Balık Burcu 2016 Yılı Yorumu: Sizi Bu Yıl Neler Bekliyor

Yazar 

Balık burcu 2016 yorumu, önümüzdeki 1 yıllık süreci tarif ediyor; balık burcunu takip eden aylarda neler beklediğini, fırsatları ve zorlukları anlatıyor.

Değerli dostlar, kıymetli okurlarım, yıllık yorumunuzda detaylardan uzak kalmaya çalışarak büyük resmi görmeye ve göstermeye çalışacağım. Zaten aylık yorumlarınızda detaylıca gündeminizi anlatıyorum.

Yoluzu aydınlatmasını dileyerek balık burcu 2016 yorumuna başlıyorum. 😊

Balık Burcu 2016 Jüpiter Etkisi

Bu yıl evlenmeyi düşünenler var mı? Talih kuşu kanatlarını gererek sizin üzerinizde uçuyor olacak, haberiniz olsun. 🌹

Şansın gezegeni ilişkileri, evliliği ve sizi ileriye taşıyacak iş ortaklıklarını temsil eden alanda bulunuyor birkaç aydan beri. Bilemiyorum tabi, gündeminizde şimdiden gelişmeler oldu mu?

Gerçi şöyle bir durum var: Jüpiter rahatlama getirirken, Satürn ve Neptün ile ilişkilerle alakalı farklı alanlarda bulunuyor ve Jüpiter’e sert açılar yapıyor. O konuya ileride değineceğim, şimdilik Jüpiter’den bahsedelim en iyisi.

Balık burcu Jüpiter’den şu alanlarda etkiler alıyor:

 1. doğru insanla karşılaşacak, tanışacaksınız
 2. sevgiliniz varsa artık evlilik aşamasına geçme zamanı gelecek
 3. geleceği olmayan ilişkiler bitecek – bu da iyi bir şey 👍
 4. kendinizi rahatlamış hissedeceksiniz
 5. hayatınızı ileri taşıyacak önemli açılımlar da yapacaksınız
 6. iyimserlik ve geleceğe inanç oluşacak
 7. evliyseniz, evliliğinizin daha rahat olduğunu fark edeceksiniz
 8. sosyal/iş ortamınızda ilişkiler sayesinde ilerleme imkanınız olacak

Bu noktada bir hatırlatma yapayım: Ocak – Mayıs 2016 arasında Jüpiter geriliyor. Gerileme etkilerini yaşamaya başladık bile, 7 Ocak ilk tarihti.

Ayrıca yılın ilk günlerinde Jüpiter durduğu için ilişkilere epey kafa yormuş olmalısınız. Umarım Merkür gerilemesinin etkisiyle birlikte keskin/yanlış kararlar almadınız.

Hatırlatayım: Yılın ilk 5 ayında Jüpiter kaynaklı konularda “işler yolunda değil, bir şeyler yapmalı” hissine kapılmanız mümkündür.

Diğer yandan, Jüpiter gerilemesi sırasında ciddi yol alabileceğinizi de belirtmek isterim. Şöyle ki; her şeyin kendiliğinden iyi gitmeyeceğini fark ettiğimizde çaba sarf etmeye başlarız ya, işte öyle bir dönem yaşıyoruz.

Belki çaba bazı sorunlar oluşacak ve bu nedenle çözmek için kafa yormak zorunda kalacaksınız. Olsun varsın, sonucunda iyi olacağını bilerek en iyisine odaklanın yeter ki..

Bazen oluruna bırakmak isteriz, “işler nasılsa yolunda gider” deriz ama şimdi farklı bir dönemdeyiz. İlişkilere ve hayatınıza yeni açılımlar yapmaya dair gündeminiz varsa, şimdi bu gündeme odaklanıp gereğini gerektiği gibi yapma zamanı..

Kısacası değerli dostlar, yılın ilk birkaç ayında zorlamak gerekiyor. Burcumuzdan bağımsız olarak hepimiz için geçerli..

Olur da gerileme sürecinde işler beklediğinizden yavaş veya sorunlu giderse, bilmenizi isterim ki 9 – 16 Mart arasında düzelme işaretleri alacaksınız.

(Ekleme: Mart 2016 yazınız hazır, okumak için: Mart 2016 balık burcu yorumu )

Ayrıca, gerileme Mayıs’ta bitiyor, Mayıs-Eylül arası -Jüpiter gündemi bakımından- zaten tertemiz. Tabi gökyüzünde başka gezegenler de var. 😊

Yolunu gözlediğimiz canımız Jüpiterimiz Eylül ayında başaktan teraziye geçiyor. Yani etkilerini farklı bir alanda hissetmeye başlayacaksınız.

