Yükselen AslanAslan Burcuna Göre Mayıs-Haziran

Mayıs 23, 2014by Zafer Ceyhun4

Aslan burcu, nisan ve mayıs aylarında son derece yoğun bir dönemi geride bıraktı. Astrolojideki en yorucu etkilerden birisini yaşadılar: Ev ve aile hayatları ile sosyal hayatları arasında savrulmalarına neden olan büyük bir değişim enerjisinin etkisi altında kaldılar. Özellikle prestij konusunda önemli değişimler yaşandığını düşünüyorum. Bunun yansıması, eğer maaşlı çalışıyorsanız, kariyerinizde bir değişim baskısı yaşamanıza neden oldu. Kendi işinizi yapıyorsanız, daha tanınır olmak, öne çıkmak için hamleler yaptınız. Çalışmıyorsanız, iş bulmak için ailenizin desteği ile atılımlar yapmak istediniz. Öğrenciyseniz, arkadaşlarınızın sizi algılama biçiminden rahatsız oldunuz, itibarınızı korumak ve geliştirmek istediniz. Sonuçta hayatı doyasıya siz yaşıyorsunuz ve her türlü detayını, konunun ne olduğunu çok iyi biliyorsunuz. Zaten geçtiğimiz ay olan oldu. Ancak her 100 kişiden 5’i, güneş tutulmasının etkilerini, tutulmadan tam bir ay sonra yaşamaya başlar. Bu nedenle, hayatınızda henüz büyük bir değişim yaşamadıysanız, haziranın ilk günlerinde yaşayacaksınız. Hazırlıklı olun, gündem kendini belli etmiştir zaten. Aramıza yeni katılan ve henüz önceki yazılarımı okumayan değerli arkadaşlar! Güneş tutulmasının aslan burcuna göre etkilerini yazdığım yazımı ve ayrıca 19 Mayıs’ta enerjisinin zirvesine çıkan dolunay yazımı mutlaka okuyun. Mayıs ayındaki astroloji gündeminiz hakkında oldukça önemli analizler içeriyorlar. 23 Nisan’daki Mars-Uranüs karşıtlığı ile ilk kıvılcımı görünen, ardından 29 Nisan’daki güneş tutulması ile Mayıs ayı boyunca hayatınızda büyük bir değişim enerjisi açığa çıkaran Mayıs ayı astrolojisi, beraberinde kaos, baskı ve fırsatlar getirdi. Olumlu veya olumsuz hisler yaşadınız ancak sonuçta bakış açınız bir şekilde değişti. Aslan burcu olarak, nisan ve mayıs ayı boyunca yaşanan gündem, artık sizi meşgul edemeyecek çünkü gündeminiz kesin bir şekilde değişti. Umarım geçtiğimiz ayın enerjisini doğru yorumlayıp , hayatınızın daha iyiye gitmesi için gerekli kararları alabilmişsinizdir. Özellikle vurgulamak istiyorum: Astronomik olaylar (yani astrolojik olaylar), dikkatimizi bir alana çekerek gündemimizi oluşturur, bizi bir konuya yöneltir ancak ne karar vereceğimizi belirlemez. Kendi kararlarımızı kendimiz alırız, bu nedenle hepimiz farklı hayatlar yaşarız. Astroloji bu noktada yardımımıza yetişerek, gündemimizi önceden görmemizi sağlar, karar vermeden önce düşünme fırsatı verir, güçlü yanlarımızı ve kırılgan duygularımızı görmemizi sağlar. Bu nedenle, bütün aslan burcu arkadaşlar benzer bir gündem yaşadıkları halde, birbirinden farklı kararlar alacaklar ve neticede farklı yönlerde ilerleyecekler.

