Astroloji RehberiAstroloji'de Mars

Nisan 30, 2014by Zafer Ceyhun37

 • Cesarettir
 • İddialı olmaktır
 • Rekabettir
 • Cinsel istektir
 • MARS CESARETTİR

  Siz korkar mısınız? Hepimiz korkarız, çünkü korku sayesinde insanlar binlerce yıldır hayatta kalmayı başarmıştır. Korku incinebilir olmaktan kaynaklanır ki öyleyizdir, inciniriz. Cesaret burada devreye girer, korkularımıza rağmen yüzleşmek, duraksamadan ilerlemek için “cesaretimizi toplamak” zorunda kalırız. Peki nerede ki bu cesaret, nereden topluyoruz? Mars, cesaretimizdir, korkularımıza rağmen tehlikeye doğru ilerleme, bir adım daha atma dürtümüzdür.

  Akrep Burcu Örneği

  Doğum haritasında Mars akrep burcunda olanlar, cesaretle hedeflerine atılırlar. Onlar, arkadaşlarının tereddüt ettiği, yapılamaz bulduğu şeylere gülüp geçer, sonuç alıncaya kadar yol alırlar. Zorluklar karşısında cesaretiniz kırıldığı için vazgeçtiğiniz oldu mu? Cevabınız evet ise, siz onlardan değilsiniz. Görevimiz tehlike filmlerinin orijinal adı “mission impossible” yani imkansız görev’dir. Filmde herkesin imkansız bulduğu görevleri cesaretle tamamlayan Ethan Hunt, mars akrep burcunda doğanları tarif etmek için mükemmel bir örnektir.

  Yengeç Burcu Örneği

  Karanlık bir gece yarısı, macera peşinde iki genç, mis gibi kokular yayan bir portakal bahçesinin önüne gelip bahçenin derinliklerine doğru bakıyorlar. Amaçları bahçeye girip heyecan yaşamak ama ayın soluk ışığı, ağaçların yapraklarına takılıp kaldığı için bahçenin içini aydınlatmıyor. Birisi hadi girelim diye ısrar ederken diğeri “içeride ne olduğunu göremiyoruz, ben girmem” diyerek vazgeçiyor. Doğum haritasında Mars yengeç burcunda olanlar, güvenli olduğuna emin olmadan adım atmaktan kaçınırlar. Onlar, sonuçlarını net olarak öngöremedikleri, riskli işlere cesaretle girişmezler.

  MARS İDDİALI OLMAKTIR

  İstediğimiz şeyleri elde etmek için, pozitif bir enerjiyle ilerleriz tıpkı bir ağacın erişemediğimiz dalına doğru heyecanla zıplamak gibi 🙂 Aksine, sahip olduklarımızı bırakmamak için, agresif bir enerjiyle direniriz. Elindeki oyuncağını almak isteyen arkadaşından sakınmak için, elini ardına götürüp dimdik duran bir çocuk gibi.. İddia, bizim olanı koruma, olmayanı oldurma isteğimizdir.

  Satürn Etkileşimi Örneği

  Doğum haritasında Mars-Satürn olumsuz etkileşimi olanlar, istediklerini elde etmek için yeterli güçleri olmadığına inanırlar. Bu nedenle, bitmek bilmeyen hazırlıklar yapar, harekete geçmeden önce her adımı tek tek planlarlar. Çoğu zaman ya vazgeçerler ya da iş işten geçer. Amerika’da yayınlandığı her yıl ödüller alan muhteşem dizi Breaking Bad, çok bilgili ancak bir o kadar iddiasız Walter White’in öyküsünü anlatıyor. İzlediyseniz bilirsiniz, hayatı başarısızlıklar dolu olan Mr. White, çaresiz kaldığında ince planlar yaparak uyuşturucu baronu olur 🙂

  Güneş Etkileşimi Örneği

  Kendi isteklerini her şeyden öne koyan insanlara ne diyoruz? Çoğumuz onlara bencil diyoruz. Bazılarımız ise “tabi ki herkes kendi çıkarını düşünecek” demeyi daha uygun buluyor. Doğum haritasında Güneş-Mars olumsuz etkileşimi olanlar, istedikleri şeyi elde etmeyi bir onur meselesi haline getirirler. Ayrıca, onlara ait olanı almaya çalışırsanız, karşınızda hakarete uğradığını hisseden birisini görürsünüz. Kim önce pes eder dersiniz 🙂

