Astroloji RehberiAstrolojide Jüpiter

Mayıs 5, 2014by Zafer Ceyhun12

Jüpiter, şansı temsil eder, mutluluk ve bolluktur. Mitolojide jüpiter, Olimpos dağındaki Zeus’tur: tanrıların tanrısı, kızdığında gökyüzünde şimşekler çaktıran gök tanrısıdır. Hadi detaylara geçelim, jüpiter bize mutluluk versin.

 1. iyimser olmaktır.
 2. her dokunduğunu artıran etkidir.
 3. inançlarımızdır.

Jüpiter iyimser olmaktır.

Bazı insanların iyimserliklerine hayran olmaz mıyız? Onlar, hep olumlu, neşeli ve çoğu zaman rahattırlar. Jüpiter, bizleri geleceğin bugünden daha iyi olacağına, en azından  kötüye gitmeyeceğine inandırır. Karamsarlıktan uzaklaştırır, rahat nefes almamız için fırsatlar sunar.

Güneş Etkileşimi Örneği

Doğum haritasında güneş-jüpiter kesişimi olanlar, coşkulu ve iyimser insanlardır. Her zaman en iyisinin olacağına, başarılı olacaklarına, insanların kendilerini sevip iyi davranacağına inanırlar. Onların gözleri, dünyada sadece iyi ve güzel olanı görür.Harika bir film olan Forrest Gump, bir otistiğin hikayesini -çocukluğundan itibaren- anlatır. Tom Hanks ağabeyimizin katkısıyla; iyimserliğin -otistik bir insanı bile – hayatta nasıl başarılı bir noktaya taşıyabileceğini çok iyi görürüz. Hatırlamayanlar için söyleyeyim: Forrest Gump filmin sonunda Apple’ı kurar, iphone onun icadı :))

Ay Etkileşimi Örneği

Uzun ince bir yolda yürürken (Aşık Veysel’i saygıyla anıyorum) hepimiz, hem aydınlık gündüzler hem karanlık geceler yaşıyoruz. Bazılarımızın gecesi daha karanlıkken, bazılarımızın gecesini parlak bir ay aydınlatıyor. Bazılarımız mutsuzluk ve kederden yapılmış demir korkulukların ardında daha uzun kalıyor, bazılarımız ise hızla kendini dışarı atmayı başarabiliyor.Doğum haritasında ay-jupiter kesişimi olanlar, hayatın zorluklarıyla karşılaştıklarında hepimiz gibi üzüntüler yaşasalar da çabucak toparlanır, geleceğe dair iyimser tutumları sayesinde mutlu olmayı başarırlar.

Jüpiter dokunduğu her şeyi artırır.

Jüpiter binlerce yıldır bolluğun simgesidir. O varken her şeyden fazlasıyla vardır: iyi daha iyi, kötü daha kötü olur. Bu nedenle hem zenginlik hem de büyük yıkımlar jüpiter’e atfedilmiştir.

İkinci Ev Örneği

Doğum haritasında jüpiter ikinci evde olanlar, herkesten daha kolay para kazanırlar, hızla zenginliğin kapılarını aralarlar. Onları görüp de ne kadar şanslı olduklarını söylemeden duramazsınız. Başarılarının ardında jüpiter olduğu çok açıktır. Her geçen gün adım adım zenginliğe giderken, sıkıştıklarında yardım edecek birileri mutlaka çıkar.
Bazı insanlarda şeytan tüyü olduğunu düşünmüşsünüzdür. Kimisi para konusunda kimisi ilişkilerinde, bazen imrendirecek kadar şanslı olurlar. Bir sihirbazın şovunda görebileceğiniz gibi, jüpiter ikinci evde doğanlar, konu para olunca şapkadan şeytan tüyü çıkarırlar.

