Balık Burcu Mart 2016 Yorumu: Burcunuzda Güneş Tutulması

Yazar 

Balık burcu Mart 2016 yorumu, yılın en önemli dönemlerinden biri olan Mart’ta yaşanacak astrolojik gelişmeleri burcunuza göre anlatıyor.

Değerli okurlarım, öncelikle doğum gününüzü kutluyorum; iyi ki doğdunuz, iyi ki varsınız. 😊 Sağlıklı, mutlu ve başarılı bir yıl dilerim.

2016 yılının en önemli günlerinden ve gelişmelerinden bazılarını Martta yaşayacağız gibi görünüyor. Sizin için de Mart 2016 bir dönüm noktası olma potansiyeli taşıyor çünkü 9 Mart’ta Güneş tutulması burcunuzda gerçekleşiyor.

Diğer yandan, tutulmanın yaşanacağı gün, Güneş-Jüpiter karşıtlığı da yaşayacağız. Gerileme sürecinde olan Jüpiter’in yıllık döngüsündeki en önemli olaylardan birisidir karşıtlık..

Mart ayını önemli kılan bir diğer astroloji olayı da 23 Mart’taki Ay tutulması. Üstelik Ay tutulmasının etkisini hissedeceğimiz günlerde, Satürn de duraklamış olacak.

Bu kadar sanmayın. 😄

Nisan’da başlayacak Mars gerilemesinin önemli evrelerinden birisi, Ay tutulmasından 3 gün sonra, 26 Mart’ta gerçekleşiyor.

Bir gün önce, 25 Mart günü ise Satürn gerilemesi başlıyor. Mars ve Satürn yay burcunda..

Gördüğünüz gibi, Mart’ta gökyüzü oldukça hareketli. Kısa zaman dilimine sıkışan birçok astrolojik olayını anlamlandırarak gündeminize ışık tutmaya çalışacağım.

Belli ki hayatınızda hareketli günler başlıyor dostlar! Madem öyle, balık burcu Mart 2016 yorumu detaylarıyla başlasın. 😊

9 Mart Balık Burcunda Güneş Tutulması

Güneş tutulmaları öngörülemez olaylar yaşanmasına vesile olur değerli dostlar, ayrıca hayatımızı kalıcı şekilde değiştirme gücü olan gelişmelere de kapı aralar.

Güneş tutulmalarının doğasını anlamak için, tutulmanın sıra dışı bir Yeniay olduğunu bilmek faydalı olacaktır.

Güneş tutulması yeni bir dönem başlatır.

Bu yönüyle, Güneş tutulması yeni bilgiler/farkındalık getirdiği gibi, büyük başlangıçlara da vesile olur. Eğer ki hayatınızda yeni bir dönem başlatacaksanız, Güneş tutulmasının enerjisinden faydalanmak harika bir fikirdir.

Yani tutulma günü ve takip eden günlerde ilk adımı atmak iyi fikirdir.

Peki balık burcu için 9 Mart Güneş tutulmasının gündemi ne olabilir?

Sağlık veya Görüntü

Güneş tutulmasının getireceği enerji, sağlığınızla veya görüntünüzle ilgili gündem oluşturabilir.

Mesela,

 1. bilmediğiniz bir sağlık sorunu belirebilir
 2. sağlık sorunu varsa çözüm yolunda harekete geçebilirsiniz
 3. estetik ameliyat olma kararı alabilirsiniz

Hayatınızın Yönü

Güneş tutulmasıyla birlikte, hayatınızın yönünü değiştirecek ölçüde büyük bir gelişme yaşanabilir.

Mesela,

 1. işe girmek, iş değiştirmek, işten ayrılmak/çıkarılmak
 2. evlenmek/boşanmak (yüksek olasılık)
 3. çocuk sahibi olmak
 4. şehir/ülke değiştirmek

İlişki ve Evlilik

Tutulmanın olduğu günlerde var olan Jüpiter etkisinin de katkısıyla, ilişkilerinizle ilgili gelişmeler de yaşanabilir. Bu da son derece güçlü bir ihtimal diyebiliriz.

