Balık Burcu Yıllık YorumuBalık Burcu 2016 Yılı Yorumu: Sizi Bu Yıl Neler Bekliyor

Ocak 7, 2016by Zafer Ceyhun49

Balık burcu 2016 yorumu, önümüzdeki 1 yıllık süreci tarif ediyor; balık burcunu takip eden aylarda neler beklediğini, fırsatları ve zorlukları anlatıyor. Değerli dostlar, kıymetli okurlarım, yıllık yorumunuzda detaylardan uzak kalmaya çalışarak büyük resmi görmeye ve göstermeye çalışacağım. Zaten aylık yorumlarınızda detaylıca gündeminizi anlatıyorum. Yoluzu aydınlatmasını dileyerek balık burcu 2016 yorumuna başlıyorum. 😊

Balık Burcu 2016 Jüpiter Etkisi

Bu yıl evlenmeyi düşünenler var mı? Talih kuşu kanatlarını gererek sizin üzerinizde uçuyor olacak, haberiniz olsun. 🌹 Şansın gezegeni ilişkileri, evliliği ve sizi ileriye taşıyacak iş ortaklıklarını temsil eden alanda bulunuyor birkaç aydan beri. Bilemiyorum tabi, gündeminizde şimdiden gelişmeler oldu mu? Gerçi şöyle bir durum var: Jüpiter rahatlama getirirken, Satürn ve Neptün ile ilişkilerle alakalı farklı alanlarda bulunuyor ve Jüpiter’e sert açılar yapıyor. O konuya ileride değineceğim, şimdilik Jüpiter’den bahsedelim en iyisi. Balık burcu Jüpiter’den şu alanlarda etkiler alıyor:
 1. doğru insanla karşılaşacak, tanışacaksınız
 2. sevgiliniz varsa artık evlilik aşamasına geçme zamanı gelecek
 3. geleceği olmayan ilişkiler bitecek – bu da iyi bir şey 👍
 4. kendinizi rahatlamış hissedeceksiniz
 5. hayatınızı ileri taşıyacak önemli açılımlar da yapacaksınız
 6. iyimserlik ve geleceğe inanç oluşacak
 7. evliyseniz, evliliğinizin daha rahat olduğunu fark edeceksiniz
 8. sosyal/iş ortamınızda ilişkiler sayesinde ilerleme imkanınız olacak
Bu noktada bir hatırlatma yapayım: Ocak – Mayıs 2016 arasında Jüpiter geriliyor. Gerileme etkilerini yaşamaya başladık bile, 7 Ocak ilk tarihti. Ayrıca yılın ilk günlerinde Jüpiter durduğu için ilişkilere epey kafa yormuş olmalısınız. Umarım Merkür gerilemesinin etkisiyle birlikte keskin/yanlış kararlar almadınız. Hatırlatayım: Yılın ilk 5 ayında Jüpiter kaynaklı konularda “işler yolunda değil, bir şeyler yapmalı” hissine kapılmanız mümkündür. Diğer yandan, Jüpiter gerilemesi sırasında ciddi yol alabileceğinizi de belirtmek isterim. Şöyle ki; her şeyin kendiliğinden iyi gitmeyeceğini fark ettiğimizde çaba sarf etmeye başlarız ya, işte öyle bir dönem yaşıyoruz. Belki çaba bazı sorunlar oluşacak ve bu nedenle çözmek için kafa yormak zorunda kalacaksınız. Olsun varsın, sonucunda iyi olacağını bilerek en iyisine odaklanın yeter ki.. Bazen oluruna bırakmak isteriz, “işler nasılsa yolunda gider” deriz ama şimdi farklı bir dönemdeyiz. İlişkilere ve hayatınıza yeni açılımlar yapmaya dair gündeminiz varsa, şimdi bu gündeme odaklanıp gereğini gerektiği gibi yapma zamanı.. Kısacası değerli dostlar, yılın ilk birkaç ayında zorlamak gerekiyor. Burcumuzdan bağımsız olarak hepimiz için geçerli.. Olur da gerileme sürecinde işler beklediğinizden yavaş veya sorunlu giderse, bilmenizi isterim ki 9 – 16 Mart arasında düzelme işaretleri alacaksınız. (Ekleme: Mart 2016 yazınız hazır, okumak için: Mart 2016 balık burcu yorumu ) Ayrıca, gerileme Mayıs’ta bitiyor, Mayıs-Eylül arası -Jüpiter gündemi bakımından- zaten tertemiz. Tabi gökyüzünde başka gezegenler de var. 😊 Yolunu gözlediğimiz canımız Jüpiterimiz Eylül ayında başaktan teraziye geçiyor. Yani etkilerini farklı bir alanda hissetmeye başlayacaksınız. Benim şahsen en çok sevdiğim Jüpiter etkisi sizler için Eylül 2016 ile birlikte başlıyor. Hem finansal olarak güzel sonuçları olacak hem de hissiyat olarak az bulunur cinsten bir cesaret ve hırsla hayatınıza yeni yollar açabileceksiniz.

