Aslan burcunda Dolunay bugün, yani 24 Ocakta gerçekleşti değerli dostlar. Dolunay sırasında etkin olan başka bir gezegen olmadığı için nadir görebileceğimiz bir Dolunay olduğunu söylemek mümkün. Eğer doğum haritanızdaki gezegenlerden biriyle güçlü bir etkileşim içinde değilse, etkilerinin sakin/az olacağını söyleyebiliriz. Zaten öyle olmasını da tercih ediyor olmalısınız. 2016 yılına zor/sarsıcı olaylarla veya hislerle başladık. Son yazımda bu konudan bahsetmiş ve astrolojik sebeplerine değinmiştim. Ocak 2016‘yı zorlayıcı kılan olaylardan birisi olan Merkür gerilemesi yarın akşam (25 Ocak) sona eriyor. Bunun anlamı, önümüzdeki birkaç gün boyunca Merkür’ün duraklayacak olması.. Yeni girişimler, önemli kararlar ve adımlar için Şubatı beklemek gerekiyor, aklınızda olsun. Şubat sonunda yaşacağımız Dolunay ile Ocakta yaşanan konular arasında bağlantı olacaktır mutlaka. Konu Mart ayındaki Güneş tutulmasıyla büyük ölçüde netleşecektir. Önümüzdeki aylarda benzer konular gündemde olacak. Hatta şunu söylemek mümkün: 2016 yılının ilk yarısında aynı konuların peşinde koşacağız gibi görünüyor. Dolunaya dönelim. 😊 Diğer Güneş-Ay etkileşimlerinden farklı olarak Dolunay, “bir gündemin sonuçlanmasına” vesile olur. Bu nedenle, Dolunayla birlikte kararlar verilebilir, gündemdeki konuyla ilgili bir haber alınabilir veya gündemi sona erdirecek bir adım atılabilir. Sonuçta geçici veya kalıcı olarak konu kapanır.

Koç Burcu

Son zamanlarda aşk hayatınız veya gönül ilişkileriniz çerçevesinde bir şeyler mi oluyor? Arkadaş çevrenizden destek almanız mı gerekti? Yoksa çocuklarınızla ilgili bir gündem mi oluştu? Dolunay etkilerinin başlamış olduğunu tahmin ederek söyleyelim: 29-30 Ocak gibi gündem netleşecektir.

Boğa Burcu

Ailenizle ilişkili konular gündeminizde yer alıyor mu? Evinizde değişiklikler mi yapıyorsunuz? Ya da geçmişte kalmış bir konu yeniden gündeminize mi geldi? Dolunayın etkilerinin Ocak’ın son günlerinde netleşeceğini söyleyebiliriz. Dolunay gündeminizin özünde, kendinizi ve sevdiklerinizi daha güzel ve huzurlu bir geleceğe taşımak olacaktır.

İkizler Burcu

Ocak ayında çok hareketli bir gündeminiz oldu sanırım. Zaten Merkür gerilemesi nedeniyle farklı zamanlarda yapılması gereken birçok iş aynı anda önünüze gelmiştir. Bu ikizler ve başakların Merkür gerilemesi sürecindeki ortak kaderi.. Tabi sağlık sorunları ve çatışma/anlaşmazlıklar da artıyor gerileme sürecinde..Dolunayla birlikte, yoğunluk ve çatışma ortamı azalacaktır. Diğer yandan, eğitimle ilişkili konular netleşir, iletişim ve ulaşıma yönelik meselelerde karar alınır. Merkür gerilemesinin de son günlerinde olduğumuza göre, bir karar alıyorsanız, Şubatın ilk günlerinde hayata geçirmenizde fayda var.

Yengeç Burcu

24 Ocak yaşanan Dolunay etkilerinin ay sonunda netleşeceğini en baştan söyleyelim. Gündeminiz bu aralar netleşmiş olmalı: iş hayatınız, geliriniz, gerekli harcamalar veya bir gayrimenkul meselesi. Diğer yandan, gelişmelerin eşiniz ve sevgilinizle alakalı sonuçları olabileceğini de söyleyebiliriz. Önümüzdeki günlerde konu netleşecek, kararlar alınacaktır. Muhtemelen 29-30 Ocak olur.

Aslan Burcu

Dolunay sizin burcunuzda gerçekleşiyor, haberler iyi çünkü Dolunay etkileri hiç fena değil. Önümüzdeki günlerde hayatınıza yeni bir anlam/yön verecek, önceliklerinizi değiştirecek konu sonuçlanacaktır. En büyük ihtimal, bu konunun itibarınızı veya kariyerinizi etkileme potansiyeli olması..Ayrıca sağlığınızla veya görüntünüzle ilişkisi de olabilir. Konu zaten belli olmuştur bu günlerde, bir dönem bitiyor yeni bir dönem başlıyor diyebiliriz. En 30 Ocakta gündem netleşmiş olacak.

Başak Burcu

Sizler için yılın en kötü Dolunayı diyebiliriz aslandaki Dolunaylar için çünkü sağlık sorunlarını, ayrılıkları veya kayıpları temsil eden alanda gerçekleşiyor. Bu seferki Dolunayın etkilerinin pozitif olması nedeniyle, özellikle eşiniz/sevgilinizle ilgili konularda olumlu sonuçları olabileceğini söylemek mümkün. Mesela ayrılık sona erer, daha önce yaşanan sorunlar aşılabilir, belki yeniden bir araya gelinir gibi.. 30 Ocaka kadar Dolunay gündemi nihayete erecek değerli dostlar.

