Balık burcu Ekim 2016 yorumu, 1 Ekim Yeniay ve 16 Ekim Dolunay etkileri ile Ekim ayındaki diğer önemli astrolojik etkileri içeriyor. Ekim ayına olumlu bir enerji eşliğinde giriyoruz kıymetli dostlar, 26 Eylülden bu yana Güneş ve Jüpiter birlikte hareket ediyorlar. Jüpiter’in terazi burcuna geçişini son derece önemli buluyorum, sadece yeni bir Jüpiter etkisi olduğu için heyecanlanmış da değilim üstelik. 2012 yılından bu yana devam eden koçtaki Uranüs ve oğlaktaki Pluto etkileşimi ile 2017 yılının ilk yarısında yaşacağımız koç burcunda Venüs gerilemesini göz önüne almamız gerekiyor. Terazi burcunda ilerleyecek olan Jüpiter, Kasım/Aralık aylarında Pluto ve Uranüs ile temas ederek, geçmiş 2 yılda yaşanan sürecin olgunlaşmasına vesile olacak. Ekim 2016 ile yepyeni bir süreç başlamış oldu ve sonuçlarından memnun kalacağımıza inancım tam! Seneye bu zamanlar, hayatımız epey değişmiş olacak değerli okurlarım. Fırsatların artacağı, hayatın hızlanacağı, ilerlemenin mümkün olacağı bir zaman dilimi bizleri bekliyor. Buna istinaden diyebilirim ki, aslında süreç tam olarak bu günlerde başlıyor. Bu nedenle Eylül sonu/Ekim başında yaşadığınız olaylar, tanıştığınız insanlar, planlarınız, zihninizden geçen her türlü fikir kıymetli. Şimdi harekete geçtiğiniz konu, ileride önemli sonuçlar doğurma potansiyeli taşıyor, aklınızda olsun. Ekim ayını bu gözle değerlendirip kıymet atfetmenizi öneriyorum. 🍀 Ekim yorumuna başlamadan önce Ekim ayının önemli astrolojik olaylarını sıralayalım.

 1. terazide yeniay – 1 Ekim
 2. güneş-pluto kare – 7 Ekim
 3. güneş-uranüs karşıt – 15 Ekim
 4. koçta dolunay – 16 Ekim
 5. mars-pluto kavuşum – 19 Ekim
 6. mars-uranüs kare – 29 Ekim

