Balık burcu Eylül yorumu, 13 Eylül güneş tutulması ve Merkür gerilemesinin etkileri dahil Eylül’ün önemli konularını içeriyor. Görünen o ki kıymetli dostlar, 2015 yılı, başından sonuna kadar size göre dizayn edilmiş 🙂 Neden mi? Önce Martta balık burcunda güneş tutulması yaşadık, bu ay da karşıt burcunuz başakta Güneş tutulması gerçekleşiyor. Her Güneş tutulması bir şeylerin geri dönülemez şekilde değişmesine neden olduğu için, yeni kapıların açıldığı dönemler olduğu için 2015 birçok balık burcu için dönüm noktası olacak. Hadi hayırlısı. Geçtiğimiz 40 gün Venüs gerilemesinin oluşturduğu sarsıntısı nedeniyle zorlandık, güzel haber Eylülde geliyor, 6 Eylül gerilemenin son günü olacak. Bu da önemli bir gelişme çünkü Venüs gerilemesinin düzen bozucu etkisi sona eriyor. Venüs gerilemesi hakkındaki yazımı okuyan okurlarım için, Ağustos ayını anlamak kolay olmuş olmalı ancak yine de garip enerjiye/gündeme direnmek hiç kolay olmamıştır. Hatta bazılarınızın iş hayatında, maddi/finansal konularda önemli kararlar almış olduğunuzu, bazılarınızın ilişkileri sorgulayıp belki de bitirme kararı aldığını söylemek yerinde olur. Eğer geçen ayki zorlu enerji hayatınızda önemli değişikliklere neden olmadıysa, mevcut durumdan mutlu/memnun olduğunuzu söylemek de mümkün. Ne güzel, şanslı insanlardansınız 🙂 Hem sadece birkaç gün kaldı, 7 Eylül 2015 itibarıyla düzeni bozmaya/değiştirmeye yönelik enerji sona eriyor, artık düzen kurucu günler başlıyor. Ayrıca önümüzdeki 1,5 yıl Venüs gerilemesi olmayacak. Rahatız. Lafı daha fazla uzatmadan Eylül yorumuna geçelim, önemli olayları da tarihleri ile görelim:

 1. 13 Eylül Güneş tutulması
 2. 17 Eylül Merkür gerilemesi
 3. 18 Eylül Satürn yeniden yayda
 4. 23 Eylül Güneş terazide
 5. 25 Eylül Mars başakta
 6. 25 Eylül Pluto gerilemesi bitiyor
 7. 28 Eylül ay tutulması

Güneş tutulmasının balık burcuna etkileri

Güneş tutulmasının en güçlü etkisini başak ve balık burçları hissedecek diyebiliriz. Özellikle 10-16 Mart arasında doğmuş olan balıklar, oluşacak enerjinin tam merkezinde olacaklar. Peki bu iyi mi? Evet gayet iyi çünkü Güneş tutulmasının etkileri olumlu 🙂 Her tutulma iyi haberler getirmiyor değerli dostlar, mesela 1 Eylül 2016’da yine başakta güneş tutulması olacak ve onun etkileri bu ay yaşayacağımız tutulmaya benzemeyecek gibi görünüyor. Neyse, biz yakın geleceğe bakalım 🙂 Geniş resmi görmeyi çok önemsiyorum, bu nedenle bir hatırlatma yapayım: Güneş tutulması başak burcunda oluyor dedik ya, Jüpiter de önümüzdeki 1 yıl başakta olacak. Biliyorsunuz Ağustos ayında başağa geçmişti. Peki bunu nasıl yorumlamalıyız? Öncelikle, başak burcu eşiniz/sevgilinizle ilişkinizi, evliliği, sosyal/ticari birliktelikleri temsil eden 7. evinizi temsil eder. Yani Jüpiter bu alanda size şans getirecek. Jüpiter süreci başlayalı 1 ay olmuşken, aynı burçta güneş tutulması gerçekleşmesi, Jüpiter etkisini güçlendirecektir. Hem Jüpiter Mart 2016’da da başakta olacak ve sizin burcunuzda bir güneş tutulması daha olacak. 2015-2016 epey önemli bir dönemeç olacak, bunu kolayca söyleyebilirim. Yepyeni bir dönem başlıyor ve sonucundan memnun olacağınızı düşünüyorum. Yeter ki enerjiyi doğru anlayın, doğru zamanda doğru adımları atın. Bu süreçte Burcuna Göre üzerine düşeni yapacak, doğru zamanda en doğru adımları atmanız için kritik bilgiler vermeye devam edecek, okumaya devam 🙂 Peki Güneş tutulmasının önemi nereden gelir, neyi temsil eder?
 1. yeni bir dönemi başlatır
 2. kalıcı değişiklik yapar
 3. yeni bilgiler ediniriz, kararlar alırız
 4. farkındalığımız artar, “daha önce neden düşünemedim” deriz
 5. önemli haberler alırız, gündem şekillenir
Bence buradaki en önemli madde, kalıcı değişiklik maddesi. Kendi hayatımdan bir örnek vereyim: Güneş tutulmasının etkisiyle iş değiştirdim, işle birlikte yaşadığım şehir de değişti ve yıllardır aynı işte çalışıyorum, aynı şehirde yaşıyorum. Bir diğer Güneş tutulması sırasında, üslubum/tavrımla ilgili çok önemli bir karar aldım ve sonrasındaki süreçte Burcuna Göre hayat buldu 🙂 Kısacası, tutulmalar yeni fırsatlar/bilgiler getirir, hayatımızı değiştirir. Jüpiter de yakınlarda olduğuna göre, iyimser olmalıyız diye düşünüyorum. Peki Güneş tutulması balık burcunu nasıl etkileyecek? Bazı olasılıkları sıralayalım:
 1. evliyseniz eşinizle ilişkili önemli bir gelişme
 2. sizi ilgilendiren bir olay da yaşanabilir, aile hayatınızı etkileme gücünde olacak
 3. sevgilinizle bir sonraki adımı atmak, nişan/evlilik gibi
 4. sevgiliniz yoksa yeni bir ilişki, aşk ve romantizm
 5. hayatınızın yönü tamamen değişebilir, iş/şehir değişimi vs
 6. sağlığınızla ilgili bir gelişme, sağlık sorunun aşılması gibi
 7. imajınızda/tanınırlığınızda ciddi bir sıçrama
Güneş tutulmasıyla beraber açığa çıkacak enerji son derece güçlü olacaktır, yeni haberler veya bilgiler getirme ihtimali yüksektir. Bazen inanılmaz bir aydınlanma ve farkındalık oluşturur. Bakalım 13 Eylül tutulması neler getirecek 🙂

