Balık burcu Eylül 2016 yorumu, 1 Eylül Güneş tutulması ve 16 Eylül Ay tutulmasının etkileri ile Eylül ayındaki diğer astrolojik etkileri anlatıyor. Sıra dışı insanların burcu çoğu zaman balık oluyor kıymetli dostlar, farkında mısınız? Doğru zamanda doğmuş bir balık burcu başkalarının hayatlarını değiştirecek, güzelleştirecek güce sahip olabiliyor. Ne güzel bir özellik! Konumuza dönelim, uzun bir yazı olacak zaten. 2016 yılının zorlu kısmı bitmek üzere! Yıl boyunca yorucu geçen zamanlar yaşadık, şimdi gündem nihayet sona eriyor. Ayrıca Eylül’de yaşanacak Güneş/Ay tutulmaları ile yeni bir dönem de başlamış oluyor. Önümüzdeki Mart’a kadar -geçmişe kıyasla- daha rahat bir dönem bizleri bekliyor. Peki Eylül 2016 nasıl bir ay olacak? 1 Eylülde karşıt burcunuz olan başakta Güneş tutulması, 16 Eylülde ise sizin burcunuzda Ay tutulması var. Önemli zamanlar olsa gerek, belli ki hayat kazanında bir şeyler pişiyor! Yakında servise hazır olacaktır. 1 Eylül’de başak burcundaki tutulmanın bir anlamı var bu arada: Balık-başak Güneş tutulmaları serisinin son başak tutulmasını yaşayacağız. Mart 2017’de son kez balıkta tutulma olacak, sonraki birkaç yıl boyunca Güneş ve Ay tutulmaları aslan-kova ve yengeç-oğlak burçlarında olacak. 1 Eylüldeki tutulmanın etkilerini net olarak anlayabilmeniz için – referans olması açısından- size bir tarih vermek istiyorum: 1 Eylül 1997. Söz konusu tarihte gerçekleşen Güneş tutulmasının etkileri, bir ölçüde Eylül 2016’daki tutulma ile benzer olacaktır. Hatırlıyor musunuz, Eylül 1997’de ne olmuştu? Ayrıca, 97 sonrasında başak burcunda gerçekleşen tutulmalar 2006-2008 arasında olmuştu, Eylül aylarında. Bu bilgileri veriyorum ki geçmişte yaşadığınız olaylar üzerinden genel bir fikir edinme imkanınız olsun. Hadi Eylül ayını yorumlamaya başlayalım ve başlarken, Eylül ayındaki astroloji olaylarını listeleyelim:

 1. Merkür gerilemesi başlıyor: 30 Ağustos
 2. Güneş tutulması: 1 Eylül  
 3. Güneş-Satürn karesi: 2 Eylül
 4. Güneş-Neptün karşıtlığı: 2 Eylül
 5. Güneş-Pluto etkileşimi: 7 Eylül
 6. Jüpiter terazi burcuna geçiyor: 9 Eylül
 7. Güneş-Mars karesi: 13 Eylül
 8. Ay tutulması: 16 Eylül
 9. Mars-Uranüs etkileşimi: 17 Eylül
 10. Venüs-Uranüs karşıtlığı: 18 Eylül
 11. Güneş-Jüpiter kavuşumu: 26 Eylül 
Şimdi birbirinden önemli bu astroloji olayları hayatımızı nasıl etkileyebilir, anlamaya çalışalım.

