Astroloji RehberiAstrolojide Ay

Nisan 25, 2014by Zafer Ceyhun39

 • Duygularımızdır.
 • Tepkilerimizdir.
 • Şefkat’e muhtaç yanımızdır.
 • Güvende hissetmektir.
 • Alışkanlıklarımızdır.
 • AY DUYGULARIMIZDIR

  Ay, duygularımızın formunu, yönünü ve derinliğini belirler. Bu nedenle ay ile etkileşim içine giren Venüs, Mars, Jupiter, Pluto gibi gezegenler duygularımızı belirgin bir şekilde etkiler.

  Venüs Etkileşimi Örneği

  Doğum haritasında ay-venüs olumsuz etkileşimi olanlar, ilişkilerinde sorunlar yaşadıklarında duygusal olarak sarsılır, yoğun bir mutsuzluk hissederler. Bu nedenle, kendi istekileri ile başkalarının istekleri örtüşmediğinde, ilişkilerini olumsuz etkileyebileceği korkusu ile, kendi isteklerinden kolayca vazgeçer, her türlü çatışmadan sakınmaya çalışırlar.

  Jüpiter Etkileşimi Örneği

  Doğum haritasında ay-jüpiter olumsuz etkileşimi olanlar, sürekli duygusal açlık hisseder, sevgiye ve ilgiye duydukları ihtiyacı tatmin edemezler. Yakınlarının her zaman kendileriyle ilgilenmelerini bekler ancak yeterince ilgi görmediklerini hissettiklerinde kolayca mutsuz olurlar. Tanıdık geldi mi?

  Pluto Etkileşimi Örneği

  Doğum haritasında ay-pluto olumsuz etkileşimi olanlar, duygularının açığa çıkmasından korkar, her zaman duygularını kontrol altında tutmaya çalışırlar. Bu nedenle örneğin, var olan kırılganlıklarını örtmek için kasıtlı olarak gerçekte hissetmedikleri halde mutlu davranırlar.

  AY TEPKİLERİMİZDİR

  Astrolojide ay duygularımızı oluşturduğu için, duygularımızdan kaynaklanan tepkilerimizi de belirler. Mutsuzluk veya kızgınlık hissi oluşturan bir durumda, vereceğimiz tepkinin şeklini ay belirler.

  Sekizinci Ev Örneği

  Doğum haritasında ay sekizinci evinde olanlar, yaşadığı duygusal sarsıntıyı atlatabilmek için cinselliğe yönelir. Benzer bir şekilde, hayatında heyecan olmadığını düşünüyorsa ilk yapacağı şey cinsel yaşımını hareketlendirmek olacaktır.

  Onbirinci Ev Örneği

  Doğum haritasında ay onbirinci evinde olanlar, mutsuz olduklarında arkadaşlarına sığınır, mutluluklarını ilk onlarla paylaşmak isterler. Onların duygularını açığa çıkardıkları alan arkadaş çevreleridir.

  Dördüncü Ev Örneği

  Doğum haritasında ay dördüncü evinde olanları kolayca tanıyabilirsiniz. Onlar, mutsuz olduklarında evlerine yönelen, ilk iş mobilyalarının yerini değiştiren insanlardır. İç dünyalarında olan biteni anlamak için evlerine bakabilirsiniz. Ayrıca, kutlamalarını da evlerinde yaparlar.

  AY ŞEFKATE MUHTAÇ YANIMIZDIR

  Şefkatin sözlük anlamı “koruyarak sevme”dir. Annemizden gördüğümüz ilgi ve bakımı tarif eden kelime şefkattir. Doğum haritamızda ay’ın etkileşimlerine bakarak, şefkate ihtiyacımızı ne şekilde ifade ettiğimizi görürüz.

