Balık burcu Ağustos 2015 yorumu, Venüs gerilemesi ve Jüpiter’in etkileri ile 31 Temmuz Dolunay ve 14 Ağustos Yeniay gündemini içeriyor. Ne yazık ki geçen ayla ilgili “dönüm noktası olacaktır” tahmini doğrulandı, umalım ki Ağustos 2015 çok daha iyi bir dönem olsun. Ağustos 2015 birçok yönüyle önemli bir ay olacak, orası kesin. Peki nasıl bir ay olacak? Ne yapalım da bu dönemi güzel ve sorunsuz atlatalım? Birincisi, ay boyunca Venüs gerilemesi etkin! Venüs maddi ve finansal konuları temsil ettiği gibi uzlaşmayı, ortak paydada buluşmayı ve ilişkileri/evlililiği de temsil eder. Gerileme sırasında bu alanlarda gelişmeler olmasını bekleyebilirsiniz, ki şimdiden bazı konular zihninizi veya gündeminizi meşgul ediyor olabilir. Diğer yandan, Ağustos 2015 güzel haberler de getiriyor. Mesela Jüpiter burç değiştiriyor, yani hayatınızda yeni bir şanslı alan başlıyor. Bu iyi bir haber! Diğer iyi haberse Satürn gerilemesi kaynaklı baskının ve olumsuzlukların sona erecek olması. 2 Ağustos’tan itibaren daha rahat bir atmosfer olacak diyebiliriz, bu aralar en zor kısmını yaşıyoruz. Balık burcuna göre Ağustos yorumu, 2015 Ağustos hakkında bilmeniz gereken önemli konuları içeriyor. Öncesinde, meraklısı için Ağustos 2015 astroloji gündemini özetlemek istiyorum:

 • 31 Temmuz Dolunay
 • 31 Temmuz gerileyen Venüs aslan burcunda
 • 2 Ağustos Satürn gerilemesi bitiyor
 • 3 Ağustos Jüpiter – Satürn etkileşimi
 • 5 Ağustos Venüs – Jüpiter kesişimi
 • 7 Ağustos Merkür başak burcunda
 • 9 Ağustos Mars aslan burcunda
 • 11 Ağustos Jüpiter başak burcunda
 • 13 Ağustos Merkür – Neptün karşıtlığı
 • 14 Ağustos Yeniay
 • 15-22 Ağustos Güneş – Venüs kesişimi
 • 23 Ağustos Güneş başak burcunda
 • 29 Ağustos Dolunay
Hadi başlayalım.

Balık Burcu Ağustos 2015 Genel Görünümü

Görünen o ki, Ağustos ayının hakim enerjisi, 1,5 yılda bir gerileme sürecine giren Venüs etkisi olacak. Bu gezegen her zaman olumlu enerjisiyle, güzellikler getirmesiyle anılmıştır. Gerileme süreci ise başka bir hikaye! Son günlerde ruh halimizde gerçekleşen gözlemlenebilir değişimin nedeni; ilişkilerin, rahatlığın ve parasal konuların yöneticisi Venüs’ün seyir değiştirmiş olması. Daha şimdiden gündeminiz etkilenmiş  olmalı, eminim ki değişimin farkındasınızdır. Zaten ülke gündeminden de anlaşılıyor. Ne zaman ki Venüs gerilemesi başladı, diplomatik ilişkilerde hareketlilik de başladı. Yeni anlaşmalar yapılıyor, eski anlaşmalar/uzlaşmalar gözden geçiriliyor, bazıları iptal ediliyor vs. Uzlaşmanın gezegeni Venüs gerileyince kavga gürültü artıyor, savaş sesleri yükseliyor, tarihe bakıldığında farklı olmadığı görülüyor. Venüs gerilemesi çok önemli olduğu için hakkında ayrı bir yazı yazdım, mutlaka okunmalı: Venüs Gerilemesinin Etkileri Şimdi balık burcu Ağustos 2015’te hangi etkileri yaşayacak sorusuna cevap arayalım.

Satürn gerilemesi bitiyor, balık burcu nasıl etkilenecek?

