Astroloji RehberiAstroloji'de Venüs

Nisan 26, 2014by Zafer Ceyhun11

Astroloji, toplumsal ilişkilerdeki rolümüzün kaynağını görmemizi sağlar. Bu yazının konusu astrolojide Venüs, Venüs burcu ve Venüs’ün etkileşimleri olacak. Venüs, güneşe en yakın ikinci gezegendir. Yunan mitolojisinde, yumuşak huylu fakat baştan çıkarıcı çekiciliği ile tanrıları ikna eden kadın tanrıdır. Kadına özgü özellikleri ve aşkı temsil eder.

Astroloji’de venüs, arzulanılan, aşık olunan, gençlik yıllarının başındaki kadındır. Venüs’ü daha yakından tanımak için hadi beraberce detaylara inelim, konu Venüs’ken yalnız olmak istemiyorum 🙂
 1. Uyumdur.
 2. Beğenilme isteğimizdir.
 3. İlişkilerimizdir.
 4. Zevklerimizdir.
 

VENÜS UYUMDUR

Venüs, diğerleriyle ne ölçüde uyum içinde olacağımızı, çatışma ortamlarında uzlaşmaya yatkınlığımızı belirler. Bu yönüyle, bir uyuşmazlık anında, farklılıklardan ziyade benzerliklere odaklanarak taviz verilmesini, anlaşma sağlanmasını ister.       
URANÜS ETKİLEŞİMİ ÖRNEĞİ
Doğum haritasında venüs-uranüs olumsuz etkileşimi olanlar, uzlaşmaya varmak için taviz vermeyi, bireysel özgürlüklerinden vazgeçmek olarak görürler. Venüs’ün uyumu sağlama fonksiyonunun gerektirdiği ödün verebilme, genel anlamda verici olabilme, onlar için bağımsızlık mücadelesine dönüşüverir. Onlar, öğle yemeğinde hangi restorana gidileceği kararlaştırılırken, kendi isteği gerçekleşmediğinde strese giren arkadaşlarınızdır.
PLUTO ETKİLEŞİMİ ÖRNEĞİ
Doğum haritasında venüs-pluto olumsuz etkileşimi olanlar, insanların karar verme süreçlerinde etkin olan motivasyonları çok iyi okuyan ancak bu yeteneklerini uzlaşma sağlamak yerine, kendi çıkarları için kullanan insanlardır. Onlar, kendi isteklerine uymayı reddeden herkesi, bin bir türlü manipülasyonla dize getirmeye çalışırlar. Son zamanların kusursuz dizisi House of Cards’ı izleyin. Dizinin büyülü atmosferine ölçülemez katkısı olan efsanevi oyuncu Kevin Spacey’nin canlandırdığı karakterin ilişkilerinde, venüs-pluto olumsuz etkileşiminin harika bir örneğini göreceksiniz.

VENÜS BEĞENİLME İSTEĞİMİZDİR

Astrolojide venüs, beğenilme dürtümüzü oluşturan güçtür. Kimimiz beğenilmek için olmadık zahmetlere katlanırız, kimimiz bunu akıldan geçirmeyi dahi küçültücü buluruz. Sonuçta, hepimiz bu iki uç arasında bir yerdeyizdir.
GÜNEŞ ETKİLEŞİMİ ÖRNEĞİ
Soğuk bir kış gününde arkadaşlarınızla Starbucks’ta buluştunuz; kahveler masada, sohbet ediyorsunuz. Bir süre sonra, gözleri kamaştıran güzellikte, bakımlı iki kadın geliyor ve siz dahil tüm gözler onlara çevriliyor. Her ikisi de beğeni ve hayranlıkla bakan gözlerin farkındalar ve kendileri ile gurur duyuyorlar. Siz ise onların kibirli olduklarını düşündünüz, hatta bu soğuk kış gününde makyaj yapacak enerjiyi bulmalarına şaşırdınız. Sonra bu düşünce silinip gitti ve arkadaşlarınıza yönelip sohbete kaldığınız yerden devam ettiniz. Doğum haritasında güneş-venüs kesişimi olanlar, ego ile beğenilme isteği kesiştiği için, görüntülerini kimliklerinin temel taşı olarak benimserler. Bu nedenle, her koşulda güzel görünmek öncelikleridir. Beğenildiklerini hissettikleri bir ilişkileri olduğu müddetçe mutludurlar ancak tersi olduğunda ego’ları sarsılır.
SATÜRN ETKİLEŞİMİ ÖRNEĞİ
Doğum haritasında venüs-satürn uyumsuz etkileşimi olanlar, beğenilmek için yeterli niteliklere sahip olmadıklarına inanırlar. Bu nedenle, sevgililerinin/eşlerinin kendilerini gerçekte beğenmediklerini düşünür, yine de kendileriyle birlikte oldukları için borçlu hissederler. Bir örnek vereyim: çok sevecen, yardımsever bir komşunuz var. Ara sıra yaptığınız kısa sohbetlerden anlıyorsunuz ki, kocasından ilgi ve sevgi görmüyor. Buna karşın, kocasına tarifsiz minnet duyuyor ve onu memnun etmek için canhıraş çalışıyor.

