Astroloji’de Mars

Yazar 

Mars, güneş sistemimizde dünyadan sonraki gezegendir.

Mitolojide mars, savaş tanrısıdır; yani fiziksel enerjiyi ve saldırganlığı temsil eder. Uzak doğu felsefesinde Qi denilen enerji, marsın enerjisidir.

Günümüzde ise, bizim dövüş sanatları dediğimiz sporlara İngilizce “martial arts” deniyor – ki bu isim de mars’tan geliyor 🙂

Hadi detaylara geçelim, ne de olsa mars başarının sırrını saklıyor.

 1. Cesarettir
 2. İddialı olmaktır
 3. Rekabettir
 4. Cinsel istektir

MARS CESARETTİR

Siz korkar mısınız? Hepimiz korkarız, çünkü korku sayesinde insanlar binlerce yıldır hayatta kalmayı başarmıştır. Korku incinebilir olmaktan kaynaklanır ki öyleyizdir, inciniriz.

Cesaret burada devreye girer, korkularımıza rağmen yüzleşmek, duraksamadan ilerlemek için “cesaretimizi toplamak” zorunda kalırız. Peki nerede ki bu cesaret, nereden topluyoruz? Mars, cesaretimizdir, korkularımıza rağmen tehlikeye doğru ilerleme, bir adım daha atma dürtümüzdür.

Akrep Burcu Örneği

Doğum haritasında Mars akrep burcunda olanlar, cesaretle hedeflerine atılırlar. Onlar, arkadaşlarının tereddüt ettiği, yapılamaz bulduğu şeylere gülüp geçer, sonuç alıncaya kadar yol alırlar. Zorluklar karşısında cesaretiniz kırıldığı için vazgeçtiğiniz oldu mu? Cevabınız evet ise, siz onlardan değilsiniz.

Görevimiz tehlike filmlerinin orijinal adı “mission impossible” yani imkansız görev’dir. Filmde herkesin imkansız bulduğu görevleri cesaretle tamamlayan Ethan Hunt, mars akrep burcunda doğanları tarif etmek için mükemmel bir örnektir.

Yengeç Burcu Örneği

Karanlık bir gece yarısı, macera peşinde iki genç, mis gibi kokular yayan bir portakal bahçesinin önüne gelip bahçenin derinliklerine doğru bakıyorlar. Amaçları bahçeye girip heyecan yaşamak ama ayın soluk ışığı, ağaçların yapraklarına takılıp kaldığı için bahçenin içini aydınlatmıyor.
Birisi hadi girelim diye ısrar ederken diğeri “içeride ne olduğunu göremiyoruz, ben girmem” diyerek vazgeçiyor.

Doğum haritasında Mars yengeç burcunda olanlar, güvenli olduğuna emin olmadan adım atmaktan kaçınırlar. Onlar, sonuçlarını net olarak öngöremedikleri, riskli işlere cesaretle girişmezler.

MARS İDDİALI OLMAKTIR

İstediğimiz şeyleri elde etmek için, pozitif bir enerjiyle ilerleriz tıpkı bir ağacın erişemediğimiz dalına doğru heyecanla zıplamak gibi 🙂 Aksine, sahip olduklarımızı bırakmamak için, agresif bir enerjiyle direniriz. Elindeki oyuncağını almak isteyen arkadaşından sakınmak için, elini ardına götürüp dimdik duran bir çocuk gibi..

İddia, bizim olanı koruma, olmayanı oldurma isteğimizdir.

Satürn Etkileşimi Örneği

Doğum haritasında Mars-Satürn olumsuz etkileşimi olanlar, istediklerini elde etmek için yeterli güçleri olmadığına inanırlar. Bu nedenle, bitmek bilmeyen hazırlıklar yapar, harekete geçmeden önce her adımı tek tek planlarlar. Çoğu zaman ya vazgeçerler ya da iş işten geçer.

Amerika’da yayınlandığı her yıl ödüller alan muhteşem dizi Breaking Bad, çok bilgili ancak bir o kadar iddiasız Walter White’in öyküsünü anlatıyor. İzlediyseniz bilirsiniz, hayatı başarısızlıklar dolu olan Mr. White, çaresiz kaldığında ince planlar yaparak uyuşturucu baronu olur 🙂

Güneş Etkileşimi Örneği

Kendi isteklerini her şeyden öne koyan insanlara ne diyoruz? Çoğumuz onlara bencil diyoruz. Bazılarımız ise “tabi ki herkes kendi çıkarını düşünecek” demeyi daha uygun buluyor.

Doğum haritasında Güneş-Mars olumsuz etkileşimi olanlar, istedikleri şeyi elde etmeyi bir onur meselesi haline getirirler. Ayrıca, onlara ait olanı almaya çalışırsanız, karşınızda hakarete uğradığını hisseden birisini görürsünüz. Kim önce pes eder dersiniz 🙂

MARS REKABETTİR

Erkekler futbola neden tutkuyla yaklaşıyor diye düşünmüşsünüzdür. Aslında futbol her şeyiyle mars’la ilgili. İki rakip takım, amansız bir mücadele, büyük bir fiziksel savaş…Oyuncular hem rakipleriyle hem de kendileriyle rekabet halindedir: rakiplerine rağmen kazanmak, yorgunluklarına rağmen koşmak zorundadırlar.

Mars, rekabetçi yönümüz, engelleri aşmak için ortaya koyduğumuz iradedir. Mars’ın konumu, hedefe varma uğruna neleri göze alacağımızı ortaya koyar -ki bazen canımız pahasına ilerlemeye devam ederiz.

