Balık burcu Kasım yorumu; 30 Ekim Yeniay, 14 Kasım Dolunay ve 29 Kasım Yeniay etkilerini içeriyor. Kasım 2016, aylar sonra nihayet yumuşak ve keyifli bir enerji olacak. Baskı, belirsizlik ve değişimin yarattığı stresi üzerimizden atma fırsatı bulabileceğiz hep birlikte. Kasımın enerjisini belirleyen iki gezegen olacak: Venüs ve Neptün. Zaten Venüs varsa, işlerin yolunda gitme ihtimali artıyor. Atmosfere keyifli bir enerji yayılıyor. Hep olsun Venüs! 🍀 Balık burcu Kasım yorumunuzun detaylarına geçmeden önce, Kasım’daki önemli astrolojik olayları sıralayalım:

 1. Akrep burcunda Yeniay – 30 Ekim
 2. Venüs-Satürn kavuşumu – 30 Ekim
 3. Güneş-Neptün etkileşimi – 1 Kasım
 4. Mars kova burcunda – 9 Kasım
 5. Venüs oğlak burcunda – 12 Kasım
 6. Boğa burcunda Dolunay – 14 Kasım
 7. Neptün gerilemesi sona eriyor – 20 Kasım
 8. Venüs-Pluto kavuşumu – 25 Kasım
 9. Yay burcunda Yeniay – 29 Kasım
Hadi başlayalım.

Kasım 2016 Balık Burcu Yorumu

30 Ekimde Venüs/Satürn kavuşumu yaşadık kıymetli dostlar, kavuşum yay burcunda gerçekleşti. 25 Kasım’da ise oğlak burcunda Venüs/Pluto kavuşumu olacak. Yay burcunda gerçekleşen Venüs/Satürn kavuşumu, 2 yıla yakın zamandır yay burcunda bulunduğu için baskı ve belirsizlik oluşturan Satürn enerjisini hafifletecek önemli bir olay. Geçtiğimiz aylar boyunca üzerinde çokça konuştuğumuz Satürn kaynaklı gündeminiz çerçevesinde attığınız adımlar, girişimleriniz ve deneyimleriniz, Venüs gelince pozitif bir noktaya doğru ivme kazanacaktır. Neydi bu konular? Yeni okurlarım için hatırlatmak istiyorum:
 1. kariyeriniz, iş ortamınız
 2. başarma azminiz
 3. maddi hedefleriniz, gayretleriniz
 4. itibarınız ve saygınlığınız
 5. sahip olduğunuz ünvanlar
2015-2016 boyunca Satürn etkisini yaşarken, bu alanlarda ciddi baskı hissetmiş olmalısınız. Kendinizi başarsız hissetmiş olabileceğiniz gibi, daha fazlasına ulaşmak için hırslanmış fakat istediğiniz hızda gidememiş olabilirsiniz. İşten ayrılmak, gelir kaybı, yeterince değer görmediğiniz bir görevde bulunmak, saygınlığın erozyona uğraması gibi zorlayıcı olaylara maruz kalmış da olabilirsiniz. Özellikle 2016 bu anlamda oldukça ters bir yıldı, tabi Eylül sonuyla birlikte baskı oluşturan gündem büyük ölçüde hafiflemişti. Kasım artık tamamen rahatlama sağlayacak, yıl boyunca katlandığınız her ne varsa olumlu sonuçlanması ihtimalini doğuracak ya da artık siz dert etmeyeceksiniz, kabullenme ve rahatlama olacak. Burcuna Göre’yi farklı kılan en önemli etkenlerden birisi; bugün yaşadığımız gelişmelerin, geçmişte yaşanmış ve gelecekte yaşanacak hangi gelişmelerle ilişkili olduğunu anlamaya çalışması olsa gerek, ne dersiniz? Bu çerçevede iki hatırlatma yapmak istiyorum: Birincisi; Ekimde Mars etkindi, Kasımda ise Venüs etkin. Ekim’de zihninizi ve/veya gündeminizi meşgul eden konular, Kasım’da keyifli bir noktaya evrilecektir. Olumlu olun, işler yolunda gidecek. İkincisi, söz konusu gündeminiz Kasım, Aralık ve Ocak’ta şekillenmeye devam edecek; Mart/Nisan’daki Venüs gerilemesiyle birlikte hayatımızda önemli değişimlere yol açacak. Özellikle Ocak ayında gezegenlerin dizilimi, atılım zamanının geldiğini söylüyor. Bir şeyleri değiştirmek isteyeceğimiz kesin. İleride bahsedeceğim detaylıca. Neptün’e gelelim. Balık burcunun yönetici gezegeni olan Neptün, 2011 yılından itibaren balık burcunda. Tarihi zamanlar!! Peki etkilerini hangi alanlarda hissediyorsunuz?
 1. egonuz, benliğiniz
 2. görüntünüz, imajınız, tanınırlığınız
 3. sağlığınız ve fiziksel enerjiniz
 4. olmak istediğiniz yer, gitmek istediğiniz yol: hedefleriniz
Biraz da Neptün enerjisinden bahsedelim. Neptün etkisinde olduğumuz konularda sınırsız bir iyimserlik hissederiz değerli okurlarım. Her şey kendiliğinden yolunda gidecekmiş gibi görünür! Aksi olduğu zaman ise hayal kırıklığı yaşarız. Ayrıca sorunlardan uzak durmaya çalışmak isteriz, sorumluluklardan kaçmaya meyilli oluruz. Zaten olacaksa, olması gerektiği zamanda kendiliğinden olacaktır, demeyi tercih ederiz. Kasım ayında bazı adımlar atmak ve sorumluluk almak gerektiğine yönelik işaretler görebilirsiniz!

