Balık burcu 2015 yorumu, 2015 yılında balık burcunu ne bekliyor sorusunun cevabını içermektedir. Burcuna Göre farkıyla, benzersiz astroloji yorumu. Bu yazıyı daha verimli kullanabilmeniz için, astrolojiye dair bilmeniz gereken bazı şeyleri kısaca anlatmak istiyorum: Öncelikle, astroloji hayatımızı 12 alana ayırır, ki bu alanlara “ev” diyoruz. Yazılarımda şu ev bu ev deyip kafa karıştırmak istemediğimden çoğu zaman evlerden bahsetmiyorum ama aslında tamamen evlere/alanlara göre yazıyorum. Buraya kadar tamam mı? Devam edelim öyleyse, biraz da gezegenlerden bahsedeyim: Güneş sistemimizdeki her gezegen kendine has bir enerji taşır ve gezegenler gök kubbede yer değiştirdikçe, enerjileri ile farklı evleri/alanları etkileri altına alarak hayatımızı değiştirirler. Buradan yola çıkarak bir sonuca varalım: hayatınızın bir alanı/evi, etkisi altında olduğu gezegenin enerjisi ile olumlu bir şekilde değişirken, diğer bir alanda yer alan farklı bir gezegenin olumsuz enerjisi, o alanda yıkıma neden olabilir. Önemli olan, hangi alanda hangi tür bir enerjinin olduğunu bilip, ona göre davranabilmektir. Mesela, şans getiren Jüpiter daha çok kazanmanızı sağlarken, Pluto nedeniyle tüm ilişkileriniz tepetaklak olabilir. Bu nedenle, 2015 yılı yazınızı okuduğunuzda, seneye hangi alanlarda şanslı olacağınız, hangilerinde engellerle karşılaşabileceğinizi bilmenizi istiyorum. Ayrıca, benzer alanlarda olumlu ve olumsuz etkiler aynı anda olursa, tahmin edeceğiniz üzere olumlu tarafı daha az hissedeceksiniz. Bunu da göz önünde bulundurmalısınız. Hadi başlayalım.

