Balık Ekim ayı yorumu, 13 Ekim Yeniay etkisi ile diğer önemli astrolojik etkileri balık burcuna göre anlatıyor. Geçmişin zorluklarını, mutsuzluklarını unutmak insanoğlunun en değerli özelliklerinden biri olsa gerek 🙂 Geçen 2 yıl son derece zorlu geçti aslında, şikayet ettik, üzüldük ve sinirlendik ama geçti gitti işte. Artık bugün var, bir de önümüzdeki günler.. Her ne kadar toz pembe olmasa da, geçen 2 yıla göre daha sakin bir yıl yaşadık. Ülke gündeminden de takip edebilirsiniz bunu, değişim daha sakin yaşandı. Bunları neden anlatıyorum biliyor musunuz? Geçen 2 yıl yaşadıklarınız sonucunda ektiğiniz tohumlar, Ekim ayında filizlenmeye başlayacak. Geçen yıllarda yaşanan olaylara doğru tepkiler veren, bilinçli tercihler yapan herkes rahatlayacak. Kısacası, Ekim 2o15 bir dönüm noktası olacak değerli dostlar. Ekim yorumunuzun detaylarına geçmeden önce bir bilgi vermek istiyorum: 9 Ekim’de Merkür gerilemesi sona eriyor. Pazartesi gününden itibaren Merkür kaynaklı iletişim ve ulaşım sorunlarının, aksiliklerin ve gerginliklerin artacağını belirteyim. Eğer bazı önemli adımlar atacaksanız veya bir şeyler satın almanız gerekiyorsa 9 Ekim sonrasına bırakmanızı öneriyorum. Ekim yorumunuz 2 yazıdan oluşuyor. Bu yazı, balık burcu Ekim yorumunun birinci bölümü. Diğer bölümü 15 Ekim sonrasında yazacağım, kaçırmayın 🙂 Ekim ayının ilk yarısında yaşanacak önemli astroloji olaylarını görelim, sonrasında detaylıca inceleyeceğiz.

 1. 7 Ekim Mars-Neptün karşıtlığı
 2. 8 Ekim Venüs başak burcunda
 3. 9 Ekim Merkür gerilemesi sona eriyor
 4. 12 Ekim Jüpiter-Pluto etkileşimi (+)
 5. 12 Ekim Güneş-Uranüs karşıtlığı
 6. 13 Ekim Yeniay
 7. 16 Ekim Mars-Pluto etkileşimi (+)
 8. 17 Ekim Venüs-Neptün karşıtlığı