Balık Burcu Ekim 2016 Yorumu

Ekim 2016 önemli çünkü geçtiğimiz yıl Ağustos ayından bu yana karşıt burcunuz olan başakta yer alan Jüpiter artık terazideki varlığını perçinledi. Elbette Jüpiter enerjisi Ekimle başlayıp bitmiyor, tam 1 yıl sürecek! Şubat ayına kadar tam gaz yola devam edin; Şubat sonrasında attığınız adımların sonuçlarını değerlendirmek isteyecek, düzeltmeler yapma ihtiyacı duyacaksınız. Peki balık burcu Jüpiter etkisini nasıl yaşayacak, hangi alanlarda yol alma imkanı bulacak?
 1. finansal olarak rahatlayacaksınız
 2. parasal konularda risk alma kapasiteniz artacak
 3. varlıklarınızı ve birikimlerinizi artırma fırsatları yaratacaksınız
 4. işe girme, işe değiştirme, geliri artırma motivasyonu güçlenecek
 5. ortak işlere yönelmeye sıcak bakacaksınız
 6. var olan korku ve endişeleriniz azalacak
 7. daha kolay şekilde “bu ölümlü dünyada, keyifli yaşamak lazım” diyeceksiniz
 8. “kadersel karşılaşmalar” diye tarif edeceğiniz kişiler/olaylar hayatınıza girecek
 9. cinsel deneyimleriniz artacak, libidonuz güçlenecek
 10. daha çekici hissedecek ve de öyle algılanacaksınız
 11. güçlü olmaktan keyif alacaksınız
 12. toplumsal kurallar, ahlaki normlar isteklerinizi frenleyemeyecek
Bu noktada geçmişe dönelim istiyorum: Eylül 2004 – Ekim 2005 arasında Jüpiter terazideydi ve yine benzer etkiler getirmişti. O dönemde yaşadıklarınızı değerlendirerek önümüzdeki yılın ruhunu ve enerjisini kolayca anlayabilirsiniz. Elbette diğer gezegenler 2005’teki konumlarından farklı yerdeler ama olsun, en azından Jüpiter kaynaklı enerji aynı.. Gelelim Ekim 2016’ya özgü etkilere! Ekim 2016, Pluto ve Uranüs enerjisinin hayatımıza doğrudan müdahil olacağı bir zaman dilimi olacak kıymetli okurlarım. 15 Ekime kadar sırayla Güneş’le temas etmiş olacaklar, Ekim bitmeden önce de Mars’la temas edecekler. Bir konu daha var ki bahsetmezsek olmaz: Ekimde birçok gezegen terazi, oğlak ve koç burcunda bulunacak. Bu neden önemli? Önemli çünkü bu burçlarda bulunan gezegenler etkileşimde olduklarında, var olan veya yeni ortaya çıkan engelleri aşmak için çözümler üretme ihtiyacı oluşur. Gündeme göre olumlu veya olumsuz duygular kabarır, enerjimiz artar ve ataklaşırız. Nedeni şu: yapılması gerekenler vardır! Ertelenmesi kolay olmayan, hemen harekete geçmeye zorlayan.. Peki Uranüs/Pluto balık burcunu hangi konularda etkiliyor? Öncelikle Uranüs konularından bahsedelim! Uranüs 2011 yılından beri sizin burcunuzda ve çok şey değiştirdi:
 1. iş hayatınız, iş ortamınız
 2. kazancınız, gelir elde etme şekliniz
 3. sahip olduğunuz varlıklar: ev, araba gibi
 4. donanımınız: bilgi, yetenek ve kapasiteniz
Uranüs enerjisinin ilginç bir özelliği vardır dostlar. Uranüs olayları ve zamanı öylesine hızlandırır ki, kendi yaşadıklarımızı bazen sadece izlemekle yetiniriz. Çünkü elimiz kolumuz bağlanmış ve hatta büyülenmiş gibi hissederiz. Sanki yaşadıklarımızı bir başkası yaşıyormuş gibi gelir, şaşırmayız ve tepki de vermeyiz. Yaşadığımız deneyimin öznesi olduğumuzu bile kabullenmeden öylesine akışa kapılırız. Diğer yandan, tepki verecek noktaya geldiğimizde yerimizde duramayız. Son derece güçlü bir enerji açığa çıkar ve coşkuyla ileri atılırız. Sanki yıllardır bağlı olduğumuz zincirlerimizden kurtulup rahatlamış gibi hissederiz ve aklımızda olanı yapmaktan başka seçenek yokmuş gibi görünür. Bu nedenle; Uranüs enerjisini güçlü, kararlı, heyecan verici olarak tanımlamak mümkündür. Her zaman kapasitemizi artırır çünkü yeni olasılıklara hazır hale gelmemizi sağlar. Normalde kimsenin bizi ikna edemeyeceği şeylere Uranüs kesinlikle ikna edebilir. Özetle; iş hayatınızdaki gelişmeler, gelir elde etme şekliniz ve sahip olduklarınız 2011 yılından bu yana değişime uğramış olabilir. Burada birkaç olasılık var: beklenmedik iş değişimleri, farklı sektörlere yönelme, neye uğradığınızı şaşırdığınız iş temposu, gelirinizde büyük dalgalanmalar, kendi başınıza gelir elde etme isteğiniz sonucu aldığınız kararlar.. Uranüs varken ya her şey tam olarak bizim istediğimiz gibi olsun diye hırs yaparız ya da söz sahibi dahi olamadığımızı hissederiz. Gelişmeler de zaten bir o yönde bir bu yönde gelişir. Uranüs 15 Ekimde Güneş’le, 29 Ekimde ise Mars’la temas edecek. Bu günleri unutmayın lütfen, Uranüs’ün yaşattıkları her zaman dikkatlice incelenmeli. Özellikle ay sonundaki Mars-Uranüs temasına dikkat! 2 enerjik/huzursuz enerjiyi bir araya getiriyor. Bu noktada, olumlu bir gündem varsa harika şeyler olacaktır. Aksi durumda ise ne olup bittiğini anlamak için geriye yaslanıp derin bir nefes almanız gerekecek. 2008’den bu yana şu alanlarda etkisini yaşadığınız Pluto ile devam edelim:
 1. aileden olmayan insanlarla ilişkiler: sosyal/profesyonel hayattan tanıdıklar
 2. dahil olduğunuz sosyoekonomik çevre
 3. üyesi/parçası olduğunuz kültür, grup, çevre
 4. profesyonellerle ilişkileriniz: avukat, doktor, eğitmen, psikolog, astrolog vb
 5. entelektüel girişimler: bilgi edinme ve paylaşma isteğiniz
 6. ulaşmak istediğiniz seviye: nihayetinde kim olursam mutluyum?
Pluto hırsın ve tutkuların gezegenidir, etkisi altında tuttuğu konularda korkular veya takıntılar da oluşturabilir. Pluto varken güçlü ve başarılı olmak, geride kalmamak, her zorluğa hazır durumda kalmak içgüdüsel tepki halini alır.

