Mart 2015, balık burcu için çok önemli bir ay olacak, hayatınızı değiştirecek kadar önemli.. Mart ayı geldi çattı, artık işler daha da kızışacak, hayatlar değişecek. Balık burcu için ekstradan önemli çünkü bu ayın belirleyici etkisi sizin burcunuzda yaşanacak güneş tutulması olacak. Hayatınızı kesinlikle bir şekilde değiştirecektir. Sıradan/küçük bir değişimden değil, köklü bir değişimden bahsediyorum. Mart ayı yorumlarınız 2 yazıdan oluşacak, her birinden ayrı konuları yazacağım çünkü tek bir yazıda anlatamayacağım kadar çok şey var. Konular şunlar olacak:

  1. Uranüs-Pluto etkileşimi
  2. Balık burcunda Güneş tutulması
Bu yazıda sadece birinci konuyu anlatacağım ama siz uzun bir yazıya hazır olun. Bazı bölümlerde daha önce yazdığım başka yazıları okumanızı da isteyeceğim. Yani çayınızı/kahvenizi alıp rahat ve sessiz bir yere geçmenizde fayda var 🙂

Uranüs-Pluto Etkileşimi: 3 – 20 Mart

Bu olay nadiren yaşanan bir astroloji olayı olsa da, ilk kez yaşamıyorsunuz ama son kez yaşayacaksınız. Neler olabileceğini net olarak anlatabilmek için, geçen yıl 20-30 Nisan arasında yaşadıklarınızı hatırlamanızı istiyorum. Bazılarınız kolayca hatırlayacaktır çünkü hiç unutamadıkları olaylar yaşadılar. Ben de unutamayanlardan biriyim çünkü 23 Nisan’da BurcunaGöre’yi  kurdum. Geçen yıl 23 Nisan günü Mars, Jüpiter, Uranüs ve Pluto arasında çok sert bir etkileşim yaşanıyordu. 23 Nisan’ı takip eden günlerde değişim, gelişim veya kaos yaşadık. Hatırlayın! Hatırlamanıza yardımcı olmaya çalışayım: Bazılarınız Uranüs etkisiyle kazanç ve harcamalarınız, işiniz veya gayrimenkul yatırımlarınızla ilgili (ev gibi) önemli olaylar yaşadınız, belki paraya ihtiyaç duydunuz. Sonuçta finans-para ağırlıklı bir gündeminiz oldu. Bazılarınız ise Pluto etkisiyle, arkadaş çevrenizle alakalı bazı değişimler yaşadınız. Sizin için önemli birileriyle ilgili bir mesele oldu: belki hayatınıza yeni biri girdi, belki çıktı, yepyeni bir ortama girdiniz ya da bir tanıdığınız size büyük bir destek verdi. Hepsinden öte, bu yaşadıklarınız zaman içinde birbiri ile alakalı olaylar halini aldılar. Yani para/iş/gayrimenkul meseleleriniz ile arkadaşlarınız ve sevdiklerinizle ilişkileriniz bir şekilde çakıştı, sorunlar veya fırsatlar getirdi. Uranüs-Pluto etkileşiminin sizi nasıl etkilediğini Aralıkta yazdım, bu linkteki yazıda ilgili başlıktan okuyabilirsiniz: balık burcuna göre Uranüs-Pluto etkileşimi Yazıyı okuduysanız, şimdi detaylara girebiliriz ancak yukarıdaki yazıda ilgili bölümü okumuş olmanız lazım çünkü bundan sonrasını okuduğunuzu varsayarak yazacağım.

