Astrolojinin kaçınılmaz kadersel etkileri hakkında..

Değerli dostlar merhaba, bugün astrolojiyi nasıl gördüğümü paylaşmak istiyorum, sizlere bazı önerilerim de olacak.

Astroloji; çılgın, akılalmaz bir bilgi hazinesi olarak binlerce yıldır insanlığın hizmetinde.. bilim insanları nesiller boyunca gökyüzünü incelemişler, yeryüzündeki etkilerini anlamaya çalışmışlar. Ortaya fena halde tutarlı, şaşmaz bir olasılıklar zinciri çıkmış. Öyle ki, gökyüzünü doğru analiz edebilen birisi gelecekte kimin neler yaşayacağını, neler hissedeceğini anlayabilir.

İnanılır gibi değil aslında, ben hala gezegenlerin kaderimizi şekillendiren enerjisini şaşkınlıkla karşılıyorum. Nasıl olabilir ki? Venüs adını verdiğimiz bir gezegen Güneş etrafında gezindikçe biz neden bir şeylere maruz kalıyoruz ki? 😅  Şaka gibi, inanılması çok güç.. ama yaşamın kendisi kadar gerçek!

Son yıllarda, özellikle 2018 yılında Uranüsün boğa burcuna geçmesiyle birlikte, astrolojiye olan ilgi ve merak kitlesel bir hal aldı. Birçok insan, ben ve sizler gibi astrolojiyi anlamak istediler. Kendilerini anlamak, kendi kaderlerini öngörmek istediler. Tabi sonra başkalarını anlamak ve onların kaderlerini öngörmek istediler.

Bu durum insanoğlu için çok değerli bir kazanımdır, ben astrolojinin yaygın ilgi görmesinden çok mutluyum. Astroloji bilgisi sayesinde insanların kader farkındalığının artacağına, doğru kararlar alacaklarına inanıyorum. Bu sayede daha mutlu olacaklar, doğru insanlarla mutlu ilişkiler ve/veya evlilikler inşa edecekler, huzurlu ortamda mutlu çocuklar büyütecekler diye düşünüyorum. Toplumun kalitesi ve mutluluk seviyesi bu sayede elbette artacaktır. Ne kadar anlamlı bir gelişme!!

Tabi bu noktada doğru bilginin önemi devreye giriyor. Astroloji bilgisi ne kadar doğru ve anlaşılır ise, insanlar o kadar çok şeyi anlayabilirler. Bu noktada sizinle bir sırrımı paylaşmak istiyorum: astroloji kesinlikle zor olmayan bir bilgidir, gezegenlerin etkilerini çözümlemek aslında çok basittir. Fakat benim gördüğüm kadarıyla, Türkiyede ve Türkiye dışındaki gelişmiş ülkelerde henüz bu basit farkındalık oluşmamış.

Gezegen hareketleri – yani astrolojik olaylar- matematik kadar tutarlı ve istatistik kadar öngörü yapmaya elverişli bilgiler veriyor. İlk kez astrolojiyle tanıştığım 2010 yılından bu yana öngörü yapabilme kabiliyeti kazanabilecek kadar çok istatistiki veri elde ettim. Bu sayede çok yol aldığımı söyleyebilirim, geleceğin kadersel sonuçlarını kendi teorilerim ışığında anlayabiliyorum.

Fakat bu farkındalık benim ve bazı öğrencilerimin deneyiminden ibaret. Onun dışında Türkiye’deki ve dünyanın dört bir yanındaki astrologlar Güneş sisteminde gerçekleşen her astrolojik olayın önemli bir sonucu olacak sanıyorlar. Bu nedenle sürekli bir şeyler anlatıp -farkında olarak veya olmadan- okurların geleceğe dair tedirgin, huzursuz ve kaygılı olmasına neden oluyorlar.

Başta Merkür ve Venüs gerilemesi gibi adında gerileme olan olayların anlatılma biçimi yüzünden birçok insan planlarını değiştiriyor, yapacaklarını yapmıyor. Bu ciddi bir anksiyete halidir, korku ve tedirgin bekleyiş durumudur.

Fakat astrolojinin gerçek dinamikleri farklı çalışır. Her yıl ilişkilerimizi, iş hayatımızı, maddi durumumuzu, ruh halimizi veya sağlık hissiyatımızı etkileyen önemli bir veya birkaç olay olur. Bunlar şanslı ve stresli olaylar olarak ikiye bölünebilir. Bu olayların ne zaman, hangi konuda olacağı da üç aşağıda beş yukarı bellidir.

Bunlar kadersel, önemli olaylardır. Mutlaka bir şekilde yaşanırlar, şanslı olanlar hayatımızı iyi yönde, stresli olanlar ise kötü yönde değiştirirler. Bu olaylar öncesi ve sonrası şeklinde hayatımızı ikiye bölecek kadar etkilidirler.

2 yılda bir Venüs ve Mars nedeniyle, yılda bir kez ise Jüpiter ve Satürn nedeniyle bu türden önemli olaylar olur. Bunlar dışında yaşanan her astroloji olayı küçük, önemsiz, anlamsızdır.

Geçmişte dönüp baktığınızda 2 yılda bir, 4 yılda bir hayatınızda önemli değişimler, iyi veya kötü yönde yenilikler olduğunu görürsünüz. Bunların olacağını önceden öngörmek mümkündür. Önemli şanslı olayların ne olduğunu ve ne zaman yaşanacağını öngörmek kolaydır.. Aynı şekilde hangi konularda strese ve baskıya maruz kalacağımızı da kolayca anlayabiliriz.

Bunları şunun için anlattım: astroloji; geleceğimizi, kaderimizi anlamamızı sağlayan çok değerli bir bilgi hazinesidir ve yıllık, 2 yıllık, 4 yıllık periyotlar şeklinde çalışır. Elbette her gün zamanın ruhunda küçük değişimler olur fakat onlara takılırsak, hayatımızı değiştirecek önemli olaylara konsantre olamayız.

Bu nedenle Burcuna Göre’deki yazılarda “kadersel olaylar” bölümü oluşturdum. Bu bölümde okuduklarınız yıllık, 2 yıllık önemli kadersel olayları anlamanızı sağlayacak. Onun dışında yaşanan tüm astrolojik olaylar, ya o kadersel olaylarla bağlantılı küçük olaylar olacak ya da önemsiz, hayatınıza dokunmayan olaylar olacak.

Bu çerçevede sizlerden isteğim, “kadersel olaylar” başlığındaki yazılarda anlattığım olayları çok iyi anlamanız ve hayatınızdaki karşılığını takip etmenizdir.

Burcuna Göre ekibi olarak bugünü ve geleceği anlamanız için yazmaya devam ediyoruz.

Şanslı bir gelecek diliyorum 🍀 🍀 🍀

Sevgilerimle, Zafer Ceyhun 💕

Tek Soru – 150₺

Soru sorun; cevabı ses kaydı olarak bizzat benden dinleyin.