Yükselen BalıkBalık Burcu Ağustos 2016 Yorumu: İş Ortamı, Kariyer Yolu ve İtibar

Temmuz 30, 2016by Zafer Ceyhun17

Balık burcu Ağustos 2016 yorumu, Ağustos ayı astroloji gündeminizi, Yeniay ve Dolunayın balık burcuna etkilerini içeriyor. Kıymetli dostlar, yılın başında konuşmaya başladığımızda, 2016 yılını <bir geçiş yılı> olarak tarif ederken zihnimizde net bir resim yoktu, sadece bir beklenti vardı. Gezegenlerin hangi tarihlerde nerede olacağını ve nasıl hareket edeceğini biliyorduk fakat hayatımıza yansımalarını şeffaf bir şekilde öngöremiyorduk. Çok önemli tespitlerimiz vardı! Nereye doğru gideceğimizi biliyorduk, nasıl davranırsak hata yapmayacağımızı da anlamıştık ve en önemlisi, ne zaman harekete geçmemiz gerektiğini konuşuyorduk. Bugün gelinen noktada, artık 2016 yılının baskı oluşturan gündeminin sonuna doğru yaklaşacağımızı, Ocak ayından beri biliyorduk. Gündem Eylülde tam olarak sonuçlanacak diyorduk, hatırlarsanız. Artık 2016 yılına başladığımız noktada değiliz ve umarım ki siz bugün itibarı ile olmak istediğiniz yere yakınsınız. Diyebiliriz ki, 2016 yılının istikametini belirleyeceğimiz söylediğimiz Mars/Satürn kaynaklı gündem, Ağustosla birlikte nihayet sona eriyor. Peki bugün itibarı ile bitti diyebilir miyiz? Hayır! Şunu net olarak söylemek mümkün:  2017 yılına girdiğimizde, geçiş yılını tamamlamış ve artık sonuçlarını yaşıyor olacağız. Ağustos ise son düzeltmeleri yapacağımız ay olacak gibi görünüyor. Zamanın ruhunu anlamak için gezegen etkileri bakımından hangi aşamada olduğumuzu özetleyelim: Aralık 2014’te ayak seslerini duymaya başladığımız Satürn etkisi (yay burcunda), Mars’ın da yay burcunda gerilemeye başlaması ile 2016 yılında zirve yaptı. Bu etkinin sonucu olarak yaşanmaya başlayan olaylar ve oluşan yeni şartlar 2016 yılının baskın gündemini oluşturdu. Sizin gündeminiz bu süreçte ne oldu? Mars/Satürn kaynaklı gündemize ilişkin olasılıkları yıl boyu konuştuk fakat aramıza yeni katılan okurlarım için tekrar etmekte fayda var.

 1. işiniz, kariyer yolunuzdaki gelişmeler
 2. başarılı olma, saygı görme kapasiteniz
 3. toplumdaki statünüz
 4. ünvanlarınız: evli/bekar, çalışan/işsiz gibi
 5. eşinizden/sevgilinizden gördüğünüz değer/saygı
 6. aile büyüklerinizin durumu/tavrı
Eğer çalışıyorsanız iş yerindeki konumunuz, çalışma ortamınız, asıl yapmak istediğiniz iş ve bulunmak istediğiniz mevki bir mesele olmuştur. Belki işten ayrılma, belki beklentinin altında bir konumda çalışma gibi.. Çalışmayan balıklar için işe girmek, para kazanmak ve herkesin gözünde “daha saygın” bir konum elde etmek de önemli bir gündem oldu. Diğer yandan, bu etkiyi sadece kariyerle de sınırlamak mümkün değil. Evli iseniz eşinizin tavrı ve size ilgisi/saygısı da önemli bir mesele halini almış olabilir. Benzer bir durum, aile büyüklerinizin ve çocuklarınızın size karşı duruşunda yaşanmış olabilir. Özetlemek gerekirse, başkalarının gözünde kim olduğunuz gerçeği, geçtiğimiz yılın temel meselesi oldu. Gelişmeler, bu konuda hislerinizin baskı altında kalmasına, kendinizi sorgulamanıza neden olmuş olmalı. Diyorum ki; gündeminizin zor olan kısmı sona erdi, artık düzeltme ve neticelendirme aşaması başladı. Güzel günler çok daha yakın. Belirsizlik azalacak, yolumuzu tayin etmek kolaylaşacak.  Peki bunları neye dayanarak söylüyorum? Hadi başlayalım 😊