  MARS REKABETTİR

  Erkekler futbola neden tutkuyla yaklaşıyor diye düşünmüşsünüzdür. Aslında futbol her şeyiyle mars’la ilgili. İki rakip takım, amansız bir mücadele, büyük bir fiziksel savaş…Oyuncular hem rakipleriyle hem de kendileriyle rekabet halindedir: rakiplerine rağmen kazanmak, yorgunluklarına rağmen koşmak zorundadırlar. Mars, rekabetçi yönümüz, engelleri aşmak için ortaya koyduğumuz iradedir. Mars’ın konumu, hedefe varma uğruna neleri göze alacağımızı ortaya koyar -ki bazen canımız pahasına ilerlemeye devam ederiz.

  Jupiter Etkileşimi Örneği

  Doğum haritasında Mars-Jupiter olumsuz etkileşimi olanlar, hem kendileriyle hem başkalarıyla bitmek bilmeyen bir rekabet halindedirler. Hayatlarının yeterince zorlayıcı olmadığını ve bu nedenle sıkıcı olduğunu düşünüp büyük riskler alırlar. Dövüş sporlarının popüler olmasında büyük katkısı olan Bruce Lee, sadece 32 yaşında ölmüştür. Ölüm sebebi ise, yenilmez olmak için kullandığı ilaçların yan etkisi sonucu beyin kanaması geçirmesidir.

  Venüs Etkileşimi Örneği

  Hayal edin: üniversite son sınıftasınız, derslere katılıyor ve düzenli not tutuyorsunuz. Ancak bazı arkadaşlarınız siz sabahın erken saatlerinde derse dinlerken uyumayı, siz ders çalışırken eğlenmeyi tercih etti. Sınava 3 gün kala sizden ders notlarını istedi. Ne yaparsınız? Doğum haritasında Venüs-Mars olumlu etkileşimi olanlar, ilişkilerine çok önem verir, rekabette önde olmaktansa sevilen insanlar olmayı tercih ederler. Onlar, insanların beğenisi kazanmış popüler kişiler olmayı tercih ettiklerinden, insanları rakipleri olarak görmezler.

  MARS CİNSELLİKTİR

  Mars enerjisi, fethetmeye yönelik cinsel isteğimizi belirler. Neleri cinsel olarak çekici bulacağımızı, cinselliğimizi nasıl açığa çıkaracağımızı mars’ın konumundan anlayabiliriz.

  Uranüs Etkileşimi Örneği

  Doğum haritasında Mars-Uranüs olumlu etkileşimi olanlar, bitmek tükenmek bilmeyen cinsel enerjiye sahiptir. Sıradan bir cinsel deneyime tahammül edemez, renkli bir cinsel hayat isterler. Sıra dışı, eşi benzeri olmayan deneyimlere hazır oldukları için keşfetmeye ve fethetmeye ihtiyaç duyarlar. Kimsenin olmadığını düşündüğü plajda çıplak denize girip sevişen bir çifte denk geldiniz mi? Onlar, aslında denizde değil, bu etkinin akıntısında yüzen ve size yakalanan insanlar. Ancak dert etmeyin, yakalanma korkusu zaten bu oyunun bir parçası 🙂

  Sekizinci Ev Örneği

  Doğum haritasında Mars sekizinci evde olanların, çocukken cinsellikleri konusunda bir travma yaşama ihtimalleri diğer herkesten fazladır. Bu onların başında bir şey geldiğinden değil, cinselliklerine dair bir korku beslemelerinden kaynaklanır. Onlar, cinselliklerine dair çocukluk travmalarını ileri yaşlarına kadar taşıdıkları için cinselliği heyecan verici bulmayabilir, hatta büyük bir sıkıntı alanı olarak görebilirler. Çocukların karakter oluşumu ve kendilerini tanıma yıllarında, karikatürlere konu olan “pipi” şakaları, mars’ı sekizinci evde olan bir çocuğu dehşete düşürebilir. Aman dikkat :)]]>