  Satürn Etkileşimi Örneği

  Hepinize tanıdık gelecek birinden bahsedeceğim: O; her zaman disiplinli, ciddi ve sorumluluk sahibidir. Sabah erken kalkar, hafta sonu dahi tıraş olur, pazar alışverişini kendisi yapar. Çocuklarına sarsılmaz bir ciddiyetle yaklaşır, eşine sevgiden çok saygıyla yaklaşır. Herkes, onun sevgiye ve ilgiye ihtiyacı olmadığına yemin edebilir. Doğum haritasında ay-satürn kesişimi olanlar, her insan gibi şefkate ihtiyaç duyan ancak bunu göstermekten kaçınan, hepimiz kadar duygusal ancak bunu açığa çıkarmaktan sakınan insanlardır.

  Uranüs Etkileşimi Örneği

  Size çok sevimli 6 yaşında bir kız çocuğunu anlatacağım: Misafiriniz olarak annesiyle birlikte evinize geldi. Annesinin oturduğu 3 kişilik koltukta oturuyor ama koltuğun diğer ucunda oturmayı seçti. Sürekli sizi takip ediyor, gözlerinizin içine bakıyor, belli ki ilgi göstermenizi bekliyor. Yanına gidip konuşmak istiyorsunuz ama rahatsız olduğunu belli ediyor, huysuzlanıyor. Şaşırıyorsunuz çünkü sizden ilgi beklediğine emin olarak yanına gitmiştiniz. Neyi yanlış yaptınız acaba? Doğum haritasında ay-uranüs olumsuz etkileşimi olanlar, bitmek tükenmek bilmez bir şekilde ilgiye ve şefkate ihtiyaç duyar ancak şefkat gördüklerinde kendilerini kapana sıkışmış gibi hissederler. Onların çelişkisi, ihtiyaç duydukları duygusal desteği bulduklarında sınırlanmış, özgürlükleri ellerinden alınmış hissetmeleridir.

  AY GÜVENDE HİSSETMEKTİR

  Hepimiz kendimizi güvende hissetmeye ihtiyaç duyarız – ki bilinçaltımızın derinliklerinden gelen bu güçlü ihtiyacın kaynağı ay’dır. Doğum haritamızda ay’ın konumu kendimizi nerede ve ne şekilde güvende hissedeceğimizi belirler.

  Onuncu Ev Örneği

  Doğum haritasında ay onuncu evde olan birine, bir tiyatro salonunda kendisini en çok nerede güvende hissedeceğini sorsak, “sahnede” diye cevap verirdi. Bu cevap size uygun değilse, doğum haritanızda ay’ın konumu farklıdır. Onuncu ev, başarıyı ve popüler olmayı temsil eder ve bu nedenle onlar en çok sahnedeyken kendilerini iyi ve güvende hissederler.

  Altıncı Ev Örneği

  Doğum haritanızda ay altıncı evde ise, nerede olursanız olun, o gün bitirilmesi gereken işleri bitirmeden kendinizi güvende hissedemezsiniz. İçinizi kemiren bir huzursuzluk peşinizi bırakmaz, güvende hissetmek için aklınızda işi bitirmek zorunda kalırsınız. Ne demek istediğimi anlıyorsanız, doğum haritanızda ay altıncı  evinizdedir.

  AY ALIŞKANLIKLARIMIZDIR

  Ertesi gün ne yaşayacağınıza dair milyonlarca alternatifin olduğunu, hangisinin olacağına ve ne tepki vereceğinize dair hiç bir fikriniz olmadan uyumaya çalıştığınızı hayal edin. Zor değil mi 🙂 Alışkanlıklarımız, yaşantımızın bir yönüyle öngörülebilir olmasını sağlayarak, bizi kaostan kurtarır. Ayrıca, benzer olaylara benzer tepkiler vermemizi sağlayarak, bizi her olayı sıfırdan değerlendirmek zorunda kalma zahmetinden kurtarır; ezberlenmiş hızlı tepkiler vermemizi mümkün kılar. Alışkanlıklarımız, belirsizliklerin azalmasına katkıda bulunup yaşantımızı bitmek bilmeyen duygusal sarsıntılar yaşamadan sürdürmemizi sağlar. Alışkanlıklarımızın kaynağı ay’dır.