Benim şahsen en çok sevdiğim Jüpiter etkisi sizler için Eylül 2016 ile birlikte başlıyor.

Hem finansal olarak güzel sonuçları olacak hem de hissiyat olarak az bulunur cinsten bir cesaret ve hırsla hayatınıza yeni yollar açabileceksiniz.

Balık Burcu 2016 Güneş Tutulması

Güneş tutulması öyle beklenmedik etkiler getirir ki değerli dostlar, bazen kendi yaşadıklarımızı ağzımız açık seyrederiz, hele tutulma kendi burcumuzda ise.

2016 yılındaki tutulmaların ilki 9 Mart 2016 tarihinde balık burcunda, büyük haber!

İkincisi ise 1 Eylül 2016 da karşıt burcunuz olan, Jüpiter’in 1 yıl boyunca etkisi altına alacağı başak burcunda..

Sizin burcunuzda geçtiğimiz yıl içinde benzer tutulmalar olmuştu. Özellikle 20 Mart 2015’te gerçekleşen Güneş tutulmasını hatırlatmak istiyorum.

Martın son günlerinde neler yaşadınız, hatırlıyor musunuz?

Mart Güneş tutulmasının etkileri ve sonuçları şu alanlarda olacak:

 1. hayatınıza yeni bir yön vereceksiniz
 2. sağlığınızla ilgili bir gelişme olacak
 3. iş/sosyal hayatınızda önemli bir gündem maddesi belirecek
 4. ilişkilere dair (evlilik – ayrılık gibi) gelişmeler de mümkün

Yılın en önemli zamanlarını kuşkusuz Martta yaşayacağız. Hepimizin hayatında önemli gelişmeler olacak.

Siz Marttaki gündeminizi tahmin edebiliyor musunuz?

Diğer yandan, 23 Martta terazi burcunda Ay tutulması gerçekleşiyor. Ay tutulması etkileri, Güneş tutulmalarından farklı olarak yeni bilgi/olaylar ile yepyeni bir dönem başlatmaz. Tersine, var olan bir gündemin sonlanmasına veya sonuçlanmasına vesile olur.

Bu noktada biraz geriye, 2015 Ekim’e gidelim: Ekimde iş hayatınıza/kazancınıza yönelik bir gelişme oldu veya ciddiyetli bir adım atmanız gerekti mi? Ay tutulmasıyla birlikte o konunun devamındaki gelişmeler bir ara sonuca ulaşacaktır.

Önemli bir harcama, finansal bir ihtilaf, para/kredi bulma ihtiyacı vb. konular olasılıklar arasında ilk sırada..

Bu arada bir not düşeyim: Eğer 23 Mart Ay tutulmasında işler beklediğiniz gibi sonuçlanmazsa telaşlanmayın!

Ekim 2016’dan itibaren, Jüpiter’in Güneşle temasından sonra, şartlar lehinize dönecektir.

Güneş/Ay tutulmalarının etkilerini balık burcu 2016 Mart yorumunuzda detaylı anlatacağım.

Balık Burcu 2016 Satürn Etkisi

Hayatımızı dönemlere ayırmaya kalksak, dayanak noktası olarak Satürn’ün hareketlerini seçmemiz gerekirdi. Sonuçta hayatımızdaki yapıyı oluşturan da bozan da Satürn etkisi oluyor. Gökyüzünde dolandıkça gündemimize damgasını vuruyor.

Sizler için başlıca etki alanı şöyle:

 1. daha başarılı olma, saygınlık edinme
 2. “ben de varım” deme isteği
 3. kariyer ve iş hayatı, profesyonel hayattaki konum
 4. özel hayatınızdaki unvanınız (eş, anne/baba)
 5. itibarla ilişkili olarak görüntünüze/üslubunuza hassasiyet  

Satürn öğretici bir gezegen olsa da kolay yoldan öğretmiyor. Evet sonuçta bize önemli katkılar sağlıyor sağlamasına ama Satürn sürecini “eksiklik hissi ve baskı” olarak deneyimliyoruz.

Bu önemli gezegenin ayak seslerini ilk olarak Aralık başında duymuş olmalısınız.

