Balık Haziran 2015 yorumu şu konuları içeriyor: 2 Haziran Dolunay, 16 Haziran Yeni Ay ve Haziran ayı genel astroloji görünümü. Haziran, balık burcu için güvende/huzurlu olmayı temsil eder, aile ve ev hayatı gündemin merkezinde yer alır. Güneş’in ve Ay’ın etkileşimleri, bu alanda yeni başlangıçlara vesile olduğu gibi bazı konuların sonuçlanmasını da sağlar. Balık burcu, Haziran aylarında geçmişi ve geleceği düşünür, geçmişten aldığı derslerle sağlam bir gelecek yaratmak ister. Haziran’ın balık için önemi budur! Elbette Haziran ayları genel olarak bu anlama gelse de, Haziran 2015’in kendine has özellikleri de bulunuyor. Bu yazıda, bir yandan “Haziran 2015 balık burcunu nasıl etkiler?” sorusunun detaylı yanıtını vereceğim, diğer Haziran 2015’teki büyük resmi önünüze getireceğim. Hemen öncesinde önümüzdeki günlerin astroloji görünümünü, Mayıs’ta yaşanıp Haziran’da etkisini sürdürecek olayları da dahil ederek madde madde görelim:

 1. 30 Mayıs Güneş-Merkür kavuşumu
 2. 31 Mayıs Güneş-Neptün etkileşimi
 3. 2 Haziran yay burcunda Dolunay
 4. 11 Haziran Merkür gerilemesi bitiyor
 5. 12 Haziran Neptün gerilemesi başlıyor
 6. 14 Haziran Güneş-Mars kavuşumu
 7. 16 Haziran Yeni Ay
 8. 21 Haziran Güneş yengeç burcuna geçiyor
 9. 24 Haziran Mars yengeç burcuna geçiyor

Balık Burcu için Haziran 2015 Görünümü

Zamanın Ruhu  tabirini duydunuz mu? Almanlar zamanın ruhunu ifade etmek için “zeitgeist” kelimesini kullanıyorlar. Çinliler ise birisine beddua etmek için “ilginç/garip zamanlarda yaşa” diyorlar. Her ikisi de zeka, farkındalık ve deneyimle bezenmiş ifadeler. Güneş sisteminin bizleri nasıl etkileyebileceğini gösteriyorlar. Gerçekten de, zamanın ruhunu anlamak zorundayız, aksi halde “ilginç zamanlarda” dağılmamak işten değil. Neyse ki, binlerce yıllık insanlık deneyimi -mucizevi bir şekilde – bizlere astronomi bilgisi üzerinden astroloji bilgeliğini kazandırmış. Gökyüzünü kararlılıkla inceleyen meraklı ve bilge insanlara teşekkürler 🙂 Lafı daha fazla uzatmadan Haziran 2015’in genel atmosferini anlatayım: Bu ayın baskın enerjisi Mars’tan geliyor olacak. Mars demek dinamizm, cesaret, coşku ve bazen de agresiflik demektir. Bu nedenle şunu söyleyebiliriz: Haziran’da bizleri sürükleyen enerji, Mars’ın getireceği dinamizm ve heyecan dolu enerji olacak. Haziran sizler için ev/aile meseleleri, birikim ve yatırım konuları olduğu için, Mars enerjisini bu alanda kullanmaya yatkın olacaksınız. Haziran 2015’i temsil eden “büyük resim” olarak aklınızda bu kalsın. Mars etkisinden sık sık bahsetmem biliyorsunuz, bu ayki yazıyı tamamen Mars’a ayırmamın önemli bir nedeni var: 14 Haziran‘da Güneş-Mars kavuşumu yaşayacağız ve bu olay 2 yılda 1 kez gerçekleşir. Mars kavuşumu nadir bir olaydır, ikizler burcunda gerçekleştiği için siz etkisini yoğun yaşayacaklar arasındasınız. 12 – 16 Mart arasında doğduysanız, ekstra dinamizm, ekstra Mars!  Mars zaten 2 haftadır sizi etkisi altında aldı, son zamanlarda kendinizi farklı bir enerji ile donatılmış hissediyorsunuz. Bunu ya olumlu ve neşeli bir dinamizm olarak hissediyorsunuz ya da sinirli ve agresif bir atılganlık olarak.. Her koşulda, bu enerjinin 24 Haziran’a kadar devam edeceğini ve 14 Haziran’da zirve yapacağını ve 10 gün kadar devam edeceğini bilmenizi istiyorum. Bu nedenle, gündeminizde önemli bir konu varsa, yapılması gereken bir iş varsa, Merkür gerilemesinin 11 Haziran’da sona erdiğini de hesaba katarak, 14-24 Haziran arasında harekete geçmenizi öneriyorum.
Hatırlatma: 15 Mayıs’ta Mars-Satürn karşıtlığı etkisiyle bir gündem oluştuysa, o konunun 14 Haziran civarında yeniden gündeminize gireceğini veya sonuçlanacağını hatırlatmak istiyorum.
Haziran ayının ruhunu daha iyi anlamak için Mars enerjisini anlattığım bu yazıyı öneriyorum: Astrolojide Mars