Mars Etkileşimi Örneği

Enerjisi bitmek bilmeyen kimi tanıyorsunuz?Doğum haritasında mars-jüpiter olumlu etkileşimi olanlar, girişken, istekli ve coşkulu insanlardır. Bir gün yamaç paraşütü yapmak için Babadağ’a gider, diğer gün rafting için Çoruh’a… Onlar, izci kamplarının vazgeçilmez üyesi, kaykaylarıyla şov yapan arkadaşlarınızdır. Mars’ın temsil ettiği fiziksel enerji ile jüpiter’in artıran gücü birleştiğinde, her zaman enerji patlaması olur.

Jüpiter inançlarımızdır.

Hayat görüşünüz ve inançlarınız için savaşmaya hazır mısınız? Belki de sizin için önemli olan sorumluluklarınız, işinizi düzgün yapıp kimselere mahcup olmamaktır.İnançlarımızı, hayat felsefemizi jüpiter temsil eder. Ne kadar dindar olacağımızı da, ideolojiler peşinde koşup koşmayacağımızı da, jüpiter’in konumuna bakarak anlayabiliriz.

Mars Etkileşimi Örneği

Doğum haritasında mars-jupiter olumsuz etkileşimi olanlar, kendi görüşlerini agresif bir şekilde savunur, başkalarının inançlarına saygı duymazlar. Onlar, her zaman inançları için savaşmaya hazır insanlardır.Son zamanlarda dünyanın pek çok yerinde gündemi oluşturan konu; farklı düşünce ve görüşlere – kendisi gibi düşünmeyenlere- saygı göstermeyen devletler. Peki sizce bu bir tesadüf mü? Ben cevap vereyim, tesadüf değil! Ocak ayından bu yana Mars ile jüpiter olumsuz etkileşimde.

Satürn Etkileşimi Örneği

Doğum haritasında jüpiter-satürn kesişimi olanlar, ideolojik bakışa ve fanatik inançlara sahip olmayan, haklı olanı savunan insanlardır. Sorumluluklarını ön planda tutar, “makul olmayı” yaşam felsefesi olarak benimserler. Herkesin görüşlerine saygı duyarlar. Kendi görüş ve inançlarını başkalarına diretmek onların tarzı değildir. 1981 yılında doğan bir tanıdığınız var mı? Yaklaşık 20 yılda bir, jüpiter ile satürn kesişimi yaşanır -ki 1981’de böyle oldu. O dönemde doğanlara bir bakın, uçarı fikirler, ideolojik yaklaşımlar göremeyeceksiniz.  
]]>

12 comments

 • sinem

  Aralık 1, 2014 at 8:30 am

  81’liyim..jupiter saturn kavuşumu var terazide. haklı olanları savunmak için resmen savaş veriyorum. fakat ikizlerdeki merkur mars kavuşumum bunlara 90 dercelik açı yaptıgından “Herkesin görüşlerine saygı duyarlar. Kendi görüş ve inançlarını başkalarına diretmek onların tarzı değildir” bu soylediğiniz bana pek uymuyor:)
  sevgiler

  Reply

  • burcunagorecom

   Aralık 1, 2014 at 8:53 am

   bir arkadaşımın güneş-ay-merkür-mars koç burcu, jüpiter-satürn ile karşıt, onu düşünün bir de 🙂 her kare (90 derece) ve karşıtlık (180 derece) etkileşim, etkileşimi yapan gezegenlerin temsil ettiklerinin çatışmasına neden olur. sevgiler 🙂

 • irem

  Aralık 1, 2014 at 6:56 pm

  ben haritadaki bu kesişimlerden anlamıyorum. 3 aralık oğlumun doğum günü rica etsem kavuşum kesişim durumlarına bir baksanız ..

  Reply

 • Gülşen

  Mayıs 27, 2015 at 7:15 pm

  Jüpi ikizlerde ve birkaç derece orbla ikizler Marsla kavuşumda. Bu durum Marsın temsil ettiği konuları büyüttügümü ve fazla enerjik oldugumu gösterir öylemi?