Terazi Burcu

Dolunay etkilerini sosyal/profesyonel ortamlarda tanıdığınız insanları, yani çevrenizi temsil eden alanda yaşıyorsunuz. Belki bir arkadaşınızla ilgili gelişmeler, belki yeni bir ortama girme hazırlığı veya bir profesyonel hizmet alma gereksinimi.. Diğer olasılık ise, epey zamandır karşıt burcunuzda bulunan Uranüs nedeniyle hareketlenen ilişkiler/evlilik konuları.. Eğer ki gündemde eşiniz/sevgilinizle alakalı bir konu varsa veya birlikte dahil olduğunuz/takip ettiğiniz bir konu varsa, 30 Ocaka kadar sonuçlanacağını söylemek mümkün. Zaten gündem bu aralar belli olmuştur, son günlerde zihninizi en çok ayırdığınız konu bahsettiğim konulardan biri olmalı..

Akrep Burcu

Aslan burcunda Dolunayın etkilerini kariyerinizi, itibarınızı, saygınlığınızı ve başarılarınızı temsil eden alanda yaşıyorsunuz. Bu alanın bir özelliği de, unvanımızı etkileyecek olayların yaşandığı alan olmasıdır. Mesela nişan, evlilik, anne-baba olmak gibi ismimizin önüne yeni bir sıfat ekleyen gelişmeler bu alanda yaşanır. Dolunayın etkilerini kariyere ilişkin olarak yaşayacağınız gibi, gelişmelerin gelirinize veya harcamalarınıza da tesir etme ihtimali bulunuyor. Gündem halihazırda belirginleşmiş olmalı.. En geç 30 Ocakta tam olarak sonuçlanacaktır.

Yay Burcu

Dolunay 24 Ocak’ın ilk saatlerinde gerçekleşti, gündemin netleşmesi veya sonuçlanması en geç 29-30 Ocak olacaktır. Dolunay, burcunuzun yöneticisi olduğu alanda gerçekleşiyor, bu nedenle Jüpiterin konumuna bakmak faydalı olacak. Kariyer alanınızda bulunan Jüpiter nedeniyle, Dolunay gündeminiz iş hayatınız çerçevesinde veya unvan, imaj ve itibarınızı etkileyecek bir konuda olacaktır. Diğer olasılıklar ise; eğitim, seyahat, öğretmenlik/danışmanlık konuları ile yurt dışıyla ilişkili meseleler.. Gündem zaten belli olmuştur, hangisini yaşıyorsunuz? Yakında tam olarak gündemden düşeceğini söylemek mümkün.

Oğlak Burcu

Aslan burcundaki Dolunayı, sizler için yılın en ilginç Dolunayları arasında sayabiliriz. Tabi özellikle 2008 yılından bu yana bu durum daha da belirginleşmiş olmalı.. Dolunay; birikimlerin yatırıma dönüşmesini, finansal meseleleri, satın alma/harcama ihtiyacını ve güvenilirlik tesis etme isteğini temsil eden alanda gerçekleşiyor. Bu alandaki Dolunay, kredi kullanma, parasal kararlar ve satın almalar gibi finansal konuları öncelikle etkiler. Fakat ayrıca, güveninizi sarsıcı, hayal kırıklığı oluşturan konular da bu dönemlerde gerçekleşebiliyor. Eğer ki çatışma/anlaşmazlık hali varsa, veya finansal konular yaşanıyorsa, 30 Ocaka kadar gündemin netleşeceğini söylemek mümkün. Zaten gündeminiz bellidir, bu nedenle en yakın olasılığı biliyor olmalısınız. Az bir ihtimal de olsa, korku/endişe oluşturan bir husus varsa, bir hafta içinde sona erecektir.

Kova Burcu

Aslan burcunda Dolunay yaşadığımıza göre, artık kova burcunun alandayız. Doğum gününüz şimdiden kutlu olsun, sağlıklı mutlu bir yıl dilerim. 😇 Yeni yılınızın başlangıcında, ilişkilerinizi temsil eden alanda bir Dolunay gerçekleşiyor. Aslandaki dolunay, eşiniz/sevgilinizle ilgili konuların netleşmesine vesile olur çoğu zaman. Gündemin netleşmesi Ocak sonunu bulur, 29-30 Ocak gibi.. Diğer yandan, sağlıkla ilişkili hususlar, ayrılık ve hayal kırıklıkları potansiyeli de taşıyor Dolunay. Umuyorum ki yeni yılınızın başlangıcında siz en iyi ihtimali yaşarsınız.

Balık Burcu

Dolunay 24 Ocakta yaşandı, etkileri de başladı zaten. Tahmin ediyorum ki birçokları için gündem belirdi bile. Dolunayın öne çıkardığı konular, en geç 30 Ocak’ta netleşecektir. Gündeminizde iş arkadaşlarınız, çalışma-eğlenme dengesini kurma ihtiyacı veya sağlığınıza ilişkin konular merkezde olacaktır. Diğer yandan, Dolunay gündeminin sonuçları arasında yeni bir sosyal çevreye veya iş ortamına girmek olabilir.]]>