Aslan Burcu: Uranüs Gerilemesi 21 Aralık’ta Bitiyor

Yazar 

Aslan burcu için hayat yolculuğu, diğer burçlara göre daha keyiflidir çünkü aslanın doğası keyiften yanadır. Hele ki Jüpiter aslan burcunda, daha ne olsun 🙂

Ancak hayatta her şey her zaman yolunda gitmiyor, bunu bilen gerçekçi insanlar olduğunuz için sorun yok sanırım. Geçtiğimiz 2 yılda, özellikle doğum haritasında yengeç/terazi etkisi çok olan aslan okurlarım, hayatlarında bazı büyük çalkantılar da yaşadılar. Bu dönem, 2015 yılının ortalarında büyük ölçüde geçip gidecek, hepinizi daha olgun bireyler yapmış olacak..

2014 yılı bitmeden önce, aslan burcu için 3 önemli konu başlığım var:

 1. 21 Aralıkta gerilemesini bitirecek Uranüs’ün etkisi
 2. 15 Aralık Uranüs-Pluto karesi
 3. 8 Aralıkta başlayacak Jüpiter gerilemesinin etkisi

Bu yazıda, sadece Uranüs gerilemesinin sona ermesinin etkilerini bulacaksınız. Aralık ayı, yükselen Uranüs enerjisi nedeniyle kesinlikle sıra dışı olacak; hep birlikte yaşayıp göreceğiz.

URANÜS ETKİSİ: 4-21 ARALIK

Uranüs, başta Temmuz’da ve Ağustos’un ilk haftasında doğan aslanlar olmak üzere, hepinizi keşfe çağırıyor. 2011 yılından bu yana büyük oynamak karakteriniz oldu, daha fazlasına ihtiyacınız var. Hayatınız, artık eskisi gibi olamaz!

2014 yılında Temmuz-Aralık arasındaki 5 ay, Uranüs’ün gerilediği dönemdi. Bu nedenle, Temmuz’dan bu yana etkisi bilinç altınıza çekilmiş durumda. Maceraya yatkın yanınız uykuya dalmıştı.Bu nedenle, Uranüs’ün keskin kararlar almaya, gerekirse gemileri yakmaya sevk eden enerjisi bir süredir ortalıkta görünmüyor. Uranüs; Temmuzdan itibaren rüyalarınızda yarattığı olaylarla -tıpkı nehirlerin yeryüzünü şekillendirmesi gibi- zihninizin coğrafyasını şekillendiriyor.  Bu süreç çok uzun sürmeyecek, 4 Aralık’ta suyun ısındığını hissetmeye başlayacaksınız.

4 Aralık’tan itibaren (bugünlerde az da olsa hissetmeye başladınız) bir enerji yoğunlaşması, zincirlerden kurtulma/harekete geçme isteği oluşacak. Ancak bu isteğinizi dışa vurmak için henüz şartlar olgunlaşmadı, bu nedenle 21 Aralık’a kadar beklemeniz gerekecek. 21 Aralık günü, Uranüs gerilemesi sona erdiğinde, 4 Aralık’tan itibaren içinizdeki biriken değişim isteğiniz, bir barajın kapaklarının açılması gibi serbest kalacak.

Aslan burcuna göre Uranüs gerilemesinin sona ermesinin olası etkilerini sıralayalım, en az birini yaşayacaksınız:

 1. hayatınızda size uymayan insanlar mı var? Uzaklaşacaksınız, ne işiniz olur ki?
 2. çalışıyorsanız, gözünüz yukarıda olacak, belki daha farklı bir sektör
 3. kendi işinizi mi yapıyorsunuz? Büyüme zamanı geldi
 4. rutin işlerin sıkıcılığına dayanmak zor gelecek, bunlar sizi ileri götürmez ki!
 5. ya daha çok okuyup öğrenmeli ya daha çok gezip görmelisiniz, bilgiye açsınız
 6. aslan cömerttir, bilgiyi paylaşmayı/öğretmeyi de sever; fikirlerinizi geniş kitlelere anlatmanın bir yolunu bulacaksınız
 7. öğrenci misiniz? Erasmus ile yurt dışında geçirilecek bir yıl harika olurdu
 8. ihracat/ithalat fırsatlarını kollayacaksınız, ülke sınırları dar gelecek

Uranüs hakkında daha fazla bilgi edinmek için, geçmişte yazdığım 2 yazıyı mutlaka okumanızı öneriyorum: Uranüs Gerilemesi ve Aslan Burcuna Göre Uranüs Gerilemesi

Uranüs enerjisi yükselirken, 21 Aralık’tan günler önce, çok önemli bir olay daha yaşayacağız: Uranüs-Pluto Karesi..Birkaç gün içinde bu önemli olayı da yazacağım.

Türkiye'nin en iddialı astroloji sitesinin kurucusu ve yazarı

8 Yorum

 1. merve

  24/11/2014

  Kendi burcumu beklerken yukselenimi okuyayim dedim ama ne kadar ustumde etkili olur bilemedim ?

  • burcunagorecom

   24/11/2014

   bu etki, yükselen burcu yengeç, koç, terazi veya oğlak olanları en çok etkiler ancak elbette her yükseleni bir şekilde etkileyecektir.

 2. merve

  24/11/2014

  Tesekkur ederim 🙂 bogayi beklemeye devam ozamn

 3. pınar

  27/11/2014

  ağzınıza sağlık en az 5 defa okudum bu yznızı çok kötü 2,5 yıl geçirdim hala devam ediyor bitecek umarım…yazılarınız okudukça umut aşılıyorsunuz bana daha çok dua ediyorum…sağlıkla sevgiyle aşkla kalın 🙂

  • burcunagorecom

   27/11/2014

   tşk ederim Pınar hanım, Jüpiter aslanda sonuçta, bu aralar işler ne kadar kötü gidebilir ki 🙂 sevgilerimle

 4. Ilknur

  03/12/2014

  siz nasil biseysiniz yahu

 5. ozz

  23/12/2014

  cidden inanilmazsiniz!! hepsi birebir tutuyor. okuyunca gozlerim doldu resmen artik hep sizi takip edicemmm**

  • burcunagorecom

   24/12/2014

   çok tşk ederim, aramıza hoş geldiniz öyleyse 🙂