Balık Burcu Eylül 2016: Güneş Tutulmasının Etkileri

Her Güneş tutulması güçlü bir enerji açığa çıkarır kıymetli okurlarım ve şunlar yaşanır:
 1. yepyeni bilgiler/haberler alırız
 2. bir şekilde yeni bir farkındalık ediniriz
 3. hiç gündemde olmayan konular ışık hızıyla gündeme girer
 4. aniden bir karar alırız ve hayatımıza yeni bir yön veririz
 5. yaşanan bir olay, bakış ve motivasyonumuzu değiştirir
 6. bizim dışımızda gerçekleşen olaylar hayatımıza yeni bir boyut katar
Kısacası tutulmalar önemlidir ve sonrasında önemli şeyler olur. Öncelikle Güneş tutulmasının balık burcuna özel etkilerine ve sonuçlarına dair -konu başlıkları üzerinden- genel bir çerçeve çizelim. Fakat öncesinde bir hatırlatma yapmak istiyorum. Burcuna Göre’nin düzenli okurları biliyordur: Jüpiter Ağustos 2015’te başak burcuna geçerek fırsatlar döneminin kapılarını aralamıştı. Geçmişte birçok kez bu konuya değinmiştik zaten. Yeni açılan bu kapıdan girmeyi başaranlar eminim ki son derece mutlu olmuştur. Konu başlıkları ise başta eşiniz/sevgilinizle ilişkiniz olmak üzere tüm özel/sosyal ilişkileriniz ve ticari bağlantılarınız olmuştu. Jüpiter’in başak burcundaki bir yıllık süreci başlarken, Eylül 2015’te, Güneş tutulması yaşamıştı. Şimdi de Jüpiter başaktan ayrılırken tutulma oluyor. Bu nedenle Eylül 2015 – Eylül 2016 aralığında evlilik veya ilişkiler odaklı zamanlar yaşamış olmanız doğal. Bu süreçte birçok şey olmuştur elbette fakat her şey bitmiş değil. Değişim devam ediyor! 1 Eylüldeki tutulma zincirin son halkası olacak ve gündeminize damgasını vuracaktır! Olası etkilerin görüleceği konu başlıklarını tekrar edelim:
 1. bir ilişkinin başlaması, adının konulması
 2. mevcut bir ilişkinin devam edemeyeceğinin anlaşılması
 3. nişan/evlilik kararı
 4. eşinizin/sevgilinizin hayatında önemli bir gelişme olması
 5. sosyal/profesyonel hayatınızdaki biriyle ortak projeye girişmek
Öte yandan, Güneş tutulmasının ertesi günü gerçekleşecek 2 önemli olay daha var: Satürn ve Neptün eş zamanlı olarak Güneş ile temas edecekler. Peki bu ne demektir, nasıl etkiler getirir? Yine konu başlıklarını sıralayalım, sonra olasılıklardan bahsederiz. Bu konulardan bazıları yıl boyunca zaten gündeminizde kalmıştı:
 1. kariyerinizde oluşan baskı ve zorluklar
 2. başarısız ve yetersiz hissettiren gelişmeler
 3. başarı ve popülerlik yolunda girişimleriniz
 4. statü ve imajınızın sarsılması veya bu alandaki yatırımlarınız
 5. etki alanınızı genişletme isteğiniz
 6. benlik/egonuzun hassaslaşması, isteklerinizin yoğunlaşması
 7. görüntü ve imajınızı iyileştirme çabanız
Olasılıklardan bahsetme zamanı geldi. Olasılık 1 Evlilik kararı alırsınız ve artık toplumdaki statünüz de değişmiş olur. Bu durumda artık hayatınızın dinamikleri değişecektir. Olasılık 2 Bir süredir görüştüğünüz kişiyle ilişkiye başlama kararı alırsınız, devamında görüntünüze de daha fazla odaklanma ihtiyacı hissedersiniz. Olasılık 3 İş hayatınızla ilişkileriniz arasında bir bağlantı olabilir. Mesela bir iş arkadaşınızla ilişkiye başlarsınız. Olasılık 4 Kariyerinizdeki gelişmeler, eşiniz/sevgilinizle ilişkinizdeki meselelerden etkilenir. Biri diğerini tetikler veya olumsuz etkiler. Eşinizin/sevgilinizin hayatındaki gelişmeler, sizin imajınızı da etkileyebilir. Belki de saygınlığınız birden bire artar! Olasılık 5 Siz veya sevgiliniz iş değiştirir veya işe girer. Bu nedenle artık evlilik için şartlar müsait olur, gerekli adımlar atılır. Diğer yandan, yeni işiniz/kariyer seçiminiz sayesinde gelecekte bir gün ilişki yaşayacağınız/evleneceğiniz kişiyle tanışma imkanınız olur. Belki hemen değil ama bir gün tanışma gerçekleşir. Sonuçta bunun gerçekleşmesi için kat edilmesi gereken yolun taşları döşenmiş olur. Bu noktada bir hatırlatma yapmak istiyorum! Tutulma sırasında yine başak burcunda Merkür gerilemesi yaşıyor olacağız. Bu nedenle geçmişte yaşanan ve üstü örtülmüş meseleler yeniden önünüze gelebilir veya siz bazı meseleleri gündeme getirmek isteyebilirsiniz. Tutulma enerjisiyle birlikte epey yoğun enerji olacak. Eğer ki olumsuz bir gündem içindeyseniz, keskin kararlar almadan, geri dönülmez/sert adımlar atmadan, yeterince hesaplanmamış riskler almadan yola devam etmek akılcı olur! Gerileme 22 Eylülde sona erecek, takip eden günlerde ise Güneş-Jüpiter kavuşumu olacak. En iyi başlangıçlar için en ideal zaman Eylül sonu gibi görünüyor.

