28 Eylül 2015 Ay tutulması balık burcunu nasıl etkileyecek? Bu önemli soruya cevap arayacağız. Ay tutulması yılın en önemli olayları arasında yer alır. Bu yıl 2 Ay tutulması gerçekleşiyor, ilkini Nisan’da yaşamıştık, ikincisini 28 Eylülde yaşayacağız. Ay tutulması balık burcu için neyi ifade ediyor, neler beklenmeli? Tutulmanın etkilerine dair bazı olasılıklar şunlar:

 1. iş hayatınızdaki gündem
 2. kazancınızı değiştirecek gelişme
 3. harcama yapmanızı gerektirecek mesele
 4. gayrimenkul vb mülklerle ilgili konu
 5. daha rahat yaşamak için yaptıklarınız
 6. para ihtiyacınız/arayışınız
Son zamanlarda bu konularda girişimleriniz olduysa, tahmin ediyorum ki sonuçlanmasını bekliyorsunuz. Belki de karar verme aşamasındasınız! Ay tutulması, yaşanan bir sürecin sonuçlanmasına ve bazen bir dönemin bitmesine neden olur. Bu yüzden, gündemin ne olacağını tutulma öncesinde zaten biliyor oluruz. Ay tutulmasının tipik bir işleyiş tarzı vardır ve olaylar şöyle gelişir:
 1. eğer seçim yapmanız gerekiyorsa seçersiniz ve mesele kapanır
 2. bir şekilde belirsizlik ortadan kalkar, konu netleşir
 3. aynı şekilde devam edilmesi artık mümkün olmaz, şartlar değişir
28 Eylül Ay tutulması gündeminiz, 27 Eylül – 5 Ekim arasında sonuçlanacaktır. Yani Kurban Bayramının ertesinde bir dönem sona ermiş olacak gibi görünüyor. Tabi bir dönemin bitişi, aynı zamanda yeni bir dönemin başlaması anlamına da gelebilir.

Ay tutulmasının balık burcuna etkileri

Ay tutulması finansal konularla ilişkili olacak değerli dostlar ancak “daha rahat ve zevkli bir hayat yaşamak istiyorum” tarzında bir motivasyonla attığınız adımlar olduysa, tutulmanın bu konudaki gelişmeleri öne çıkaracağını bekleyebilirsiniz. İşin içinde cinsellik de olabilir, daha güzel bir araba almak da olabilir. İnsanoğlu bu dönemde “rahat ve güzel bir hayatı”, konfor ve zevkle ilişkilendirir sıkça, siz de buna dahilsiniz sonuçta 🙂 Tutulma gündeminizde ne olacağı şekillendi mi? Peki, biraz daha detay vereyim. Ay tutulmasından etkilerini daha iyi anlayabilmek için, tutulma sırasında başka gezegenler etkin olacak mı diye bakmak gerekiyor. Evet olacak, tutulma enerjisine Satürn ve Merkür de dahil olacaklar. Satürn etkisiyle başlayalım. 28 Eylülde Satürn olumlu bir açı yapıyor. Bu haber içimizi rahatlatmalı çünkü olumsuz Satürn etkileşimi olsaydı büyük baskı hissederdik. Buna rağmen, en güzel Satürn etkisinden bahsediyorken bile, bir miktar baskıya maruz kalacağımızı bilmemiz gerekiyor. Ne de olsa Satürn, zayıflık ve çaresizlik algısıdır, baskı oluşturur ve bizi baskıyla harekete geçmeye zorlar. Peki Satürn, balık burcunu hangi alanda etkiliyor?
 1. başarı ve azim
 2. kariyeriniz ve statünüz
 3. insanların gözündeki yeriniz
 4. imajınız ve itibarınız
 5. toplumsal rolünüz
Bu saydığım Satürn etkilerini önümüzdeki 2 yıl yaşayacaksınız aslında, şimdi kendini göstermeye başlayacak ama yumuşak bir şekilde 🙂 Yani eliniz kolunuz bağlı olmayacak, yetersizlik hissiyle kederlenmeyeceksiniz. Satürn etkisinden bahsettiğimize göre, gündeminizi biraz daha netleştirebiliriz çünkü Ay tutulması gündeminizle Satürn gündeminiz arasında bir ilişki olacak diye düşünüyorum. Bazı örnekler vereyim: Kariyer yolumda bir başarı daha elde etmeliyim dediniz ve gerekli adımları attınız. Ay tutulmasıyla birlikte, Bayramdan hemen sonra, gelişmeler olacaktır. Diğer örnek, “toplumdaki rolünüz” başlığından..Eğer sevgilinizle evlilik yolunda ilerliyorsanız, yani bekar değil evli olarak anılmaya hazırlanıyorsanız, artık bazı harcamalar yapmanızın zamanı gelmiş olmalı. Ay tutulmasıyla birlikte ev ve eşya seçimi yapılabilir. Son olarak, iş yerindeki pozisyonunuz değişebilir ve sonuçta geliriniz de artabilir. Kısacası, kazanç-harcama ve kariyer-itibar arasında bağlantı kurulabilecek gelişmeler yaşıyorsanız, ki öyle görünüyor, Ay tutulmasıyla birlikte bir dönem bitmiş olacak. Tabi bağlantı olmak zorunda da değil, bu konulardan birini yaşıyorsanız, sonuç yakında 🙂 Bu noktada devreye Merkür etkisi giriyor! Merkür şu anda gerileme sürecinde ve tutulma sırasında da geriliyor olacak. Bunun sonucu olarak, tutulma sonucunda netleşecek olan gündeminiz, kesin/kalıcı olmayabilir. Burası önemli! Merkür gerilemesinde alınan sonuçlar, bir süre sonra değiştirme veya düzeltme gerektirebilir veya ikinci bir adım atmak gerekebilir. Yani, Ay tutulmasıyla gündem sona erecek ancak ileride yeniden masaya gelecektir çünkü bir açık bir kapı kalacak mutlaka. 28 Eylül Ay tutulmasının etkileri, balık burcu için böyle olacak. Umarım örneklerden yola çıkarak gündeminizi tahmin edebildiniz. Bu noktadan sonra devam etmek ve bilgilerini pekiştirmek isteyen okurlarıma hazine değerinde bir önerim olacak 🙂 2011 – 2018 arasında koç burcunda olan Uranüs etkisinden haberdar mısınız? Bu etkiyi çok iyi anlamanızı öneririm. Uzun vadede, Ay tutulmasıyla Uranüs etkisi arasında güçlü bağlar var. İşte geçen yıl balık burcuna göre yazdığım Uranüs yazısı: Uranüs balık burcunu nasıl etkiliyor En güzelini dilerim 🙂 Ceyhun]]>