BALIK BURCUNUN GELİŞİM ALANLARI: JÜPİTER ETKİSİ

Size bir sır vereyim mi? Büyük bir kısmınız, son birkaç yılda yaşanan zorlu süreci, bazı burçlara kıyasla çok daha rahat atlattınız..Günlük güneşlik zamanlardı demiyorum ama birçoğunuz, bazı burçlar kadar tepetaklak olmadınız. İş hayatınızda ve kazancınızda belki sorunlar oldu, arkadaşlarınızla ilişkileriniz bozuldu falan ama bu bir şey değil. En kötü gününüz böyle olsun diyelim. Tabi doğum haritasında “koç ve boğa burcu” etkisi çok olanlarınız vardır aranızda, ki onlar bu söylediklerimi duyunca “ben balık burcu değil miyim acaba” diye düşünebilirler çünkü onlar da sarsıldılar. Neyse, hadi 2015 yılında sizi bekleyen güzelliklerden bahsedelim, haberler de iyi zaten: ) Geçtiğimiz 6 ayda geleceğe dair endişelerinizi azaltan güzel gelişmeler yaşadınız, kendinizi genel olarak daha iyi/sağlıklı hissediyorsunuz, belki kilo sorununuzdan kurtuldunuz, belki sigarayı bıraktınız. Daha önemli sağlık sorunları olanlarınız ise bir çözüm bulmuş olmalı, ya da çözümün yakın olduğu belli oldu.. Peki neler oldu?
 1. iş hayatınız rahat, belki yeni görevler aldınız; yurt dışı görevleri de oldu mu?
 2. arkadaşlarınızla aranızda güzel bir uyum var
 3. yeni biriyle mi tanıştınız? mükemmel biri olmalı
 4. spora başladınız, hızla kilo verdiniz
 5. görüntünüz çok daha iyi, daha güzel/yakışıklı oldunuz
 6. kendinizi zinde ve sağlıklı hissediyorsunuz
 7. aynı anda 5 tane işle uğraşmak zor gelmiyor
 8. yeni bir hobi edindiniz, zamanınız daha keyifli geçiyor
 9. mutlusunuz çünkü endişeler/dertler azaldı
Jüpiter, hayatınızı mükemmel hale getirme fırsatı verdi, kıymetini bilin, olur mu? Geçtiğimiz günlerde Jüpiter gerilemeye başladı ve 2015 Nisan ayına kadar da gerileme sürecinde olacak. Bu nedenle güzel etkisini bir süre hissettirmeyecek. Bu konuda detaylı bilgiyi Aralık 2014 yazınızda bulabilirsiniz. Ben 2015’ta olacakları yazmaya devam edeyim. Nisan 2015 – Ağustos 2015 arasında Jüpiter tüm gücüyle yeniden gelecek, bu tarihleri not edin lütfen, bu sayede gelişim imkanlarını daha iyi değerlendirme şansı bulacaksınız. Gelecek planlarınızı yaparken şöyle düşünmelisiniz: Jüpiter etkisini kullanarak daha hızlı yol almak istiyorsam eğer, Nisan 2015’ten itibaren upuzun 4 ayım var, bu süreçteki kazanımlarım yıllarca beni rahat ettirecek. Unutmayın ki, Jüpiter’in desteği sayesinde Nisan ayından itibaren hayatınızdaki sorunlardan kurtulma şansınız olacak. Ne derdiniz var, bir düşünün: iş mi, para mı, arkadaşlar mı? Belki de eşiniz/sevgilinizle aranız iyi değil? Yoksa sevgiliniz mi yok? O konuya geleceğim birazdan 🙂 Jüpiter geçişleri tarihi birer fırsattır, fark etmiş olmanızı çok önemsiyorum. Bu nedenle bu süreci en iyi değerlendirmek için kalıcı kazanımlar elde edeceğiniz, hayatınızı değiştirecek ölçüde büyük hedefler seçin. İyimser olun ve kararlı bir şekilde peşinden gidin. 2015 yılının ikinci yarısında, 11 Ağustos 2015’ten itibaren şanslı alanınız değişecek çünkü Jüpiter karşıt burcunuz olan başağa geçiyor. Yani hayatınız toptan değişmek üzere! Büyük bir enerji patlaması yaşayacaksınız ve mutluluk her yanınızı saracak. Hadi hayırlısı. Peki ne yapmalı, hangi konularda güzellikler beklemelisiniz?
 1. en başta eşiniz/sevgilinizle ilişkileriniz çok iyi olacak
 2. gelecekte eşiniz olacak kişiyle tanışacaksınız belki
 3. sevgilinizle evlilik yolunda önemli adımlar atacaksınız
 4. insanlar sizi daha çok sevecek, ayrıca çok çekici olacaksınız
 5. çok istediğiniz ama henüz elde edemediğiniz başarı gelecek
 6. hayat görüşünüz  ve görüntünüz/imajınız büyük bir değişime uğrayacak
 7. çok iyimser olacaksınız, tüy gibi hafif derler ya!
Bu dönem şöyle özetlenebilir: başta ilişkiler olmak üzere, hayatınızı değiştiren gelişim fırsatları. Ancak unutmayın, Jüpiter daldaki armudu pişirip ağzınıza düşürmez ama ektiğiniz her tohum kocaman birer ağaç olacaktır. Bu nedenle siz çok emek edin, geri kalan kendiliğinden gelecektir.