9 Eylülde Jüpiter Terazi Burcuna Geçiyor

Geçen yıl Ağustostan bu yana başak burcunda olan Jüpiter, 9 Eylülde terazi burcuna geçiyor. Jüpiter kaynaklı gündem açısından bakınca, bir yıl bitiyor ve bir başkası başlıyor diyebiliriz! Jüpiter etkisi hakkında detaylıca bir yazı yazacağım için bu bölümü uzun tutmayacağım. Bundan sonraki 1 yıl boyunca Jüpiter’in açılımlar getiren etkisini şu alanlarda hissedeceksiniz:
 1. parasal bolluk, zenginlik ve güç edinme imkanları
 2. gayrimenkul alanında şans ve fıratlar
 3. rahat/neşeli hissettiğiniz için anı yaşama motivasyonunun artması
 4. hedeflerinize ulaşmak için gereken odaklanabilme gücünün olması
 5. cinsellik isteğinin artması, güçlenen libido
 6. tutku ve cesaretle yeni ilişkilere başlama yolunun açılması
Bu etkileri getirecek olan Jüpiter, 26 Eylül’de Güneşle bir araya geliyor. Jüpiter kaynaklı gündemi şekillendirecek güçlü ve pozitif bir enerji açığa çıkacaktır. Bu nedenle Eylül’ün son haftasında başlangıçları tetikleyen bir hareketlenme olması güçlü ihtimaldir. Eğer yukarıda saydığım konularda bir gündeminiz varsa ve süreci başlatmak sizin elinizde ise, 26 Eylül civarında harekete geçmenizi öneriyorum. Yok eğer mümkün değilse hiç sorun değil, daha erken/geç de olabilir. Eylül’de bu konular çerçevesinde atacağınız adımlar Venüs’ün koruyucu şemsiye altında olduğu için güvendesiniz. Merkür gerilemesi var diye endişe etmeye gerek yok.  Sadece en doğru zamanlama için Eylül sonu ideal diyorum, o kadar!

16 Eylül Ay Tutulmasının Balık Burcuna Etkileri

Güneş tutulmasının aksine, Ay tutulması yeni bilgiler getirmez, yeni gündem de oluşturmaz kıymetli okurlarım! Ay tutulması, özünde bir Dolunaydır; bir gündemin netleşmesine ve bir dönemin sona ermesine vesile olur. Ay tutulması 16 Eylülde balık burcunda gerçekleşiyor ve her tutulma gibi güçlü bir enerji getiriyor! Sonuçta tutulma sizin burcunuzda.. Peki Ay tutulmasının etkileri hangi alanda olacak? Burcunuzda gerçekleşen tutulmanın kapsamı son derece geniştir ve doğum haritanızda Güneş’in konumuna bağlıdır. Yine de bazı tahminler yapalım.
 1. hayatınızın yönünü değiştirme gücü olan konu netleşir
 2. ilişki olabilir, iş veya para meselesi olabilir
 3. şehir değiştirmeniz mümkündür, eğitimle hayatınızda kritik bir eşik aşılabilir
 4. sağlık veya imajla ilgili gündem varsa karar verilir, gerekli adımlar atılır
Tutulmadan birkaç gün önce, 13 Eylül’de gerçekleşecek Güneş-Mars karesi de önemli bir olaydır. Neden? Hayatımızın gözle görünen gündemini çoğu zaman Mars, Jüpiter ve Satürn belirliyor değerli dostlar! Mars ve Satürn, 2016 yılında gerileme sürecine girdiklerinde ortak gündem oluşturmuştu. Gerileme süreçleri bittiğinde ise (Mars Temmuz, Satürn Ağustos) gündeme ilişkin değerlendirme ihtiyacı sona ermişti. Artık karar verme, ilerleme zamanı geldi diyebiliriz. Eylül 2016 bu imkanı verecek! 2 Eylül’de Mars, 13 Ağustos’ta ise Satürn Güneşle temas ediyor ve artık son hamlemizi yaparak yolumuza devam ediyoruz. Konu başlıkları mı? İşiniz, kariyer yolunuz, başarma azminiz, hırslarınız, itibarınız ve toplumdaki yeriniz! Tabi bir de şu var: Eylülün ilk haftasında Güneş tutulmasıyla birlikte açılacak yeni kapılar, Ay tutulmasını takip eden günlerde (17-19 Eylül) vereceğiniz kararla artık geleceğinizi şekillendirecek. Son olarak zamanın değişen ruhunu özetlemek istiyorum kıymetli okurlarım. 2016 yılındaki temel gündeminiz her ne olduysa, Eylül’le birlikte artık geride kalıyor! Kesin olarak söylemek mümkün: Yeni bir dönem başlamak üzere. Bundan sonra ileriye bakmak zorundasınız, aylardır süregelen gündem bir şekilde hayatınızdan çıkmalı. Eğer kendiliğinden çıkmıyorsa, gerekli adımları atıp, kararı verip siz çıkarmalısınız. Muğlak/belirsiz bir şey kalmamalı! Artık yeni bir geleceğe yepyeni bir inançla bakma zamanı geldi! Bu noktada bir de bilgi vermek istiyorum: Eğer ki doğum haritanıza özel bilgiler alarak önümüzdeki süreci planlamak, kararlarınızı alırken doğum haritanızda saklı eşsiz bilgilerden faydalanmak isterseniz bana bu mail adresinden ulaşabilirsiniz:  burcunagore@gmail.com Kişisel analiz sürecinin nasıl işlediğini size yardımcım Burcu hanım anlatacak, görüşme gününü ve saatini belirlerken de yardımcı olacaktır. Balık burcu Eylül 2016 yorumunu, balık burcu olduğunu bildiğiniz sevdiklerinizle paylaşmayı unutmayın sakın. Bu önemli günlerde zamanın ruhunun nasıl değiştiğini bilmek büyük fark yaratacaktır. En güzel olasılıkları yaşamanızı diliyorum. ❤️❤️ Sevgilerimle, Zafer Ceyhun]]>