Yükselen BalıkBalık Burcu Aralık 2015 Yorumu: İş, Kazanç ve Ünvan

Aralık 4, 2015by Zafer Ceyhun30
https://burcunagore.com/wp-content/uploads/2018/05/hero_pink-1280x467.jpg

Balık burcu Aralık 2015 yorumunuzda, 11 Aralıktaki Yeniay ve 25 Aralıktaki Dolunay etkileri ile Uranüs’ün etkisini anlatıyorum. 2015 yılını bir geçiş süreci olarak değerlendirmemiz mümkündür değerli dostlar, geçen 1 yılda önümüzdeki 2 yıla hazırlık yapma imkanı bulduk. Balık burcu olarak 2013-2014 yıllarında, yeni kapılar aralamak için uğraştınız, hayatınıza yeni bir anlam yüklemenin yollarını aradınız. Eminim ki ufkunuz genişledi, hayatınıza yeni insanlar, uğraşlar ve renkler kattınız. Artık yeni yolunuzda ilerleme zamanı geldi. 1 Aralık, yeni sürecin başladığı gündü çünkü Güneş ve Satürn bir araya geldi. Hatırlatayım! Hayatımızda odaklanma yaratan enerji, Satürn’den gelir. Bu gezegen her yıl 1 kez Güneşle temas ettiğinde, süreç başlamış olur. Satürn kaynaklı enerji nedeniyle önümüzdeki 2 yıl odaklanacağınız konular değişti. Artık kendinize şu soruları sorduğunuzu fark edeceksiniz:

 1. başarılı olmak ve öyle anılmak için neler yapmalıyım?
 2. yeterince itibarlı biri miyim, imajımı güçlendirmek ne yapmalıyım?
 3. daha çok insan tarafından tanınmak için hangi adımları atmalıyım?
 4. sahnedeki kişi olmak mı yoksa sahneyi izleyen biri olmak mı?
 5. işim ve kariyerim beni tatmin ediyor mu?
İnsanoğlu sosyaldir, bir kaplan gibi ömrünü tek başına geçirmez. Hepimizin toplumda bir yerimiz ve değerimiz vardır. İnsanların bizi nereye konumlandırdığı, öncelike bizim kendimizi nerede gördüğümüzle ilişkili olarak değişir. Bu yönüyle bakınca, yeni Satürn dönemini sadece başarı ve kariyer ile sınırlandırmak eksik olur. Bir düşünün, insanları tarif ederken göz önüne aldığımız başlıca kriterler neler oluyor? Evli, 3 çocuğu var, öğretmen, eşi de öğretmen. Ayrıca çok da güzel birisi. Bunların dışındaki detayları tanımlama yaparken -çoğu zaman- kullanmıyoruz değil mi? İşte başkalarını tanımlarken kullandığımız bu kriterler, yeni Satürn sürecinde kendinizle ilgili odaklanacağınız konular olacak. Bu nedenle; bekarlar için evlilik, çalışmayanlar için iş, çalışanlar için daha iyi bir iş ve itibar, ayrıca anne-baba ünvanı almak zihninizi meşgul edecektir. Toplumdaki yeriniz, insanların sizi nasıl tanımladığı ve öne çıkan özellikleriniz Satürn’ün merceği altında olacak. Bahsettiğim Satürn merceği şöyle çalışır: her zaman gözünüze çarptığı halde önemsiz olduğu için görmezden geldiğiniz konular, Satürn etkisi devreye girince, artık kocaman görünür. Ertelenemez hale gelir, acilen çözüm üretmek zorunda hissedersiniz. İşte bu durum, Satürn baskısı olarak tarif ettiğim büyüteç etkisidir, küçük sorunlar dahi göze büyük görünür. Eğer ki birdenbire, yeterince saygı görmediğinize dair bir “uyanış” olursa, “heyyy, ben de buradayım” diye bağırmak isterseniz, Satürn etkisinin payını görmezden gelmeyin. Ayrıca, iş hayatınızda daha yüksek bir noktaya ilerlemek isterseniz, bilin ki Satürn gökyüzünden sizi izliyor ve “doğru yoldasın” diyor. 💪 Evlilik ve çocuk sahibi olmakla ilgili meseleler de aynı çerçeve içinde yer alır, sonuçta ünvanlarımız arasında eş olmak, anne/baba olmak da vardır.  Sanıyorum ki mesele anlaşıldı, artık Aralık 2015 yorumuna başlayabilirim.