Ortak Yorum: Ağustos 2016, Astrolojik Yol Haritamızın Neresinde?

Burcuna Göre’nin benzersiz olmasının önemli sebeplerinden birisi, sürekli olarak “zamanın ruhunu” ve dolayısıyla dönemin enerjisinin bizleri nasıl yönlendirdiğini anlamaya ve anlatmaya çalışması olsa gerek. Bu yoldan yine sapmayalım ve nereden geldiğimizi, şu anda nerede olduğumuzu ve nereye gideceğimizi anlamaya çalışalım. 2016 yılında baskı oluşturan, şartları değiştiren ve hepimizi değişime zorlayan başlıca olay, Mars ve Satürn’ün yay burcunda eş zamanlı olarak gerilemesiydi. Mart sonunda Satürn, Nisan ortasında ise Mars gerilemeye başlamıştı. Diyebiliriz ki Mart ayında Satürn gerilemesi ile başlayan süreç, 13 Ağustosta Satürn gerilemesinin sona ermesi ve 22 Ağustos’ta Mars’ın (Nisan’da gerileme başladığı nokta olan) 8 derece yay burcuna gelişi ile sona erecek. Birkaç gün sonra da zaten (24 Ağustos) Mars ile Satürn aynı noktada buluşacaklar: 9 derece yay burcunda. Ağustos ayının ilk haftası ve son haftası çok önemli. Bir uyarı yapayım! Mars/Satürn kaynaklı gündeme ilişkin kararlarınızı en erken ay sonunda alın, öncesinde harekete geçmek, ham kararlar almaya neden olabilir. Bu noktada bir ekleme yapmakta da fayda var: Mars-Satürn kavuşumu 2 yılda bir gerçekleşen nadir bir olaydır. Daha önce Ağustos 2014’te akrepte ve Ağustos 2012’de terazide kavuşum olmuştu. Bu yılki kavuşum, sonuçları itibarı ile çok daha güçlü olacaktır çünkü öncekilerden farklı olarak Mars/Satürn birlikte yay burcunda geriledi, gerilemeler bittikten hemen sonra da yay burcunda kavuşum oluyor. Mars-Satürn kavuşumu, Mart 2016’dan bu yana yaşadığımız süreci bitiren, karar aldıran, netlik getiren ve artık bizleri harekete geçiren tetikleyici bir olay olacak. Bu neden cidden önemli sonuçları olacak, hep birlikte göreceğiz. Diyebilirizi ki, Ağustos’un son haftasından itibaren sürüncemede kalmak imkansız olacaktır. Kaldığımız yerden yola devam etme zamanımız geldi. Hazırlıklara başlasanız iyi edersiniz. Geçmiş geride kaldı, artık ilerleme zamanı! Madem öyle, biraz daha ileriye bakalım mı? 🕵 1 Eylülde Güneş tutulması, 16 Eylül’de Ay tutulması olacak. O sırada Merkür de başakta geriliyor ki “Nerden çıktın Merkür, biz tam rahatlamak üzereyken❗️” demek istiyorum cidden..😠 🚫 Eylül sadece tutulmalar zamanı olmayacak, çok önemli bir olay daha var: 9 Eylülde Jüpiter terazi burcuna geçiyor. Eylül ve Ekim hızlı zamanlar olacak çünkü Jüpiter, Satürn, Uranüs ve Pluto gibi güçlü gezegenler Güneşle önemli temaslar yapacaklar. Farklı/yeni gündem ve heyecanlar getirecektir mutlaka! Özetle, tıpki 2016 yılının başında söylediğimiz gibi, Martla başlayan 2016 gündemi, bu ay sona eriyor çok şükür. 👍 Yılın kalan zamanları için iyimser olabilirsiniz dostlar. Her şey muhteşem olacak demiyorum tabi ki fakat şunu diyorum: En azından belirsizlik ve baskı olmayacak, beklemek zorunda kalmayacağız, elimiz ayağımız bağlı kalmayacak geçmiş günler gibi.

