Balık burcuna göre dolunayın etkisini okumadan önce, DOLUNAY ASTROLOJİSİ  yazısını okumalısınız, dolunayın duygusal etkisini iyi anlamanız çok önemli.

Yorumlarımı okurken, hayatınızdaki mevcut gelişmeleri düşünerek okuyun lütfen. Ayrıca, benim öncelikle kötü olasılıkları anlattığımı, olası olumsuzluklara karşı önlem almanızı kolaylaştırmaya çalıştığımı unutmayın lütfen. Bazılarımızın hayatında harika gelişmeler yaşanırken, bazılarımız ciddi yıkımlar yaşıyor. Bu yazıyı, hayatınızın mevcut gidişatına göre değerlendirin:
 1. gelişmeler olumsuz ise, dolunayda yaşayacağınız duygular karanlık ve yıkıcı olabilir.
 2. gelişmeler olumlu ise, dolunayda büyük bir coşku hissedebilirsiniz.
 
Dolunay akrep burcunda gerçekleşecek, yani güneş boğa burcunda iken, ay akrep burcunda karşıt konumda olacak ve birlikte olumsuz etkileşim yaratacaklar.
Her dolunay -kişinin burcuna göre değişen bir alanda – süregelen bir gelişmenin sonuca bağlanmasına neden olur. Dolunaylarda bir karar veririz ve “bir dönemi” bitiririz.
Örneğin, bir süredir araba almak için otomobil galerilerini gezip araştırmalar yapıyor, ikinci el araç pazarında uygun aracı arıyorsanız, dolunayla birlikte arayışınıza devam edemezsiniz. Dolunayı takip eden 5 gün içinde muhtemelen bir araba almış olursunuz veya araba almaktan vazgeçebilirsiniz, gibi.

Akrep-Boğa Dolunayı 

Akrep ile boğanın dolunayında, bizim için değerli olan her şey, karanlık tutkularımızla çatışır. Çoğu zaman, öfke, kıskançlık veya aşırı sahiplenme gibi çok yoğun duygulara neden olabilir.
Özellikle, sert esen değişim rüzgarlarının bizleri strese soktuğu bir dönemde, uzun zamandır kontrol ettiğimiz duygularımızı artık kontrol edemeyebiliriz.
Bu nedenle, hayatınızdaki gelişmeler çok olumsuz ise, bu dönemde oluşacak duygusal yoğunluğa, öfke patlamalarına ve hatta şiddete meyilli ruh haline karşı dikkatli olunmalı.

Balık Burcuna Göre Dolunay: 14 Mayıs

Balık burcu mayıs ayı yorumunda ve güneş tutulması özel yazımda belirttiğim gibi, mayıs ayında gündeminizde iletişim tarzınız var…Hepimizin hayatının en yoğun ve dinamik alanı olan iletişim konusunda, farklı bir bakış açısına sahipsiniz ve şunları düşünüyorsunuz:
 1. iletişim tarzınızı/üslubunuzu sorgulamaya başladınız.
 2. hayatınızdaki insanları, arkadaşlarınızı değerlendirme ihtiyacı hissettiniz.
 3. daha az veya çok konuşmaya başladınız.
 4. öğrenme isteğiniz arttı/azaldı.
 5. daha fazla/az dışarı çıkmaya başladınız.
Hayatınızda yeni bir sayfa açıyorsunuz, bu dönemde artık ufkunuzu genişletmenin zamanı geldi. İşte yöneldiğinizde mutlu olacağınız konular:
 1. daha fazla okumak, yeni şeyler bilmek istiyorsunuz.
 2. eğitim hayatınızı önemsemeye başladınız (üniversite hayatınız).
 3. vizyonunuzu genişletmek için yeni yerler görmek isteğiniz arttı.
 4. yeni insanlar tanımak, farklı deneyimler yaşamak istiyorsunuz.
 5. başka bir ülkeye yerleşmeye karar verdiniz.
 6. hayat görüşünüzü/felsefenizi sorguladınız/değiştirdiniz.
 7. geleceğe daha iyimser/karamsar bakıyorsunuz.
 8. inançlarınızı sorgulama ihtiyacı hissettiniz.
 9. sizi ileri götürmeyen her şeyden kurtulmak istiyorsunuz.
14 mayıs dolunayı ile birlikte, yukarıda saydığım konulardan hangisi gündeminizi meşgul ediyorsa, o konuda bir sonuca ulaşacaksınız. Her neyin peşinde gidiyorsanız, en geç 19 mayıs’ta sonuçlanacak. Kasım ayına kadar bir daha bu konuya aynı şekilde odaklanmanız mümkün olmayacak. Bu nedenle işinizi şansa bırakmayın, fırsatları iyi değerlendirin.
Bu dönem, balık burcu olanlar için yeni ufuklar yaratma dönemi. Güneş tutulması ile birlikte, kendinize farklı bir gözle bakmaya, insanlarla iletişiminizde daha etkili olmak için tavır ve üslup değişiklikleri yapmaya karar verdiniz. Hayatınızı eskisinden daha ileri götüreceğine inandığınız şeyin peşinde gitmek için çok ideal bir dönem yaşıyorsunuz. Sezgilerinize güvenin, bu dönemde atacağınız adımlar, gelecekte size kocaman ve yepyeni bir dünyada, daha güzel bir hayat yaşama fırsatı verecektir. Her şey gönlünüze göre olsun.
]]>