Aslan burcu Temmuz 2016 yorumunuzda, Temmuz ayında oluşacak olası gündeminize ışık tutmaya çalışacağım. Öncelikle değerli dostlar, Temmuz 2016 yorumlarınızdaki gecikme için affınızı istiyorum, anlayışınız içinse çok teşekkür ediyorum. ❤️ 2016 için “geçiş yılı” diyordum biliyorsunuz, benim açımdan da farklı olmadı tabi. Neyse ki önünüzdeki ay ilk aslan burcunu yazıyorum, <son kez son> oldu aslan yorumu, bundan böyle hep önde. 👍 Mart sonunda başlayıp Mayıs sonunda ilk sinyalleri veren 2016 yılının Mars/Satürn kaynaklı baskın gündemi, Haziran sonunda artık netleşti. Sizde durumlar nasıl? Biliyorsunuz daha yılın başında bu günleri öngörmüş ve Mars/Satürn kaynaklı olarak, 2016 yılında hayatlarımız veya hayata bakış açımız değişecek demiştik. Astrolojik tabirle konuşacak olursak, aslan burcu 5. evin yöneticisidir. Mars/Satürn gündemi ise 5. evde gerçekleşiyor, yani tam da merkezinizde. Hayatın tadı azalmış, aşk/mutluluk kaybolup gitmiş, cinsel hayatınız zevksiz hale gelmiş olabilir. Tuz ve baharat eklenmemiş bir yemeğe benziyor olmalı.. Bazı aslanlar içinse gündem çocukları oldu. Kıymetli okurlarım! 2016 yılının ilk yarısını bitirdik. Hayatımızın yönünü değiştirme gücü olan gelişmeler de yaşandı bu arada. Bundan böyle yeni duruma uyum sağlamak, şartları iyileştirmek için gerekli adımları atacağız. Bu noktada en iyi haber, Haziran sonunda Mars gerilemesinin sona ermiş olması. Artık yaşadığınız şehri değiştirme, yeni bir eve taşınma, aile büyüklerinize destek olma, kendi aileniz/çocuklarınız veya gayrimenkul meselelerine yönelik adımlar atma zamanıdır. Gelelim Temmuza özgü şartlara..

Aslan Burcu Temmuz 2016 Yorumu

Temmuzun enerjisi geleneksel olarak size pek iyi gelmez. Bir çeşit zihinsel inziva dönemi gibi değerlendirebilirsiniz. Gerçi Temmuz 2016’da uyumlu sayılabilecek bir enerji var çünkü birçok gezegen su grubu burçlarda bulunuyor ve birbiri ile olumlu etkileşimler yapıyorlar. Temmuz, sizleri Ağustos ayına hazırlayan bir dinlenme süreci aslında. Ağustosta her anlamda canlı bir süreç başlıyor olacak. O zamana kadar güç toplayın, iyi gelecektir. Temmuz için “huzurlu tatil zamanı” diyebiliriz. Aksiyon ve bedensel olarak zorlanacağınız işlere kesinlikle girişmeyin. Fiziksel enerji seviyeniz ortalamanın çok altında olacaktır. Bu noktada bir hatırlatma yapmalıyım. İş hayatınız, geliriniz, finansal şartlarınız, gayrimenkul ve diğer yatırımlarınız söz konusu olduğunda, tarihi bir fırsat dönemi içindesiniz. Evet Jüpiter etkisinden bahsediyorum. Bu nedenle, Eylül ayına kadar önünüze çıkacak fırsatlar olduğunda, risk almak gerektiğinde alarak, büyük düşünerek ilerleyin. Şartlar lehinize olacak. Temmuzda bazı önemli günler var. 7 Temmuzda Pluto, 15 Temmuzda Uranüs, 17 Temmuzda ise Mars kaynaklı gündem oluşacaktır. Pluto gündemine Dolunayda değineceğim, konular aynı.. Uranüs kaynaklı konu başlıkları ise şöyle:
 1. yurt dışı kaynaklı gelişmeler, seyahatler
 2. ithalat/ihracat
 3. üniversite eğitimi, master/doktora
 4. dil öğrenme
 5. danışmanlık ve hukuki konular
14-18 Temmuz arasında bu çerçevede bir gündem oluşacaktır ve Ekim 2016 da söz konusu gündem bir ara sonuca varacaktır. İlk adım Temmuzda atılıyor. Uranüs varken atılan adımlar, insanı rahatlatan ve nefes aldıran adımlar olur. Temel motivasyon ise özgürleşme sağlayabilmektir. 17 Temmuzda açığa çıkacak Mars kaynaklı gündem ise yaşadığınız şehir, eviniz ve ev ortamınız, aile büyükleriniz ve gayrimenkulleri kapsıyor. Temmuzdaki gündeminiz temel olarak finansal konular üzerine veya ailenizle ilgili olacaktır.

4 Temmuz Yeniay Etkisi

Aramıza yeni katılan okurlarım bilmiyor olabilir: Yeniay başlangıç enerjisi oluşturur. Güneş ve Ay’ın aynı burçta buluştuğu zamanlarda yaşanan Yeniay, bir gündem oluşturur ve harekete geçmemizi sağlar.  Aslan burcuna göre gündem maddeleri şunlar:
 1. açığa çıkmaması, gizli yürütülmesi gereken bir işi başlatmak
 2. birilerinin sizin adınıza yapabileceği bir gündemin oluşması
 3. bir sevdiğinize destek/yardım gereksinimi
 4. sağlık sorunuyla ilgilenmeye başlamak
 5. dinlenme, huzur ve sükunet arayışı
 6. bir ayrılık veya kayıp
4 Temmuzda oluşacak Yeniay enerjisi, 10 Temmuza kadar adımlar atılmasını veya gündem oluşmasını sağlayacaktır. Aynı günlerde Güneş-Pluto karşıtlığı da olacak. Etkisini 5-13 Temmuzda hissedeceğiz, oluşan gündem ise tam olarak Dolunayla birlikte sonuçlanacak, yani Temmuz sonunda.

20 Temmuz Dolunay Etkisi

Yeniay bir girişimi başlatan enerji iken, Dolunay geçmişte başlayan bir girişimin sonuçlanması, bir dönemin sona ermesine neden olan enerjidir. Dolunay gündeminiz tahmini olarak 25-27 Temmuz arasında sonuçlanacaktır. Peki gündemi oluşturan konular ne olabilir?
 1. çalışma ortamınızı iyileştirme sürecinin sonuçlanması
 2. iş arkadaşlarınızla ilgili gündemin netleşmesi, gerginlik varsa bazı kararlar
 3. zamanı daha iyi kullanma isteği ile ve yorulmadan çalışabilmek için düzen değişimi
 4. sağlıkla ilgili konunun sonuçlanması
 5. diyet/spor veya sigara bırakma gibi sağlık hissiyatını iyileştirme çabaları
Aslan burcu Temmuz 2016  yorumunu, aslan burcu olduğunu bildiğiniz sevdiklerinizle de paylaşın olur mu? Zamanın değişen ruhunu ve neler getirdiğini onlar da en doğru kaynaktan öğrensinler. En güzel ihtimalleri yaşamanız dileğimle. 🍀 Sevgiler, Zafer Ceyhun]]>