Balık burcu Ağustos 2016 Yorumu

Yılın genel gündemi nasıl ki başarı ve kariyer odaklı ise, saygınlık ve itibar nasıl önemli olduysa, Ağustos ayındaki gelişmeler de destekleyici konularda olacak.. Zaman çalışma zamanı diyebiliriz. Evet yazı erken bitiyormuşuz gibi oldu ama ne yapalım, gezegenler böyle buyurdu 😀 Ağustos için genel bir uyarım var: Ağustosun ilk haftasında yoğun bir Satürn enerjisi oluşacak ve bu enerji az önce değindiğimiz Mars/Satürn kaynaklı gündeminize ilişkin olacak. Güçlü bir heyecan dalgası yaratabilir. Eğer ki “olumlu olmayan” bir motivasyonla adım attığınızı hissederseniz önce duraklayın lütfen. Şundan emin olmanızı öneriyorum: Bir şeye tahammül edemediğiniz için mi yoksa çok daha güzel olacağı için mi harekete geçmek istiyorsunuz? Baktınız hisler olumsuz, zamana bırakın! Zaten ay sonunda benzer bir enerji var (Mars-Satürn kavuşumu). O günlerde farklı bir motivasyon olacak. Gelelim Yeniay ve Dolunay etkilerine❗️

2 Ağustos Yeniay Etkileri

2 Ağustosta aslan burcunda gerçekleşen Yeniay takip eden 1 hafta boyunca etkin olacak, 6-8 Ağustos aralığında enerjisi zirve yapacak. Yeniay zamanında yeni bir karar almak, bir şeye başlamak veya bir şeylerin kendiliğinden başlaması ve ilk adımı atmak esastır. Balık burcu olası gündemi şöyle:
 1. işe girmek, işten ayrılma kararı
 2. iş yerinde çalışma ortamınızın değişmesi
 3. iş arkadaşlarınızla ilgili bir durumun oluşması
 4. zaman yönetimine odaklı girişimler
 5. iş yapma biçimini sorgulayıp yeniden düzenleme ihtiyacı
 6. sağlıkla ilgili adımlar (spor, diyet gibi)
Bu noktada yeniden hatırlatayım: Yeniay sırasında verdiğiniz kararların, yukarıda uyardığım Satürn etkisi dahilinde olup olmadığına emin olun lütfen.

18 Ağustos Dolunay Etkileri

18 Ağustosta gerçekleşecek Dolunayın sonuçları 22-24 Ağustos arasında netlik kazanacaktır. Biliyorsunuz, her Dolunay/Ay tutulması, mevcut bir gündemin netleşmesi/sonuçlanması veya bir dönemin kapanması ile sonuçlanıyor. Peki Dolunay sizin için hangi alanda sonuçlar doğurur? Balık burcu için her yıl en keyifsiz Dolunay, kova burcunda yaşanan Dolunaydır. 18 Ağustostaki Dolunay da kova burcunda..
 1. bir ayrılık, uzaklaşma, kayıp
 2. bir konunun kontrolünüz dışında gelişmesi/sonuçlanması
 3. gizli bir meselenin açığa çıkması
 4. perde arkasından/gizli yürüttüğünüz bir konunun netleşmesi
 5. sağlıkla ilgili bir sorun, yaz ortasında geçici bir hastalık ihtimali
Balık burcu Ağustos 2016 yorumununun amacı, zamanın bugünlerde hızla değişecek ruhunu doğru şekilde sizlere aktarmaktı. Umarım ki başarılı olur. 😊  💪 Bu yazıyı balık burcu olduğunu bildiğiniz sevdiklerinizle paylaşın lütfen, ki astrolojinin mucizevi bilgilerinden mahrum kalmasınlar. 🍀 En güzel olasılıkları yaşamanız dileğimle. ❤️ Sevgiler, Zafer Ceyhun]]>