Aylardır gerileme sürecinde olan Satürn, 2 Ağustos itibarı ile normal seyrine dönecek, yani ileri gitmeye başlayacak. Hepimiz için son derece iyi bir haber. Peki balık burcu için ne anlama geliyor? Satürn, gerileyerek Haziran ayında yay burcundan akrep burcuna dönmüştü. Bu nedenle, 2013-2014 yılında yaşadığınıza benzer konular yeniden gündeme gelmiş olmalı çünkü Satürn o yıllarda akrepteydi. Mesela,
 1. sıkıldınız ve mutsuz hissettiniz, hayatınıza yeni bir renk/anlam katmak istediniz
 2. sesinizi duyurmak, düşüncelerinizi anlatmak istediniz ama kolay olmadı
 3. bir sebepten iyimserliğiniz azaldı, hedefleriniz çok uzakta göründü
 4. hayatınızı değiştirmek, ilerlemek kolay olmadı ama bunu çok istediniz
 5. belki evlilik planlarınız ertelendi, belki iş hayatınız belki geliriniz tatmin etmedi
 6. öğrenim alanında zorluklar yaşadınız
Kısacası, Satürn gerilemesi nedeniyle yine 2013-2014 döneminde yaşadıklarınıza benzer bir süreç başladı Haziran ayında… Satürn gerilemesi öyle bir etkidir, “hemen bir şeyler yapmalıyım” türünden olaylar yaşanmasına neden olur ama yapmakta zorlanırız, yetersiz kalırız. Elbette bu durum baskı oluşturur. İşin güzel yanı, gerileme sona erdiğinde çözüm bulmak kolaylaşır. 2 Ağustosta gerilemenin sona ermesi bu bakımdan önemli bir haber! Ağustos’un ilk haftasından itibaren rahatlama başlayacak, Eylül ortasından itibaren tamamen yok olacak. Öte yandan şöyle de bir durum var. Satürn her zaman negatif bir gündem oluşturmaz. Belki de bu saydığım alanlarda (yenilikler, hayatı değiştirmek, öğrenim) pozitif bir gündeminiz var. İlerlemek istiyorsunuz ve hayatınızı güzelleştirme peşindesiniz… Bu durumda Ağustos ayını iyi kullanın çünkü Satürn’ün Eylül ayının ortasında yay burcuna geçmesiyle birlikte bu isteğiniz azalacaktır. Ağustos bu yönüyle değerli bir zaman dilimi. Ancak unutmayın! Bu dönem yeni fikirler peşinde gitmek için doğru değil çünkü önce Venüs sonra Merkür gerilemesi yaşayacağız. Doğru olan eski/mevcut gündemi sürdürmek, yeni bir gündemin peşinde gitmek değil!

31 Temmuz Dolunay

Her Dolunay, geçmişten gelen bir meselenin sonuçlanmasına, karara bağlanmasına ve bir şekilde gündemden düşmesine vesile olur. Burcuna Göre okurları zaten bunu defalarca gördü, yaşadı. Dolunay 31 Temmuz’da kova burcunda gerçekleşecek ve sizin için kova burcundaki Dolunay iyi haberler getirmez. Neyse ki Dolunay sırasında diğer gezegenlerden olumlu/olumsuz bir etkileşim olmayacak. Bu nedenle Dolunay kaynaklı gündemin “çok kötü” sonuçlanması için neden yok. Balık burcu Ağustos Dolunay gündemindeki olasılıklar şunlar:
 1. bir ayrılık yaşayabilirsiniz veya bir kayıp
 2. yaz ortasında grip olabilirsiniz, bağışıklığınız azalabilir
 3. sizden gizlenen bir konu açığa çıkabilir, sizin gizli planınız açığa çıkabilir
 4. sevdiğiniz birine yardımcı olmanız gerekebilir veya size yardım eli uzanır
 5. sakin bir yere tatile gitmek, dinlenmek isteyebilirsiniz
 6. sizden olmadık bir şey istenebilir
 7. birinin kötü niyetli olduğunu, size düşmanlık yaptığını fark edebilirsiniz
 8. dolandırıcılık, hırsızlık gibi bir olay yaşanabilir
 9. iş/sosyal ortamda bir gündem varsa, istemediğiniz şekilde sonuçlanabilir
Balık burcu açısından yılın en kötü Dolunayı, her zaman kova burcundaki Dolunay olmuştur. Şöyle bir geçmişe bakın, olumsuz gelişmelerin genelde Ağustos civarında yaşandığını fark edeceksiniz. Yine de endişelenmeyin, ilk defa kova Dolunayı yaşamıyorsunuz, her burç yılda 1 kez bu etkileri yaşıyor! Son olarak bir hatırlatma yapayım: Venüs gerilemesi olduğu için borç/alacak ilişkisine girmemenizi öneriyorum. “Aman kırmayayım” demeyin, yakınınız bile olsa borç vermeyin ve istemeyin de.. Ayrıca yeniden vurgulayayım, bilgilerinizi kimseyle paylaşmayın, dolandırıcılık ihtimali olabilir. Dolunay gündeminiz 4-5 Ağustos gibi sonuçlanacaktır.