Balık burcu Aralık 2015

Bir süredir ortalarda görünmeyen Uranüs, Aralık 2015’te tüm gücüyle geri dönüyor. Dönüşü muhteşem olsun bari. 😊 Uranüs enerjisi heyecan, coşku, farkındalık, bağımsızlık, sürprizler, sürüklenme, kontrol kaybı gibi anahtar kelimelerle tanımlanabilir. Peki balık burcu için Uranüs etkisi ne anlama geliyor, Uranüsü ne şekilde yaşıyorsunuz?
 1. kendi işinizi kurmak, bağımsız çalışmak istiyorsunuz
 2. iş hayatınız çok hareketli, bir orada bir buradasınız
 3. daha fazla kazanmayı hak ettiğinizi düşünüyorsunuz
 4. yetenekli ve beceriklisiniz, sizi diğerlerinden farklı kılan da bu
 5. çalışmayı, üretmeyi ve başarmayı önemsiyorsunuz
Uranüs’ün etkisi altına girdiğimiz alanda 2 ihtimal oluşur: dik başlı ve huzursuz olursuz, doğrusunu bildiğimize eminizdir, işlerin bizim bildiğimiz gibi olmasını da önemseriz. Diğer ihtimal, elimiz kolumuz bağlanır, sözümüz geçmez ve gerçek bir bağımsızlık mücadelesi veririz. Siz hangisini yaşıyorsunuz? Belki işinizde en iyisi olduğunuzu ya da öyle olmanız gerektiği düşüncesiyle 7/24 çalışır hale geldiniz, belki kazancınızı artırmak bir takıntı haline geldi ve hayatınızın diğer yönlerini çok unuttunuz. Özel hayatınızı ihmal ettiniz, sevdiklerinize zaman ayıramaz hale geldiniz vs. Diğer yandan, gayrimenkulleriniz de gündeminizde yer alıyor olabilir. Öyle ki, bu konuya takılıp kalmış olduğunuzu fark etmeyebilirsiniz bile. Uranüs enerjisini tarif ederken heyecan kelimesini kullanmıştım ya, onun nedeni, etkisi altında olduğumuz alanda yaşanan gelişmelerin ya çok hızlı olup bitmesidir ya da öyle olmasını istememizdir. İşler istediğimiz gibi gitmediğinde çabucak huzurumuz bozulur, sıkılırız, tahammül etmekte zorlanırız. İsteriz ki tam da bizim istediğimiz gibi, tercih ettiğimiz zamanda olsun. Sorun mu çıktı? Allah belasını. 😄 İş, gelir ve gayrimenkul konularında buna benzer şeyler yaşıyor musunuz? Uranüs’ün etkileri 2018 yılına kadar devam edecek, sizi nasıl etkilediğini daha önce bu yazıda anlattım, okumanızı öneriyorum: Uranüsün balık burcuna etkisi