17 comments

 • YG

  Temmuz 30, 2016 at 8:13 pm

  Sayın ZAFER CEYHUN BÜYÜK, merhaba . Yarım yıldır takip ediyorum sizi. Mükemmel bir ASTROLOGSUNUZ. Her dediğiniz şeyi mutlaka yaşıyorum , oluyor. Eşim oğlak burcu , ben yay ve yükselenim balık. Yollarımız artık ayrılsın istiyorum. Ama hiçbir atılımda bulunamıyorum. Yani bunun için bir mucize bekliyorum . Yani astroloji mucizesi. Şu hissettiğim yeni hayata hazırlanma durumu bunun bir işareti midir yoksa ? Kıymetli yorumlarınızı beklerim . SAYGILARIMLA, EMEĞİNİZE SAĞLIK

  Reply

 • Evcimen

  Temmuz 30, 2016 at 10:28 pm

  Zafer bey,kusura bakmayın ama sıra konusunda özürlüsünüz. Yay burcu olarak artık sıkılmaya başladık. Her seferinde en sona kalıyoruz. madem. adil olmaya çalışıyorsunuz. Bu ay Aslanla başlayıp sonra neden geri gidip yengeç’i 2. sırada veriyorsunuz?.Aslandan sonra Başak terazi akrep yay oğlak kova sırasıyla devam etmeniz gerekirdi. Gelecek ayda ilk sırada Başak olmak suretiyle aynı sıra takip edilmeli. Bu konuda hassa olduğunuzu düşünerek düzelteceğinizi umuyorum.

  Reply

  • Zafer Ceyhun

   Temmuz 30, 2016 at 11:13 pm

   Emriniz olur efendim. 🙂 🙂 🙂

 • Aysenur

  Temmuz 30, 2016 at 10:32 pm

  Ceyhun bey merhabalar,nasılsınız?şuan muhtemelen kova yazınızı yetiştirmeye çalışıyorsunuz kolay gelsin şimdidenArtık aile gibiyiz yüzlerce kişi yazıyor ve çoğumuz artık birbirimizi tanıyoruz..mutlulukla acıyla tırmalaya tırmalaya bir ayı devirip yenisine umutla geçiyoruz.. Ben yengeç üstü yükselen balığım,2010 şubat tan bu yana ana gündemim iş ve kariyer..ve temmuz itibari ile daha yeni yeni rahatlama oldu derken şu mars/satürn kavuşumu gözümü korkuttu açıkçası..ağustos 2012 de önceki işyerimde isteğim dışında mevki/yer değişikliği olmuştu ve aralık 2013 teki sonlanmanın sebebiydi diyebilirim..sanırım zamanın ruhu böyle zemin hazırlıyor ceyhun bey,sevgiyle kalın

  Reply

 • Mesude

  Temmuz 30, 2016 at 11:31 pm

  Merhaba ceyhun bey balık burcu için yazdıklarını okudum fakat kariyer ve evlilik anlamda benim haritamda nasıl görünüyor .biraz bilgi verebilirseniz çok mutlu olurum.doğum tarihim 22 şubat 1983 sabaha doğru 3 ve 5 arası.saygılarımla…

  Reply

 • Ayşe

  Temmuz 30, 2016 at 11:32 pm

  Zafer bey merhaba üç kere okudum üzüleyimmi sevineyimmi bilemedim bir paragrafta oh derken diğerinde eyvah diyorum heleki sondaki dolunay yorumunuz felaketler zinciri geliyor gibi acaba benmi anlayamadım ne dersiniz.

