hayatınızın kapsama alanı genişler. Ancak, gündeminizde bu ve benzeri büyük çaplı bir şey yoksa, kendinizi farklı dünyalarda hissetmenizi sağlayacak harika filmler izlemek isteyebilir, kendinizi roman okumaktan alamayabilirsiniz. Sonuçta, hepimizi evimizdeki rahat koltuğumuzda uzanıp “Avatar” filmini izlerken, evimizde olduğunuzu oturup kendimizi Navi halkının arasında hissetmiyor muyuz? Şunu da hatırlatayım: Ben olumsuz olasılıkları da sıralamaya çalışıyorum ki, çarpıcı gündeminiz belirdiğinde önlem alabilecek kadar hazırlıklı olun. Zaten iyi bir şeyler olacaksa, ki inşallah öyle olur, bırakalım da olsun. Olumlu gelişmelerin önleme ihtiyacı yok 🙂
Eğer gündeminizde eğitimle ilgili konular varsa, bunları çözmek için tanıdıklarınızın fikrine başvurabilir, arkadaşlarınızın, ailenizin fikrini almak isteyebilirsiniz.Alternatif olarak, bazılarınızın Türkiye’nin ideolojik gündeminin bir parçası olmayı tercih ederek siyasi konulara yöneleceğini düşünüyorum.
Şunu hatırlatayım, dolunay da satürn de akrep burcunda olacak. Bu etki, 2012 Ekim ayından bu yana kafa yorduğunuz konu her ne ise, kendinizi yetersiz hissetmenize neden oluyor, dolunay da bu hissin yarattığı duygusal yoğunluk artabilir. İnanıyorum ki, sonuçta sizi rahatlatacak bir çözüme ulaşacaksınız. Unutmayın, sizin seçimleriniz ve iradeniz belirleyici olacak.
Dolunayı, öncesinde ve sonrasındaki 4 günü dahil edip değerlendirin, zaten 4 gün önce, yani 10 Mayıs’ta etkisini hissettirmeye başlayacak, gündeminizde yavaş yavaş yükselip 14 Mayıs’ta ilk sıraya yerleşecektir.
Şimdilik sadece ÖZETİ yazdım.
Mars, jüpiter, satürn, uranüs, neptün ve pluto’nun sizi nasıl etkileyeceğine dair detayları önümüzdeki günlerde paylaşacağım 🙂
Kendinizi yalnız hissettiğiniz her an bizimle temasa geçip dilediğiniz soruları sorun lütfen.
]]>

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

https://burcunagore.com/wp-content/uploads/2018/07/planets_footer.png

Takip Edin