Burcuna Göre ya da Balık Burcuna Göre’de, “bildirimler al” seçeneğini işaretleyin, hepsi bu! Üstteki videoda nasıl yapacağınızı da gösterdim 🙂 Unutmayın, mobil uygulamadan yapılamıyor, bilgisayarı açıp 10 saniye içinde yapabilirsiniz. Neden önemli? Biliyor musunuz, Facebook’ta paylaştığım yazılarınızı görememe ihtimaliniz  %80 den fazla. Bu olmamalı! Sizin için yazdığım tüm yazılardan, tam zamanında haberdar olmanızı çok önemsiyorum. Bu değişikliği şimdi yaparak, Facebook’a, “ben yazılarımı görmek istiyorum” demiş olacaksınız, aksi halde sizin adınıza Facebook karar verecek.

EYLÜL YORUMU

Eylül 2014 enerjisi, genel olarak geçtiğimiz aylardan çok farklı olacak, sakin ve dingin bir enerji.. Ancak Eylül ayının huzurlu enerjisine kanıp rahatlamayın, önemli işlerinizi bu ay bitirin. Ekim ayına önemli bir iş bırakmayın çünkü Ekim ayında bizi hareketli günler bekliyor: Merkür gerilemesi ve akrep burcunda güneş tutulması yaşayacağız. Bu ay Merkür, Venüs ve Mars burç değiştirecek, bu yazıda bu konulardan bahsedeceğim, önerilerim olacak. Bu ay bir  yazı daha yazacağım, konusu Pluto retrosu olacak, detaylı olarak bu konuyu inceleyeceğim, şimdilik ileriki günlere bırakıyorum. Biz Eylül ayına odaklanalım.

MERKÜR TERAZİ BURCUNDA: 2-27 EYLÜL

Balık burcu için terazi burcu demek 2 farklı anlama geliyor: birincisi başta cinsellik olmak üzere sevgiliniz/eşinizle yakınlaşma ve daha fazlasını paylaşma isteği..ikincisi ise, olumsuz taraftan bakıldığında, kıskançlık ve aşırı sahiplenme… 2 Eylülde başlayacak Merkür etkisi, zihninizin odaklanmasını çok kolaylaştıracak, terazi burcundaki tüm gezegenlerin enerjisi, sizi tek bir konuya odaklanma konusunda cesaretlendirir. Özellikle, sahip olduğunuz, size ait olan şeyleri elinizde tutmak, kaybetmemek en önemli gündeminiz olur. Bu enerjiyi doğru kullanmak için, eşiniz/sevgilinizle daha fazla zaman geçirin, birlikte güzel anılar paylaşmayı ihmal etmeyin. Diğer taraftan, gündeminizdeki para ve güç konuları da zihninizi meşgul edecektir, bu ay çok stratejik kararlar alabilme kapasiteniz olacak, özellikle finansal kararlar için biçilmiş kaftan.. Eylül ayının hepimiz için huzurlu ve rahat bir enerjisi olacak ama Ekim ayı başka bir hikaye: 10 Ekimde başlayacak Merkür gerilemesi/retrosu ve sonrasında güneş tutulması yaşayacağız. Bu nedenle, önümüzdeki 40 gün boyunca, önemli işlerinizi bitirin, Ekim ayına elinizde yarım kalan önemli iş/mesele bırakmayın.

VENÜS BAŞAK BURCUNDA: 5-29 EYLÜL

Venüs aşkın, romantizmin ve güzelliğin gezegenidir, Venüs varken mutlu olmak kolaydır, sorunlar ise daha az gözümüze çarpar. 5 Eylüle başlayan ve ayın sonuna kadar süren Venüs etkisi, sevgilinizle/eşinizle çoook güzel bir dönemin habercisi…Eylül ayındaki sadece 2 gündeminiz olsun: birincisi kariyerinizle ilgili bir gelişme yaşanıyorsa, iş değişimi vb, ya da başak bir konuda önemli bir karar arifesindeyseniz, 10 Ekime kadar sonuçlandırın. İkincisi, Eylül ayının tamamında eşinize/sevgilinize çok zaman ayırın, onun gündemi farklıysa bile, bir yolunu bulun işte 🙂 Romantizm dolu seksi anılar yaşamak için Eylülden daha iyisini bulamazsınız. Bazı öneriler:
 1. eşinizle/sevgilinizle ilgilenin, sizle ilgilenmesini sağlayın
 2. sürprizler yapın, hem kendinizi hem onu şımartın
 3. kalabalıklar içinde olmanıza gerek yok, evinizin huzurlu ortamı en iyisi
 4. mum ışığı ve güzel kokuların tam zamanı
 5. sorunlarınız varsa, çok zekice çözme fırsatınız olacak, fırsatları değerlendirin
 6. çok çekici olacaksınız, öyle böyle değil 🙂 haberiniz olsun
 7. Neptün enerjisini doğru kullanın, bu ay değişme fırsatınız var, sonsuza kadar Afrodit/Herkül olabilirsiniz, olun!
 8. sevgiliniz yoksa, bu ay olabilir, gözünüz açık olsun