Balık Burcu 2016 Güneş Tutulması

Güneş tutulması öyle beklenmedik etkiler getirir ki değerli dostlar, bazen kendi yaşadıklarımızı ağzımız açık seyrederiz, hele tutulma kendi burcumuzda ise. 2016 yılındaki tutulmaların ilki 9 Mart 2016 tarihinde balık burcunda, büyük haber! İkincisi ise 1 Eylül 2016 da karşıt burcunuz olan, Jüpiter’in 1 yıl boyunca etkisi altına alacağı başak burcunda.. Sizin burcunuzda geçtiğimiz yıl içinde benzer tutulmalar olmuştu. Özellikle 20 Mart 2015’te gerçekleşen Güneş tutulmasını hatırlatmak istiyorum. Martın son günlerinde neler yaşadınız, hatırlıyor musunuz? Mart Güneş tutulmasının etkileri ve sonuçları şu alanlarda olacak:
 1. hayatınıza yeni bir yön vereceksiniz
 2. sağlığınızla ilgili bir gelişme olacak
 3. iş/sosyal hayatınızda önemli bir gündem maddesi belirecek
 4. ilişkilere dair (evlilik – ayrılık gibi) gelişmeler de mümkün
Yılın en önemli zamanlarını kuşkusuz Martta yaşayacağız. Hepimizin hayatında önemli gelişmeler olacak. Siz Marttaki gündeminizi tahmin edebiliyor musunuz? Diğer yandan, 23 Martta terazi burcunda Ay tutulması gerçekleşiyor. Ay tutulması etkileri, Güneş tutulmalarından farklı olarak yeni bilgi/olaylar ile yepyeni bir dönem başlatmaz. Tersine, var olan bir gündemin sonlanmasına veya sonuçlanmasına vesile olur. Bu noktada biraz geriye, 2015 Ekim’e gidelim: Ekimde iş hayatınıza/kazancınıza yönelik bir gelişme oldu veya ciddiyetli bir adım atmanız gerekti mi? Ay tutulmasıyla birlikte o konunun devamındaki gelişmeler bir ara sonuca ulaşacaktır. Önemli bir harcama, finansal bir ihtilaf, para/kredi bulma ihtiyacı vb. konular olasılıklar arasında ilk sırada.. Bu arada bir not düşeyim: Eğer 23 Mart Ay tutulmasında işler beklediğiniz gibi sonuçlanmazsa telaşlanmayın! Ekim 2016’dan itibaren, Jüpiter’in Güneşle temasından sonra, şartlar lehinize dönecektir. Güneş/Ay tutulmalarının etkilerini balık burcu 2016 Mart yorumunuzda detaylı anlatacağım.

Balık Burcu 2016 Satürn Etkisi

Hayatımızı dönemlere ayırmaya kalksak, dayanak noktası olarak Satürn’ün hareketlerini seçmemiz gerekirdi. Sonuçta hayatımızdaki yapıyı oluşturan da bozan da Satürn etkisi oluyor. Gökyüzünde dolandıkça gündemimize damgasını vuruyor. Sizler için başlıca etki alanı şöyle:
 1. daha başarılı olma, saygınlık edinme
 2. “ben de varım” deme isteği
 3. kariyer ve iş hayatı, profesyonel hayattaki konum
 4. özel hayatınızdaki unvanınız (eş, anne/baba)
 5. itibarla ilişkili olarak görüntünüze/üslubunuza hassasiyet  
Satürn öğretici bir gezegen olsa da kolay yoldan öğretmiyor. Evet sonuçta bize önemli katkılar sağlıyor sağlamasına ama Satürn sürecini “eksiklik hissi ve baskı” olarak deneyimliyoruz. Bu önemli gezegenin ayak seslerini ilk olarak Aralık başında duymuş olmalısınız. Satürn geldiğinde kısıtlanmışlık oluşuyor, etkilediği alandaki gelişmeleri değerlendirirken elimizde bir büyüteçle bakıyoruz olan bitene. Aralık başında nasıl bir gündem oluştuysa, bilin ki yıl içinde aynı gündem evrilerek devam edecek. Diğer yandan, özellikle Satürn gerilemesinin yaşanacağı 25 Mart – 13 Ağustos tarihlerini not etmek gerekiyor çünkü baskı o dönemlerde artacaktır. Satürn’ün yıl içindeki etkilerini incelediğimizde motivasyonun değiştiğini ve bir takım “sıkıntılı olaylar” yaşandığını görüyoruz. Bazen olumlu bir motivasyonla daha fazlası için çabalıyoruz,  bazen de çaresiz kalıp olduğumuz yerde kalakalıyoruz. Gerileme dönemleri, çaresiz kaldığımız veya öyleymiş gibi hissettiğimiz süreçler oluyor. Ayrıca gerileme öncesinde yaşanacak duraklamada baskı zirve yapıyor. Bu yılki duraklama 18-24 Mart arasında.. Hayatın olağan seyrinde en çok odaklandığımız konular Satürn’den geldiği için, Satürn etkisini daha anlaşılır kılmak istiyorum:
 1. eksik/yetersiz hissederiz, bir şeyler yapma ihtiyacı oluşur (içsel etki)
 2. kontrolümüz dışında yaşanan olaylar nedeniyle bir şeyler yapma ihtiyacı oluşur (dışsal etki)
Gerileme süreçlerinde “bir şeyler yapma ihtiyacımıza” rağmen yapamayız. Bu nedenle (geçici bir süre) çaresizlik hissi oluşur ve baskı altında kalırız. 2016 yılında Satürn kaynaklı baskı, Mayıs sonunda başlayıp Haziran ayının ortalarında büyük ölçüde azalacak. 13 Ağustos’ta ise gerileme sona erdiği için tamamen bitecek. Sabır, direnç ve kontrolle aşılabilecek bir süreç! Şöyle düşünüyorum ve kendim de uyguluyorum: Baskının hangi tarih aralığında artacağını bilmek, farkındalık edinmek en önemli çözüm. Böylece kontrollü adımlar atmak kolaylaşıyor ve “nasılsa geçip gidecek lanet olası” deme gücü bulabiliyoruz. 💪