Ortak Uyarı

Uranüs dişleri, kemikleri ve eklemleri temsil eder. Bu nedenle Aralık ayında kırıklara neden olabilecek sporlardan uzak durmak (futbol gibi) ve süratli araba kullanmak hiç iyi fikir değil. Özellikle 19-25 Aralık arası en riskli dönem diyebilirim çünkü Merkür-Uranüs etkileşimi de var. Trafikte dikkatli olun (araçta ve yaya olarak), kar yağmış olursa kayıp düşme ihtimalini aklınızda tutarak ihtiyatlı hareket edin, mutfakta bıçakla uğraşırken elinizi kesmeyin.. Birden dişleriniz ağrımaya başlarsa, eklemleriniz sızlarsa “ne oluyor” diye sormaya gerek bile yok, Uranüs gerilemesinden önceki ve sonraki hafta bunlar olabilir. Siz tedbirinizi alın yani, dişinizle fıstık kırmaya çalışmayın mesela, kırılabilir; benden söylemesi. 😇 Mutlaka bir şey olacak demiyorum elbette, öyle olacak olsa insanoğlu hep birlikte kaza bela yaşıyor olurdu ki öyle olmuyor biliyorsunuz. 😊 Dikkatli olun yeter. Son olarak, Uranüs “yeter artık” dedirten bir gezegendir, talimat almayı hiç sevmez, kendi bildiğini yapmak ister. Olur da bu his tarafından ele geçirildiğinizi hissederseniz, önce derin bir nefes alın ve “gördüm seni Uranüs” deyin. 💪

11 Aralık Yeniay’ın balık burcuna etkileri

Yeniay 11 Aralıkta gerçekleşiyor, aynı gün Mars-Uranüs karşıtlığı da yaşanacak. Bir yandan yeni başlayan Satürn süreci, diğer yandan Mars-Uranüs etkileri…Gündeminizde maddi meseleler olmalı! Balık burcuna göre Yeniay olasılıkları şöyle:
 1. iş hayatınıza/kariyere yönelik gelişmeler ve önemli bir karar
 2. evlilik kararı, bu yönde bir adım
 3. sorunlu bir evlilik varsa, devam mı tamam mı?
 4. gayrimenkul konusunda bir gelişme
 5. gelirinizi artırmaya yönelik adımlar
Yeniay enerjisi 11 Aralık – 17 Aralık arasında etkin olacak. Gündeminizi öngörebiliyor musunuz? Yeniay sırasında zamanın ruhunda gözle görülür bir huzursuzluk veya heyecan olabilir. Huzurluk ihtimali, olumsuz bir gündeminiz varsa mümkün olacak. Heyecan ve coşku ise, olumlu yöndeki gelişmelerle uğraşıyor olduğunuz için..

25 Aralık Dolunay’ın balık burcuna etkileri

Aramıza yeni katılan okurlarım için söyleyeyim: Dolunay, gündemdeki bir meselenin sonuçlanmasını sağlar, böylece konu gündemden düşer. 25 Aralıkta gerçekleşecek Dolunay’ı günler öncesinde yazdığım için okuduklarınız anlamsız ve gündeminizden uzak gelebilir fakat Aralık sonunda gündem şekillenecektir. Bu yazıyı ilerleyen günlerde yeniden okumanızı öneriyorum. 1 Ocak’a kadar sonuçlanacak Dolunayın etkisiyle, balık burcunun gündeminde şu konular yer alacaktır:
 1. sevgiliniz/eşinizle ilgili konu netleşir
 2. aşık olduğunuzu fark edebilirsiniz
 3. mutlu olacağınız bir gelişme sonuçlanabilir
 4. çocuğunuzla ilgili bir konu netleşebilir
Dolunay sırasında olumlu Neptün etkileşimi de olacak. Bu gezegen hem sizin yönetici gezegeniniz, hem de şu anda sizin burcunuzda. Bu nedenle, 2015 yılının son günlerinde, şartlar sizin lehinize olacak gibi görünüyor. 2016 yılına güzel gelişmeler eşliğinde gireceksiniz diye düşünüyorum, mutluluk ve başarı dilerim. 👍 Sevgilerimle, Ceyhun]]>