BALIK BURCUNDA DOLUNAY: 9 EYLÜL

Bu ayın kazananı kesinlik siz olacaksınız, bunu unutmayın. Balık burcu dolunayı, kendinizi yeniden şekillendirmek için harika bir fırsat. Kim olduğunuzu elbette çok iyi biliyorsunuz ama Neptün yazımı okuyanlar bilir, siz değişiyorsunuz ve değişimin yönünü ancak ve ancak sizin bilinçli seçimleriniz belirleyecek. Benim önerim çok net: çok güçlü mü olmak istiyorsunuz, o zaman güçlü olduğunu düşündüğünüz kim varsa, onu örnek alın. Bu kadar basit. Güzel/yakışıklı ve seksi mi olmak istiyorsunuz, gereğini yapın. Gerçekten bu kadar basit. Balık burcu dolunay gündemi harika, bazı örnekler:
 1. kendinizi yeniden, daha güçlü konumlandıracaksınız
 2. bazı kötü yönlerinizden kurtulacaksınız, iyi yönlerinizi ne çıkaracaksınız
 3. hayatınızı değiştirecek kararlar alacaksınız
 4. halinizden memnunsanız dahi, daha fazlasını kim istemez ki?
 5. ilişkiniz yoksa, yeni ortamlara girin, aklınızda biri varsa kendinize güvenin
 6. kariyer hedefleriniz varsa, ilerlemek için en doğru zaman, Mars da yanınızda olacak
 7. kısaca hayattan ve kendinizden ne talebiniz varsa, korkmadan peşine düşün
Dolunay, güneş-ay arasında bir karşıtlık olduğu için, bizi karar vermeye zorlar; önümüze çıkan kavşakta, hangi yolu seçeceğimize karar veririz. Dolunaya kadar geçen sürede, gelişmeler yaşandıkça, konunun ne olduğunu biliyor olacaksınız, belki de şimdiden biliyorsunuzdur.

MARS YAY BURCUNDA: 14 EYLÜL

Mars’ın burç değişimi, hayatımızın hangi alanında hızla ve cesaretle ilerlemek istediğimizi gösterir. Balık burcu, Mars yay burcunda iken kariyer hedeflerine ve statüsüne odaklanacak. Son derece güçlü ve olumlu bir etkidir, hayattan daha fazlasını isteyeceksiniz. Eylül ayında her şey sizin lehinizde ilerliyor. Örneğin,
 1. iş değişimi istiyorsanız, 10 Ekime kadar girişimleriniz etkili olacak
 2. daha fazla kazanmak için risk almaktan çekinmeyeceksiniz
 3. görünüşünüze daha fazla dikkat edeceksiniz, şık giyinmek önceliğiniz olacak
 4. alışveriş yapma zamanı, harcamalarınız statünüzü artıracak konularda olacak
 5. evlenme arifesindeyseniz, şanslısınız, bu dönemde enerjiniz her işi kolayca halletmenizi sağlayacak
Mars, iki yönlü enerjidir, işler iyi gidiyorken neşeli/coşkulu olmamızı sağlar, aksi halde sonunu düşünmeden agresif tepkiler vermemize neden olur. Eylül ve Ekim ayı boyunca, özellikle üstlerinizle aranızda sorun varsa, normalden daha sert tepkiler verme olasılığınız yüksek. Ayrıca, size saygı duymadığını düşündüğünüz herkes, sert yüzünüzü görecek. Son olarak, hayat hiçbir zaman kusursuz olmayacak, iyi ve kötüyü aynı anda yaşamak zorundayız. Zorluklardan yılmadan, mutluluğun bir bedeli olduğunu unutmadan yaşamak tek seçeneğimiz. Güzel günlerin bedeli, yaşıyor olmanın bedeli, mutsuzluğu kabullenmek ve ona tahammül etmektir. Sevgilerimle.]]>