Balık Burcu 2016 Mars Gerilemesi

Merkür yılda 4 kez gerilerken Mars 2 yılda bir kez geriliyor. Jüpiter ve Satürn gibi uzak gezegenler ise her yıl uzun süreler gerileme sürecinde kalıyor. Demek istediğim, Mars gerilemesini az yaşıyoruz ama öz yaşıyoruz. 😊 Gerilemenin etkisine alışık olmadığımız için, gerileme başladığında “ne oluyor şimdi” diyerek duraklıyoruz. Çünkü önceki gerileme zamanında yaşadıklarımı 2 yıl içinde unutuyoruz ve Marsın normal ritmine alışıyoruz. Mars gerilemesini en son 2014 yılının ilk 5 ayında yaşamıştık. O dönem Mars terazi burcunda geriledi. Etkilerini ise finansal konular, harcamalar, rekabet ve çatışma gibi sert alanlarda yaşadınız. Ayrıca bazılarınız için gündem cinsellikle ilişkili konular oldu. Hatırlanmayacak gibi değildir ama yine de sorayım: O dönem neler olmuştu? Bu sefer etkileri farklı alanda olacağı için aynı konular gündeme gelmeyecek. Benzer bir süreç beklemeyin, tamamen farklı konular fakat aynı ritim değişikliği.. Ritim değişikliği derken şunu kastediyorum: Mars hareket enerjisini, isteklerimize ulaşma yönündeki çabalarımızı oluşturan gezegendir. Dinamiktir, düşünmekle zaman kaybetmez ve doğrudan harekete geçer. Ritmini oluşturan temel etken, soluksuz ilerlemektir yani. Gerilemeye başladığında ise duraklarız, soluklanırız, “en doğrusu ne acaba” diye sormaya başlarız. Bu nedenle Marsın ritmindeki değişimle birlikte bizim ritmimiz de değişir. Mars gerilemesi 2016 yılında akrep-yay burçlarında olacak. Tabi etkilerini ve sonuçlarını da iki farklı alanda, birbiriyle ilişkili olarak ve çok boyutlu olarak yaşayacağız. Mars yılın ilk günlerinden itibaren akrepte olacak. Balık burcu için anlamı, hayata yeni renkler dahil etme isteği, eğitimle ilişkili konular, danışmanlık ve öğretmenlikle alakalı hedefler ve yurt dışı bağlantılı meseleler.. Yaydaki gelişmeler ise Satürn başlığında belirttiğim gibi kariyer, başarı ve unvana yönelik konular.. Mars’ın yıl içindeki seyri ve gerileme süreci adım adım şöyle gerçekleşecek:
 1. Ocak başında akrebe geçti
 2. 17 Nisan’da yay burcunda gerilemeye başlayacak
 3. 29 Haziran’da akrepte iken gerileme sona erecek
 4. 2 Ağustos’ta tekrar yay burcuna gelecek
 5. Eylül sonunda oğlak burcuna geçtiğinde süreç tam olarak sonlanacak
9 aylık bir süreçten bahsediyoruz. Mars gibi dinamik ve cesur enerji taşıyan bir gezegenin etkisini aynı alanlarda bu kadar uzun süre hissetmek çok ama çok önemli içsel değişim getirir.  Düşünün, normal şartlarda bir burçta 45 gün kalıyor, şimdi 9 ay..  Bu süreçlerin etkisiyle, 2016 yılının 2015’ten çok daha farklı bir temposu olacağını söylemek mümkün değerli dostlar. Hepimiz bir şekilde yeni hedefler belirlemek, yürüdüğümüz yolun ne kadar doğru olduğunu düşünmek zorunda hissedeceğiz. Sonuçta istikamet değişikliği ve yeniden konumlandırma ihtiyacı oluşabilir. Bu nedenle, balık burcu 2016 gündemi içinde, akrep-yay konularının baskın olacağını söylemek zor değil. Hem zaten Satürn de yayda olacak. Kariyer, iş hayatındaki gelişmeler, başarı, unvan (evlilik dahil) ve saygınlık meseleleri yılın en önemli konuları.. Mars etkisine Şubat yorumunuzda değineceğim, Nisan aylık yorumunuzda ise detaylıca anlatacağım.