BALIK BURCUNUN SINAVLARI: SATÜRN ETKİSİ

Sınavlarımızın kaynağı Satürn’ün ne olduğunu anlatarak başlayayım: yanlışlarımızı gösteren ak sakallı dedenin ta kendisidir ancak tıpkı Leyla ile Mecnun dizisinde olduğu gibi, ak sakallı dedenin elinde bir sopası vardır, güzel güzel anlatmak yerine kafamıza sopayla vurmayı tercih eder. Nihayetinde aklımız başımıza gelir, daha gerçekçi oluruz ve bir daha kesinlikle ayaklarımız titremez, dimdik dururuz. Zor bir süreçtir ancak çok çok faydalıdır, zamanın olgunlaştırıcı gücüdür Satürn, bilgeliktir. Satürn Ekim 2012’den bu yana aralıksız olarak akrep burcundaydı, 2 yılı aşkın süre boyunca hepimizi burcumuza göre bir alanda zorladı. Satürn, 21 Aralık 2014’te yay burcuna geçecek ve sınav vereceğimiz alanı değiştirecek ama hatırlatayım, 15 Haziran 2015 – 18 Eylül 2015 arasındaki 3 ay boyunca akrep burcuna dönecek ve 18 Eylülden itibaren 2 yıl boyunca aralıksız yay burcunda olacak. Satürn’ün yay burcuna geçişini, son yıllarda sıkıcı ve heyecansız geçen günlerin azalacağının işareti olarak görmelisiniz. Artık, nasıl yaşamak istediğinizi, nerede ve kimlerle yaşamak istediğinizi daha iyi biliyorsunuz çünkü öyle bunaltıcı zamanlar geçirdiniz ki, hayatınızı/geleceğinizi sorgulamak için çok vaktiniz oldu. Birkaç aydır, hayatınıza ne şekilde yön vereceğinizi daha iyi biliyorsunuz çünkü hayattan beklentileriniz daha net. Artık yeni bir dönem başlıyor, bunu hissediyor olmalısınız. 2015 yılıyla birilikte yepyeni bir Satürn etkisiyle tanışacaksınız: ne istediğimi biliyorum, başarmalıyım! Kim olmak istediğinizi, kendinizi nerede görmek istediğinizi  bildiğiniz göre, artık onu elde etmeniz gerekiyor ancak kendinizi, bugüne olmadığı kadar baskı altında hissedeceksiniz. Layık olduğunuz yerden çok uzakta olduğunuzu hissedecek, hızla oraya varmak isteyeceksiniz. Özellikle başarılı ve saygın biri olma isteğiniz nedeniyle iş hayatınız ve kariyeriniz başlangıçtaki baskı konusu olacaktır. Çalışmayanlar ise, kendilerini başarısız ve zaman zaman değersiz hissedecekler. Kısaca, kendinize bir değer/saygınlık seviyesi belirlediniz ve bu değeri görmediğinizi hissettiğiniz her alanda (iş/sosyal ortamlar, aile dahil) baskı altında kalacaksınız. Bir not düşeyim: 28-29 yaşında olanlar, aynı zamanda Satürn Dönüşü’nün “titre ve kendine gel” temalı oyununa maruz kalıyorlar. Epey sarsıcı bir olaydır, hele ki çalışıyorsanız, iş hayatınızı bir zulüm olarak algılayabilirsiniz. Bu konuyu ileride yazmayı planlıyorum, şimdilik bu kadarını söylemiş olayım. Her Satürn süreci başlarda ve sonlarda en zorludur, bu nedenle ilk darbeye hazırlıklı olmalısınız. Peki neler olabilir, biraz daha detaylandırayım:
 1. iş hayatında yükselmek isteyeceksiniz
 2. başarı kriteriniz nedir? para mı, saygınlık mı? buna karar vermeniz gerekecek
 3. itibar zedelenmesi yaşayabilirsiniz, bunu aşmanın yollarını bulmanız gerekecek
 4. insanlar sizi ciddiye almıyor gibi hissedeceksiniz
 5. kendinizi başarısız hissettikçe, yakınlarınızdan destek bekleyeceksiniz
 6. yakınlarınız ne kadar destek verirse versin, siz yeterli bulmayacaksınız
 7. eşinizin/sevgilinizin tavırlarının küçük düşürücü olduğunu düşüneceksiniz
 8. görüntünüz daha önemli olacak, giyiminize özen göstereceksiniz
 9. hepsinin özünde aynı soru olacak: ne kadar değerli ve başarılıyım?
Son olarak yeniden hatırlatayım: 15 Haziran 2015 – 18 Eylül 2015 arasında hayatınızın gerçek anlamını sorgulamanıza neden olacak bir dönem sizi bekliyor. Bu dönemde neler olabileceğini, nasıl hissedeceğinizi artık çok iyi biliyorsunuz çünkü zaten 2 yıl boyunca yaşadınız.

BALIK BURCUNUN DÖNÜŞÜM ALANLARI: PLUTO ETKİSİ

Kimse zorunlu olmadıkça bırakın dönüşümü, değişmek bile istemez çünkü her değişim/dönüşüm belirsizlik getirir, sancılıdır, zordur. Bu nedenle, dönüşüm olması için öncesinde sizi dönüşmeye mecbur bırakan şartların oluşması gerekir. Pluto işte burada devreye girer, öyle olaylar yaşatır ki, artık farklı biri olmaktan başka çareniz kalmaz ve dönüşüm başlar. Dönüşüm sürecinizin bir amacı var: kendinizi gerçek bir üyesi olarak gördüğünüz grupların/arkadaşların (aileniz dışında) sizi daha güçlü yapması ve kesinlikle size zarar vermesinin engellenmesi.. Bazı örnekler vereyim:
 1. çok sevdiğiniz bazı insanlar hayatınızdan uzaklaştı, yalnız kaldınız
 2. size değer katmayan insanları hayatınızdan çıkardınız
 3. yaşadığınız şehir/ülke değişti, kendinizi ortada kalmış hissediyorsunuz
 4. hayatınızda hangi insanları tuttuğunuz konusunda seçicisiniz
 5. yaptığınız yanlışlar, değerli insanların sizden uzaklaşmasına neden oldu
 6. gerektiğinde hayatınızdan insanları çıkarmaktan hiç çekinmiyorsunuz
 7. arkadaşlarınızı sevgiliniz/eşiniz gibi kıskanıyorsunuz çünkü onlara sahipleniyorsunuz
Bu yazdıklarım madalyonun bir yüzü, bir de diğer yüzü var ki, yukarıda yazdıklarımda kendini bulamayan, aşağıda yazdıklarımda bulacaktır.
 1. hayallerinizin peşinden koşarken, yakınlarınızın sizi desteklemesi en önemli arzunuz
 2. ilişkilerinizi stratejik hesaplar üzerine, çıkarlarınıza göre kurmayı öğreniyorsunuz
 3. yardıma ihtiyacınız olduğunda, kimin yanınızda olacağını önemsiyorsunuz
 4. organizasyonlara katılmaya başladınız, kalabalıklar içinde daha rahatsınız
 5. toplum baskısını hiç önemsemeden, belki de “sıradışı bir hayat” yaşıyorsunuz
 6. arkadaşlarınıza sıkı sıkıya bağlandınız, çok yakın ilişkileriniz var
 7. sizi güçlü yapan şeyin dostlarınız olduğunu fark ettiniz
Yukarıda yer alan iki farklı ihtimaller listesinde, ki biri olumlu diğeri olumsuz, bir ondan bir bundan yaşamış da olabilirsiniz çünkü Uranüs ve Pluto enerjilerinin bizim üzerimizde bir hedefi vardır ama hedefe hep güzel veya hep zorlu yollardan gitmezler. Bazen en iyisini verir, sonra biz verileni doğru idare edemezsek elimizden alabilirler. Olanları bu gözle değerlendirmenizi istiyorum. Pluto yılın yarısını gerileme sürecinde geçirir, ki bu dönemler kıymetli dönemlerdir, sorunlarımızı aşmak için zorunlu olan dönüşüme hazırlık yaparız. Aylar boyunca yaşadığımız sorunları içimize atarız ve gerileme bitmek üzereyken bir değişim/dönüşüm yaşarız. Gerileme bittiğinde ise artık başka birine dönüşürüz. Pluto, 16 Nisan 2015 – 24 Eylül 2015 arasında gerileyecek. 2015 yılı içinde, zamanı geldikçe, dönüşüm süreçleri hakkında yazmaya, önemli günleri size hatırlatmaya devam edeceğim.