  37 comments

  • Pingback: Boğa Burcu: Ağustos Yorumu 2 | Burcuna Göre

  • Pingback: Koç Burcu: Ağustos Yorumu 2 | Burcuna Göre

  • Pingback: Akrep Burcu: Ağustos Yorumu 2 | Burcuna Göre

  • Didem

   Mayıs 22, 2015 at 8:52 pm

   Merhaba mars uranus karsitligi da ayni etkiyi mi verir ceyhun bey

   Reply

   • Zafer Ceyhun

    Mayıs 22, 2015 at 10:50 pm

    hangi etkiyi Didem hanım?

  • Emel

   Mayıs 22, 2015 at 9:40 pm

   Boğa burcu nasıl olacak yazarsanız sevinirim

   Reply

  • nisa

   Mayıs 22, 2015 at 10:37 pm

   güneş koç burcu mars akrep çok iddialayım galiba 😀

   Reply

   • Zafer Ceyhun

    Mayıs 22, 2015 at 10:46 pm

    aynen öyle 🙂 🙂

  • Gökçe

   Mayıs 22, 2015 at 11:45 pm

   Teşekkürler Ceyhun Bey. Mars İkizler’de.
   Ama benim merak ettiğim konu şu: Gezegenler potansiyel oluşturur diyorsunuz ama sanki bazı özellikler tersine çevrilemez gibi bana kazınmışlar. Gerçekten memnun olmadığım etkilerden kurtulabilmek ya da bir gezegenin yarattığı etkiyi diğerinin önüne geçirebilmek benim elimde mi?

   Reply

   • Zafer Ceyhun

    Mayıs 23, 2015 at 3:58 pm

    Gökçe hanım merhaba,
    kolayca yapılacak şeyler değil kesinlikle, karakter özelliklerimiz doğduğumuz anın enerjisi olarak benliğimize öyle güçlü kazınıyor ki, söküp atmak imkansız..
    ancak, bir ihtimal var: eğer sizdeki özelliklerin ne olduğunu bildiğiniz kadar diğer astrolojik özellikleri de öğrenip “anlarsanız”, başka davranış kalıplarına aşina olur, farklı alternatiflere geçiş yapmayı başarabilirsiniz.
    ben kendim böyle yapıyorum.
    sevgiler, Ceyhun

  • Pınar

   Mayıs 23, 2015 at 2:58 am

   benim mars, 12.=& açısıyla 12/1 evimde… İkizlerde..
   Ayy ben size aslında harita baktırmayı çok istiyorum.

   Reply

   • Zafer Ceyhun

    Mayıs 23, 2015 at 4:11 pm

    Pınar hanım merhaba,
    o kadar üzgünüm ki! harita analizi isteyen yüzlerce okuruma henüz başlamadığımı söylemek artık beni incitmeye başladı.
    ve fakat az kaldı, birkaç ay sonra inşallah.
    anlayışınız ve sabrınız için tşk ederim, sevgilerimle.
    Ceyhun

  • Merve

   Mayıs 23, 2015 at 5:46 am

   Ceyhun bey mehaba peki gunes ve ay burcumuzun hangisi oldugunu nasil bulaacagiz?05.06.1993 baku dogumluyum

   Reply

  • Didem

   Mayıs 23, 2015 at 9:18 pm

   Merhaba mars uranus olumlu etkilesiminin etkilerinden bahsetmissinjz mars uranus zit acisinda dahami fazla farklilik verir

   Reply

   • Zafer Ceyhun

    Mayıs 24, 2015 at 6:07 pm

    evet, hepsinin etkisi farklı Didem hanım..ama açıklaması epey uzun 🙂

  • Hayal

   Mayıs 24, 2015 at 10:33 am

   Merhabalar, cok karisik bir yildiz haritam var sanirim mars venusle uyumlu fakat jupiterle uyumsuz. yorumlarinizdan okudugum kadari ile bu ikisi celisiyor. Bu beni tam olarak nasil biri yapar? Dogum tarihim 25.5.1994 saat 22.30. Yaz uygulamasi ile baktim yanlis mi bilemiyorum.

