Balık burcu Aralık 2015 yorumunuzda, 11 Aralıktaki Yeniay ve 25 Aralıktaki Dolunay etkileri ile Uranüs’ün etkisini anlatıyorum. 2015 yılını bir geçiş süreci olarak değerlendirmemiz mümkündür değerli dostlar, geçen 1 yılda önümüzdeki 2 yıla hazırlık yapma imkanı bulduk. Balık burcu olarak 2013-2014 yıllarında, yeni kapılar aralamak için uğraştınız, hayatınıza yeni bir anlam yüklemenin yollarını aradınız. Eminim ki ufkunuz genişledi, hayatınıza yeni insanlar, uğraşlar ve renkler kattınız. Artık yeni yolunuzda ilerleme zamanı geldi. 1 Aralık, yeni sürecin başladığı gündü çünkü Güneş ve Satürn bir araya geldi. Hatırlatayım! Hayatımızda odaklanma yaratan enerji, Satürn’den gelir. Bu gezegen her yıl 1 kez Güneşle temas ettiğinde, süreç başlamış olur. Satürn kaynaklı enerji nedeniyle önümüzdeki 2 yıl odaklanacağınız konular değişti. Artık kendinize şu soruları sorduğunuzu fark edeceksiniz:

 1. başarılı olmak ve öyle anılmak için neler yapmalıyım?
 2. yeterince itibarlı biri miyim, imajımı güçlendirmek ne yapmalıyım?
 3. daha çok insan tarafından tanınmak için hangi adımları atmalıyım?
 4. sahnedeki kişi olmak mı yoksa sahneyi izleyen biri olmak mı?
 5. işim ve kariyerim beni tatmin ediyor mu?
İnsanoğlu sosyaldir, bir kaplan gibi ömrünü tek başına geçirmez. Hepimizin toplumda bir yerimiz ve değerimiz vardır. İnsanların bizi nereye konumlandırdığı, öncelike bizim kendimizi nerede gördüğümüzle ilişkili olarak değişir. Bu yönüyle bakınca, yeni Satürn dönemini sadece başarı ve kariyer ile sınırlandırmak eksik olur. Bir düşünün, insanları tarif ederken göz önüne aldığımız başlıca kriterler neler oluyor? Evli, 3 çocuğu var, öğretmen, eşi de öğretmen. Ayrıca çok da güzel birisi. Bunların dışındaki detayları tanımlama yaparken -çoğu zaman- kullanmıyoruz değil mi? İşte başkalarını tanımlarken kullandığımız bu kriterler, yeni Satürn sürecinde kendinizle ilgili odaklanacağınız konular olacak. Bu nedenle; bekarlar için evlilik, çalışmayanlar için iş, çalışanlar için daha iyi bir iş ve itibar, ayrıca anne-baba ünvanı almak zihninizi meşgul edecektir. Toplumdaki yeriniz, insanların sizi nasıl tanımladığı ve öne çıkan özellikleriniz Satürn’ün merceği altında olacak. Bahsettiğim Satürn merceği şöyle çalışır: her zaman gözünüze çarptığı halde önemsiz olduğu için görmezden geldiğiniz konular, Satürn etkisi devreye girince, artık kocaman görünür. Ertelenemez hale gelir, acilen çözüm üretmek zorunda hissedersiniz. İşte bu durum, Satürn baskısı olarak tarif ettiğim büyüteç etkisidir, küçük sorunlar dahi göze büyük görünür. Eğer ki birdenbire, yeterince saygı görmediğinize dair bir “uyanış” olursa, “heyyy, ben de buradayım” diye bağırmak isterseniz, Satürn etkisinin payını görmezden gelmeyin. Ayrıca, iş hayatınızda daha yüksek bir noktaya ilerlemek isterseniz, bilin ki Satürn gökyüzünden sizi izliyor ve “doğru yoldasın” diyor. 💪 Evlilik ve çocuk sahibi olmakla ilgili meseleler de aynı çerçeve içinde yer alır, sonuçta ünvanlarımız arasında eş olmak, anne/baba olmak da vardır.  Sanıyorum ki mesele anlaşıldı, artık Aralık 2015 yorumuna başlayabilirim.