VENÜS İLİŞKİLERİMİZDİR

Astrolojide venüs, ilişkilerimizin başlangıcından bitişine tüm aşamalarını belirler. Bu nedenle, hoşlandığımız birisine nasıl yaklaşacağımız, ilişki sırasındaki tavrımız ve ilişkimizin tüm zorluklara rağmen devam etmesi için ne kadar çaba harcayacağımız, venüsün konumuyla ilişkilidir.
KOÇ BURCU ÖRNEĞİ
Doğum haritasında venüs koç burcunda olanlar, siz daha “hoşlanıyorsan git konuş bence” demeye fırsat bulamadan konuşmuş olurlar. Onlar, bugün hoşlandıkları kişiye niyetlerini açıkça ifade etmek için yarını beklemeye sabredemezler. Etkilemek istedikleri kişiye, ne kadar girişken ve dinamik olduklarını göstermek isterler.
BAŞAK BURCU ÖRNEĞİ
Doğum haritasında venüs başak burcunda olanlar, utangaç insanlardır. Onlar, kur yapmak yerine hoşlandıkları kişinin yakınlarında bulunup onu tanımak, fırsat buldukça küçük yardımlar yaparak gönlünü kazanmak isterler. Lise birinci sınıftasınız. İlk derste kaleminizi evde unuttuğunuzu fark edip sağa sola bakınmaya başladığınızda, arka sıralarda oturduğu halde yanınıza gelip, sıra arkadaşınızdan önce size kalem uzatan arkadaşınız, aslında sizden hoşlandığını belli etmeye çalışıyor. Daha ne yapsın 🙂

VENÜS ZEVKLERİMİZDİR

Venüsün konumu, nelerden zevk alıp mutlu olacağımızı ve insanları mutlu etmek için hangi yolları seçeceğimizi belirler.
İKİNCİ EV ÖRNEĞİ
Doğum haritasında venüs ikinci evde olanlar, maddi şeylerden hoşlanırlar. Örneğin, beğendikleri bir arabayı aldıkları zaman veya hayallerindeki eve taşındıkları zaman çok mutlu olurlar. Kim olmaz ki demeyin, bazılarımız yazmaktan zevk alıyor mesela 🙂
ALTINCI EV ÖRNEĞİ
Doğum haritasında venüs altıncı evde olanlar, faydalı olduklarını hissetmekten mutlu olurlar. Bu nedenle arkadaşlarına yardım etmek, sokakta buldukları yaralı kedi yavrusunu eve götürüp tedavi etmek onlara zevk verir. Herkes üşenirken çayı demlemek için mutfağa onlar gider.
]]>

11 comments

 • didem

  Mayıs 23, 2015 at 4:44 pm

  Çok güzel bi anlatım olmuş Ceyhun Bey. Emeginize sağlık. Venus benim doğum haritamda 7. evde terazide gözlerim venusun bu etkisini aradı okurken 🙂 🙂