2016 Özet

Balık burcu 2016 yorumu yılın belli başlı tarihleri üzerinden zamanın ruhunu çözümlemeyi amaçladı. Umarım ki 2016 yılına dair istek ve hedefleriniz doğrultusunda hayatınızın gidişatını anlamaya katkısı olmuştur. Hep birlikte zaman ilerledikçe yaşayıp göreceğiz, yeter ki sağlığımız yerinde, sevdiklerimiz yanımızda olsun. Son olarak kısaca özetleyelim: Yılın ilk yarısı çok hareketli olacak, Temmuz ayından sonra epey rahatlayacağız. Mart sonu – Haziran arasının zor olacağı neredeyse kesin çünkü Mars, Jüpiter, Satürn ve Pluto gerilemelerinin etkileri eş zamanlı olarak yaşayacağız. Bir not: Ocak ayına dair her burca özel aylık yorum yazmayacağım izninizle, Yeniay ve Dolunay için birer yazı yazmayı planlıyorum. Mutlu ve sağlıklı bir yıl dilerim, sonraki yazılarda görüşmek üzere. 👍 😊 Sevgilerimle, Ceyhun]]>

49 comments

 • Hilal

  Ocak 7, 2016 at 11:50 pm

  Ceyhun bey, ellerinize emeğinize sağlık. Akrep gerçek Burcu’m, yükselenim balık. Balığı da okumakta yarar var di mi?
  Kariyer, iş hayatı her ikisinde de var ve önemli gelişmeler..iş konusundaki bahtsızlığım bitsin artık çünkü…

  Reply

  • Zafer Ceyhun

   Ocak 8, 2016 at 12:18 am

   evet sizin için bu yıl hem burçtan hem yükselenden dolayı iş ve çalışma hayatı ana konu olacak Hilal hanım..
   başarılar dilerim 🙂 Satürn baskısına direnin, acele ve yeterince hesaplanmamış adımlar atmayın.
   sevgiler, Ceyhun

 • özge

  Ocak 7, 2016 at 11:54 pm

  Mart sonu haziran arasi zor demissiniz bide gecen yilki 20 mart gunes tutulmasini hatirlayin demissiniz.. ben gecen yil gunes tutulmasinda sonra bebegimi kaybettim simdi tam da dogum gunumde yine tutulma var ve ben hamileyim yine mi kaybedicem yaa :'( mart sonu nisa basi dogum zamani.. tam da en sorunlu zaman görünüyor.. bi de esim koc burcu onda da bi kayip vs yaziyo 🙁

  Reply

  • Zafer Ceyhun

   Ocak 8, 2016 at 12:14 am

   Özge hanım merhaba,
   bu seferki güneş tutulması sırasında Jüpiter olacak işin içinde, gönlünüz rahat ve ferah olsun..tutulmanın etkilerinin olumlu olacağını söylemek bu sefer mümkün..
   sağlık ve mutluluk dilerim, inşallah bebeğinizi sağlıklı bir şekilde kucağınıza alıp büyüdüğünü görürsünüz..
   güzel haberlerinizi de bekliyorum 🙂
   sevgiler, Ceyhun

  • özge

   Ocak 8, 2016 at 1:09 am

   Cok tesekkur ederim zafer bitanesiniz..

 • Umay

  Ocak 8, 2016 at 12:08 am

  Emeğinize sağlık, harika bir yazı olmuş. Söylediklerinize bakılırsa bu yıl hedeflerime ulaşmam için hiçbir engel yok 🙂 sadece şart olan çalısmak sanırım… Bu arada Zafer bey sizden küçük bir ricam olacak. Ben yükselenimi tam olarak bilmiyorum, vaktiniz varsa bakabilir misiniz? Bi yengeç çıkıyorum bi aslan kafam karıştı.. 20.02.1990 istanbul doğumluyum, saat ise 14:30-15:00 arası.