  Boğa Burcu Örneği

  Doğum haritasında ay boğa burcunda olanları alışkanlıklarından vazgeçirmek çok zordur. Bunun nedeni basitçe açıklayayım: Boğa sabit burçtur. Sabit kelimesinin anlamı “olduğu yerde durmak” olduğuna göre, ay sabit burçlardan birindeyken doğanların alışkanlıklarına bağlı insanlar olduğunu rahatlıkla söyleyebilirsiniz. Sevdiğiniz insan bu tanıma uyuyorsa; romantik bir akşam yemeği için, her hafta spora gittiği salı ve perşembe günleri yerine çarşamba gününü tercih etmenizde fayda var 🙂

  Koç Burcu Örneği

  Ay’ın alışkanlıklarımızı ne şekilde etkilediğini görmenin en heyecan verici yolu, ay koç burcunda olanları gözlemlemektir. Onlar, koç burcundan kaynaklı hesapsız ve korkusuz tavırları öylesine içselleştirmişlerdir ki, sıkıntı yaratabilecek yepyeni bir olayla karşılaştıklarında dahi vakit kaybetmez, değerlendirme zahmetine girmez, alışık oldukları tepkileri verirler.]]>

  39 comments

  • Göksu

   Ocak 27, 2015 at 11:22 am

   CEYHUN BEY MERHABAA..10/07/1983 saat 13:30 da dogmusum acaba rica etsem dogum haritami cikarabilirmisiniz..Hep bi olumsuzluk olacakken olmama ele yuze bulastirma durumu anlamadim gitti 🙁

   Reply

   • Zafer Ceyhun

    Ocak 27, 2015 at 12:18 pm

    Merhaba,
    biliyorsunuz kişisel analizlere henüz başlamadım, birkaç ay içinde başlamayı planlıyorum, haberdar edeceğim BurcunaGöre’de..
    sevgiler, Ceyhun

  • fatma

   Ocak 27, 2015 at 10:40 pm

   Güneş Burcu Aslan, yükselen akrep, ay Burcu Oğlak

   Reply

  • Aygul

   Ocak 29, 2015 at 4:37 pm

   Selam ben Azerbaycandan yaziyorum Ceyhun bey astrolijiyle cok iygileniyorum ve dogum haritami cikarmak istiyorum sizden ricam bana yardimci olmaniz olacak lutven bana yardimci olun yukselen ve ay burcumu oyrenmeyi cok istiyorum birde eyer ben azerbaycandan bunu istiyorsam yani dogum haritami bir sorun olurmu yani dogum yerim bura oldugu icin diyorum simdiden size tsk ederim.

   Reply

   • Zafer Ceyhun

    Ocak 29, 2015 at 4:52 pm

    Aygül hanım merhaba,
    elbette ay ve yükselen burcunuzu söyleyeyim: doğum tarihiniz – saati – yerini(şehir) söyler misiniz?

  • Dilek

   Mayıs 9, 2015 at 9:37 pm

   Ilk kez düzenli takip ettiğim ilgi ile okuduğum bir site teşekkür ediyorum ben Aslan Burcuyum yükselen burcum kova ne zaman Aslan burçları gerçekten çok Şanslı olacak okuduklarım Kısmen beni mutlu etsede şans bir adım önde benim için bir yorum yazabilirseniz sevinirim iyi çalışmalar

   Reply

  • Didem

   Mayıs 12, 2015 at 12:29 pm

   Merhaba zafer bey siz egitim veriyormusunuz vermiyorsaniz nasil bir astroloji egitimi onerirsiniz

   Reply

   • Zafer Ceyhun

    Mayıs 12, 2015 at 2:22 pm

    Didem hanım merhaba,
    ben kendim öğrendiğim için eğitimler hakkında bir fikrim yok ama..bir önerim var, birkaç ay sabrederseniz eğer, ben bu konuda bazı adımlar atacağım..