  Reply

  • Zafer Ceyhun

   Mayıs 23, 2015 at 5:38 pm

   hepsini yazmak imkansız, çok farklı kombinasyonlar var sonuçta 🙂

 • seval

  Mayıs 23, 2015 at 5:21 pm

  Merhaba Ceyhun bey,
  20 Mayıs 1985 00.30 doğumluyum boğa burcu yükselen oğlak.sormak istediğim doğum haritamdaki etkileşimleri ve Venüs’ün kaçıncı evimde olduğunu nasıl öğrenebilirim.yolumu aydinlatacagini düşünüyorum. Simdiden teşekkür ederim. Sağlıcakla kalın

  Reply

  • Zafer Ceyhun

   Mayıs 23, 2015 at 5:39 pm

   facebookta da sormuştunuz Seval hanım, oradan cevap verdim.
   sevgilerimle, Ceyhun

 • Seçil

  Mayıs 23, 2015 at 6:48 pm

  23 haziran 82 doğumluyum gece 03. 04 arasında doğmuşum ben kacinci evde oluyorum biraz aciklarmisiniz pek bir bilgim yok Teşekkürler

  Reply

 • Safiye Genç

  Mayıs 24, 2015 at 12:42 pm

  Merhaba Ceyhun Bey, 15 Ağustos 1981 doğumluyum. Ankara’da 18:30’da doğmuşum. Uzun zamandır iş arıyorum ve iş konusunda çok fazla sıkıntılarım oldu. EvlI değilim fakat şimdiye kadar hiç düşünmedim. Kariyer konusunda artık bunalım. Bana söyleyeceğiniz güzel şeyler var mı ? Teşekkürler/Sevgiler,
  Güneş 22 Aslan 44′ 16″      7
  Ay      22 Kova 40′ 51″     1
  Merkür 28 Aslan 22′ 07″      7
  Venüs 26 Başak 33′ 25″      7
  Mars  18 Yengeç 47′ 58″    5

  Reply

  • Zafer Ceyhun

   Mayıs 24, 2015 at 6:37 pm

   Safiye hanım merhaba,
   güneş ve ay arasında karşıtlık var (aslan-kova)..bu etki, istediğiniz gerçekleştiğinde vazgeçme ihtiyacı oluşturur çoğu zaman..
   zor bir durumdur..şöyle bir sonucu olur: sevdiğiniz şeyleri yapmak istemezsiniz, yapmanız gereken şeyleri de yapmaktan hoşlanmazsınız..
   bu durum uzun süreli tatminsizlik yaratır, iş hayatı ve ilişkiler de bu kapsamdadır, bu nedenle bu etkiyi doğru anlamak lazım..
   henüz bu konularla ilgili olarak yazma fırsatım olmadı halbuki çok da önemlidir…
   bakalım, fırsat/zaman yaratmak için çabalıyorum.
   sevgiler, Ceyhun

 • h bilge

  Mayıs 24, 2015 at 1:47 pm

  demek ki benim venüsüm bozulmuş çalışmıyo :((((

  Reply

 • zeynep

  Mayıs 24, 2015 at 1:59 pm

  merkür başak 3.ev venüs başak 3/4.ev mars başak 4.ev nasıl etkiler

  Reply

 • Deniz

  Temmuz 27, 2016 at 5:29 am

  Güneş aslan 10. Evde
  Merkür başak 10. Evde
  Mars akrep 1. Evde
  Jupiter akrep 1. Evde
  Venüs yengeç 9. Evde
  KAD yengeç 9. Evde
  Ay ikizler 8. Evde
  Venüs ve KAD aynı evde olması zararlı mıdır? Yorumlaya bilirseniz mutlu olurum.

  Reply

 • R.gül

  Mart 15, 2017 at 5:35 pm

  Merhaba lar.gunes ve ay burcum aslanda yukselenim balık. Pluto ve venus 8. Evde konumlanmış .ve 8. Evimde akrep burcu var.son olarak venus yengeç burcunda benim
  Yorumlarsaniz sevinirim: )

  Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

https://burcunagore.com/wp-content/uploads/2018/07/planets_footer.png

Takip Edin