30 Ekim Yeniay: Balık Burcuna Etkileri

Öncelikle Yeniay enerjisini tarif edeyim: Yeniay zamanları, yola koyulmak ve ilerlemek için gerekli enerjiyi veren, odaklanma yaratan etkili zamanlardır. Bu nedenle her Yeniay ile birlikte yeni bir dönem başlar. Bazen bir adım atarız, bazen her şey kendiliğinden gelişir; sonuçta yeni bir yolda ilerliyor oluruz. Kasım ayına girmek üzere iken gerçekleşen Yeniay sırasında Venüs/Satürn kavuşumu ve pozitif Güneş/Neptün etkileşimi olacağı için zamanın ruhu gayet güzel! Balık burcuna göre olası konu başlıkları şöyle:
 1. yurt dışı kaynaklı bir konuda harekete geçme
 2. eğitim hayatınızla ilgili bir adım
 3. seyahat, tatil, dinlenme imkanı
 4. spor, dans gibi fiziksel bir aktiviteye başlama
 5. yazmak, yayınlamak: kitap, blog, video, instagram vb.
Yeniay sırasında gündem olacak konular, geçtiğimiz aylarda Mars’ın akrepte bulunduğu/gerilediği zaman aralıklarında da gündem olmuştu: Ocak-Mart ve Haziran-Temmuz 2016. O zaman aklınızda veya gündeminizde olan konular her ne ise, şimdi olgunlaşarak yeniden gündeme geliyor olmalı.

14 Kasım Dolunay: Balık Burcuna Etkileri

Yeniay bir dönemi başlatırken, Dolunay bir başka dönemi bitirir değerli okurlarım. Dolunay etki alanında bulunan gündeminiz olgunlaşır ve sonuçta gündemden düşer. Dolunay sırasında bir yol ayrımına gelinmiştir: istikamet seçilir/belli olur ve yola devam edilir. Gündem, Dolunay gerçekleşmeden birkaç gün önce belirgin hale gelir ve 1 hafta içinde de sonuçlanır. Bu nedenle 20 Kasım’a kadar gündeminizin sonuçlanacağını söylemek mümkün! 14 Kasım Dolunay ile birlikte netlik kazanacak konu başlıkları:
 1. bir eğitim/öğrenme sürecinde netlik
 2. kurs/online eğitim, dil öğrenme vb kararı
 3. sunum, tez gibi entelektüel bir konunun tamamlanması
 4. ulaşıma yönelik bir konu: araba almak-satmak gibi
Dolunay etkisinin hakim olduğu zaman aralığında Neptün duraklamış olacacağı için, Neptün kaynaklı “bulanık hissiyata” dikkat edin lütfen. Klasiktir, Neptün durakladığında zihinler karışır! Bu dönemde atılacak adımların sonuçlarını iyi hesaplamış olmak şart..

29 Kasım Yeniay: Balık Burcuna Etkileri

Kasım sonundaki Yeniay yay burcunda gerçekleşiyor değerli okurlarım.. Olasılıklar ve konu başlıkları, Venüs etkisini anlattığım konu başlıkları ile aynı! Yani,
 1. kariyeriniz, iş ortamınız
 2. başarma azminiz
 3. maddi hedefleriniz, gayretleriniz
 4. itibarınız ve saygınlığınız
 5. sahip olduğunuz ünvanlar
2016 yılı boyunca, bu saydığım konularda oluşan gündemle meşgul olmuştunuz. Şimdi Yeniay ile birlikte yeni bir dönem başlıyor. Aralık ayında yaşanacak Güneş/Satürn kavuşumu, gündemin resmi açılışı olacak fakat öncesindeki Yeniay da gündeme dair ipuçları verecektir. Aralık ayında işiniz, çalışma ortamınız, kariyerdeki gelişmeler ve itibar yine gündem oluşturup 2017 boyunca devam edecek. Zaman içinde hangi tarihlerinde önemli olacağını konuşacağız her zamanki gibi.. En güzel olasılıkları yaşamanızı diliyorum 🍀🍀🍀 En geç Aralık yorumunuzda görüşmek üzere. 👍 Not: Önemli kararlar arifesinde görüş almak ve haritanıza özel etkilerle uyumlu adımlar atmak isterseniz, yardımcım Burcu hanıma ulaşıp görüşme için randevu alabilirsiniz. Mail: burcunagore@gmail.com  Balık burcu Kasım 2016 yorumu bu noktada sona eriyor değerli dostlar! Balık burcu olduğunu bildiğiniz sevdiklerinize Kasım 2016 yazısından ve tabi Burcuna Göre’den bahsetmeyi unutmayın lütfen. 🍀😍 Sevgilerimle, Zafer Ceyhun ❤️]]>