Ekim ayındaki 2. balık burcu yorumunda, Dolunayın etkileri ile diğer önemli gelişmeler hakkında bilgiler vereceğim. Ekimin en önemli günlerini geride bıraktık ama bundan sonrası da ayrı bir yazıyı hak ediyor değerli dostlar. Ekimdeki ilk balık burcu yorumunda, artık bir dönemin sona erdiğinden, yeni dönemin başladığından bahsetmiştim. Eğer hala okumadıysanız işte o yazı: Balık Burcu Ekim 2015 Ekimin kalan 2 haftasında yaşanacak önemli astroloji olayları ve tarihlerini vereyim, sonra önemli olanlar üzerine konuşalım.

 1. 18 Ekim Mars-Jüpiter kavuşumu
 2. 23 Ekim Güneş akrep burcuna geçiyor
 3. 23 Ekim Merkür-Pluto etkileşimi (-)
 4. 24 Ekim Venüs-Pluto etkileşimi (+)
 5. 26 Ekim Venüs-Jüpiter kavuşumu
 6. 26 Ekim Merkür-Uranüs karşıtlığı
 7. 27 Ekim Dolunay
 8. 31 Ekim Güneş-Neptün etkileşimi(+)
Ekim ayını önemli kılan gezegenler arasında Venüs, Mars ve Jüpiter’i saymak şart; üçü de karşıt burcunuz olan başakta. Tabi başak deyince ilişkiler aklınıza gelmeli çünkü başak sizin için evlilik ve ilişkileri temsil ediyor. Önümüzdeki günlerde başaktaki Venüs, hem Pluto hem de Jüpiter ile temas edecek. Venüs varken işler iyi gider, bu nedenle iyimser olmak için gerekçelerimiz var 🙂 24 Ekimde gerçekleşecek Venüs-Pluto etkileşimi doğrudan bağlantısı olacaktır. İşin içinde Venüs olduğunda hem finansal konular hem de ilişkiler gündeme gelir. Pluto ile temasın sonuçları, arkadaşlar ve tanıdıklar aracılığıyla veya onlarla ilişkili olarak para veya aşk konularında olumlu gelişmelerin olacağıdır. Gündeminizde bu çerçevede ne olduğunu düşünün lütfen, eğer atılması gereken bir adım varsa, 24 Ekim civarında hareket geçmenizi öneriyorum., Mesela, arkadaş ortamınızdaki biriyle bir ilişkinin başlaması, bir arkadaşınızın aracılığıyla gelecekteki eşiniz/sevgilinizle tanışmak veya bir aile büyüğünün işe girmeniz için destek olması..hepsi mümkün, kapsam belli, tarihler belli, gerisi size kalıyor 🙂 Ayrıca, 26 Ekim aşk hayatınız açısından harika bir gün olacak. Özellikle yeni bir ilişki için süper bir tarih. Zaten evliyseniz veya sevgiliniz varsa, 26 Ekim ve takip eden günlerde birbirinize zaman ayırın, sorunlar varsa çözmek de kolay olacaktır. Gelelim bu yazıda en çok önemsediğim konuya 🙂 Bir dönem bitti, beraberinde yeni bir dönem başladı. Bugüne kadar, Satürn kaynaklı odaklanma ve baskıyı hiç bu alanda yaşamamıştınız: kariyer, başarı, imaj ve itibar. Önümüzdeki 2 yıl boyunca, yaşınıza/şartlarınıza göre şu konulardan bazıları hep gündemde olacak:
 1. daha fazla saygı görme isteği
 2. başarı ve itibar kaygısı
 3. takdir edilme, prestij elde etme gayreti
 4. kariyerinizde baskılar
 5. toplumdaki imajınızı güçlendirme çabası
Bu saydığım konular 2 yıl boyunca öncelikler listenizin başında olacaktır, doyasıya yaşayacağınızdan şüphem yok doğrusu. Son derece faydalı olacağını düşünüyorum ama tabi yaşarken kolay gelmez. Görüntünüze dikkat edin, kendinize ve geleceğinize yatırım yapın, başarısız olmak bir yana, öyle görünmek bile çok rahatsız edecektir. Kararlarınızı bu çerçevede almanızı öneriyorum. Ayrıca, imajınızı zedeleyecek şeyler olursa, neden bunları yaşıyorum diyerek üzülmeyin, sakin ve kararlı olun, telaşlanmayın. Sonuçta hayata çok farklı bakma imkanınız olacak, bu süreç sizi güçlü kılacak.

Balık burcuna göre 27 Ekim Dolunay

Dolunay 27 Ekimde boğa burcunda gerçekleşiyor, gündem 1-2 Kasım gibi sonuçlanacaktır. Dolunayın etkileri, yoğun bir temponun sona ermesine veya tersine sakin dönemin bitmesine, son derece hareketli bir dönemin başlamasına neden olacaktır. Eğitim hayatınız, seyahat, taşınma ve bol iletişim gerektiren bir gündem maddeniz var mı? Bu konuda Dolunayın etkisiyle netleşecek. Dolunay sırasında Neptün de etkin olacak. Neptün hem yönetici gezegeniniz hem de şu anda sizin burcunuzda. Dolunay gündeminizin hayatınızda önemli bir yeri olacağını düşünmek için, Neptüne bakmak yeterli. Her ne olacaksa, sizi çok etkileyecek diye düşünüyorum. Seyahat edecekseniz de, bir tez veya roman yazacaksanız da uzun vadeli sonuçları olacaktır. Diğer yandan, bir ihtimal olarak söylüyorum: Dolunay süresince sağlığınıza dikkat edin, bağışıklığınız zayıflayabilir. Kasım ayı yorumunuzda görüşmek üzere 🙂 Ceyhun]]>