  • Didem

   Mayıs 12, 2015 at 5:11 pm

   Cok iyi olur tesekkurler

   Reply

  • Aslı

   Mayıs 27, 2015 at 11:30 am

   Selamlar zafer bey yükselen ve ay burçlarım pek çok sitede farklı çıkıyor doğrusu hangisi acaba? 24.07.1983 22.40 izmir teşekkürler

   Reply

  • birsen

   Mayıs 27, 2015 at 11:48 am

   Merhaba Ceyhun ben ben ay burcunu ve burcumdaki evi merak ediyorum yardımcı olurmusunuz lutfen şimdiden teşekkür ederim. Yazılarınızıda kaçırmadan heyecanla okuyorum başarılarınızinda devamin diliyorum. .. 9.9.1976 doğum saatim de sabaha karşı 4/5 .

   Reply

  • elif demiroglu

   Mayıs 27, 2015 at 12:24 pm

   Ceyhun bey merhaba uzun zamandir sizi takip ediyorum ay burcu dediniz ama ben ay burcumu bilmiyorum rica etsem ay burcumu yaza bilirmisiniz 29 09 1976 dogumluyum sabah saat10 30 da dogmusum

   Reply

  • halil

   Mayıs 27, 2015 at 12:39 pm

   Zafer bey sürekli takip ediyorum sizi uzun süredir. 19,11,1985 dogumluyum.ve tek bişey sormak istiyorum ömrümn geri kalanında da hep boyle mucize beklemeklemi gecirecegim:) cunki iki yıldr yaşanilabilcek en kotu seyleri yaşadm

   Reply

  • melis

   Mayıs 27, 2015 at 12:41 pm

   Ayim balikta 1. Evde bana ne dersiniz ceyhun bey?

   Reply

  • Seçil

   Mayıs 27, 2015 at 1:18 pm

   Merhaba ben 23 haziran 82 doğumluyum 03 30 04 00 arası doğdum doğum harita nedir kaçıncı eve göre yorumumu okuyacağım bilgi verirmisiniz tesekkur ediyorum

   Reply

  • Filizzzzz

   Mayıs 27, 2015 at 2:52 pm

   forum olusturmayi dusundunuzmu? Uranus 9. Evdemi haritanizds…

   Reply

  • cigdem nuryuz

   Mayıs 27, 2015 at 5:05 pm

   Merhaba ben 9 agustos 1980 sabah 8 15 dogmusum benimde dogum haritami solermisiniz cok merak ediyorum

   Reply

  • zahide

   Mayıs 27, 2015 at 8:16 pm

   Merhaba ceyhun bey,
   Gezegenlerin birbiriyle olan olumlu ve olumsuz etkilesimi uzerine bir yaziniz var mi? Kavusum, kare, altmislik vb uzerine.

   Reply

   • Zafer Ceyhun

    Mayıs 27, 2015 at 9:07 pm

    Zahide hanım eğer planlarımı zamanında uygulayabilirsem, bu isteğiniz dahil birçok yazı yazacağım..
    o zaman Burcuna Göre’yi daha çok sevmek için onlarca sebebiniz olacak 🙂
    hayırlısıyla bir başlasaydım..

  • Asli

   Mayıs 27, 2015 at 10:03 pm

   Merhaba Zafer bey, ben 10.06.1980 saat 14:00 İzmir dogumluyum bende dogum haritami ogrenebilirmiyim tesekkur ederim

   Reply

  • sevgi

   Mayıs 27, 2015 at 10:24 pm

   Ceyhun Bey merhabalar,yine ben okuyorum okuyorum vallahi her gün kitap okur gibi sizin yazılarınızı okuyorum 🙂 öğreniyorum tabi bu arada, bir de kitap çıkarmak gibi bir düşünceniz var mı aklıma gelmişken sorayım 😉 Benim burcum başak ay burcum akrep 7.evde,ben akrep burcu insanlarını çok seviyorum yani daha tanışıp da anlaşamadığım akrep yok hatta çok iyi anlaşıyorum,yalnız bu akrep ayda iken nasıldır ?