3 Mart – 10 Mart

Öncelikle, Mart ayında gezegenlerin konumlarından ve sizi nasıl etkileyeceğinden bahsedeyim: Venüs: işinizi, kazancınızı, harcamalarınızı, ev/araba gibi sahip olduğunuz varlıkları ve ayrıca yeteneklerinizi temsil eden 2. evde. Mars: 2. evde Uranüs: 2. evde Pluto: arkadaşlarınızı, parçası olduğunuz çevreyi (dernek, kulüp gibi), büyük hedeflerinize ve hayallerinize ulaşmayı temsil eden 11. evde. Mart ayının ilk 10 gününde, 2. evinizde güzel gelişmeler olacak çünkü güzelliklerin gezegeni Venüs ile Uranüs, 2. evde kavuşacaklar.
Hatırlatma: Uranüs etkilediği alanda yüksek kapasite ve farkındalık getirir. Bunu yaparken bazen cömert davranır, bazen de mahrum bırakır. Mesela, harika para kazanmaya başlarsınız, ama yanlış adımlar atıp sıfırı da görebilirsiniz. Bu derece çelişkili etkiler, sadece Uranüs’ten gelir.
Uranüs, 2011 yılından bu yana da 2. evinizde olduğu için kazancınızı artırmak, kazandıklarınızı doğru yerlere harcayabilmek ve mutlu/özgür olmak istiyorsunuz. 3 Mart’ta yaşanacak Venüs-Uranüs kavuşumu, geçmişte bu alanda attığınız adımların sonuçlarını almanızı sağlayabilir. Mesela, iş yerinde terfi alabilirsiniz ya da kendi işinizi kurduysanız artık hak ettiğiniz kadar kazanmaya başlayabilirsiniz. Diğer yandan, işin içinde Venüs olduğu için eşiniz/sevgilinizle alakalı bir konu da gündeme gelebilir. Eğer öyle olursa, iş/para konusunda olduğu kadar şanslı olmayabilirsiniz çünkü Uranüs beklenmedik gelişmelerin (olumlu-olumsuz) de habercisidir. Sevgilisi olmayan balıklar içinse harika bir zaman çünkü hayatınızın aşkı ile tanışabilirsiniz ya da bir türlü başlamayan o ilişki, Martın ilk günlerinde başlayabilir. Mart ayında Uranüs varsa Pluto da var, bu nedenle Venüs-Uranüs etkileşiminin ertesi günü Venüs-Pluto etkileşimi olacak. Ne olabilir? Arkadaş çevrenizden biriyle aranızda bir sorun yaşanabilir; hem de ciddiye alınması gereken bir çatışma, öfkeli bir mücadele.. Ancak, bazılarınız da aynı konuda tam tersini yaşayacaklar. Mesela, bir süredir sorunlar yaşadığınız ve uzak kaldığınız arkadaşınızla aranızdaki sorunlarınızı çözmek için harekete geçmek isteyebilirsiniz. Bu durumda, hırsınızı bir kenara koymanız gerekebilir.

11 Mart – 15 Mart

11 Mart geldiğinde, gündem yine aynı olacak (iş/para veya arkadaş çevresinden biri) ancak bu sefer enerjiniz farklı olacak. Martın ilk 10 günündeki çözüm ve uzlaşma odaklı yumuşak tavrınız gidecek, yerine daha coşkulu, sert ve belki de anlayışsız bir tavır gelecek. Mars enerjisini 2 şekilde kullanabilirsiniz: Birincisi, çözüm odaklı olmaya çalışarak, sorunlar çıktığında sinirlerinizi kontrol altında tutarak yol alırsınız/ilerlersiniz. Kısacası, Mart ayında keskin/kalıcı kararlar almazsınız. Biliyorsunuz Nisandan sonra işler düzelecek. İkincisi, yeterince düşünülmemiş bir karar alarak, belki de geri dönüşü olmayan bir yola girersiniz. Mesela işinizden istifa edersiniz, ya da hayalinizdeki evi/arabayı almak için büyük miktarda bir harcama yaparsınız, sonrasında ödemekte zorluk çekebilirsiniz, gibi.

16 Mart – 20 Mart

Mart ayı gerçekten de çok hareketli bir ay, her gün yeni bir olay, farklı bir gelişme yaşayacağız gibi görünüyor. Umarım ki hep birlikte sorunsuz atlatabiliriz. Mart ayının ilk 15 gününde yaşadıklarınız sonucunda gündeminizi oluşturan gelişmeler, 16 – 20 Mart arasında zirve yapacak çünkü 17 Martta Uranüs ve Pluto etkileşiminin şiddeti zirveye tırmanacak. Özellikle 17 Mart çok önemli, o gün mutlaka bir gelişme yaşanacaktır. Neler olabileceğini aslında biliyorsunuz çünkü benzerini geçen Nisan ayında yaşadınız. Ayrıca, verdiğim linkteki yazınızı hala okumadıysanız, mutlaka okuyun, böylece başta 17 Mart olmak üzere, 2015 Mart’taki gündeminizi çok daha iyi anlayacaksınız. Son olarak, bir süredir Siteden, Facebook ve Twitter’dan sorduğunuz sorularınızı yanıtlayamadığım için ne kadar mutsuz/huzursuz olduğumu bilmenizi istiyorum. 6-10 Şubat arasında hayatımız değişecek demiştim ya, benim hayatım hem hızlandı hem de zorlaştı. Nisan ayına kadar aynı anda birçok işle ilgilenmem gerekiyor, bu nedenle sizlere yeterince zaman ayıramıyorum, lütfen affedin. Nisanda aranıza döneceğim inşallah 🙂 BurcunaGöre’yi Facebook sayfasından takip edin mutlaka, duyuruları oradan yapıyorum.   Sevgilerimle, Ceyhun]]>