30 comments

 • Mevlüde

  Aralık 4, 2015 at 1:33 am

  Ceyhun Bey Merhaba
  Ne çektim ben
  Bu nasıl bir burçtur
  Bittim gerçekten
  Ama iyi ki varsınız
  Neyin var senin? dediklerinde
  Mars geriliyor
  Jüpiter Venüs yok
  Satürn geldi daha ne olsun
  Yada şişt Uranüs sobe☺ diyorum
  Kısacası yetmiyor
  Detaylı bir 2016 yorumu istiyorum
  Bireysel danışmanlığa başladınız diye biliyorum ve talep ediyorum
  Diyorum ki YETİŞ CEYHUN YETİŞ
  Saygı ve Sevgilerimle

  Reply

 • Gulızar

  Aralık 4, 2015 at 12:01 pm

  Balık burcuyla yay burcunun uyumu nasıldır ceyhun bey suanda tek bılgım burcunun balık oldugu 🙂

  Reply

 • Emine

  Aralık 4, 2015 at 1:02 pm

  Erkek arkadasim balik burcu bu yaziyi cok sevdim evlilik dusunmesi falan ama bu balik burclarinda bu belirsizlik varken bana yine beklemek duser galiba

  Reply

 • Papillon

  Aralık 4, 2015 at 1:14 pm

  Bu balık burçları yay’lara sarıyor bu aralar 🙂 ama uyumsuzlar, ben daha önce sordum Ceyhun Bey’e 🙂

  Reply

  • Zafer Ceyhun

   Aralık 4, 2015 at 6:01 pm

   burçlar uyumsuz olmazlar S. hanım, doğum haritaları uyumsuz olur..
   yani balık ve yay elbette uyumlu olabilir, eğer ki haritalar uyumluysa..
   sevgiler 🙂

  • Papillon

   Aralık 4, 2015 at 11:18 pm

   Teşekkürler Ceyhum Bey 🙂

 • Pelin

  Aralık 4, 2015 at 1:19 pm

  İki senedir çok sorunlar yaşadım özellikle özel hayatta hele Son bir yıl bana çok şey gösterdi haketmediğim davranışlarla karşılaştım.İnşallah 2016 bize iyi gelir kısada olsa yeni yıl yorumunuzu bekliyorum.

  Reply

 • Pelin

  Aralık 4, 2015 at 2:32 pm

  Zafer bey ben yükselenimi öğrenmek istiyorum burcum balık 24.02.1985 öğlen 12 ile 13 arası doğmuşum bakarsanız çok sevinirim.

  Reply

 • gul

  Aralık 4, 2015 at 2:55 pm

  Öncelikle çoook teşekkürler beklene yorum geldi…Peki benim gibi uranüs retroda doğanlar nasıl yorumlasın bu durumu Ceyhun bey?Benim 12° 2 ev rx?
  Bir de hatırlatayım nevine münhasır balık burcu için ayrı bir yazı vaadiniz var Bekliyorummmm.Ve emeğinize elinize sağlık

  Reply

 • esin

  Aralık 4, 2015 at 4:32 pm

  Zafer Bey hayranım size…
  Süper yaaa gerçekten bu kadar oturur :))) 2015 resmen benim için yepyeni bir alana yönelme ve ilerisi için bir hazırlıktı. Her şey değişti, çevrem, işim, ilgi alanlarım, kazancım ve bunlar bu yıl ancak temeliydi, şimdi en azından 35 yaşımdan sonra üzerine yepyeni bir şeyler inşa edecek bir temelim de oldu. Umarım söylediğiniz gibi önümüzdeki 2 yılda güzel bir yolda ilerliyor olurum. Bu çok çok heyecanlı bir süreç. Hala dönem dönem derinliklerime dalıp kaybolmuş gibi hissediyor olsam da çıkmayı başarabiliyorum artık. Bi de sayenizde anlam veremediğim tüm olumsuz etkilerin de farkındalığıyla hareket edebiliyorum…
  Kalp dolusu sevgiler… <3