  Reply

  • Zafer Ceyhun

   Ocak 8, 2016 at 12:16 am

   Umay hanım merhaba, saat 3’e kadar yengeç sonrasında ise aslan..
   doğum aralığınız 3 öncesiyse kesin yengeçtir.
   sevgiler, Ceyhun

 • aydan

  Ocak 8, 2016 at 12:17 am

  Teşekkür ederim. Büyük bir şevkle okudum, emeğinize sağlık. İyi ki varsınız 🙂

  Reply

  • Zafer Ceyhun

   Ocak 8, 2016 at 12:18 am

   siz de sağ olun Aydan hanım 🙂 her zaman beklerim..
   sevgiler, Ceyhun

 • Derya

  Ocak 8, 2016 at 12:20 am

  Kaleminize sağlık Ceyhun Bey, çok teşekkürler paylaşım için. Peki ay burcu balık biri olarak bu yazdıklarınızdan ben nasıl ve ne kadar ya da hangi konularından etkileneceğim?

  Reply

 • Alican

  Ocak 8, 2016 at 12:21 am

  Ceyhun Bey, Balık burcu erkeğiyim. 2016 yorumu için her gün bakıyordum, şimdi gördüm ve okudum çok çok teşekkürler. Bi harika insansınız siz. Vallahi benim en büyük gündemim tam beş senden beri aynı. Eş ve iş. İşim hep iyi gitti ve gidiyor ama sevgilimle evleneceğiz derken ne yazık ki geçen Ağustos ayında ayrıldık. Daha doğrusu hızlı bir soğumaya bıraktı. Kahroldum, yandım bittim. Geçenlerde bir mail atmış, belki evleniriz demiş o kadar. Dinlenmeye, kendimi dinlemeye ihtiyacım var diye yazmış. Üstüme gelme demiş. Beş yılda ilk iki üç yıl inanılmaz aşk yaşıyorduk. Son bir sende soğuma oldu kendisinde. Blemiyorum, kahroluyorum. EVLENEBİLİR MİYİZ 2016’da?

  Reply

  • Alican

   Ocak 8, 2016 at 12:22 am

   Bu arada sevgilim İkizler kadını. 12 Haziran doğumlu…

  • Emre

   Ocak 8, 2016 at 10:06 am

   Balık-ikizler imkansız gibi.. Ben de çok çektim ikizlerden, birkaç deneyimim oldu.. Hayatımın en zor günlerini geçirdiğimi düşündüm zaman zaman, üzülmek istemiyorsanız zorlamayın ve zamana bırakın derim ben, üzerime vazife değil gerçi ama görünce yazmak istedim, kusura bakmayın..

  • Brown sugar

   Ocak 8, 2016 at 8:51 pm

   Ben balik burcuyum erkek arkadasimda ikizlerdi ve uzun iliskimize ragmen iliskimizi bitirdi biranda anlamadim. Bizde 4 yilin icinde inanilmaz ask yasadik inanilmaz anlasiyorduk.yarin gorusecegiz son kez ben istedim gorusmeyi ama bakalim . Biraz degisik burc ikizler baliklar icin benimde ustume vazife degil ama paylasmak istedim. 2016 pek iyi baslamadi anlayacaginiz hayirlisi . Ceyhun bey in de emeklerine saglik.

 • Rahma parlak

  Ocak 8, 2016 at 12:25 am

  Teşekkürler 🙂 benim burcum da yükselenim de balık. Bu durumda herşeyi iki katı mı yaşarım yoksa daha farklı bir durum mu olur acaba?

  Reply

 • Alican

  Ocak 8, 2016 at 12:27 am

  Benim yükselen burcum da Kova.

  Reply

 • Merve

  Ocak 8, 2016 at 12:53 am

  Ceyhun bey yazdığınız yazıyı çok beğendim inşallah ozledigimiz güzel.günler gelmiştir benim yükselenim terazi inşallah iyi bir yil olur emeginize sağlık

  Reply

 • Pelin

  Ocak 8, 2016 at 1:03 am

  Yine muhteşemsiniz yazınız umut verici 2016 bizim için biraz telaşlı ama sonuçları güzel olacak gibi zaten Aralık ayı yavaş adımlarla bunu hissettirdi bize.iş,evlilik,aşk, para,daha ne olsun…Malesef hayat her zaman güzel şeyler getirmiyor bunun için kontrollü adım atmakta fayda var.Çok güzel bir yazı olmuş emeğinize sağlık.

  Reply

 • derya

  Ocak 8, 2016 at 1:10 am

  Merhaba Zafer Bey, oldukça aydınlatıcı olmuş yine yazınız. Teşekkürler. 2014ten bu yana harekete alıştık lakin ben başka bir soru sormak istiyorum: öz burcum balık yükselenimse başak, sizce bu aydüğümlerinin iki burç üzerinde olmasıyla alakalı çok çatışır mıyım kendimle?

  Reply

 • Dmt

  Ocak 8, 2016 at 1:23 am

  Merhaba 9 mart doğumluyum ve güneş tutulmasının beni nasıl etkileyeceğini merak ediyorum ?

