Bu yazı balık burcuna göre yazılmıştır, 4 Mayısta akrep burcunda gerçekleşecek Dolunay’ın balık burcuna etkilerini anlatmaktadır. Yeni okurlarım henüz bilmiyor olabilir, onlar için Dolunayın genel etkisinden bahsedeyim kısaca: Dolunay, isteklerimizi temsil eden güneş ile duygularımızı temsil eden ayın karşıt burçlarda olmasıdır. Dolunayın etkisi yaklaşık 1 hafta sürer, sonuna gelindiğinde ya bir konuda karar vermemiz gerekir ya da gündemimizdeki bir olay sonuçlanır. Mayıs Dolunayı, balık burcunu nasıl etkileyebilir? Muhtemel başlıklar şunlar:

  1. eğitim ile alakalı bir gündeminiz var mı? sonuçlanacak veya yeni seviyeye geçilecek
  2. bir süredir yoğun bir şekilde uğraştığınız bir konu varsa, ya bitecek ya da yoğunluk azalacak
  3. emek verdiğiniz, başlamasını/ilerlemesini beklediğiniz bir süreç varsa, artık olgunlaşmış olacak
  4. yurt dışı bağlantılı bir konu var mı? sonucu belli olacak
  5. hayatınızın yönünü belirleyecek çok önemli bir meseleniz varsa, belki eğitimle ilgili önemli bir karar, belki iş değişikliği ile birikte başka bir şehre taşınma kararı, sonuçlanacaktır
  6. hayatınızda yük olarak gördüğünüz birini veya bir şeyi, hayatınızdan çıkaracaksınız
Her ne kadar 4 Mayıs 2015, Dolunayın gerçekleşeceği tarih olsa da, gündeminiz 2 – 9 Mayıs arasında yaşanacak ve sonuçlanması 9 Mayısı bulacaktır. Akrep burcundaki Dolunay; Jüpiter, Neptün ve Pluto etkisine da maruz kalacak, tabi bize de yansımaları olacak. Bu gezegenlerin aynı anda işin içinde olması, Dolunay sırasında oluşacak enerjinin yoğunluğunu artıracaktır. Kendinizi sebepsiz yere huzursuz hissedebilirsiniz, sonuçta ya çok enerjik ya da bitkin olacaksınız.. Eğer kendinizi bir arkadaşınızla sert bir tartışmanın içinde bulursanız, bilin ki Dolunay’ın getirdiği enerjiyi yaşıyorsunuz. Tahminim o ki, sosyal/profesyonel ortamlarda birlikte çalıştığınız insanlarla tartışmaya yatkın olacaksınız, sebebi sizin agresif tavrınız olmayabilir, onlar sizi tahrik edebilir. Sonuçta, olur da olumsuz bir enerji/ortam olursa, siz de kendinizi bu olumsuz enerjiye kaptırırsanız, mutsuz bir hafta yaşayabilirsiniz. Bu nedenle, sabırlı olmak ve sakin kalmak önemli, kontrollü olmak ise en iyisi. Önerim:
  1. bir sözleşme/anlaşma yapmanız gerekirse, tüm detaylara hakim olun, yanılmayın ve yanıltmayın
  2. bir şey satın alacaksanız; mesela araba, belki cep telefonu, yanınızda bir bilen olsun
  3. sorunlu olduğunuz arkadaşlardan/yakınlardan bir süre uzak durun çünkü gerginlik ihtimali var
  4. tatil planınızı şimdi yapmaya ne dersiniz? Erken rezervasyon sayesinde düşük ücret ödemiş olursunuz, ki tam Pluto etkisiyle ötüşür ve sizi mutlu eder.
4 Mayıs 2015 Dolunay’ı 9 Mayıs civarında tamamlanmış olacak. Mayıs Dolunayı, büyük bir hedefin peşinden gitmenizi bekliyor ve sizi öyle etkileyecektir. Sıkıcı insanlardan, sıkıcı işlerden uzak kalmanızı öneriyorum 🙂 Geleceğinizin potansiyeli içinden, en güzel olanı yaşamanızı dilerim. Sevgilerimle, Ceyhun]]>