koç burcunda ay tutulması etkisi, daha çok kazanmak istemesine neden olacak. Evet, tutulmalar hepimizi etkiler ancak balık burcunun Ekim ayındaki gündemi, önceki yazımda belirttiğim gibi daha güçlü olmak ve her ne olursa olsun kaybetmemek olunca, elbette ay tutulmasının gündemi de bu çerçevede gerçekleşecek. Balık burcu, 8 Ekim ay tutulması sırasında, çok önemli pek çok enerjinin bir arada yaşayacak ve sonuçta, kaybetmemek için (parayı ve kişileri) harcamaktan çekinmeyecek. Sonuçta, hayata bakışında önemli bir dönüşüm yaşayacak çünkü onu harekete geçmeye zorlayan olaylar, aynı zamanda onu korkutmuş/sinirlendirmiş olacak. Esasen, her ay tutulması bir dolunaydır ancak tutulma, dolunayın enerjisini 4-5 kat artırır. Balık burcu, 13 Ekime kadar etkisini hissettirecek olan ay tutulmasını, bir önceki ay tutulmasında (Nisan 2014) yaşadığı duygusal yükselişin devamı niteliğinde yaşayacak. Hatırlatayım: Nisan ayındaki ay tutulmasında, tıpkı bu ay olduğu gibi, gündeminizde daha güçlü olmak, kaybetmemek için gerekirse yıkmak vardı. Belki de hedeflerinize ulaşmak için kendi başına ilerleyebildiğiniz kadar ilerlediniz ve başkalarına ihtiyacınız olduğunu hissettiniz. Sonuçta, iş yapma şeklinize ve insanlarla ilişkinize bakışınız değişti. Daha güçlü olmak için, ya kırmak ya da ikna etmek gerektiğini gördünüz, gerektiğinde bir verip 5 almanın yollarını bulmanın zorunlu olduğunu keşfettiniz. Nisan ayından bu yana, hayatınızda ya da iç dünyanızda değişenler şimdi sizi yeni bir dönemece götürecek ve böylece, 2 yıldır süren terazi/koç ay tutulmaları sona erecek.