   Reply

   • Zafer Ceyhun

    Mayıs 24, 2015 at 6:32 pm

    merhaba, hayır Mars-Jüpiter uyumsuzluğu Mars-Venüs uyumu ile çelişmez, aslında kötü bile sayılmaz tam olarak..
    sizi enerjik ve haritanızdaki diğer etkilere göre biraz da agresif yapar..sınırlayıcı bir etki değildir, tersine daha fazlasını istemenize neden olur.

  • şahan

   Mayıs 28, 2015 at 10:58 pm

   Zafer merhaba;
   Doğum haritası yorumlama konusuna ağırlık vermeni rica ediyorum ben deSiradayim ona gore

   Reply

   • Zafer Ceyhun

    Mayıs 28, 2015 at 11:09 pm

    coming soon 🙂
    tşk ilginiz için.

  • nur

   Mayıs 29, 2015 at 2:18 pm

   Ceyhun bey hangi etkileşimde olduğumu nasıl hesaplarım

   Reply

  • Pingback: Boğa Burcu Haziran 2015 Yorumu

  • Pingback: Koç Burcu Haziran 2015 Yorumu

  • Pingback: Balık Burcu Haziran 2015 Yorumu

  • Pingback: Kova Burcu Haziran 2015 Yorumu

  • Pingback: Oğlak Burcu Haziran 2015 Yorumu

  • Pingback: Yay Burcu Haziran 2015 Yorumu

  • Pingback: Akrep Burcu Haziran 2015 Yorumu

  • Pingback: Terazi Burcu Haziran 2015 Yorumu

  • Pingback: Başak Burcu Haziran 2015 Yorumu

  • Pingback: Aslan Burcu Haziran 2015 Yorumu

  • Dilek

   Haziran 3, 2015 at 10:18 am

   Merhaba Zafer bey cevap için teşekkür ediyorum (ben 25temmuz72doğumluyum)(yükselen kova) ah beklediğim rahata az da olsa kavuştum yazılarınız ben de farkındalık yarattı evet uzun süredir belki yedi Yıldır bir mücadele içindeyim kendimi az da olsa anlatabildim harita analizine başlamayı istiyorsunuz umarım olur ama yazıları okuyorum benimde harita analizimi yapabilirmisiz çok istiyorum diğer Aslan kardan ve burçlardan farklıyım tabi size ancak rica ediyorum size sağlık ,mutluluk diliyorum bizi bilgilendirin lütfen her gün yazılarınızı okumaya çalışıyorum bazen okuduklarımı tekrar ediyorum lütfen devam edin

   Reply

  • derya

   Ekim 1, 2015 at 5:07 pm

   Merhaba Zafer bey,
   Mars ben dogdugumda hangi burcta oldugunu nerden öğrenebilirim?
   Slmlar Derya

   Reply

  • Ayşegül

   Ocak 27, 2016 at 8:34 pm

   Merhaba, benim mars yengeç 8.evde, ben bunun olumsuz etikerinden nasıl kurtulurum? Ne istersem cesaret eksikliğinden galiba olmuyor sonuna kadar gidemiyor en küçük zorlukta geri çekiliyorum 🙁 yardımci olursanız sevinirim 🙂 burcum terazi yükselenim akrep bu arada bunların uyumuda kötü değilmi ?

   Reply

  • Cancerkiller66

   Eylül 27, 2016 at 2:16 pm

   Mars burcumu nasıl öğrenebilirim? ?

   Reply

   • Zafer Ceyhun

    Eylül 27, 2016 at 3:56 pm

    internetten doğum haritanızı bulabilirsiniz, doğum haritası veya yıldız haritası şekilden aratın, var siteler.
    sevgiler ZC

  • marsakrepte

   Kasım 14, 2016 at 12:50 am

   Peki marsimiz akrepteyse fakat biz bu kadar iddiali degilsek… bu neden kaynaklaniyor olabilir?

   Reply

  Leave a Reply

  Your email address will not be published. Required fields are marked *

  https://burcunagore.com/wp-content/uploads/2018/07/planets_footer.png

  Takip Edin