Satürn geldiğinde kısıtlanmışlık oluşuyor, etkilediği alandaki gelişmeleri değerlendirirken elimizde bir büyüteçle bakıyoruz olan bitene.

Aralık başında nasıl bir gündem oluştuysa, bilin ki yıl içinde aynı gündem evrilerek devam edecek.

Diğer yandan, özellikle Satürn gerilemesinin yaşanacağı 25 Mart – 13 Ağustos tarihlerini not etmek gerekiyor çünkü baskı o dönemlerde artacaktır.

Satürn’ün yıl içindeki etkilerini incelediğimizde motivasyonun değiştiğini ve bir takım “sıkıntılı olaylar” yaşandığını görüyoruz.

Bazen olumlu bir motivasyonla daha fazlası için çabalıyoruz,  bazen de çaresiz kalıp olduğumuz yerde kalakalıyoruz.

Gerileme dönemleri, çaresiz kaldığımız veya öyleymiş gibi hissettiğimiz süreçler oluyor. Ayrıca gerileme öncesinde yaşanacak duraklamada baskı zirve yapıyor. Bu yılki duraklama 18-24 Mart arasında..

Hayatın olağan seyrinde en çok odaklandığımız konular Satürn’den geldiği için, Satürn etkisini daha anlaşılır kılmak istiyorum:

 1. eksik/yetersiz hissederiz, bir şeyler yapma ihtiyacı oluşur (içsel etki)
 2. kontrolümüz dışında yaşanan olaylar nedeniyle bir şeyler yapma ihtiyacı oluşur (dışsal etki)

Gerileme süreçlerinde “bir şeyler yapma ihtiyacımıza” rağmen yapamayız. Bu nedenle (geçici bir süre) çaresizlik hissi oluşur ve baskı altında kalırız.

2016 yılında Satürn kaynaklı baskı, Mayıs sonunda başlayıp Haziran ayının ortalarında büyük ölçüde azalacak. 13 Ağustos’ta ise gerileme sona erdiği için tamamen bitecek.

Sabır, direnç ve kontrolle aşılabilecek bir süreç!

Şöyle düşünüyorum ve kendim de uyguluyorum: Baskının hangi tarih aralığında artacağını bilmek, farkındalık edinmek en önemli çözüm. Böylece kontrollü adımlar atmak kolaylaşıyor ve “nasılsa geçip gidecek lanet olası” deme gücü bulabiliyoruz. 💪

Balık Burcu 2016 Mars Gerilemesi

Merkür yılda 4 kez gerilerken Mars 2 yılda bir kez geriliyor. Jüpiter ve Satürn gibi uzak gezegenler ise her yıl uzun süreler gerileme sürecinde kalıyor.

Demek istediğim, Mars gerilemesini az yaşıyoruz ama öz yaşıyoruz. 😊 Gerilemenin etkisine alışık olmadığımız için, gerileme başladığında “ne oluyor şimdi” diyerek duraklıyoruz.

Çünkü önceki gerileme zamanında yaşadıklarımı 2 yıl içinde unutuyoruz ve Marsın normal ritmine alışıyoruz.

Mars gerilemesini en son 2014 yılının ilk 5 ayında yaşamıştık. O dönem Mars terazi burcunda geriledi. Etkilerini ise finansal konular, harcamalar, rekabet ve çatışma gibi sert alanlarda yaşadınız. Ayrıca bazılarınız için gündem cinsellikle ilişkili konular oldu.

Hatırlanmayacak gibi değildir ama yine de sorayım: O dönem neler olmuştu?

Bu sefer etkileri farklı alanda olacağı için aynı konular gündeme gelmeyecek. Benzer bir süreç beklemeyin, tamamen farklı konular fakat aynı ritim değişikliği..

Ritim değişikliği derken şunu kastediyorum:

Mars hareket enerjisini, isteklerimize ulaşma yönündeki çabalarımızı oluşturan gezegendir. Dinamiktir, düşünmekle zaman kaybetmez ve doğrudan harekete geçer. Ritmini oluşturan temel etken, soluksuz ilerlemektir yani.

Gerilemeye başladığında ise duraklarız, soluklanırız, “en doğrusu ne acaba” diye sormaya başlarız. Bu nedenle Marsın ritmindeki değişimle birlikte bizim ritmimiz de değişir.

Mars gerilemesi 2016 yılında akrep-yay burçlarında olacak. Tabi etkilerini ve sonuçlarını da iki farklı alanda, birbiriyle ilişkili olarak ve çok boyutlu olarak yaşayacağız.