Ekim 2016 için olasılıklar

Aklıma gelen birkaç olası gündemden bahsedeyim, fikir vermesi açısından faydalı olur diye düşünüyorum: Ekim başında; İki ihtimalden söz edebiliriz: Profesyonel/özel ilişki çerçevesinde bir gelişme yaşanması, bir birliktelik inşa edilmesi güçlü ihtimal. Bir yatırım yapmak isteyebilirsiniz ve parasal ihtiyaç doğar; ayrıca işinizle ilgili olumlu gelişmeler de mümkündür. 6-10 Ekim ve 18-22 Ekim    Eğer profesyonel hizmet almanız gerekiyorsa, bu çerçevede geçmiş aylarda oluşan gündemin Ekimde olgunlaşacağını ve bir sonuca bağlanacağını söylemek mümkündür. Arkadaşlarınızdan olmadık bir talep gelebilir veya sizin bir destek talebiniz karşılanmayabilir. Bu durumda bir güven sorunu oluşacağını söyleyebiliriz. Ekimdeki olay, yine geçtiğimiz aylarda şekillenen gündemin uzantısı olacaktır. 13-19 Ekim ve Ekim sonu Uranüs 15 Temmuz’da Güneşle temas ederek bir gündem oluşturmuştu, hemen ardından gerileme sürecine girdi. 15-22 Ekim, Uranüs’ün yıllık döngüsü açısından son derece bir tarih aralığı çünkü Güneş’le karşıt konumlarda olacak. Olasılıklar iş hayatınızda rahatsız eden bir durumu değiştirmek için harekete geçmek, işe girme girişimlerinizin sonuç vermesi, işten ayrılmak, daha rahat bir çalışma ortamına sahip olmak için girişimlerde bulunmak vb. olabilir. Özetle, iş ve parayla ilgili sonuçlar beklenmeli. Jüpiter’in varlığı ve Venüs’ün konumu nedeniyle, ben gelişmelerin lehte sonuçlanacağını düşünüyorum. Ekim sonunda, şimdikine göre daha keyifli bir istikamette yola devam edeceğinizi düşünüyorum. Bir şey daha ekleyelim: Ekim 2016 yaşanacak Uranüs etkisi yeni değil, her yıl Ekim ayında aynı astrolojik olayı yaşıyorsunuz aslında. Ekim 2016’da işin içinde Mars var, tek fark bu.

1 Ekim Yeniayın Balık Burcuna Etkileri

1 Ekimde gerçekleşecek Yeniay, her zaman olduğu gibi yeni bir gündemi başlatıyor olacak. Yeniayı takip eden günlerde son derece olumlu bir enerji olacak kıymetli okurlarım, bu nedenle Eylül sonu – Ekim başında yaşadığınız olaylara ve zihninizde beliren fikirlere özel önem atfedin. Ekimle birlikte attığınız adımlar, önümüzdeki 1 yılda hayatınızı güzelleştirecek kapasiteye sahip olacak. Konu başlıkları ise Jüpiter etkisinde sıraladığım konular.. Yeniay enerjisi 5 gün boyunca devam edecektir.

16 Ekim Dolunayın Balık Burcuna Etkileri

Dolunay ise bambaşka bir senaryo! 16 Ekim’deki Dolunay koç burcunda gerçekleşecek ve oluşacak gündem 20-22 Ekim arasında sonuçlanacak. Dolunayda yaşayacağınız konu başlıkları, Uranüs etkisini yaşadığınız konularla aynı! Bu noktada, uzun vadeli perspektif kazandırmak açısından bir bilgi daha vereyim: 16 Ekim’de yaşayacağımız Dolunay gibi, Mart 2017’de başlayacak Venüs gerilemesi de koç burcunda. Ayrıca; terazideki Jüpiter, Mart ayında koçtaki Uranüs ile karşıt konumda olacaklar. Diyebiliriz ki, Ekim 2016’da aldığımız kararlar ve yaşadığımız olaylar sonucunda, Mart 2017’de hayatımızda güçlü değişiklikler olacak. Yani, yeni başlayan bir sürecin ilk günlerinde bulunuyoruz aslında ve bu süreç bizleri Mart-Nisan’a taşıyacak. Eylül/Ekim 2016 ile Mart/Nisan 2017 arasında doğrudan bağlantılar olduğunu söylemek mümkündür. Önümüzde 6 aylık bir zaman aralığı var. Gündem kuşkusuz Jüpiter/Uranüs kaynaklı olacaktır. Uzun lafın kısası, Ekimden itibaren ne istediğimizi bilerek kararlı şekilde yola devam edeceğiz ve gerisini Güneş sisteminin mucizevi etkilerine bırakacağız. En güzel olasılıkları yaşamanız dileğimle. Sevgiler, Zafer Ceyhun ❤️ ❤️ Not: Önemli kararlar arifesinde görüş almak ve haritanıza özel etkilerle uyumlu adımlar atmak isterseniz, yardımcım Burcu hanıma ulaşıp görüşme için randevu alabilirsiniz. Görüşme en az 2 saat sürüyor. Mail: burcunagore@gmail.com  Ayrıca, bu yazıyı balık burcu olduğunu bildiğiniz sevdiklerinizle paylaşmayı ihmal etmeyin lütfen.]]>