aslan burcu da diğer burçlar gibi değişimden etkilenecek. Temmuz 2014, aslan burcunu değişime zorlayan uzun süreli olumsuz enerjinin dağılacağı bir ay olacak. Değişimin sebebini ana başlıkları ile anlatacağım. Ancak öncesinde hepinize bir teşekkür borcum var, ayrıca bir de önerim olacak: BurcunaGöre ailesi olarak 2,5 ayda 17.000 kişi olduk, hepinize ilginizden dolayı çok teşekkür ediyorum, var olun. Burada birlikte gerçek astroloji konuşuyoruz, ihtimalleri değerlendiriyoruz, bugünün ve yarının enerjisini/ruhunu analiz ediyoruz; kendimizle ve sevdiklerimizle barışık olmanın yollarını arıyor, bilgi üretiyoruz. Sonuçta aydınlanma yaşıyoruz, farkındalık kazanıyoruz…Kısaca, benzersiz ve özenli bir yerdesiniz, en doğru yerdesiniz, iyi ki buradasınız, iyi ki bizimlesiniz:) Önerime gelince: Facebook yayın politikası nedeniyle, bazı paylaşımlarımı hiç görmüyorsunuz. Bu nedenle zaman zaman çok önemli yazıları kaçırıyorsunuz. Özenle yazdığım yazıları okuyamıyor olmanızı istemiyorum, 2 farklı çözüm ürettim, dilediğinizi seçin 🙂

  1. Facebook/Burcuna Göre sayfasında “Bildirimleri Alın” değişikliğini yapın. Böylece istisnasız tüm gönderileri alacaksınız, yazılarınızı kaçırmayacaksınız.
  2. Ben sadece kendi burcumu ve yükselenimi takip etmek istiyorum, diğer burçların gönderilerini görmek istemiyorum diyorsanız, onun da çözümü var 🙂 Artık, “Koç Burcuna Göre” – “Terazi Burcuna Göre” gibi tüm burçların kendi Facebook sayfaları var. Örneğin, aslan burcusunuz ve yükselen burcunuz kova, yapmanız gereken “Aslan Burcuna Göre” ve “Kova Burcuna Göre” sayfalarını beğenmek/takip etmek, sonra “Bildirimleri alın” seçeneğini işaretlemek. Bu durumda, sadece aslan ve kova burcunun tüm gönderilerini alacaksınız.
Bugünden itibaren aslan burcunun gönderilerini hem “Burcuna Göre” hem de “Aslan Burcuna Göre” sayfalarında paylaşacağım ama yakında başlayacağım günlük/haftalık astroloji ipuçlarını sadece burcun kendi sayfasında yayınlayacağım. Sizleri sıkmadan, yormadan daha fazla bilgi paylaşmak için en doğru/etkin yolun bu olduğunu düşünüyorum, bence çok güzel olacak 🙂 Deneyelim, hoşunuza giderse devam ederiz. Görüşlerinizi bekliyor olacağım. Hadi şimdi sürprizlerle dolu Temmuz analizine devam edelim 🙂