Mayıs – Haziran 2014

Önümüzdeki ay enerjiniz oldukça farklı olacak çünkü son derece rahat, neşeli ve umutlusunuz. Sosyalleşmek, kalabalıklara karışmak ve hatta yeni insanlarla tanışmak için harika bir enerjiniz var. Bu dönemi iyi değerlendirmeniz için bazı önerilerim var.
Aslan burcuna ipucu:
 1. Hafiflemiş hissediyorsunuz, geçen ayın baskısı dağıldı, öncelikle soluklanın.
 2. Gelecekten ne bekliyorsunuz, düşünün, karar verin ve adım atın. Geleceğin tohumlarını atmak için muhteşem bir dönem…sakın kaçırmayın.
 3. Bu ay en iyi seçenek, sosyalleşmek…arkadaşlarınızla sözleşmeye başlayın.
 4. Sıradan şeyler bu ay sizi mutlu etmez, her ne yapıyorsanız orijinal ve farklı olmalı, bunu aklınızda tutun. Mesela, tost bile farklı olsun, kaşarın üzerine dereotu falan koyun 🙂
 5. Bu ay farklı yönlerinizi öne çıkardıkça mutlu olacaksınız. Her zamankinden farklı giyinin, sizi diğer insanlardan ayıran özelliklerinize odaklanın.
 6. İnsanlarla temas edin, iletişim kurun ancak aklınızda olsun: acaba konuştuğunuz kişi, bir gün ulaşmak istediğiniz hedefinize ulaşmanızda size yardımcı olabilir mi? Durmayın, sorun.
 7. Çocuğunuz varsa, onunla ilgilendikçe mutlu olacaksınız. Çocuklarınıza daha fazla zaman ayırın.
 
Aslan burcuna uyarı:
 
Mayıs-haziran boyunca güneş, sizi diğerlerinden ayıran özelliklerinize odaklanmanızı sağlayan bir enerji verecek. Bu dönemde sizi istemediğiniz bir şeye zorlayanlara karşı normale göre daha hassas olabilirsiniz çünkü bireysel kararlarınıza sahip çıkma ihtiyacınız yüksek olacak. Rahat ve hafif hissedeceğiniz bir dönem olacak ama ben yine de uyarayım: sizin kararlarınıza elbette kimse karışamaz ama karışanın da üstüne fazla gitmeyin; sonuçta siz aslan burcusunuz, tüm burçların merkezinde siz varsınız…
]]>

4 comments

 • Dinara

  Haziran 7, 2014 at 1:31 pm

  Çok güzel mühteşem,böyle bişey olamaz…Hayatımda gerçekten çok şey tamamen farklı yöne girdi hiç aklıma gelmeyecek şeyler oldu,birebir olanlarla aynı…teşekkürler..iyi ki varsınız….Başarılısınız gerçekten…Sevgiler! Dinara Reyymova

  Reply

  • burcunagorecom

   Haziran 7, 2014 at 1:40 pm

   Çok teşekkür ederim beğeninizi paylaştınız, beni yazılarımla bir başıma bırakmadığınız için 🙂 ayrıca adınıza çok sevindim, her şey gönlünüze göre olsun, aslan için zor dönemler geride kaldı.

 • Dinara

  Temmuz 8, 2014 at 11:36 am

  Sevgiler 🙂 Aslanlar için yazılarınızı sürekli sabırsız bekliyorum 🙂 Ayrıca şunu sormak istiyorum,Ben 22 ağustosta doğdum ve aslan ile başak arasında kalmış olduğumu düşünüyorum,sizce aslan burcun son gününde doğmam bunu etkiliyor mu acaba?

  Reply

  • burcunagorecom

   Temmuz 8, 2014 at 3:55 pm

   öncelikle tşk 🙂 evet etkiler, aslanın son 5 gününde doğanlarda başak burcu özelliklerine yakınlık artar, ayrıca merkür/venüs/mars da başak burcunda olabilir, bu nedenle başak burcu gibi düşünüyor veya davranıyor olabilirsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

https://burcunagore.com/wp-content/uploads/2018/07/planets_footer.png

Takip Edin