  Reply

  • Zafer Ceyhun

   Aralık 4, 2015 at 4:37 pm

   Esin hanım merhaba 🙂
   daha önce söylemiştim biliyorum ama tekrar etmek istedim: siz bu hayatta en güzelini yaşamayı hak eden insanlardansınız 🙂
   mutluluk ve başarı dilerim.
   sevgiler, Ceyhun

 • yasemin

  Aralık 4, 2015 at 5:03 pm

  Demek bu sene yaşadığım hayal kırıklıkları beni önümüzdeki iki seneye hazırladı, şu an öyle anladım.Çünkü çok da emek vermeden bi sınavı kazandım, fakat sonra kontenjandan kaynaklı bi şekilde açıkta kaldım. Çok büyük yıkım oldu. Benim gündemim bu sene hep iş ve kariyer oldu. Evliliğimle ilgili bi sıkıntım yok. Ama bu iş konusunu halen yoluna koyamadım. Yeni yıla güzel gelişmelerle girebilirsiniz demişsiniz, yürekten bir aminnn diyorum 🙂 Yine önümde bir sürü sınav var ve artık başarıya hem çok hazırım, hem de çok açım 🙂 2016 da balıklara ŞANS diliyorum bol bol…

  Reply

 • didem

  Aralık 4, 2015 at 5:11 pm

  Ceyhun bey kova dan önce balığı yazmışsınız amaaa ;)çok bekledik amaaa emeğinize sağlık çok yoğunsunuz biliyorum işin espirisi sevgiler Allah başarılarını zı daim etsin

  Reply

 • Aydan

  Aralık 5, 2015 at 4:46 pm

  Ceyhun bey merhabalar,
  Her ay gelecek yorumlarınızı sabırsızlıkla bekliyorum yazıyı da sabırsızlıkla okudum. Gerçekten şahanesiniz, çok teşekkür ederim iyi ki varsınız 🙂

  Reply

  • Zafer Ceyhun

   Aralık 6, 2015 at 12:20 am

   siz de öyle Aydan hanım, her zaman beklerim 🙂 🙂
   Ceyhun

 • Nurcan gülbaş

  Aralık 6, 2015 at 12:41 pm

  Ceyhun bey merhabalar,
  Yine ilginç bir Aralık gününden merhaba
  Bu sabah ayrimsadim ki,iş hayatımda 3 önemli dönüm yaşamışım ikisi de Aralık bu dönemler. Ve şu an da da inanılmaz gelişmeler bekliyorum kalbim yerinden çıkacak :)))yorumlarınız inanilmaz:)))
  Yükselenı balık olan bir akrepim. Burcuna göre sayfasına daha önce yorumlarım da olmuştu zaman zaman.1999 senesi aralık ayında, diplerine süren 5 yıl ardından kurumsal bir firmada işe başladım.Hayal ötesi bir şeydi.2012 aralıkta tesadüf eseri eskişehir é geldim ortaklık teklif aldım. Kendi şirketimi kurdum. Yine inanilmazdi. Ve hep 1-2 adım üsté doğru…Ve bu yil geldi.nefesimi tuttum. İnanılmaz gelişmeler oluyor olacak, sanki süreç başlamış içindeydim gibi hissediyorum.Aralık döngüsünü, hayatın surprizlerinı evrenin göz kirparkenki sakaciligini nuktedanligini paylasmak isyedim sadece. Sevgiyle kalın 🙂

  Reply

  • Zafer Ceyhun

   Aralık 6, 2015 at 7:13 pm

   Nurcan hanım merhaba,
   Gelişme yolunda attığınız adımları, Aralık ayının sizin için anlamını ve deneyimlerinizi bizlerle böylesine güzel bir üslup ve enerji ile paylaştığınız için “Burcuna Göre kültürü” adına size teşekkür ediyorum 🙂
   başarılarınız hep daim olsun.
   sevgilerimle, Ceyhun