2015 GÜNEŞ TUTULMALARI

2015 yılında 2 güneş tutulması yaşayacağız, her ikisi de hayatınızı değiştirmeye aday tutulmalar olacak. 20 Mart 2015’te sizin burcunuzda, balık burcundaki güneş tutulması nedeniyle kendinizi enerji dolu hissedeceksiniz çünkü hayatınızda büyük bir atılımın hazırlıklarına başlamak isteyeceksiniz. 2015 yılında hayatınızda neyi değiştirmek istersiniz, şimdi 2 dakika bunu düşünün ve bir cevap verin. Vereceğiniz cevap, çok yüksek ihtimalle, güneş tutulması sırasında açığa çıkacak enerjinin nereye yöneleceğini gösterecek. Sonuçta hayatınızın değişeceği, ya da değiştirmek isteyeceğiniz kesin, burcunuzdaki güneş tutulması, hayatınızın bir şekilde değişeceğini gösterir. Mart ayındaki güneş tutulmasının enerjisi gayet iyi olacak. İkinci güneş tutulması ise 13 Eylül 2015’te, karşıt burcunuz olan başak burcundaki güneş tutulması..Eşiniz/sevgilinizle ilgili bir gelişme olacaktır, bazılarınız nişan/evlenme kararı alacaksınız, yalnız olanlarınız bir ilişkiye başlayacaksınız. Bu kadar değil, ilişkilerle alakalı gelişmeler mutlaka geleceğinizi de kökten değiştirecektir. Her güneş tutulması yepyeni bilgiler getirir, farkındalık oluşturur. Yani hayatınızı değiştiren bir olay yaşamasanız bile, düşünce dünyanızda ve hislerinizde öyle güçlü bir değişim olur ki, hayatınızı kökten değiştirecek kararlar almaya başlarsınız. Günü geldiğinde her iki güneş tutulmasının etkilerini kapsamlı olarak yazacağım.

2015 MERKÜR GERİLEMESİ TARİHLERİ

BurcunaGöre’nin düzenli takipçileri, değerli okurlarım, Merkür gerilemelerinin etkisini çok iyi biliyor. Zamanı geldiğinde yazacağım için şimdi sadece tarihlerini veriyorum: 21 Ocak 2015 – 11 Şubat 2015: Kova burcunda Merkür gerilemesi 18 Mayıs 2015 – 11 Haziran 2015: İkizler burcunda Merkür gerilemesi 17 Eylül 2015 – 9 Ekim 2015: Terazi burcunda Merkür gerilemesi Gördüğünüz üzere, bu yıl da Merkür gerilemeleri hava grubu burçlar olan kova, ikizler ve terazide olacak.

2015 VENÜS GERİLEMESİ TARİHLERİ

Venüs gerilemesini 25 Temmuz 2015 – 06 Eylül 2015 tarihleri arasında aslan burcunda yaşayacağız, detaylarını zamanı geldiğinde vereceğim. Önümüzdeki 8 ay boyunca Venüs bütün güzel enerjisiyle bizimle olduğu için acele etmeye gerek yok 🙂 Sevgilerimle, Ceyhun]]>