  Reply

  • Bahanur

   Şubat 25, 2016 at 1:44 pm

   Bende 9 Mart doğumluyum bunu bende merak ediyorum açıkçası :O

 • mrv

  Ocak 8, 2016 at 1:23 am

  Ceyhun bey merhaba yazınızi bir çırpıda okudum emeginize sağlık.benim güneş burcun balık,yukselenim akrep.2016 da çok mu zorlanicam acaba? Cevabinizi sabırsızlıkla bekliyorum…

  Reply

 • gülşah

  Ocak 8, 2016 at 1:34 am

  benim de güneş burcum başak yükselenim balık.ancak kasımın başlarından beri çok zorlu bir dönemden geçiyorum hem ilişkiler hem de eğitim alanında, sanki hiçbir şey düzelmeyecek tam tersi daha da iç karartıcı olacak gibi. jupiterin faydasını göremedik bir türlü.

  Reply

 • Emre

  Ocak 8, 2016 at 10:13 am

  Selam Ceyhun Bey,
  Ben önceleri sadece kenarda köşede günlük burç yorumlarını okuyan biriydim, daha sonra baya baya sardı bu işler beni, sizin de yorumlarınızla daha da bi derinleşti ve takip etmeye başladım. Ben 9 Mart doğumluyum, ve 00:15’te doğmuşum, muhtemelen yükselenim de Akrep. Her ne kadar mutlu olmasam da, herkesin beğeneceği bir işim var ve işimde de başarılıyım. Ama bu gönül işleri daha ne kadar böyle devam edecek bilemiorum. Sürekli hüsrana uğramaktan, zorlamaktan, kovalamaktan yoruldum sanırsam :/ bende oluruna bıraktım.. Tam oldu diyorum, bu sefer tamam diyorum, pat bi anda işler değişio, bi bakıorum etrafta kimse yok.. Neyse hikayeyi uzatmadan, 2016’da güzel şeylerin vaadi ediliyor balıklar için.. 9 Mart’lı bir balık olarak olumlu etkilenecek miyim bende ne dersiniz?

  Reply

 • lutfiye

  Ocak 8, 2016 at 10:48 am

  Emeğinize sağlık, çok güzel bir çalışma olmuş. Benim sorum şu, 13 derece yükselen balık olarak okuduğum Balık burcu yorumları tam olarak ev konumlarıma denk gelmiyor. Biraz koç burcuna kayıyor gördüğüm kadarıyla. güneş burcum da aslan. Bu durumda neyi okumalıyım? Herşey birbirine karıştı 🙂
  Biraz astrolojinin içine girince burç yorumu okumaktansa evleri ve gezegen yerleşimlerini bilerek anlamanın önemi ortaya çıktı açıkçası..

  Reply

 • Özlem

  Ocak 8, 2016 at 11:07 am

  Ceyhun bey 22 mayista kpss var bu sefer kardesim icin soruyorum saturn gerilemesi hep o donemlere denk gelmis kotu mu etkiler ki:(( lutfen yorum yazinnn

  Reply

 • Feray

  Ocak 8, 2016 at 11:25 am

  Zafer bey merhaba, teşekkür ediyorum 2016 yorumu için. Doğum tarihim 28 şubat 1972. Burdur. Ama saat belli değil. Çok şükür evliliğim yolunda. Son 2 yıldır finansal açıdan ve işle ilgili zorluklar yaşıyorum. Sizce yükselen Burcu’m ne olabilir. Bunu tahmin etmek mümkün mü? Şimdiden sağolun.

  Reply

 • sevda

  Ocak 8, 2016 at 11:27 am

  emeğinize elinize saglik çok akici bir uslubunuz var sizi sevgiyle takip ediyorum. sevgiler

  Reply

 • kiymet yilmaz

  Ocak 8, 2016 at 12:53 pm

  Emeginize saglik.benim anliyacagim sekilde cok guzel yazmissiniz takipteyim bundan sonraki!! Aylarida itiki varsiniz.sonsuz tesekkurler #burcuna gore# tabiki ceyhun bey favorimsiniz…..

  Reply

 • deniz

  Ocak 8, 2016 at 2:33 pm

  Yorumlarınız için çok teşekkürler 🙂 Ben bir şeyi merak ediyorum. Burcum balık yükselenim ikizler. Yorumlarınızı okurken nelere dikkat ederek okumalıyım? Diğer şekilde her şey havada kalıyor 🙁

  Reply

 • Mervecan

  Ocak 8, 2016 at 5:20 pm

  Bu söylediklerini bizzat yaşayan bir balık kadını olarak çok teşekkür ederim. şimdi yükselen aslan olduğu için ona da bakacağım.kariyer olarak Zorlu bir süreçten geçtiğim doğru (saygınlık kısmı ve artan yetki olarak) + bir de evlilik kısmı var.tamda eylül ayında ve eşim bir başak burcu 🙂 hadi bakalım hayırlısı. Kaleminize sağlık Ceyhun Bey:)

