Balık burcu Ekim 2017 yorumu, 5 Ekim Dolunay ve 19 Ekim Yeniay etkileri ile Ekim ayının önemli astroloji olaylarını içeriyor. Burcuna Göre’nin benzersiz yorumlarından maksimum yararlanmak için değerli dostlar, yükselen burcunuza göre okumanızı öneriyorum. Örneğin, burcunuz balık olduğu için bu yazıyı okuyorsanız fakat yükselen burcunuz terazi ise, terazi burcu yorumunda yazdıklarım hayatınıza daha uygun olacaktır. 👍 Yükselen burcunuzu ve derecesini bilmiyorsanız buradan öğrenebilirsiniz: Yükselen Hesaplama Ayrıca terazi burcu okurlarımın doğum gününü kutluyorum, mutlu sağlıklı başarılı bir yıl diliyorum. ❤️

Ekim 2017 Balık Burcu Yorumu

Yılın stres ve baskı oluşturan ayları geride kaldı kıymetli dostlar, bundan sonra zamanın enerjisi çok daha olumlu olacak. Bu sayede hem yaşamdan zevk alacağız hem de ileri yönlü adımlar atacağız. Bu her zaman mümkün olamıyor maalesef, keşke olsaydı. Neyse! Geçmişi ve hayatın gerçeklerini bir yana bırakalım ve Ekime odaklanalım biz. Eylül sonunda gerçekleşen Yeniay ile birlikte, ilişkiler alanında pozitif hareketlilik oluşmuştu, Ekim boyunca bu güzel enerji devam ediyor. Eğer bir ilişkiniz yoksa, yeni başlangıçlar için daha iyi zaman bulunamaz! Zaten kadersel olarak şartlar öyle gelişiyor ki, olaylar belli zaman aralıklarına sıkışıyor. Ekim ilişkiler özelinde kadersel olaylara gebedir. Eğer sevgiliniz varsa [ve haritanızda çelişen bir etki yoksa] bu dönemde evlilik ihtimali için harika bir zemin var. Eğer ki evlilik hazırlıkları yapıyorsanız doğru zamanlama, yeni evlendiyseniz ne güzel olmuş! Olması gereken zamanda doğru adımlar atılmış. Diğer yandan; zaten evliyseniz, ilişkiniz artık “çocuğumuz olsun” olgunluğuna ulaşacaktır. Zaten çocuğunuz varsa ikinci-üçüncü için de ideal zamanlar diyebiliriz. Tüm bunların ötesinde, ekonomik anlamda ciddi bir rahatlama ve sıçramaya doğru gidiyorsunuz. Seneye Ekim-Aralık arasında bizzat kendiniz yaşayıp göreceksiniz. Kabul ediyorum, geçtiğimiz birkaç ayda /kaçınılmaz olarak/ hatırı sayılır bir baskıya maruz kaldınız. O sürede attığınız adımlar bugün nerede olduğunuzu belirliyor. Umuyorum ki en doğru kararları aldınız ve mutlu olmaya hazırsınız.. Tereddüt ve kararsızlık mı var? Hiç ama hiç merak etmeyin, geçmiş birkaç ayı düşünüp geleceği yorumlamayın. Siz vazgeçmediğiniz sürece sorunlu alanlar tamir edilecektir.

5 Ekim Dolunay

Yükselen burcunuz 0-20 derece arasında ise, Dolunay başladığında zaten Venüs enerjisi sizinle olacak, bu iyi haber. Venüs eş/sevgili ile ilişkilere yönelik o güzel enerjisi ile hayatınızı güzelleştirecektir. Sıradan bir ay değil Ekim. Özellikle yeni bir ilişkiye başlamak veya evlilik gibi daha ileri safhalara geçmek için şartlar harika! Eğer ki eş/sevgili ile gergin zamanlar yaşadıysanız, şimdi suların durulması mümkündür. Yükselen burcunuz 20-29 derece arasında ise, bu durumda 19 Ekimdeki Yeniay sırasında Venüs sizinle olacak. Dolunayın ilişkiler haricindeki olası etkilerine de bazı örnekler verelim:
 1. enerji seviyenizin değiştiğini görürsünüz
 2. aylar süren karanlık ruh hali pozitif olmaya başlar
 3. imaj değişikliği ihtiyacı oluşabilir
 4. sağlıkla ilgili soru işaretleri varsa netleşir
Şöyle de bir durum var. Eğer yükselen burcunuz 8-13 arasında ise, 2017 sizin için birçok anlamda önemli olmuştur. Kritik gezegenler aynı anda haritanızda alan değiştiriyor, kadersel etkileri olacaktır. Ana konu iş hayatınız, geliriniz ve harcama kapasiteniz. Ayrıca eş olmak, anne-baba olmak gibi roller de bu etkinin kapsamında kalıyor. Bu iki ana konu birbiri ile etkileşim halinde de olabilir. Yani evlilik [ayrılık] ile gelir/harcama arasında bağlantı olabilir. Çocuk sahibi olma kararı ile işiniz arasında bağlantı olabilir gibi.. Karmakarışık hisler içinde olabilirsiniz, gayet normaldir. Bu noktada önerim, geçmişte verdiğiniz kararlara sadık kalmanız olacak. Değişikliğe gitmenizi önermiyorum.

19 Ekim Yeniay

Yükselen burcunuz 0-11 derece arasında ise, 19 Ekim Yeniay ve Kasım başındaki Dolunaydaki ana konu maddi konular ve iş olacaktır. Yatırımlar ve harcamalar böyle dönemlerde oluyor, ayrıca işle ilgili beklentiniz varsa Yeniayı takip eden 20 gün içinde netleşeceğini söyleyebiliriz. İşe başlamak vb. tüm gelir artırıcı olaylar bu kapsamda değerlendirilebilir. Diğer yandan, bu etkinin alternatif sonuçları da olabilir:
 1. düğün bu aralıkta gerçekleşir
 2. çocuk sahibi olacağınız belli olur/doğum gerçekleşir
 3. eşinizin/ailenizin ekonomik durumunda iyileşme olur
Son bir şeyden daha bahsedeyim: şüphe, kıskançlık gibi agresif hisler oluşursa çok fazla kapılmamaya dikkat etmenizi öneriyorum. Basit şeyleri bazen ölüm – kalım meselesiymiş gibi ciddiye alıyoruz ve tırnakları çıkarabiliyoruz. Yeniayda bu enerjinin açığa çıkması mümkündür. Yükselen burcunuz 12-29 arasında ise, bu durumda sizin Yeniay konunuz eşiniz/sevgilinizle ilgili olacaktır. Sizin için tamamen ilişki odaklı bir ay, değil mi?
 1. bir tanışma olabilir, etkilenebilirsiniz
 2. ilişkinin başlaması için şartlar oluşur
 3. eşiniz/sevgilinizle ilgili bir gelişme olur
 4. ilişkiniz farklı bir safhaya geçebilir [evlilik kararı alınır]
 5. ilişkinizin dinamikleri değişebilir
Yeniay sırasında Uranüs de aktif olacak. Ağustostan beri tıkanmış olan bir ilişki varsa, şimdi rahatlama olacaktır. En güzel ihtimalleri yaşamanızı diliyorum ve balık burcu ekim 2017 yorumunu izninizle bitiyorum. Sevgiler, Zafer Ceyhun ❤️]]>