  Reply

 • Özge

  Temmuz 31, 2016 at 12:38 am

  Aboo gizli isim ortaya cikicak valla tamda boyle bisi icindeyim planlamak üzereyim. valla okurken harbi şasıyorum artk nasi bu kadar tutabildigine. Tebrikler yine…

  Reply

 • Evrem

  Temmuz 31, 2016 at 12:44 pm

  Zafer bey merhaba iş, kariyer, sağlık her konuda herşeye şükür yerinde lakin bir aşkı oturtamadım hayatımda nerdeyse 3 yıldır hayatımda aşk yok artık iyice umutsuzlanmaya başladım Haritam ne diyor rica etsem beni Mutlu edicek bi kaç şey söyler misiniz14 mart 1988 19/30 20/30 arası doğdum heyecanla bekliyor şimdiden teşekkür ediyorum

  Reply

 • Nur

  Temmuz 31, 2016 at 8:58 pm

  Merhaba ceyhun bey bir balik burcu olarak kariyer hayatimin berbat gidisi bir turlu bitmiyor ne zaman netlesicek is yasamimiz olumlu yada olumsuz bir sonuc ne zaman alabilicez beklemekten gercekten yoruldum. Jupiter zaten ask yerine sıkıntı getirdi. 2016 bitmek uzere ve hayatimda gram degisiklik yok. Cevabinizi merakla bekliyorum kocaman sevgiler♥♥

  Reply

 • cris

  Ağustos 1, 2016 at 1:23 pm

  ceyhun bey iş iş iş kafam hep burada takılı..ne zamana kadar sürecek bu gidişat?iç sıkıntısından ölüyorum..elim kolum bağlı borcum var..offf yanii anlayacağınız sevgiler

  Reply

 • DeniZ

  Ağustos 6, 2016 at 10:56 pm

  Zafer bey merhaba yazilarinizi her ay merakla bekliyorum. Dogum haritami yorumladiktan sonra tavsiyelerinizi dinledim ve uzun zamandir bekledigim bir gelisme olan yeni bir is teklifini kabul ettim. Yardimlariniz icin cok tesekkurler :))

  Reply

 • şule

  Ağustos 9, 2016 at 9:55 am

  Teşekkur ederiz Ceyhun bey her zamanki sevgim ce saygımla başarılar mutluluklar dilşyorum sizin için.harikasınız ceyhun bey

  Reply

 • omerçelik

  Ağustos 9, 2016 at 11:04 pm

  Bütün bir yılı tamamı dahil ay ay tutturmaya devam etmeniz uzak olduğum bu konuya eğilmeme sebep oluyor. Keske biraz daha net kişisel de alabilsek.17.03.1986

  Reply

 • arzu

  Ağustos 11, 2016 at 12:46 am

  Mrb yazilrnzi ara ara okuyablyrm terazi burcuym ama yukselnm balik. Balik burcu yormlrnzi okudktn sonra yukselnimn hayatmi ne kadr etkildgni anladm ama yolunda gitmeyn bircok sey var bnde gecmsi arays gelecktn bi umitszlk var hep bi basarszlk yinede yazdklrnzi okumya devm tesekkrlr

  Reply

 • Legendary

  Ağustos 22, 2016 at 1:07 am

  Ya nasıl oluyor boyle ki hem terazi h de balık için doğru yanıtlar vere biliyorsunuz??? O. O superniz 🙂

  Reply

  • Zafer Ceyhun

   Ağustos 25, 2016 at 1:02 am

   çoook tşk ederim ❤️ ❤️ ❤️

 • Işıl

  Ağustos 26, 2016 at 8:01 pm

  Bu sene başından beri sizi takip ediyorum gerçekten siz bu iş için seçilmiş insansınız teşekkürler

  Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

https://burcunagore.com/wp-content/uploads/2018/07/planets_footer.png

Takip Edin