Balık Burcu Ekim 2015

Peki Ekim 2015 neden bir dönüm noktası? Birincisi, 2 yıldır devam eden süren Uranüs-Pluto etkileşimi sona eriyor. İkincisi; Ekim ayında Venüs, Mars ve Jüpiter başak burcunda olacak. Biliyorsunuz başak sizin karşıt burcunuz ve aşk hayatınızı ve ilişkilerinizi temsil ediyor. Üçüncüsü bu 3 gezegen sizin burcunuzdaki Neptün ile karşıtlık yapıyor, Pluto ile olumlu etkileşime giriyor. Gezegenlerin etkileşimi balık burcuna nasıl yansıyacak? Konu başlıklarını sıralayalım, sonra da olasılıkları tek tek inceleyelim:
 1. sağlık
 2. aşk hayatınız ve eşiniz/sevgilinizle ilişkili gelişmeler
 3. evlilik veya nişan
 4. arkadaş çevreniz ve profesyonel ilişkileriniz
 5. iş hayatınız ve geliriniz
 6. gayrimenkul yatırımlarınız
Gördüğünüz gibi, Ekimde gündem yoğun olacak. Sizin gündeminizde hangileri var? “Hemen hepsi var” diyorsanız yalnız değilsiniz 🙂 Boşuna demiyorum Ekim dönüm noktası olacak diye. Hadi detaylara geçelim. 6 Ekim – 12 Ekim arasında hayatınızın yönünü değiştirme potansiyeli olan bir gelişme olacaktır. Gündemi netleştirmek için bir ipucu vereyim: Eylül ayının ilk yarısında neler yaşadınız? Geçen ayın ilk yarısında yaşadıklarınız ile Ekim’de yaşayacaklarınız ilişkili olacak. Süreç devam ediyor olmalı. Eylüldeki gündem belki de olumsuz olmuştu ancak bu sefer Venüs ve Jüpiter işin içinde olacağı için olumlu olacağını tahmin ediyorum. Geçen ay sorun olduysa bile, şimdi düzeltme imkanı var. Devam edelim. 12 Ekimde Güneş ve Uranüs karşı karşıya geliyor. Aynı gün Jüpiter ile Pluto arasında harika bir etkileşim var. Bu durumu şöyle yorumlamak mümkün: Geçtiğimiz 2 yılda tarihi bir astroloji olayı yaşadık: Uranüs-Pluto etkileşimi. Öyle önemli bir olaydı ve hayatımızı öyle sarstı ki, değişime alışmak zorunda kaldık. Bir düşünün lütfen, hayat ne kadar hızlıydı 2013-2014 yıllarında. Bitmiş de değil üstelik. Fakat, tüm bu olaylar silsilesi Ekim ayında yeni bir safhaya giriyor. Geçen 2 yılda sizi en çok ne meşgul etmişti? Bazı tahminler:
 1. arkadaşlarınızla krizler yaşadınız
 2. sevdiklerinizden uzaklaştınız veya bazılarını kaybettiniz
 3. zaman zaman kültür şoku yaşadınız
 4. çevrenizden ve tanıdıklardan destek aldınız, stratejik ilişkiler kurdunuz
 5. iş hayatınız çok hareketliydi, mucizeler de oldu şoklar da
 6. gelirinizi artırmanın yeni yollarını aradınız
 7. bazılarınız beklemedik şekilde işini kaybetti
 8. yatırım yapmaya odaklandınız
Bu saydığım maddeler, etkilerini hala yaşadığımız Uranüs-Pluto etkileşimi sonucunda yaşadıklarınız. Geçen 3 yıla damgasını vurdu diyebiliriz. Geliriniz ile çevreniz ve profesyonel ilişkileriniz arasında hep bir ilişki oldu. Mesela bazı tanıdıkların yardımıyla gelirinizi artırdınız veya işiniz sayesinde yepyeni bir çevreye girdiniz. Tabi olumsuz etkilenenler de olmuştur, yani sırf iş arkadaşlarıyla sorunlar yaşayıp için iş değiştirmek, gibi. Ekim bu anlamda bir dönem noktası olacak işte kıymetli okurlarım. Neler yaşıyorsunuz? Yorumlarda bahsederseniz mutlu oluruz 🙂

13 Ekim Yeniay

13 Ekimde gerçekleşecek Yeniay balık burcunu nasıl etkileyecek? Gündemin merkezinde maddi konular olacaktır. Gelirinizde artış, para ihtiyacı, kredi kullanma gibi..
 1. satın alma maksatlı önemli miktarda para harcamanız gerekebilir
 2. bütçenizi yeniden yapılandırmanız gerekebilir
 3. işinizdeki gelişmelere istinaden gelir artışı olabilir
 4. borç/alacak veya miras meselesinde gelişme olabilir
Her ne kadar Yeniay gündeminizin maddi yanı güçlü olsa da, aşk hayatınıza ve hatta cinsellikle ilişkili konulara da yansımaları olabilir. Yeniay gündeminiz 18-19 Ekim gibi sonuçlanacaktır. Umarım en doğru adımları atar, doğru tercihler yaparsınız. Unutmayın, tüm astrolojik etkilerin gölgesinde geleceğimizi kendimiz inşa ediyoruz. Bizim önceliklerimiz, karar ve tercihlerimiz ne ölçüde doğruysa, geleceğimiz o ölçüde güzel oluyor. Geleceğin bugünden çok daha güzel olması dileğimle 🙂 Ceyhun]]>