14 Ağustos Yeniay

Yeniay aslan burcunda gerçekleşiyor ve her Yeniay gibi bir başlangıcı temsil ediyor. 9 Ağustos’tan itibaren Mars da aslan burcunda olacak, Mars desteğini ay boyunca birazdan yazacağım konularda hissedeceksiniz. Mars enerjisi cesaret/güç veren türden enerjidir fakat istediğimiz olmazsa sinirimiz de çabucak bozulur. Bu nedenle iki yönlü bir enerjidir diyebiliriz. En güzeli, güzel yönünü öne çıkarmaya çalışmaktır. Tabi demesi yapması zor 🙂 Bazı olasılıklar:
 1. iş hayatınızda yeni bir dönem başlayabilir
 2. iş arkadaşlarınıza karşı yeni bir tavır almanız gerekebilir, bir mesele ortaya çıkabilir
 3. bir sağlık meselesiyle ilgili harekete geçmek isteyebilirsiniz
 4. yeni bir hobi/uğraş edinmek isteyebilirsiniz
 5. yeni bir görev/sorumluluk üstlenebilirsiniz
 6. spora/diyete başlamanın zamanı geldi diyebilirsiniz
Venüs gerilemesi Yeniay zamanında da etkin olacak. Venüs her ne kadar ilişkileri/evliliği ve finansal meseleleri/parayı temsil etse de, Güneş-Venüs kavuşumları çoğu zaman finansal hareketlilik getiriyor. Bu nedenle iş hayatınızla ilgili, gelirinizi ilgilendiren bir mesele olması daha olası görünüyor. Şimdi sıra en güzel haberde: Jüpiter başak burcuna geçiyor!

Jüpiter’in Balık Burcuna Yeni Etkileri

En güzel haber en başta! Başak burcundaki Jüpiter, aşk hayatınız ve ilişkilerinizle ilgili olduğu için olabilecek en güzel etkilerden biri diyebiliriz. Jüpiter’in 11 Ağustos’ta başak burcuna geçmesi tüm burçlar için yeni bir dönemin başlangıcı olacak, sizi de es geçmeyecektir. Olasılıkları birkaç başlıkta anlatayım, ilerleyen günlerde Jüpiter etkileri hakkında detaylı yazılar yazacağım:
 1. evliyseniz mutluluk artacak, sorunlar varsa aşacaksınız
 2. yanlış bir evlilik yaptığınıza emin olursanız, yani hiç düzelme olmazsa, ayrılma cesaretini gösterme ihtimaliniz de var
 3. sevgilisi olanlar için evlilik yolu açılacak
 4. yalnızlar için de doğru insanı bulma ihtimali çok artacak, yeni insanlarla tanışabileceğiniz ortamlarda bulunun mutlaka
 5. çok daha çekici olacaksınız ve kendinizi değerli hissedeceksiniz
 6. sadece özel ilişkiler değil sosyal/profesyonel ilişkileriniz de güzelleşecek
 7. insanların desteği artacak, popüler olacaksınız
Jüpiter’ün bu konumu sadece ilişkileri etkilemez. Hayatınızda önemli atılımlar yapma fırsatları da bulacaksınız. Hedeflerinizi belirleyin, peşinde gitmekten, emek harcamaktan geri durmayın. Göreceksiniz, yolunuzdaki engeller her zamankinden az olacak. En güzelini yaşamanızı dilerim 🙂 Ceyhun]]>