Merkür gerilemesi 17 Eylül – 9 Ekim

Bu yazıda Merkür gerilemesin olası etkilerini, Güneş tutulması gündeminiz çerçevesinde anlatacağım. Yani “Merkür gerilemesinin etkileri nelerdir” sorusu bu yazının konusu değil. Hem zaten Burcuna Göre okurları o konuyu çok iyi biliyor 🙂 Bu başlıkta şunu hedefliyorum: Merkür gerilemesinin etkileri, Güneş tutulmasının olumlu etkilerini gölgelemesin, fırsatları kaçırmanıza neden olmasın. Peki ne yapmanız gerekiyor? Eğer Güneş tutulmasıyla birlikte oluşan gündeminizde gecikmeler, ertelemeler, zaman baskısı veya aksamalar olursa, Merkür gerilemesini hatırlayın ve şartları zorlamayın. Bir örnek vereyim: Mesela sevgilinizle evlilik yolunda ilerliyorsunuz ve artık aileler tanışsın istiyorsunuz. Bu konuyu ailelere açtınız. Seçenek 1: Mutlu oldular ve sıcak baktılar, siz sevgilinize haftaya bekliyoruz dediniz, o da ailesine söyledi ancak onları bir sebepten önümüzdeki ay olsa daha iyi olur dediler. Sakın ısrar etmeyin, zorlamayın. Hatta, eğer buna benzer bir durum varsa, siz mutlaka Ekim ayına erteleyin. Bu yıl Ekim, aynı zamanda hasat zamanı olmalı 🙂 Seçenek 2: Aileniz sıcak bakmadı. Israr etmeyin, ayrıca üzülmeyin ve strese de girmeyin, en iyisi zamana bırakın. Tabi bu her balık burcu için geçerli olan bir gündem değil ancak siz mantığı anladınız. Kendi gündeminizi de benzer şekilde değerlendirin, zamanlamayı iyi ayarlayın. Acele etmek, ısrar etmek, baskı yapmak doğru olmaz. Gerileme bazen gecikmeye bazen de işlerin aceleye gelmesine neden olur. Gecikmeden hiç çekinmeyin, olsun varsın, asıl sorun zaman baskısıyla işlerin aceleye gelmesi. Acele işe şeytan karışır sözümüz, emin olun ki Merkür gerilemesinde yaşanan olaylardan sonra söylenmiştir 🙂 Merkür, 10 Eylülden itibaren yavaşlamaya başlayacak, 17 Eylül ve 9 Ekim arasında da gerileyecek. Bu zaman dilimi aklınızda kalsın. Unutmayın, tutulma bu tarih aralığında gerçekleşiyor, 13-19 Eylül arasında tutulma enerjisi zirvede olacaktır. Son olarak bir kez daha hatırlatıyorum: Jüpiter başak burcunda olacak, işlerin yolunda gideceğine dair inancınızı koruyun. Jüpiter varken -olaylar tek tek değerlendirildiğinde olumlu görünmese bile- sonuç hep iyi olur.  Eylülde bu yazı hariç en az bir yazı daha yazacağım, bu yazı birinci bölümdü. İkinci bölümde ay tutulmasının etkileri dahil diğer konuları yazacağım. En güzelini yaşamanızı dilerim. Sevgilerimle, Ceyhun]]>