Jupiter Etkileşimi Örneği

Doğum haritasında Mars-Jupiter olumsuz etkileşimi olanlar, hem kendileriyle hem başkalarıyla bitmek bilmeyen bir rekabet halindedirler. Hayatlarının yeterince zorlayıcı olmadığını ve bu nedenle sıkıcı olduğunu düşünüp büyük riskler alırlar.

Dövüş sporlarının popüler olmasında büyük katkısı olan Bruce Lee, sadece 32 yaşında ölmüştür. Ölüm sebebi ise, yenilmez olmak için kullandığı ilaçların yan etkisi sonucu beyin kanaması geçirmesidir.

Venüs Etkileşimi Örneği

Hayal edin: üniversite son sınıftasınız, derslere katılıyor ve düzenli not tutuyorsunuz. Ancak bazı arkadaşlarınız siz sabahın erken saatlerinde derse dinlerken uyumayı, siz ders çalışırken eğlenmeyi tercih etti. Sınava 3 gün kala sizden ders notlarını istedi. Ne yaparsınız?

Doğum haritasında Venüs-Mars olumlu etkileşimi olanlar, ilişkilerine çok önem verir, rekabette önde olmaktansa sevilen insanlar olmayı tercih ederler. Onlar, insanların beğenisi kazanmış popüler kişiler olmayı tercih ettiklerinden, insanları rakipleri olarak görmezler.

MARS CİNSELLİKTİR

Mars enerjisi, fethetmeye yönelik cinsel isteğimizi belirler. Neleri cinsel olarak çekici bulacağımızı, cinselliğimizi nasıl açığa çıkaracağımızı mars’ın konumundan anlayabiliriz.

Uranüs Etkileşimi Örneği

Doğum haritasında Mars-Uranüs olumlu etkileşimi olanlar, bitmek tükenmek bilmeyen cinsel enerjiye sahiptir. Sıradan bir cinsel deneyime tahammül edemez, renkli bir cinsel hayat isterler. Sıra dışı, eşi benzeri olmayan deneyimlere hazır oldukları için keşfetmeye ve fethetmeye ihtiyaç duyarlar.

Kimsenin olmadığını düşündüğü plajda çıplak denize girip sevişen bir çifte denk geldiniz mi? Onlar, aslında denizde değil, bu etkinin akıntısında yüzen ve size yakalanan insanlar. Ancak dert etmeyin, yakalanma korkusu zaten bu oyunun bir parçası 🙂

Sekizinci Ev Örneği

Doğum haritasında Mars sekizinci evde olanların, çocukken cinsellikleri konusunda bir travma yaşama ihtimalleri diğer herkesten fazladır. Bu onların başında bir şey geldiğinden değil, cinselliklerine dair bir korku beslemelerinden kaynaklanır. Onlar, cinselliklerine dair çocukluk travmalarını ileri yaşlarına kadar taşıdıkları için cinselliği heyecan verici bulmayabilir, hatta büyük bir sıkıntı alanı olarak görebilirler.

Çocukların karakter oluşumu ve kendilerini tanıma yıllarında, karikatürlere konu olan “pipi” şakaları, mars’ı sekizinci evde olan bir çocuğu dehşete düşürebilir. Aman dikkat 🙂

Türkiye'nin en iddialı astroloji sitesinin kurucusu ve yazarı

37 Yorum

 1. Pingback: Terazi Burcu Haziran 2015 Yorumu

 2. Pingback: Başak Burcu Haziran 2015 Yorumu

 3. Pingback: Aslan Burcu Haziran 2015 Yorumu

 4. Dilek

  03/06/2015

  Merhaba Zafer bey cevap için teşekkür ediyorum (ben 25temmuz72doğumluyum)(yükselen kova) ah beklediğim rahata az da olsa kavuştum yazılarınız ben de farkındalık yarattı evet uzun süredir belki yedi Yıldır bir mücadele içindeyim kendimi az da olsa anlatabildim harita analizine başlamayı istiyorsunuz umarım olur ama yazıları okuyorum benimde harita analizimi yapabilirmisiz çok istiyorum diğer Aslan kardan ve burçlardan farklıyım tabi size ancak rica ediyorum size sağlık ,mutluluk diliyorum bizi bilgilendirin lütfen her gün yazılarınızı okumaya çalışıyorum bazen okuduklarımı tekrar ediyorum lütfen devam edin

 5. derya

  01/10/2015

  Merhaba Zafer bey,
  Mars ben dogdugumda hangi burcta oldugunu nerden öğrenebilirim?
  Slmlar Derya

 6. Ayşegül

  27/01/2016

  Merhaba, benim mars yengeç 8.evde, ben bunun olumsuz etikerinden nasıl kurtulurum? Ne istersem cesaret eksikliğinden galiba olmuyor sonuna kadar gidemiyor en küçük zorlukta geri çekiliyorum 🙁 yardımci olursanız sevinirim 🙂 burcum terazi yükselenim akrep bu arada bunların uyumuda kötü değilmi ?

 7. Cancerkiller66

  27/09/2016

  Mars burcumu nasıl öğrenebilirim? ?

  • Zafer Ceyhun

   27/09/2016

   internetten doğum haritanızı bulabilirsiniz, doğum haritası veya yıldız haritası şekilden aratın, var siteler.
   sevgiler ZC

 8. marsakrepte

  14/11/2016

  Peki marsimiz akrepteyse fakat biz bu kadar iddiali degilsek… bu neden kaynaklaniyor olabilir?