   Reply

  • Belen

   Haziran 4, 2015 at 12:48 pm

   Ceyhun bey merhabalar yazilarinizi cok severek okuyorum. Merak ettigim bir nokta var. Ay her zaman bir burctan cikip diger burca hemen girmiyor. Bosluk zamanlarida oluyor. Ay bosluktayken dogmus olmanin avantaj dejavantajlari nedir bu konuda biraz bilgi verebilir misiniz

   Reply

   • Zafer Ceyhun

    Haziran 4, 2015 at 2:28 pm

    Belen hanım merhaba,
    ay boşlukta demek, “ay hiçbir gezegenle açı yapmıyor” demek..öncelikle sorayım, haritanızda durum bu mu?
    eğer öyleyse, anlamı kısaca şu:
    ayın temsil ettiği alanda, kısaca duygular ve ihtiyaçlar diyebiliriz, mesela Satürn etkisi olmayacak, Venüs etkisi olmayacak, hiçbir etki olmayacak..
    bu duyguların/ihtiyaçların ham/serbest kalmasıdır, hiçbir kötü tarafı da yoktur..
    ayın etkileşimleri hakkında detaylar için https://burcunagore.com/astrolojide-ay/
    sevgiler

   • Belen

    Haziran 4, 2015 at 3:31 pm

    Simdi anladim Ceyhun Bey. Ay boslukta derken ayin herhangi bi gezegende olmamasi diye biliyordum ögrenmis oldum tesekkurler =) 22 Temmuz 1994 21:50 Antalya. Ay Oglak burcuna denk geliyor son dekanlarinda oldugu icin boslukta olabilecegini dusunmustum ama yanlis biliyor musum sagolun 🙂

   • Zafer Ceyhun

    Haziran 4, 2015 at 4:36 pm

    rica ederim 🙂

  • alper

   Temmuz 23, 2015 at 10:44 am

   Ceyhun bey merhaba sizi takip ediyorum ve tebrik ediyorum işinizi mükemmel yapmanın yanı sıra fevkalede anlatım var roman okur gibi okuyorum 🙂 sizden bir sualim olacak 2016 eylül ayında eşim doğum yapmasını planlıyorum o dönemde merkür üranüs neptün ploton gezegenlerinin retrosu var doğacak bebeğin ileri yaşamlarında bu retrolar çokmu etkiler okuduğum yorumlardan çıkardığım sonuç Alkol uyuşturucu kötü alışkanlıklar isyanlar çıkmakta size de sormak istedim ciddi anlamda sıkıntı yaratırmı bu retrolar bilgilerinizi rica ederi. Tşkler

   Reply

   • Zafer Ceyhun

    Temmuz 23, 2015 at 2:20 pm

    Alper bey merhaba,
    Merkür ve Venüs gerilemeleri karakterimizde baskın etkiler yapar ancak diğerlerini önemsemeye gerek yok…
    Eylül ayında asıl tehdit, Güneş-Neptün karşıtlığı…
    bebeğinizin bu açıdan uzak doğması çok önemli..15 Eylül sonrası mesela..
    o tarihlere Merkür gerilemesi denk geliyor mu kontrol etmedim, geliyorsa yine iyi değil.
    sevgiler, Ceyhun

  • Alper

   Temmuz 23, 2015 at 4:01 pm

   ceyhun bey kendimi sizinle tanışmış olmaktan dolayı çok şanslı hissettim belki bir hayatı 2 cümlenizle değiştiniz ben dediğiniz kontrol ettim ve ekim daha uygun bide satrün neptün kara açısı var bu nasıl etkiler merak ettim ama tabi bunlar bizim basit hesaplarımız takdiri ilahi ne der bilmiyorum bişey daha merak ediyorum jüpiteri başak burcunda olursa şansı düşükmü oluyor aklıma takıldıda ayrıca 2016 için gökyüzü hangi ay daha uygun biraz çok soru sordum affedin ama bu konuda danışacak kimseyi bilmiyoruz