Balık burcu Aralık 2015

Bir süredir ortalarda görünmeyen Uranüs, Aralık 2015’te tüm gücüyle geri dönüyor. Dönüşü muhteşem olsun bari. 😊 Uranüs enerjisi heyecan, coşku, farkındalık, bağımsızlık, sürprizler, sürüklenme, kontrol kaybı gibi anahtar kelimelerle tanımlanabilir. Peki balık burcu için Uranüs etkisi ne anlama geliyor, Uranüsü ne şekilde yaşıyorsunuz?
 1. kendi işinizi kurmak, bağımsız çalışmak istiyorsunuz
 2. iş hayatınız çok hareketli, bir orada bir buradasınız
 3. daha fazla kazanmayı hak ettiğinizi düşünüyorsunuz
 4. yetenekli ve beceriklisiniz, sizi diğerlerinden farklı kılan da bu
 5. çalışmayı, üretmeyi ve başarmayı önemsiyorsunuz
Uranüs’ün etkisi altına girdiğimiz alanda 2 ihtimal oluşur: dik başlı ve huzursuz olursuz, doğrusunu bildiğimize eminizdir, işlerin bizim bildiğimiz gibi olmasını da önemseriz. Diğer ihtimal, elimiz kolumuz bağlanır, sözümüz geçmez ve gerçek bir bağımsızlık mücadelesi veririz. Siz hangisini yaşıyorsunuz? Belki işinizde en iyisi olduğunuzu ya da öyle olmanız gerektiği düşüncesiyle 7/24 çalışır hale geldiniz, belki kazancınızı artırmak bir takıntı haline geldi ve hayatınızın diğer yönlerini çok unuttunuz. Özel hayatınızı ihmal ettiniz, sevdiklerinize zaman ayıramaz hale geldiniz vs. Diğer yandan, gayrimenkulleriniz de gündeminizde yer alıyor olabilir. Öyle ki, bu konuya takılıp kalmış olduğunuzu fark etmeyebilirsiniz bile. Uranüs enerjisini tarif ederken heyecan kelimesini kullanmıştım ya, onun nedeni, etkisi altında olduğumuz alanda yaşanan gelişmelerin ya çok hızlı olup bitmesidir ya da öyle olmasını istememizdir. İşler istediğimiz gibi gitmediğinde çabucak huzurumuz bozulur, sıkılırız, tahammül etmekte zorlanırız. İsteriz ki tam da bizim istediğimiz gibi, tercih ettiğimiz zamanda olsun. Sorun mu çıktı? Allah belasını. 😄 İş, gelir ve gayrimenkul konularında buna benzer şeyler yaşıyor musunuz? Uranüs’ün etkileri 2018 yılına kadar devam edecek, sizi nasıl etkilediğini daha önce bu yazıda anlattım, okumanızı öneriyorum: Uranüsün balık burcuna etkisi

Ortak Uyarı

Uranüs dişleri, kemikleri ve eklemleri temsil eder. Bu nedenle Aralık ayında kırıklara neden olabilecek sporlardan uzak durmak (futbol gibi) ve süratli araba kullanmak hiç iyi fikir değil. Özellikle 19-25 Aralık arası en riskli dönem diyebilirim çünkü Merkür-Uranüs etkileşimi de var. Trafikte dikkatli olun (araçta ve yaya olarak), kar yağmış olursa kayıp düşme ihtimalini aklınızda tutarak ihtiyatlı hareket edin, mutfakta bıçakla uğraşırken elinizi kesmeyin.. Birden dişleriniz ağrımaya başlarsa, eklemleriniz sızlarsa “ne oluyor” diye sormaya gerek bile yok, Uranüs gerilemesinden önceki ve sonraki hafta bunlar olabilir. Siz tedbirinizi alın yani, dişinizle fıstık kırmaya çalışmayın mesela, kırılabilir; benden söylemesi. 😇 Mutlaka bir şey olacak demiyorum elbette, öyle olacak olsa insanoğlu hep birlikte kaza bela yaşıyor olurdu ki öyle olmuyor biliyorsunuz. 😊 Dikkatli olun yeter. Son olarak, Uranüs “yeter artık” dedirten bir gezegendir, talimat almayı hiç sevmez, kendi bildiğini yapmak ister. Olur da bu his tarafından ele geçirildiğinizi hissederseniz, önce derin bir nefes alın ve “gördüm seni Uranüs” deyin. 💪

11 Aralık Yeniay’ın balık burcuna etkileri

Yeniay 11 Aralıkta gerçekleşiyor, aynı gün Mars-Uranüs karşıtlığı da yaşanacak. Bir yandan yeni başlayan Satürn süreci, diğer yandan Mars-Uranüs etkileri…Gündeminizde maddi meseleler olmalı! Balık burcuna göre Yeniay olasılıkları şöyle:
 1. iş hayatınıza/kariyere yönelik gelişmeler ve önemli bir karar
 2. evlilik kararı, bu yönde bir adım
 3. sorunlu bir evlilik varsa, devam mı tamam mı?
 4. gayrimenkul konusunda bir gelişme
 5. gelirinizi artırmaya yönelik adımlar
Yeniay enerjisi 11 Aralık – 17 Aralık arasında etkin olacak. Gündeminizi öngörebiliyor musunuz? Yeniay sırasında zamanın ruhunda gözle görülür bir huzursuzluk veya heyecan olabilir. Huzurluk ihtimali, olumsuz bir gündeminiz varsa mümkün olacak. Heyecan ve coşku ise, olumlu yöndeki gelişmelerle uğraşıyor olduğunuz için..

25 Aralık Dolunay’ın balık burcuna etkileri

Aramıza yeni katılan okurlarım için söyleyeyim: Dolunay, gündemdeki bir meselenin sonuçlanmasını sağlar, böylece konu gündemden düşer. 25 Aralıkta gerçekleşecek Dolunay’ı günler öncesinde yazdığım için okuduklarınız anlamsız ve gündeminizden uzak gelebilir fakat Aralık sonunda gündem şekillenecektir. Bu yazıyı ilerleyen günlerde yeniden okumanızı öneriyorum. 1 Ocak’a kadar sonuçlanacak Dolunayın etkisiyle, balık burcunun gündeminde şu konular yer alacaktır:
 1. sevgiliniz/eşinizle ilgili konu netleşir
 2. aşık olduğunuzu fark edebilirsiniz
 3. mutlu olacağınız bir gelişme sonuçlanabilir
 4. çocuğunuzla ilgili bir konu netleşebilir
Dolunay sırasında olumlu Neptün etkileşimi de olacak. Bu gezegen hem sizin yönetici gezegeniniz, hem de şu anda sizin burcunuzda. Bu nedenle, 2015 yılının son günlerinde, şartlar sizin lehinize olacak gibi görünüyor. 2016 yılına güzel gelişmeler eşliğinde gireceksiniz diye düşünüyorum, mutluluk ve başarı dilerim. 👍 Sevgilerimle, Ceyhun]]>