Tek fark, beklenmedik bir şekilde yeni bir gündem olmayabilir, var olan bir gündemin uzantısı olarak gerçekleşir.

Örneğin,

 1. eşinizle/sevgilinizle ilgili mesele netleşir
 2. aranızdaki konu sonuçlanır, böylece yeni bir dönem başlar
 3. yeni bir ilişki de başlayabilir

Son olarak, Güneş tutulmasının etkisini ve sonuçlarını, tutulmayı takip eden 1 hafta içinde yaşayacağız. Ancak bazılarımız tutulmadan tam 1 ay sonra da yaşayabilirler. Çoğunluk için 9 – 16 Mart aralığı kritik dönem..

Unutmayın, tutulmanın en önemli özelliği, yeni bilgiler/gelişmeler getirmesidir. Bu nedenle, hayatınıza yeni bir katman/boyut ekleme potansiyeli yüksek..

23 Mart Terazi Burcunda Ay Tutulması

Nasıl ki Güneş tutulması için sıra dışı bir Yeniay dediysek, Ay tutulması için de sıra dışı bir Dolunay diyebiliriz.

Bu nedenle, Ay tutulması ile birlikte, var olan bir gündem netleşecektir.

Yazının başında belirttiğim gibi, Ay tutulmasının gerçekleşeceği günlerde, Mars/Satürn kaynaklı enerji de olacak. Ay tutulmasının gündemine tesir edeceklerdir diye düşünüyorum.

Gelelim balık burcuna özel gündeme.

 1. finansal sonuçları olan bir karar alınması
 2. önemli satın almalar ve kredi kullanma
 3. bir süreçten/durumdan vazgeçme, sürecin sona ermesi/ara verilmesi
 4. çatışmanın, mücadelenin veya davanın başlaması/bitmesi

Bahsettiğim olasılıklar 2 farklı alanda gerçekleşebilir: sosyal/özel hayatınız veya iş hayatı.. Her iki durumda da, gelişmelerin merkezde “güven” olacaktır.

Örneğin,

 1. geleceğinizi daha güvenilir kılmak için kariyerinizle ilgili bir karar alabilirsiniz
 2. işe girmek için güvendiğiniz birinin yardımına başvurabilirsiniz
 3. birisine artık güvenemeyeceğinize karar verip ilişkinizi sona erdirebilirsiniz
 4. kesinlikle hayatımda olmalı diyerek güçlü bir ilişkiye başlayabilirsiniz
 5. eşiniz/sevgilinizle veya bir dostunuzla kader birliği yaptığınızın bilincinde, önemli kararlar verebilirsiniz

Sonuç olarak, Mart 2016 başında yeni bir dönem başlayacak, önemli gelişmeler için ilk adım atılacak. Mart sonunda ise kariyerinizi veya unvanınızı etkileyecek bir gelişmede yol ayrımına/karar verme noktasına gelinecek.

Mart ayının son 10 günü, Mars-Güneş etkileşimi ve Satürn gerilemesi nedeniyle kariyer konularında oldukça hareketli ve muhtemelen sorunlu/baskı oluşturan bir gündem oluşturacaktır.

Çalışmayanlar ise bu enerjiyi sevdiklerinin gündeminden dolayı olarak yaşayabilir veya kendi unvanı (eş olmak, anne-baba olmak gibi) ve imajıyla ilgili konularda yaşayabilir.

Balık burcu Mart 2016 yorumu, yılın en hareketli ve önemli döneminde gündeminize ışık tutmak amacıyla yazıldı. Umarım ki Mart 2016, olumlu anlamda hayatınızı değiştirir.

Değiştirmeden geçip gitmesi ihtimal dahilinde değil. 👍

En güzelini dilerim değerli dostlar.