  Reply

 • Zeynep

  Ocak 8, 2016 at 8:55 pm

  Merhaba Ceyhun bey bu seneki tutulma benim doğum günüm de gerçekleşiyor yukselenim de aslan kişinin doğduğu günde tutulma olması başka günler de ki tutulmalara nazaran farklı etkileri olur mu? Cevabınız için teşekkürler☺

  Reply

 • Brown sugar

  Ocak 8, 2016 at 9:01 pm

  Ceyhun Bey merhabalar yine emeklerinize saglik.
  11 mart dogumluyum 2015 bitmesine cok az kala sevgilimle ayrildik gibi oldu kendiside ikizler . Sanki uzun iliskiyi biz yasamamisiz gibi hersey . 2016 baslangici hic ama hic iyi olmadi . İşimde iyiyim ve bunuda herkes bilir ama hedeflerime ulasmaya az kaldi derken 2016 yine engel cikardi onume. Cok zorlanacagiz sanirim bikac ay . Sevgilimlede muhtemelen duzelmeyecek biliyorum . 🙁 2016 bekledigim gibi gelmedi…

  Reply

 • yeşim

  Ocak 9, 2016 at 11:29 am

  Ceyhun bey selamlar,
  09,03,1970 doğumluyum 2016 9 mart bana neler getirir acaba yükselenim başak ve eşim boğa burcu aramız bir iyi bir kötü bu evlilik yoruyor beni kısacası iş evlilik para hayırlısı diyelim bu 9 marta bir vurgu yaparmısınız tşk…. emeğinize sağlık

  Reply

 • Lara

  Ocak 10, 2016 at 12:42 am

  Merhaba Ceyhun Bey! Günesch Burcu Balik yükselenim Balik. 9 Mart 2016 hangi alanlarda bana degischik lik getirir!? Son yillarim epey zor gecdi. Saglik Ailevi sorunlar yasadim. Bu arada Bekarim Ask desen Ask yok. Simdiden emeginize Tesekkür ederim.Lütfen cevaplarsaniz Sevinirim!!!! Sevgilerimle

  Reply

 • Szn

  Ocak 10, 2016 at 1:17 am

  Sizi merakla takip ediyorum. Yazdıklarınızı önemle dikkate alıyorum. Ben balık burcuyum yükselenim yay özel bir kurumda çalışıyorum ve bu ay zam istemeyi planlıyorum acaba ocak ayı yanlış bir zaman mı?

  Reply

 • Nehir

  Ocak 13, 2016 at 11:14 am

  Merhaba Ceyhun Bey,
  Son 1 seneye kadar astrolojiye pek bir ilgim yoktu. Yükselen burcumu bile bilmiyordum. ( Yükseleni Yay olan bir Balık’mışım :)) O zamana kadar okuduklarımın etkisi olduğunu düşünüyorum. Ama ne zamanki Burcuna Göre’yi keşfettim, hayatımdaki bazı dönemlerin, bazı hislerin tesadüf olmadığına inanmaya başladım. Yorumlarınız üzerine düşünülmüş, her yönü hesaplanmış ve her şeyden önemlisi olayların olumlu yönünü görmeye odaklı yorumlar. Sayenizde herkesin “Eyvah Merkür geriliyor” diye paniklediği dönemde ben enerjimi nasıl yönetmem gerektiğini biliyorum. Günlük hayatta yaşadığım olumsuzlukları fırsatlara çevirmeyi öğrendim. Hissettiğim olumsuzlukların sebeplerini daha iyi anlamaya başladım, böylelikle sadece oturup kötü hissetmek yerine hayatımda neyi tutup, neyi çıkarmak istediğimi anlıyorum. Gerçekten her şeyi bir fırsat, bir tecrübe olarak görebilmeye başladım artık.
  2016 balık yorumlarınızı okuduğumda özellikle Jüpiter etkisinde tam da hayatımı yönlendirmek istediğim alanlardan bahsettiğinizi gördüm. Demek ki bu güzel enerjilerden sonuna kadar faydalanmaya hazırım! Heyecanla güzel gelişmeleri bekliyorum şimdi 🙂
  Üniversitedeki fizik hocamın söylediklerini hatırlıyorum: Evrendeki enerji miktarı değişmez, bir enerji asla kaybolmaz, sadece başka bir enerjiye dönüşür. Toplamda miktar değişmese de kabul etmek gerekir ki tüm enerjiler bir hareket, bir devinim içindedir. Bu hareket bazen bizim hızımızdan daha hızlı bazen de istediğimizden daha yavaş kalabilir. Ama belli bir zamanın sonunda mutlaka dengeye gelecektir.
  Sanırım hayatta mutlu olmanın sırrı da bunu olduğu gibi kabul etmek, mümkün olduğunca uyum sağlamak ve en sonunda isteklerimizin gerçekleşeceğine dair umudu kaybetmemek.
  Bilginizle ve yorumlarınızla yolumu aydınlattığınız için çok teşekkür ederim 🙂
  Emeğinize sağlık!