   Reply

   • Zafer Ceyhun

    Temmuz 23, 2015 at 4:43 pm

    Alper bey kaygınızı çok iyi anlıyorum..
    öncelikle şunu söyleyeyim: burcumuz nasıl bir insan olacağımızı ve kaderimizi çok az etkiler, şöyle söyleyeyim: çerçeve burçtur ancak o kadar çok etken var ki, burcu terazi olmuş başak olmuş hiç önemli değil..
    önemli olanlardan bazıları şunlar:
    1- güneş ve ay ile hangi gezegenler ne tür açılar yapıyor?
    2- Merkür/Venüs ve hatta Mars gerilemesi var mı?
    3- Doğum saati kaderimizde çok önemlidir, doğduğunda gezegenler hangi evde?
    4- Yükseleni ne olacak?
    Satürn-Neptün etkileşimleri görece önemsizdir çünkü asıl benliğimiz Güneş, Ay, Merkür ve Venüs ve Mars’tan gelir. Bu arada ileride bu konuda bir çalışmam olacak, başlamadan önce duyuracağım, takip ediyor olursanız haberdar olursunuz.
    Burcuna Göre değişiyor, kapsam genişleyecek, bu tür kişisel ihtiyaçlarınıza cevap verecek.
    Her şey gönlünüze göre olur inşallah, ben de sizinle aynı durumdayım bu aralar, hassasiyetinizi çok iyi anlıyorum 🙂
    sevgiler, Ceyhun

  • alper

   Temmuz 23, 2015 at 4:56 pm

   inanın kendi haritam hiç umrumda değil olan olmuş zaten sadece sizden 2016 için gökyüzü hangi ayda daha uygun birde jüpiter başak burcunda şansı kısıtlarmı bu konuda bilgi rica ederim siz 2016 da hangi ayı düşünüyorsanız bizde o ayı düşünelim saygılar

   Reply

  • alper

   Temmuz 24, 2015 at 1:38 pm

   ceyhun bey selam desteklerinizi rica ederiyorum son sorduğum sorular konusunda tşkler

   Reply

   • Zafer Ceyhun

    Temmuz 24, 2015 at 2:28 pm

    cevap verdim Alper bey aslında ama bir kez daha söyleyeyim:
    1- Jüpiterin konumu önemli değildir
    2- hangi ayda doğduğu önemli değildir, hangi ay olursa olsun, doğduğu günün ve saatin enerjisi önemlidir..
    “şu gün ve saat en iyisi” şeklinde cevap vermemi beklemeyin, doğumdan 1 ay önce konuşmak daha mantıklı.
    sevgiler, Ceyhun

   • alper

    Temmuz 24, 2015 at 5:11 pm

    tşkler ceyhun bey sonsuz tşk ediyorum size..sizinle bu konuda ciddi destek almak istiyorum benim itibata geçerseniz mailden çok sevinecem herşey için tşkler

   • Zafer Ceyhun

    Temmuz 24, 2015 at 8:38 pm

    Alper bey ilginiz için tşk ediyorum, mail adresinizi özellikle sildim, aleni olarak görünmesin diye..
    henüz profesyonel analizlere başlamadım, bir aksilik olmazsa Ekim-Kasım gibi başlayacağım ve mutlaka duyurusunu da yapacağım.
    o gün geldiğinde zaten isteklerinizi net olarak söyleyebileceğiniz bir sistem olacak sitede..
    sevgiler, Ceyhun

  • dilek

   Nisan 16, 2016 at 6:24 pm

   Selamlar rica etsem musait olduğunuzda yükselen ve ay burcu mu soylermisiniz sevgiler 14 11 1979 öğleden sonra 16 ve 16.30 arasi

   Reply

  • EMEL

   Aralık 16, 2016 at 12:12 pm

   Merhaba Ceyhun bey,
   ben ay burcumu ve burcumdaki evi merak ediyorum yardımcı olurmusunuz lutfen şimdiden teşekkür ederim.
   05.12.1983 ankara
   pazartesi sabah 06.45-07.30 sabah 7 sularında

   Reply

  • EMEL

   Aralık 16, 2016 at 12:13 pm

   yükselen burcumu da bilmiyorum

   Reply

  Leave a Reply

  Your email address will not be published. Required fields are marked *

  https://burcunagore.com/wp-content/uploads/2018/07/planets_footer.png

  Takip Edin