2 Haziran Dolunay

Haziran 2015’ten güzel bahsediyorum ancak ilk haftası olumsuz başlayacak gibi görünüyor. Nedeni ise 31 Mayıs’ta kendini gösterecek olan Neptün etkisi! Haziran ayını 3 bölüme ayırabiliriz aslında: 1 – 7 Haziran, 8 – 24 Haziran ve 25 – 30 Haziran. İlk bölümüne kefil olamayacağım. Diğer taraftan, 2 Haziran’da gerçekleşecek Dolunay da Neptün’ün gölgesinde kalacak. Balık burcu Dolunay gündemi şu alternatiflerden biri olacaktır:
 1. kariyerinizle ilgili mesele sonuçlanacak
 2. itibarınızı ve başarınızı etkileyen konu netleşecek
 3. eşiniz veya çocuğunuzla ilgili gündem belli olacak
Biliyorsunuz, her Dolunay “gündemdeki bir meselenin” sonuçlanmasına veya karar vermeye/seçim yapmaya neden olur. 2 Haziran Dolunayı sırasında, yöneticiniz olan Neptün işin içinde olduğu için, saydığım konularda oluşan gündeminiz istediğiniz gibi sonuçlanmayabilir. Ayrıca, Neptün tamamen farklı bir olayda bir kayıp yaşamanıza da neden olabilir. Diğer yandan, Neptün kafa karışıklığına da neden olabilir. Eğer Dolunayda önemli bir karar vermeniz gerekirse, ertelemeye çalışın. Eğer ertelemek mümkün değilse, yanılgıya düşme ihtimalinizin olduğunu akılda tutarak, güvendiğiniz birkaç kişinin görüşlerini almayı ihmal etmeyin. Dolunay etkileri 1 Haziran‘da başlayacak ve oluşacak gündem 7 Haziran gibi sona erecek. Önemli bir bilgi daha vereyim: 7 Haziranda sonuçlanacak Dolunay gündeminize, ilerleyen günlerde düzeltme yapmak amacıyla yeniden dönmek isterseniz, 21 Haziran en ideal gün olacak. İşin güzel yanı, 21 – 22 Haziran gibi atılacak adımların doğru ve sağlıklı olma potansiyeli de yüksek olacak. Bu nedenle, Dolunay’da keyifsiz bir mesele olursa ve geçiştirmek ve ertelemek mümkün olursa, 21 Haziran iyi bir alternatif olarak sizi bekliyor olacak.

16 Haziran Yeni Ay

Güneş ve Ay arasındaki ilişki, hayatımızın merkezindeki gelişmeleri belirler. Yeni Ay ile başlamak, harekete geçmek isteriz; Dolunay ile sonuca bağlamak ve bitirmek… 16 Haziran tarihli Yeni Ay; aile/ev hayatınızı, yatırımlarınızı ve güvende olma ihtiyacınızı temsil eden alanda gerçekleşecek. Yılın en önemli Yeni Ay’larından biri diyebiliriz, etkileri ve sonuçları da birçoğumuz için son derece güzel olacaktır. Yeni Ay sırasında etkin olacak tek etki Mars’tan geliyor, bu iyi bir haber. Mars, balık burcunun gelirini ve kazancını da temsil ettiği için, Yeni Ay gündeminizde parasal meselelerin, gayrimenkul konularının öne çıkma ihtimali yüksek. Yeni Ay gündeminiz için bazı alternatifler:
 1. ev, arsa vb. yatırımlar gündeme gelecek
 2. hem gelirinizi hem de aile/ev hayatınızı etkileyecek bir süreç başlayacak
 3. daha güzel/rahat yaşamak için bazı adımlar atacaksınız
 4. ailenizi büyütme kararı alacaksınız (bebek gibi)
 5. bir aile için para/miras meselesi gündeme gelecek
 6. eşinizle aranızda yeni bir heyecan veya sorun oluşacak
Haziran ayının en hareketli günleri, 14 Haziran gibi başlayacak, 10 gün daha sürecek ve 24 Haziran’da Mars’ın yengeç burcuna geçişi ile sona erecek. 14 Haziran’da oluşacak enerji patlaması, 16 Haziran‘daki Yeni Ay enerjisi ile birleşip zirve yapacaktır. Bunu hep birlikte yaşayacağız. Bu nedenle, önemli bir şeylere hazırlanıyorsanız bu tarih aralığında başlayın ve böylece bilin ki Mars’ın desteği hep arkanızda olacak! Son olarak bir hatırlatma yapayım: Mars coşku ve azim verdiği gibi, aksaklıklara karşı tahammülsüzlük de getirir. Aile büyüklerinize karşı agresif olmamaya, işinizi karışmaları halinde sinirlenmemeye çalışın, bu ihtimal her zamankinden fazla. Hatta eminim olduğum bir şey var: bazı okurlarım çoktan büyüklerinin gönlünü kıracak agresif çıkışlar yaptı. Mars’ın olumsuz yanı da bu işte! Haziran, Neptün etkisi nedeniyle olumsuz başlayabilir ancak öyle devam etmeyecektir. Yolunuz açık olsun. Ceyhun]]>