  Reply

  • Sevgi

   Ocak 13, 2016 at 2:19 pm

   Yıllardır yükselenimin boğa olduğunu düşünüyordum. Bugün bir baktım balık gibi. of kafam çok karıştı. Balık burcunmu ya off(( 22 ekim 1975 Gümüşhane Doğum saati akşama doğru.. karanlıktan önceymiş. Siz ne diyorsunuz Ceyhun Bey.. help!

  • Zafer Ceyhun

   Ocak 13, 2016 at 3:51 pm

   Nehir hanım merhaba 🙂
   harika bir yorum, çok değerli bir katkı..
   okurlarımın deneyimlerini paylaşmalarını önemsiyorum ve de çok mutlu oluyorum..
   bu nedenle ben de size çok teşekkür ediyorum, her zaman bekliyorum..
   yazmaya devam 🙂
   sevgilerimle, Ceyhun

 • kübra

  Ocak 15, 2016 at 3:32 pm

  Ceyhun bey burcum terazi yükselenim balık,balık burcunu okumam gerekli mi balık burcunun bendeki etkisi nedir

  Reply

  • Zafer Ceyhun

   Ocak 15, 2016 at 3:51 pm

   Kübra hanım merhaba,
   terazi burcuna göre değerlendirin, yükselen çoğu zaman en doğru sonucu vermez..
   sevgiler, Ceyhun

 • nisa

  Ocak 21, 2016 at 11:32 pm

  Ya ben doğum saatimi bilmiyorum yükselenimi nasıl ogrenebilirim

  Reply

 • alev ateş

  Ocak 27, 2016 at 7:56 pm

  Ceyhun bey merhaba
  02.03.1979 balık burcuyum
  bu gezegenlerin kaçıncı yerde olduklarını nasıl
  öğrenebilirim. (mesala diyorsunuz ki jüpiter 7. evde)
  Jüpiterin nerde ve kacıncı evde olduğunu öğrenmek istiyorum.

  Reply

  • Zafer Ceyhun

   Ocak 28, 2016 at 6:07 pm

   bu konuda bir hazırlık yapıyorum, bu yıl paylaşacağım inşallah Alev hanım..
   sevgiler, Ceyhun

 • Bahanur

  Şubat 25, 2016 at 2:21 am

  Merhaba 🙂 bir süredir yazılarınızı takip ediyorum… ve aklıma takılan bir konu var umarım yardımcı olursunuz. Doğduğumuz andaki haritamız bizim kişiliğimizi gösteriyor buraya kadar tamam, ilerletilmiş ikincil doğum haritarıyla ilgili türkiyeye ait pek bir bilgi kaynağı bulamadım.Halbuki bana göre mantıklı… yıllar geçtikçe insan kalıcı olarak değişiyor.Tıpkı balık olmama rağmen güçlü bir koç gibi sahalarda boy göstermem gibi 🙂 ? Bu konu hakkında beni aydınlatırsanız ya da bir yazıyla bizi aydınlatırsanız çok sevinirim , saygılar.

  Reply

 • Hulya

  Şubat 29, 2016 at 7:27 am

  Mrhb yorumlarınız süper ama ben çok Yoruldum hem bedensel hem zihinsel burcum balık yukselenimde balık bu durumda bu senem nasıl geçecek özellikle sağlık ve iş şimdiden tskr ederim

  Reply

 • Hulya

  Şubat 29, 2016 at 7:39 am

  Bu arada 24 02 1982 doğumluyum 2016 haziranın da 18 yıllimiz bitiyor çok kötü günler yaşadım hep idare ederek evliligim surdu ama saglikgim gitti hem beden hem ruh sağlığın esimde 15 12 1973 doğumlu ve yay burcu bu yıl evliligimiz sagligim ve iş hayatım nasıl olacak şimdiden tskr ederim cevap verirseniz dünyanın en mutlu insanı olacağım lütfen yardımcı olun şimdiden cok tsklr

  Reply

 • Nisan

  Nisan 13, 2016 at 11:10 pm

  Ceyhun bey 11.03.1972 tarihliyim yükselenim başak senenin başında buyana herşey çok durağan geçiyor 3 buçuk aydır evdeyim iş bulamadım evde oturuyorum.Yazılarınızı sürekli takip ediyorum çok olumlu herşey ama birtürlü hayatımda değişiklik yaşamadım.Burçları okuyorum birde kendi hayatıma bakıyorum pek bir benzetme bulamıyorum anlamış değilim.Küçükde olsa yorumunuzu bekliyorum Emeğinize sağlık tşk ederim.

  Reply

 • Ozlem

  Nisan 19, 2016 at 4:31 pm

  2 mart dogumluyum annem oglen 2 gibiydi senin dogumun derdi… o halde yuksekenim yengecmi

  Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

https://burcunagore.com/wp-content/uploads/2018/07/planets_footer.png

Takip Edin