Mars yılın ilk günlerinden itibaren akrepte olacak. Balık burcu için anlamı, hayata yeni renkler dahil etme isteği, eğitimle ilişkili konular, danışmanlık ve öğretmenlikle alakalı hedefler ve yurt dışı bağlantılı meseleler..

Yaydaki gelişmeler ise Satürn başlığında belirttiğim gibi kariyer, başarı ve unvana yönelik konular..

Mars’ın yıl içindeki seyri ve gerileme süreci adım adım şöyle gerçekleşecek:

 1. Ocak başında akrebe geçti
 2. 17 Nisan’da yay burcunda gerilemeye başlayacak
 3. 29 Haziran’da akrepte iken gerileme sona erecek
 4. 2 Ağustos’ta tekrar yay burcuna gelecek
 5. Eylül sonunda oğlak burcuna geçtiğinde süreç tam olarak sonlanacak

9 aylık bir süreçten bahsediyoruz. Mars gibi dinamik ve cesur enerji taşıyan bir gezegenin etkisini aynı alanlarda bu kadar uzun süre hissetmek çok ama çok önemli içsel değişim getirir. 

Düşünün, normal şartlarda bir burçta 45 gün kalıyor, şimdi 9 ay.. 

Bu süreçlerin etkisiyle, 2016 yılının 2015’ten çok daha farklı bir temposu olacağını söylemek mümkün değerli dostlar. Hepimiz bir şekilde yeni hedefler belirlemek, yürüdüğümüz yolun ne kadar doğru olduğunu düşünmek zorunda hissedeceğiz.

Sonuçta istikamet değişikliği ve yeniden konumlandırma ihtiyacı oluşabilir.

Bu nedenle, balık burcu 2016 gündemi içinde, akrep-yay konularının baskın olacağını söylemek zor değil. Hem zaten Satürn de yayda olacak.

Kariyer, iş hayatındaki gelişmeler, başarı, unvan (evlilik dahil) ve saygınlık meseleleri yılın en önemli konuları..

Mars etkisine Şubat yorumunuzda değineceğim, Nisan aylık yorumunuzda ise detaylıca anlatacağım.

2016 Özet

Balık burcu 2016 yorumu yılın belli başlı tarihleri üzerinden zamanın ruhunu çözümlemeyi amaçladı. Umarım ki 2016 yılına dair istek ve hedefleriniz doğrultusunda hayatınızın gidişatını anlamaya katkısı olmuştur.

Hep birlikte zaman ilerledikçe yaşayıp göreceğiz, yeter ki sağlığımız yerinde, sevdiklerimiz yanımızda olsun.

Son olarak kısaca özetleyelim:

Yılın ilk yarısı çok hareketli olacak, Temmuz ayından sonra epey rahatlayacağız.

Mart sonu – Haziran arasının zor olacağı neredeyse kesin çünkü Mars, Jüpiter, Satürn ve Pluto gerilemelerinin etkileri eş zamanlı olarak yaşayacağız.

Bir not: Ocak ayına dair her burca özel aylık yorum yazmayacağım izninizle, Yeniay ve Dolunay için birer yazı yazmayı planlıyorum.

Mutlu ve sağlıklı bir yıl dilerim, sonraki yazılarda görüşmek üzere. 👍 😊

Sevgilerimle, Ceyhun

Türkiye'nin en iddialı astroloji sitesinin kurucusu ve yazarı

49 Yorum

 1. deniz

  08/01/2016

  Yorumlarınız için çok teşekkürler 🙂 Ben bir şeyi merak ediyorum. Burcum balık yükselenim ikizler. Yorumlarınızı okurken nelere dikkat ederek okumalıyım? Diğer şekilde her şey havada kalıyor 🙁

 2. Mervecan

  08/01/2016

  Bu söylediklerini bizzat yaşayan bir balık kadını olarak çok teşekkür ederim. şimdi yükselen aslan olduğu için ona da bakacağım.kariyer olarak Zorlu bir süreçten geçtiğim doğru (saygınlık kısmı ve artan yetki olarak) + bir de evlilik kısmı var.tamda eylül ayında ve eşim bir başak burcu 🙂 hadi bakalım hayırlısı. Kaleminize sağlık Ceyhun Bey:)

 3. Zeynep

  08/01/2016

  Merhaba Ceyhun bey bu seneki tutulma benim doğum günüm de gerçekleşiyor yukselenim de aslan kişinin doğduğu günde tutulma olması başka günler de ki tutulmalara nazaran farklı etkileri olur mu? Cevabınız için teşekkürler☺