  Reply

  • Zafer Ceyhun

   Mayıs 27, 2015 at 9:05 pm

   aynen. zaten öyle de hissediyorsunuzdur 🙂

 • Shaman

  Ekim 5, 2015 at 4:00 pm

  Bir yükselen Yay-Neptün hem de Ay Koçu olarak, yönetici gezegen Jüpiterin Satürn ile 9. ev sonundaki kavuşumunu eskiden beğenmezdim. Ancak zamanla anlıyorum ki Ay Koçunun ateşliliği ile Yükselen Neptün’ün sarhoşluğu onun sayesinde minimize oluyor. Jüpiteri kontrol altında tutsa da yararları büyük. Kısacası öğretmenim.

  Reply

 • Ada

  Ağustos 15, 2016 at 11:14 am

  Merhabaa internette gezinirken yazılarınıza rastladım dogum tarihim 03.04.1983 saat 20.30 jüpiterim 2. Evde diye biliyorum parasal anlamda iyi açıları var mı? Bakabilirseniz çok sevinirim

  Reply

 • Ada

  Ağustos 15, 2016 at 11:32 am

  Bir de doğum yerim istanbul

  Reply

 • Emel

  Nisan 2, 2017 at 9:50 pm

  Jupiter saturn kavusumuna bakarken yazinizi okudum 20 12 1984 sabah 5 30 dogum saatim dogum haritama baktigimda (tabi dogruysa) nerdeyse butun gezegenler 1 ve 2. Evde digerleri bombos jupiter oglakta saturn akrepte birde 2. Evde kavusum dalar 8 senedir hayatim o kadar duraganki tam gecicek gibi oluyo forest gump daki gibiyim aynen ama hep bi engel veya sonucsuz kaliyo off cok sıkıldım artik mutlu olamiyorum icimde firtinalar kopuyo ama surekli bisey beni tutuyo gibi 8 sene hic mi bitmicek eski gunlerimi ozluyorum

  Reply

 • Hacer

  Nisan 9, 2018 at 2:34 pm

  Mrb,ben 1981dogumluyim,Satürn ve Jüpiter 8. Evimde,Jüpiter başak,saturn terazi de duruyor,etkileri ne olabilir

  Reply

 • gürel

  Nisan 10, 2018 at 8:39 pm

  Siz yorumlarınızda hep özelde çalışanlar ve bayanları düşünerek yapıyorsunuz. ben kamuda çalışıyorum ve 7 yıldır bir kadronun açılmasını bekliyorum ve erkeğim bunları da düşünerek açıklamalarda bulunursanız sevinirim teşekkürler.

  Reply

 • Begüm

  Mayıs 4, 2018 at 1:36 am

  Zafer bey sayenizde artık yükselen burcumdan takip ediyorum ve gerçekten de çok doğru bir gündem yazıyorsunuz. Güneş burcum ikizler ve yükselenim 12 derece oğlak cıktı. Sorum su: ikizleri hiç mi takip etmeyeyim artık? Sizin siteyi bulana kadar hep ikizler okuyodum. Bir de yabancı bir siteden bir yazı okudum, uranüs boğa burcuna geçiyormuş bu yıl, bu da ikizlerin 12. Evine denk gelecekmiş, uzun yıllar kariyerde şansınız var yaratıcılık artacak diyodu. Ama oğlak mi okumalıyım ? Gerçekten çok aklım karışık. Cunku sizin oglak burcu yorumunuz bire bir bana uyuyor. Orada da odak kariyer ve gerçekten çok yaratıcı işler işindeyim,bir fikrim ödül aldı, aksaklıklar olsa da cok ilginc fırsatlar ve tesadüfler çıkıyor karşıma. Bu sene ve geçen sene mayıstan beri bir fırsatlar denizinde gibiyim, yepyeni çevre ve işler.. sanki daha önce kariyer alanında tutuk bir gezegen varmış da son bir buçuk yıldır jüpiter gibi olumlu enerjili bir gezegen gelmiş gibi hissediyorum. Hayatımda rüzgarın yönü değişmiş gibi…

  Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

https://burcunagore.com/wp-content/uploads/2018/07/planets_footer.png

Takip Edin