JÜPİTER ASLAN BURCUNDA: 16 TEMMUZ

Aslan burcu için tarihi bir yıl, astrolojide bundan daha iyisi yok! Hayatımızı güzelleştiren, şans ve gelişme imkanı veren Jüpiter aslan burcuna geçiyor. 2015 Ağustos’a kadar tam 1 yılınız var, bu süreçte seçenekler sınırsız ancak neler olabilir, birkaç örnekle anlatayım:
  1. sevgiliniz/eşiniz yoksa, bu yıl karşınıza hayatınızın aşkı çıkacak, alıcılarınız açık olsun.
  2. evlenmek ve çocuk sahibi olmak için kusursuz bir yıl sizi bekliyor.
  3. önemli/güçlü insanlarla tanışacaksınız, destek bulacaksınız.
  4. işiniz yoksa veya daha iyi bir iş istiyorsunuz, bu yıl yapacağınız olası değişiklik sizi mutlu edecek.
  5. sağlık sorunlarınız varsa aşacaksınız.
  6. eğitim/gelişim arayışınız varsa, en iyisini bulacaksınız.
  7. şehir/ülke değiştirmek istiyorsanız, yolunuz açık olacak.
Jüpiter, etkilediği alanda şanslı karşılaşmalar, mutluluk ve zenginlik getirir. Her zaman çok çalışan/çabalayan ancak istediğine bir türlü ulaşamayan, önüne aşılması zor engeller çıkan biri misiniz? Engelleri unutun. Şöyle anlatayım: 500 yıl önce, uçsuz bucaksız Osmanlı topraklarında, bereketsiz ve fakir bir köyde yaşayan bir adam varmış. Daha iyi bir hayat yaşamak için gece gündüz çalışıyormuş ancak toprak o kadar bereketsiz, “sarı sıcak” öylesine etkiliymiş ki, ne yaparsa yapsın hayat şartları düzelmiyormuş. Bir gün, bütün cesaretini toplayıp köyünü terk etmeye, hep adını duyduğu zengin Anadolu topraklarına, İstanbul’a gitmeye karar vermiş. Tek başına yola koyulmuş; aylar boyunca zorlu yollar aşmış, yağmurda ıslanmış, karda üşümüş, hatta bir gece kurtlar saldırmış, canını zor kurtarmış. Zaman zaman yolunun üzerindeki köylerde, kendisi gibi zor şartlarda yaşayan insanlarla karşılaşmış. Köylüler ona ellerinden geldiğince yardımcı olmuşlar ancak İstanbul’a rahatça, güven içinde ulaşmasını sağlayacak imkanları yokmuş. Her seferinde bir başına yoluna devam etmiş. Aylar sonra, artık İstanbul’a yaklaştığını biliyormuş, içini mutluluk ve heyecan kaplamış, hızlı adımlarla yoluna devam etmiş. Öyle bir an gelmiş ki, zorluklarla tırmandığı bir tepenin zirvesinde, kusursuz güzelliğiyle İstanbul’u görmüş. İşte o an, Jüpiter’in aslan burcuna geçtiği anmış 🙂 Aslan burcu, yıllardır tırmandığı tepenin zirvesine çıktı, ulaşmak istediği yeri gördü, içini heyecan ve mutluluk kapladı. Artık, tepeden aşağı kolayca ve hızla inecek, imkanları daha iyi olan insanların desteğini alabilecek, yepyeni bir hayat kurabilecek. Yolunuz açık olsun. Hatırlatma: Jüpiter, bereketsiz köyünde yaşamaya devam edenlere yardım edemez. Jüpiter desteğini tam olarak alabilmek için bir hedefiniz olmalı, yola çıkmış olmalısınız ya da şimdi çıkmalısınız. Jüpiter, siz yerinizde otururken isteklerinizi önünüze getirmez; fakat, isteklerinize ulaşmak için çabalarken yolunuzu açar.

SATÜRN RETROSU BİTİYOR: 21 TEMMUZ

Mart ayında başlayan Satürn retrosu, aslan burcunun evi/ailesi/evliliği ile ilgili bir meselede hayatını zorlaştırdı, bir çıkmazın içinde hissetmesine neden oldu. İşin kötü tarafı, Satürn retrosu sırasında hepimizin eli kolu bağlanır, dilimiz tutulur, çözüm üretemeyiz, sıkıntıların içinde öylece kıvranırız. Aslan burcu için 1 Temmuz dönüm noktasıydı, artık kendinizi çaresiz hissetmiyorsunuz, tersine 4,5 aydır aradığınız çözümü bulduğunuzu, adım atmak için doğru vaktin geldiğini hissediyorsunuz, biliyorum, ama şu yazıyı okumadan adım atmayın: Satürn Retrosu