 4. Brown sugar

  08/01/2016

  Ceyhun Bey merhabalar yine emeklerinize saglik.
  11 mart dogumluyum 2015 bitmesine cok az kala sevgilimle ayrildik gibi oldu kendiside ikizler . Sanki uzun iliskiyi biz yasamamisiz gibi hersey . 2016 baslangici hic ama hic iyi olmadi . İşimde iyiyim ve bunuda herkes bilir ama hedeflerime ulasmaya az kaldi derken 2016 yine engel cikardi onume. Cok zorlanacagiz sanirim bikac ay . Sevgilimlede muhtemelen duzelmeyecek biliyorum . 🙁 2016 bekledigim gibi gelmedi…

 5. yeşim

  09/01/2016

  Ceyhun bey selamlar,

  09,03,1970 doğumluyum 2016 9 mart bana neler getirir acaba yükselenim başak ve eşim boğa burcu aramız bir iyi bir kötü bu evlilik yoruyor beni kısacası iş evlilik para hayırlısı diyelim bu 9 marta bir vurgu yaparmısınız tşk…. emeğinize sağlık

 6. Lara

  10/01/2016

  Merhaba Ceyhun Bey! Günesch Burcu Balik yükselenim Balik. 9 Mart 2016 hangi alanlarda bana degischik lik getirir!? Son yillarim epey zor gecdi. Saglik Ailevi sorunlar yasadim. Bu arada Bekarim Ask desen Ask yok. Simdiden emeginize Tesekkür ederim.Lütfen cevaplarsaniz Sevinirim!!!! Sevgilerimle

 7. Szn

  10/01/2016

  Sizi merakla takip ediyorum. Yazdıklarınızı önemle dikkate alıyorum. Ben balık burcuyum yükselenim yay özel bir kurumda çalışıyorum ve bu ay zam istemeyi planlıyorum acaba ocak ayı yanlış bir zaman mı?

 8. Nehir

  13/01/2016

  Merhaba Ceyhun Bey,

  Son 1 seneye kadar astrolojiye pek bir ilgim yoktu. Yükselen burcumu bile bilmiyordum. ( Yükseleni Yay olan bir Balık’mışım :)) O zamana kadar okuduklarımın etkisi olduğunu düşünüyorum. Ama ne zamanki Burcuna Göre’yi keşfettim, hayatımdaki bazı dönemlerin, bazı hislerin tesadüf olmadığına inanmaya başladım. Yorumlarınız üzerine düşünülmüş, her yönü hesaplanmış ve her şeyden önemlisi olayların olumlu yönünü görmeye odaklı yorumlar. Sayenizde herkesin “Eyvah Merkür geriliyor” diye paniklediği dönemde ben enerjimi nasıl yönetmem gerektiğini biliyorum. Günlük hayatta yaşadığım olumsuzlukları fırsatlara çevirmeyi öğrendim. Hissettiğim olumsuzlukların sebeplerini daha iyi anlamaya başladım, böylelikle sadece oturup kötü hissetmek yerine hayatımda neyi tutup, neyi çıkarmak istediğimi anlıyorum. Gerçekten her şeyi bir fırsat, bir tecrübe olarak görebilmeye başladım artık.
  2016 balık yorumlarınızı okuduğumda özellikle Jüpiter etkisinde tam da hayatımı yönlendirmek istediğim alanlardan bahsettiğinizi gördüm. Demek ki bu güzel enerjilerden sonuna kadar faydalanmaya hazırım! Heyecanla güzel gelişmeleri bekliyorum şimdi 🙂
  Üniversitedeki fizik hocamın söylediklerini hatırlıyorum: Evrendeki enerji miktarı değişmez, bir enerji asla kaybolmaz, sadece başka bir enerjiye dönüşür. Toplamda miktar değişmese de kabul etmek gerekir ki tüm enerjiler bir hareket, bir devinim içindedir. Bu hareket bazen bizim hızımızdan daha hızlı bazen de istediğimizden daha yavaş kalabilir. Ama belli bir zamanın sonunda mutlaka dengeye gelecektir.
  Sanırım hayatta mutlu olmanın sırrı da bunu olduğu gibi kabul etmek, mümkün olduğunca uyum sağlamak ve en sonunda isteklerimizin gerçekleşeceğine dair umudu kaybetmemek.
  Bilginizle ve yorumlarınızla yolumu aydınlattığınız için çok teşekkür ederim 🙂
  Emeğinize sağlık!

