Jüpiter, şansı temsil eder, mutluluk ve bolluktur. Mitolojide jüpiter, Olimpos dağındaki Zeus’tur: tanrıların tanrısı, kızdığında gökyüzünde şimşekler çaktıran gök tanrısıdır. Hadi detaylara geçelim, jüpiter bize mutluluk versin.

  1. iyimser olmaktır.
  2. her dokunduğunu artıran etkidir.
  3. inançlarımızdır.

Jüpiter iyimser olmaktır.

Bazı insanların iyimserliklerine hayran olmaz mıyız? Onlar, hep olumlu, neşeli ve çoğu zaman rahattırlar. Jüpiter, bizleri geleceğin bugünden daha iyi olacağına, en azından  kötüye gitmeyeceğine inandırır. Karamsarlıktan uzaklaştırır, rahat nefes almamız için fırsatlar sunar.

Güneş Etkileşimi Örneği

Doğum haritasında güneş-jüpiter kesişimi olanlar, coşkulu ve iyimser insanlardır. Her zaman en iyisinin olacağına, başarılı olacaklarına, insanların kendilerini sevip iyi davranacağına inanırlar. Onların gözleri, dünyada sadece iyi ve güzel olanı görür.Harika bir film olan Forrest Gump, bir otistiğin hikayesini -çocukluğundan itibaren- anlatır. Tom Hanks ağabeyimizin katkısıyla; iyimserliğin -otistik bir insanı bile – hayatta nasıl başarılı bir noktaya taşıyabileceğini çok iyi görürüz. Hatırlamayanlar için söyleyeyim: Forrest Gump filmin sonunda Apple’ı kurar, iphone onun icadı :))

Ay Etkileşimi Örneği

Uzun ince bir yolda yürürken (Aşık Veysel’i saygıyla anıyorum) hepimiz, hem aydınlık gündüzler hem karanlık geceler yaşıyoruz. Bazılarımızın gecesi daha karanlıkken, bazılarımızın gecesini parlak bir ay aydınlatıyor. Bazılarımız mutsuzluk ve kederden yapılmış demir korkulukların ardında daha uzun kalıyor, bazılarımız ise hızla kendini dışarı atmayı başarabiliyor.Doğum haritasında ay-jupiter kesişimi olanlar, hayatın zorluklarıyla karşılaştıklarında hepimiz gibi üzüntüler yaşasalar da çabucak toparlanır, geleceğe dair iyimser tutumları sayesinde mutlu olmayı başarırlar.

Jüpiter dokunduğu her şeyi artırır.

Jüpiter binlerce yıldır bolluğun simgesidir. O varken her şeyden fazlasıyla vardır: iyi daha iyi, kötü daha kötü olur. Bu nedenle hem zenginlik hem de büyük yıkımlar jüpiter’e atfedilmiştir.

İkinci Ev Örneği

Doğum haritasında jüpiter ikinci evde olanlar, herkesten daha kolay para kazanırlar, hızla zenginliğin kapılarını aralarlar. Onları görüp de ne kadar şanslı olduklarını söylemeden duramazsınız. Başarılarının ardında jüpiter olduğu çok açıktır. Her geçen gün adım adım zenginliğe giderken, sıkıştıklarında yardım edecek birileri mutlaka çıkar.
Bazı insanlarda şeytan tüyü olduğunu düşünmüşsünüzdür. Kimisi para konusunda kimisi ilişkilerinde, bazen imrendirecek kadar şanslı olurlar. Bir sihirbazın şovunda görebileceğiniz gibi, jüpiter ikinci evde doğanlar, konu para olunca şapkadan şeytan tüyü çıkarırlar.

Mars Etkileşimi Örneği

Enerjisi bitmek bilmeyen kimi tanıyorsunuz?Doğum haritasında mars-jüpiter olumlu etkileşimi olanlar, girişken, istekli ve coşkulu insanlardır. Bir gün yamaç paraşütü yapmak için Babadağ’a gider, diğer gün rafting için Çoruh’a… Onlar, izci kamplarının vazgeçilmez üyesi, kaykaylarıyla şov yapan arkadaşlarınızdır. Mars’ın temsil ettiği fiziksel enerji ile jüpiter’in artıran gücü birleştiğinde, her zaman enerji patlaması olur.

Jüpiter inançlarımızdır.

Hayat görüşünüz ve inançlarınız için savaşmaya hazır mısınız? Belki de sizin için önemli olan sorumluluklarınız, işinizi düzgün yapıp kimselere mahcup olmamaktır.İnançlarımızı, hayat felsefemizi jüpiter temsil eder. Ne kadar dindar olacağımızı da, ideolojiler peşinde koşup koşmayacağımızı da, jüpiter’in konumuna bakarak anlayabiliriz.

Mars Etkileşimi Örneği

Doğum haritasında mars-jupiter olumsuz etkileşimi olanlar, kendi görüşlerini agresif bir şekilde savunur, başkalarının inançlarına saygı duymazlar. Onlar, her zaman inançları için savaşmaya hazır insanlardır.Son zamanlarda dünyanın pek çok yerinde gündemi oluşturan konu; farklı düşünce ve görüşlere – kendisi gibi düşünmeyenlere- saygı göstermeyen devletler. Peki sizce bu bir tesadüf mü? Ben cevap vereyim, tesadüf değil! Ocak ayından bu yana Mars ile jüpiter olumsuz etkileşimde.

Satürn Etkileşimi Örneği

Doğum haritasında jüpiter-satürn kesişimi olanlar, ideolojik bakışa ve fanatik inançlara sahip olmayan, haklı olanı savunan insanlardır. Sorumluluklarını ön planda tutar, “makul olmayı” yaşam felsefesi olarak benimserler. Herkesin görüşlerine saygı duyarlar. Kendi görüş ve inançlarını başkalarına diretmek onların tarzı değildir. 1981 yılında doğan bir tanıdığınız var mı? Yaklaşık 20 yılda bir, jüpiter ile satürn kesişimi yaşanır -ki 1981’de böyle oldu. O dönemde doğanlara bir bakın, uçarı fikirler, ideolojik yaklaşımlar göremeyeceksiniz.  
]]>