KOÇ BURCUNDA AY TUTULMASI: 8 EKİM 2014

Balık burcu, 8 Ekim ay tutulması sırasında gündeminde işi ve kazancını alacak. İsteklerinizi elde etmek için başkalarının desteğini almanın, insanları ikna etmenin ve stratejik adımlar atarak kendinize alan açmanın sizi bir yere kadar getirdiğini gördünüz. Şimdi yine iş başa düştü, çalışma zamanı geldi, artık kendi işinizi kendiniz görmek istiyorsunuz. 13 Ekimde, ay tutulmasının enerjisini zirveye taşımasıyla birlikte, bir dönem son bulacak ve yeni bir dönemin kapıları aralanacak. Unutmadan, hayatınızda gözle görülür bir değişim olmasa dahi, mutlaka iç dünyanızda önemli bir dönüşüm yaşayacaksınız, ki en önemli dönüşümü yaşayan burçlardan biri olacaksınız. Ay tutulmaları -güneş tutulmalarının aksine – çoğunlukla iç dünyamızda olduğu için, acaba ne olacak diye endişe ile beklemeyin, 13 ekim civarında hangi konuda ne kadar çabalamanız ve parayı nereye harcamanız gerektiğine karar vereceksiniz ve olan biten yüksek ihtimal zihninizde olacak.. 8 Ekim ay tutulmasının güçlü enerjisine eşlik edecek diğer güçlü enerjilerden bahsedeyim:
  1. Güneş-Uranüs karşıtlığı
  2. Güneş-Pluto karesi
  3. Ay-Mars-Jüpiter üçgeni
Güneş-Uranüs karşıtlığı, isteklerimize ve hedeflerimize giden yolda keskin bir değişimin habercisidir. Uranüs hakkında önceki yazılarımı okuyanlar hemen hatırlayacaklar, Uranüs enerjisi yeni bir dünyanın kapılarını aralar, yarattığı aydınlanma ile kontrol etmesi zor olan bir coşku getirir. Uranüs, bağımsız ve özgür olma isteğimizin kaynağıdır, herkese/her şeye rağmen doğru bildiğimiz yolda ilerlemek istememize neden olur. (henüz okumayanlar ve yeniden okumak isteyenler buradan okuyabilir: Uranüs) Güneş-Uranüs karşıtlığı, koç burcu ay tutulmasının enerjisini keskinleştirecek/artıracak; vereceğimiz kararların, atacağımız adımların hayatımızdaki etkisini her zamankinden daha güçlü yapacak..Olumlu veya olumsuz olacak demek imkansız, bazılarımız olumlu yönde bir ilerleme kaydedecektir mutlaka, bazılarımız içinse olumsuz gelişmeler yaşanacaktır.. Güneş-Pluto karesi, isteklerimize ulaşmakta önümüzde duran, bizi engelleyen, gücümüzü/başarımızı kısıtlayan her ne varsa üstesinden gelme isteğimizi açığa çıkaracak. Pluto enerjisi, en az Uranüs etkisi kadar, değişime giden yoldur; üstelik Pluto değişimi getirirken bizi de değiştiren enerjidir. Bazen bir olay yaşarız ve başka bir insan oluveririz ya, işte o enerji Pluto’nun enerjisidir. Güneş-Pluto karesinin açığa çıkaracağı enerji, koç burcu ay tutulmasının enerjisiyle birleştiğinde, hedefe giden yolda bazı zorlu engellerin varlığından haberdar olacağız; bizi yavaşlattıkları/zayıf düşürdükleri için sinirlenip harekete geçmek, yolumuzu açmak isteyeceğiz. Sonuçta, sakin bir enerjiden ziyade kızgın bir enerjimiz olacak. Ay-Mars-Jüpiter üçgeni, bütün bu enerjiler birleşip iç dünyamızda gelgitler oluştururken, duygularımızın şiddetini artıracak, hem de çok artıracak..İşin içinde duygularımızın kaynağı Ay, enerjik/agresif enerjimizin kaynağı Mars ve temasa geçtiği her enerjinin şiddetini artıran Jüpiter olduğunda; olumlu gündem harika, olumsuz gündem de epey kötü olur. Ay-Mar-Jüpiter üçgeni, koç burcu ay tutulmasının enerjisinin, sıradan bir ay tutulmasına göre kat kat fazla olmasına neden olacak, ki sıradan ay tutulması bile, dolunayın enerjisine 4-5 kat artırır.

AY TUTULMASININ BALIK BURCUNA ETKİSİ

Balık burcu, Ekim ayında güç, mücadele ve cinsellik odaklı; kaybetmeye tahammülü yok ve bu uğurda kimsenin gözünün yaşına bakmamaya da kararlı.. Ay tutulması, bu duruma yeni bir perspektif getirecek: daha güçlü olmak için kolları sıvamanın vakti geldiğini fark edecek. Balık burcu, daha çok kazanmak için iş değiştirmek, terfi etmek gibi planlar yapmak gibi olasılıklar  yanında; zaten yeterince geliri olduğuna inanıyorsa, yatırım yapmak, birikimlerini değerlendirmek isteyecek. Balık burcu, 13 Ekime kadar neler yaşayabilir sorusunun olası cevapları:
  1. işinizde bir dönemin sonuna geldiniz, iş/mevki değişikliği olabilir
  2. harcama yapmanızı gerektiren bir durum ortaya çıkabilir
  3. yatırım yapmak isteyebilirsiniz ya da bir yatırımınızın karını alabilirsiniz
  4. daha çok çalışmanız gerektiğini fark edebilirsiniz
  5. kendinizi geliştirmeniz gerektiğini hissedebilirsiniz
  6. bir konuda kendinize/birine kızıp, hırsla bir konuda güçlenmek isteyebilirsiniz
  7. gayrimenkul konusunda süregelen gelişme sonuçlanabilir
Balık burcu, gündeminin merkezindeki önemli konuda bir sonuca ulaşacak. Her dolunay -dolayısı ile ay tutulması- bir tercih yapmayı zorunlu kılar. Ay tutulmasının yarattığı güçlü dolunay enerjisine; Uranüs ve Pluto’nun zorlayıcı enerjisi, artı, Mars ve Jüpiter’in katalizör/güçlendirici etkisi dahil olduğunda, her şeyin yıldırım hızında olduğuna, önemli bir değişimin yaşandığına, hayatımızda bir dönemin bitip bir yenisinin başladığına şahitlik edeceğiz.]]>