  • Sevgi

   13/01/2016

   Yıllardır yükselenimin boğa olduğunu düşünüyordum. Bugün bir baktım balık gibi. of kafam çok karıştı. Balık burcunmu ya off(( 22 ekim 1975 Gümüşhane Doğum saati akşama doğru.. karanlıktan önceymiş. Siz ne diyorsunuz Ceyhun Bey.. help!

  • Zafer Ceyhun

   13/01/2016

   Nehir hanım merhaba 🙂
   harika bir yorum, çok değerli bir katkı..
   okurlarımın deneyimlerini paylaşmalarını önemsiyorum ve de çok mutlu oluyorum..
   bu nedenle ben de size çok teşekkür ediyorum, her zaman bekliyorum..
   yazmaya devam 🙂
   sevgilerimle, Ceyhun

 9. kübra

  15/01/2016

  Ceyhun bey burcum terazi yükselenim balık,balık burcunu okumam gerekli mi balık burcunun bendeki etkisi nedir

  • Zafer Ceyhun

   15/01/2016

   Kübra hanım merhaba,
   terazi burcuna göre değerlendirin, yükselen çoğu zaman en doğru sonucu vermez..
   sevgiler, Ceyhun

 10. nisa

  21/01/2016

  Ya ben doğum saatimi bilmiyorum yükselenimi nasıl ogrenebilirim

 11. alev ateş

  27/01/2016

  Ceyhun bey merhaba
  02.03.1979 balık burcuyum
  bu gezegenlerin kaçıncı yerde olduklarını nasıl
  öğrenebilirim. (mesala diyorsunuz ki jüpiter 7. evde)
  Jüpiterin nerde ve kacıncı evde olduğunu öğrenmek istiyorum.

  • Zafer Ceyhun

   28/01/2016

   bu konuda bir hazırlık yapıyorum, bu yıl paylaşacağım inşallah Alev hanım..
   sevgiler, Ceyhun

 12. Bahanur

  25/02/2016

  Merhaba 🙂 bir süredir yazılarınızı takip ediyorum… ve aklıma takılan bir konu var umarım yardımcı olursunuz. Doğduğumuz andaki haritamız bizim kişiliğimizi gösteriyor buraya kadar tamam, ilerletilmiş ikincil doğum haritarıyla ilgili türkiyeye ait pek bir bilgi kaynağı bulamadım.Halbuki bana göre mantıklı… yıllar geçtikçe insan kalıcı olarak değişiyor.Tıpkı balık olmama rağmen güçlü bir koç gibi sahalarda boy göstermem gibi 🙂 ? Bu konu hakkında beni aydınlatırsanız ya da bir yazıyla bizi aydınlatırsanız çok sevinirim , saygılar.

 13. Hulya

  29/02/2016

  Mrhb yorumlarınız süper ama ben çok Yoruldum hem bedensel hem zihinsel burcum balık yukselenimde balık bu durumda bu senem nasıl geçecek özellikle sağlık ve iş şimdiden tskr ederim

 14. Hulya

  29/02/2016

  Bu arada 24 02 1982 doğumluyum 2016 haziranın da 18 yıllimiz bitiyor çok kötü günler yaşadım hep idare ederek evliligim surdu ama saglikgim gitti hem beden hem ruh sağlığın esimde 15 12 1973 doğumlu ve yay burcu bu yıl evliligimiz sagligim ve iş hayatım nasıl olacak şimdiden tskr ederim cevap verirseniz dünyanın en mutlu insanı olacağım lütfen yardımcı olun şimdiden cok tsklr

 15. Nisan

  13/04/2016

  Ceyhun bey 11.03.1972 tarihliyim yükselenim başak senenin başında buyana herşey çok durağan geçiyor 3 buçuk aydır evdeyim iş bulamadım evde oturuyorum.Yazılarınızı sürekli takip ediyorum çok olumlu herşey ama birtürlü hayatımda değişiklik yaşamadım.Burçları okuyorum birde kendi hayatıma bakıyorum pek bir benzetme bulamıyorum anlamış değilim.Küçükde olsa yorumunuzu bekliyorum Emeğinize sağlık tşk ederim.

 16. Ozlem

  19/04/2016

  2 mart dogumluyum annem oglen 2 gibiydi senin dogumun derdi… o halde yuksekenim yengecmi