Sevgiler, Ceyhun

Türkiye'nin en iddialı astroloji sitesinin kurucusu ve yazarı

67 Yorum

 1. Esin

  18/03/2016

  Değiştirmeden gitmeyecek dediğinizde, zaten yıllardır her şey yeterince değişti şimdi tam koklendim işimde işte artık budur bir nefes aldım derken ve hiiçç ihtimal bile vermezken ve değişimleri ilişki alanımda beklerken işimden ayrılıyorum ve yine önümde belirsiz ve kaygan bir yol. Yine sallanıyorum bu kadar tutmak zorunda mıydı Zafer Bey. Burcum balık yükselenim koç siz ne yapabilirdiniz ki. Bakalım hayat.

  • Zafer Ceyhun

   19/03/2016

   Esin hanım merhaba,
   çok sevdiğiniz bir işiniz olduğunu biliyorum ve üzüldüm 🙁
   nasıl bir yol haritası var bundan sonrası için?

 2. sibel atlıhan

  18/03/2016

  merhaba ceyhun bey yorumlarınızı okudum fakat ne mart ayı nede güneş tutulmasından etkilenmedim 7 mart dogumluyum ayatımda hiçbi degişiklik yok neden acaba

 3. Figen

  19/03/2016

  Ceyhun bey merhaba .geçen hafta bir sağlık sorunum belirdi.doktorum benim çok Korktuğum bir işlem yapacak 24 Mart Perşembe günü sizce tarih uygun mu?17 Mart 1980 doğumluyum.saat 10.00 .şimdiden Verdiğiniz vereceğiniz tüm bilgiler için çoook teşekkür ediyorum.isabetler harika gerçekten….

 4. nil

  22/03/2016

  merhaba ceyhun bey ben 9 mart doğumluyum yani güneşin tutulduğu gün ama hayatımda hiç bir değişiklik yok,ama ben geçen yıl ki güneş tutlmasında dediğiniz her şeyi yaşadım ayrılık 2 kere şehir değiştirme iş değiştirme ama bu yıl bişey yok sanırım ben hepsini geçen yıl peşin peşin yaşadım:)bu kadar değişikliğin ardından bu yıl çok monoton geldi… bi garip

 5. Aze

  23/03/2016

  Çok ilginç tam da dediginiz gibi geleceğim ile ilgili daha güvenilir ve rahat olsun diye kariyerimle ilgili önemli kararlar aldım. Sonucu Mayıs ayında belli olacak. Umarım hayırlı olur… 22 Şubat balığıyım.

  • Zafer Ceyhun

   23/03/2016

   inşallah gönlünüze göre olur Aze..
   sevgiler, Ceyhun

 6. Rahma parlak

  23/03/2016

  Bu ay neler oldu? Öncelikle belirteyim yorumu ay sonunda okumayı daha keyifli buluyorum. Söylediğiniz gibi çok fazla kararlar aldım ve hepsi de kişisel görüntü, sağlık ve ilişki konularındaydı. Öncelikle kilo vermeye karar verdim. Yıllardır taşıdığım fazla kilolara ihtiyacım olmadığını düşündüm. Sonra sevgilimle gorusemedigimiz için ettiğimiz kavgalara bir son verdim onun da elinden bir şey gelmediğini düşündüm. Daha sonra ise işimle ilgili kendimi geliştirmeye karar verdim. Ve bütün bunları yaptıktan sonra güven veren yazınızı okumak beni mutlu etti. Güzel yorumunuz için teşekkür ediyorum 🙂

  • Zafer Ceyhun

   23/03/2016

   harika bir geri bildirim oldu benim için ve tabi diğer balık burcu okurlarım için de..
   çoook tşk ederim ilginiz ve yorumlarınızla yaptığınız katkınız için 🙂 🙂
   sevgiler, Ceyhun

 7. Can

  26/03/2016

  Merhaba Zafer bey 29 şubat doğumluyum yükselenim Başak bu ay iş yerimde çok zor bir dönemden geçiyorum ayrılmayı düşünüyorum işten ama ayrılırsam da kolayca iş bulamaktan korkuyorum Sizce sabretmelimiyim biraz daha lütfen fikri verin. Sizin vereceğiniz akıla çok ihtiyacım var