URANÜS RETROSU: 22 TEMMUZ

Uranüs önümüzdeki 4 yıl aslan burcuna harika günler yaşatacak. Geçtiğimiz yıl Temmuz-Aralık arasında retro sürecine giren Uranüs, 31 Temmuz-5 Ağustos arasında doğan aslan burcu okurlarımın hayatında mucizeler yaratmış olmalı. Bu yıl ise, 5-10 Ağustos arasında doğanlar büyük değişimler yaşayacak. Uranüs, hayatımızın bir alanını etkilemeye başladığında, tabiri caizse “çağ atlamamıza” neden olur çünkü gözümüzü kamaştıran bir aydınlık/farkındalık oluşturur. Uranüs, öyle bir canlılık ve heyecan getirir ki, yerimizde durmakta zorlanırız. Uranüs retrosu geldiğinde ise, yaşanan aydınlanma sürecini içselleştirmeye başlarız, zapt etmesi kolay olmayan enerjiye alışırız, yeni durumumuzu kabulleniriz. Bununla birlikte, artık yepyeni bir bakış açımız olmuştur, eksiden var olanı sıkıcı ve tahammül edilemez buluruz, geçmişin bağlarını kesip atmak, tek başımıza ilerlemek isteriz. Uranüs, aslan burcunu “birey olarak” güçlü ve durdurulamaz yapmak üzere baştan çıkarıcı enerjisiyle gelmek üzere. Hayatınızın mevcut sınırlarını unutun, yeni hayatınız muhteşem olacak. Uranüs retrosu, özellikle 5-10 Ağustos arasında doğan aslan burcu okurlarımın yaşadıkları kentin/çevrenin dışına taşmasını istiyor. Belki mutluluktan uçacağınız uzun seyahatler yapmak, eğlenceli insanlar tanımak, hep aklınızda olan üniversite veya sinema/tiyatro eğitimini almak isteyeceksiniz. Muhteşem bir dönemdesiniz, yakında detaylı yazacağım, Uranüs Retrosu önemlidir.

MARS AKREP BURCUNDA: 26 TEMMUZ

Mars, 8 aydır hayatımızda sert rüzgarlar esmesine neden oldu ancak 26 Temmuz’da terazi burcundan çıkacak. Mars’ın terazi burcundan çıkışı çok önemli çünkü Uranüs ve Pluto ile olumsuz etkileşimi bitiyor, sonunda!! Mars, 14 Eylül’e kadar akrep burcunda olacak, aslan burcu olarak uzunca bir süredir devam eden aile/ev meselelerinizin çözümünde, belki sonunu düşünmeden adımlar atma ihtimaliniz de artacak ancak artık devir değişti, Jüpiter aslan burcunda, verdiğiniz kararların sonuçları iyi olacaktır. Bir hatırlatma: 19 Ağustos’a kadar hayatınızı değiştirme isteğiniz şiddetli olacak ancak “Satürn Retrosu” yazımda belirttiğim gibi, çözüm için atılacak adımlar Kasım ayına ne kadar yakınsa o kadar isabetli olacaktır.

YENİ AY: 27 TEMMUZ

Aslan burcu için çok ama çokkk önemli bir Yeni Ay yaşanacak, her yönüyle harika bir Yeni Ay diyebilirim. Hayatınızın yönünü belirlemek, önceliklerinizi ve hedeflerinizi tanımlamak için daha iyi bir enerji olamazdı. Yeni Ay, Güneş ve Ay’ın ev sahipliği yaptığı bir ziyafet sofrasıysa eğer, 27 Temmuz’da masada şans getiren Jüpiter ve cesaret veren Mars da oturuyor olacak 🙂 Aslan burcu, öyle eşsiz bir Yeni Ay yaşayacak ki, vereceği kararlar sayesinde önümüzdeki 10 yılı olumlu etkilenecek. Temmuz ayı yorumunda, bu ay mümkün olduğunca çok yalnız kalın, geçmişi değerlendirin, geleceğinizi şekillendirmek için düşünün demiştim. 27 Temmuz’da başlayıp 5 gün etkisini sürdürecek olan aslan burcu Yeni Ay’ı geldiğinde; önceliklerinizi, hedeflerinizi, ne istediğinizi biliyor olmalısınız. Tek bir tehlike var: enerjinizi farklı konulara dağıtmak isteyebilirsiniz, sakın bu tuzağa düşmeyin. Yıllardır üzerinde çalıştığınız “gerçek hedeflerinizin” peşinden gitmelisiniz. Temmuz ayı yorumunda önerdiğim “geri çekilip düşünme” sürecini uygulayan okurlarım, Yeni Ay’a hazır girecekler.]]>