 • leyla

  Aralık 7, 2015 at 5:16 pm

  Bey efendi bir kaç gündür erkek arkadaşım in yakalanmasindan dolayı çok perişan durumdayım erkek arkadaşım ikizler benim ise balık güzel bi haber olur mu güveniyorum yorumlariniza

  Reply

 • Lara

  Aralık 9, 2015 at 3:34 am

  Merhaba Zafer Bey, son 6 yilim cok kötü gecdi. Maddi be Manevi cok sarsildim. Ne zaman düzelecek bu Balik larin hayati. Ask desen Ask cok. Günesch burcu Balik yükseLenim Balik. 🙁

  Reply

  • Zafer Ceyhun

   Aralık 9, 2015 at 5:00 pm

   Merhaba Lara hanım,
   biraz detay verir misiniz, neler yaşandı?

  • Lara

   Aralık 27, 2015 at 5:18 pm

   Saglik sorunlar, ischimi kaybettim. Maddi kayiplar..AileVI sorunlar… oglumLa sorunlar.. Epey sarsildim. Sevgiler saygilar, Ceyhun Bey

  • Lara

   Aralık 27, 2015 at 11:14 pm

   Pardon ask desen Ask yok..

 • Nilay

  Aralık 11, 2015 at 6:48 pm

  Ceyhun bey 2016 yılı yorumlarını hazirliyomussunuz heyecanla bekliyoruz ne olur artık bu balıkların yüzü gülsün yeni yılda

  Reply

 • Pelin

  Aralık 14, 2015 at 1:43 pm

  Ama hala cevaplamadınız zafer bey yükselenimi çok merak ediyorum eğer yükselenim yengeçse zorluklar hiç bitmeyecek gibi iki duygusal burç çok zorrr…Ama sizin bilginize güveniyorum.

  Reply

 • AYS

  Aralık 17, 2015 at 7:18 pm

  hani diyosunuz ya Uranüs geri döndü…bu arkadaş nereye gitmişti ki geri döndü:)

  Reply

  • Zafer Ceyhun

   Aralık 18, 2015 at 4:09 pm

   🙂 🙂 epey zamandır gezegenlerle etkileşime girmiyordu, ortalıkta olmamasının nedeni bu..

 • Merve

  Aralık 21, 2015 at 11:34 pm

  Bu Uranüs gayet bela bir şey ve bunun 2018 e kadar etkili olacak olmasi beni tedirgin etmedi diyemem. Işin kötüsü aralık ayı birebir uyuyor .

  Reply

 • Hilal

  Aralık 24, 2015 at 8:41 pm

  2016 yılı genel yorumlarınız ne zaman yayınlanacak?

  Reply

 • fatma

  Aralık 27, 2015 at 8:59 pm

  Oglak burcundan biriyle ayin 10 gibi filan gorusmeye basladik.Bastan butun her konuda anlastik…Tam birseyleri ciddiyete baglayacakken babasi tarafindan engellendi…Simdi mevzu su 25 aralik.dolunayindan olumlu yonde kararlar cikacak ve mutlu gireceksiniz derken balik burcu icin..oglak.burcunda aile kurmanizda aile tarafindan baski olacak diyorsunuz…:(( Yani brn mutlu giremedim…Oda tercihini baskidan yana kullandi..Nedir bu döngü Ceyhun Bey…

  Reply

 • İnci

  Ocak 6, 2016 at 1:19 am

  Ceyhun bey, malum balık biraz karamsardır artık usandım en çıkan burç olup en geç yorum yazılmasından- ki yorumlarınızı nasıl bi heyecanla bekliyorum- bi kere de sondan başlasanız da şu balığı ilk sırada anlatsanız hmm?
  Teşekkür ederim

  Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

https://burcunagore.com/wp-content/uploads/2018/07/planets_footer.png

Takip Edin