Aslan burcuna özel Temmuz yorumu, yoğun Temmuz gündeminde sizi nelerin beklediğini anlatıyor. Her burcun hissiyatı, kendinden önceki burcun yaşandığı ayda kötüleşir. Bazen yorgunluk, bazen hüzün, bazen yalan dolan…Ağustos’un burcu olan Aslan için Temmuz işte bu aydır. Bununla birlikte, 2015 yılının en karmaşık dönemine giriyoruz diyebilirim. Gündemi kapsamlı bir şekilde anlatacağım, işinize yaracağından emin olmak için önemli konulara değineceğim. Hızlıca Temmuz 2015’i özetleyeyim: Temmuz ayı Dolunay ile başlıyor! 2 Temmuz günü başlayan Dolunayla ilişkili gündeminiz 6 -7 Temmuz gibi sonuçlacak. Detayları ileride anlatacağım 15 Temmuz’da Merkür/Mars birlikte Pluto ile karşıtlık yapacak, iyi bir haber sayılmaz! Bu karşıtlığın ertesi günü, yani 16 Temmuz’da Yeniay yaşanacak. Diğer yandan, 1 yıldır Jüpiter sizin burcunuzda ve hayatınızda büyük çaplı gelişmeler yaşanıyor. Şimdi Venüs de aslan burcunda ama 25 Temmuz itibarı ile gerileme sürecinde olacak ancak etkilerini 19 Temmuz gibi hissettirecektir. O zamana kadar hem Venüs hem de Jüpiter’in tadını çıkarın. Detaylara geçmeden önce Temmuz 2015 astroloji gündemini madde madde görmek isteyenler için sıralıyorum:

 1. 2 Temmuz oğlak burcunda Dolunay
 2. 6 Temmuz Güneş – Pluto karşıtlığı
 3. 15 Temmuz Merkür/Mars – Pluto karşıtlığı
 4. 16 Temmuz yengeç burcunda Yeni Ay
 5. 21 Temmuz Güneş – Satürn etkileşimi
 6. 23 Temmuz Güneş aslan burcuna geçiyor
 7. 25 Temmuz Venüs gerilemesi başlıyor
 8. 26 Temmuz Uranüs gerilemesi başlıyor
 9. 31 Temmuz kova burcunda Dolunay
Şimdi Temmuz ayını doğru anlamak, tüm bu astrolojik olayların ne demek olduğunu görmek için devam edelim.

Aslan Burcu Temmuz 2015 Genel Görünümü

1 Temmuz’da Venüs-Jüpiter kavuşumu yaşandı. Bu etkileşim sayesinde, bugün yaşadınız önemli bir olay olduysa not edin, ileride çok işinize yarayacak. Bugün bir gelişme olmadıysa, önümüzdeki günlerde, özellikle 1-3 Temmuz arasında da güzel olaylar yaşama ihtimaliniz var. Sizin burcunuzda olduğu için, sağlığınız ve görüntünüzle ilgili bir şey de olabilir, hayatınızı toptan değiştirecek harika bir olay da… Ne olduğunu yaşayıp gördünüz veya 2 gün içinde göreceksiniz. Gelişmelerine bu gözle, seçici bir algı ile yaklaşın, fırsatları sahiplenin.

Temmuzda Satürn etkisi

2013-2014 yıllarında aileniz, ev hayatınız ve yatırımlarınızla ilişkili alanda Satürn etkilerini hissettiniz. Satürn belirgin etkileri olan bir gezegen olduğu için, geçmiş 2 yıla baktığınızda hatırladığınız olayların büyük kısmı zaten bu konular üzerine olup bitmiştir. 2015 yılında Satürn burç değiştirdiği için hayatınızda etkilediği alan da değişmişti. Gündeminiz artık aileniz ve geleceğinizi inşa etme motivasyonunuz değil güzel yaşama, hayatın tadını çıkarma isteğiniz olmuştu. Bazılarınız için de çocuklar 2015 yılının gündemiydi. Yani ev/aile meselelerinde bir rahatlama olmuştu, yapacağınız yapmış ve yolunuza devam etmeye başlamıştınız. Ancak son günlerde bu durum değişti, motivasyonunuz yine 2013-2014 yıllarındaki gibi… Peki neden? Çünkü Satürn yeniden aynı alana döndü, yani aile/ev ve yatırımlar..Bu durum Eylül ortalarına kadar devam edecek, hazırlıklı olun, motivasyon değişimini de sorun etmeyin, hayatın akışının olağan bir parçası, tüm aslanlar aynı durumda. Hem zaten Satürn’ün önceki burca dönüşü her zaman bir şeylerin ters gittiği hissi yaratır, huzursuzluk verir. Bir düşünün, 10 gündür bir karmaşa var mı? Eskiye dönüş!! Dediğim gibi dert etmeyin, sorun sizde veya çevrenizdeki insanlarda değil. 2013 -2014 yıllarında çok yol aldınız, şimdi eksik kalan parçaları tamamlama zamanı. Eylül 2015 son!

Temmuzda Mars etkisi

Mars Temmuz ayının tamamında yengeç burcunda olacak. Mars’ın bu konu sizi nasıl etkiler? Bu soruya cevap vermeden önce, Mars etkisini bir örnekle açıklayayım: Küçük bir çocuk düşünün, 3-4 yaşlarında. Sürekli bir şeyler istiyor, eğer istediğini alırsa gözleri mutluluk ve zaferle parlıyor; alamadığında ise keyfi kaçıyor, mağlubiyeti kabullenmiyor, kaşlarını çatıp bağırmaya başlıyor, amacı ortalığı ayağa kaldırmak…. İşte Mars enerjisi bu küçük çocuk gibidir. Geldiğinde bizler de o küçük çocuk gibi hissederiz: coşkulu veya agresif. İstediğimiz olursa ne ala! Ama olmazsa kabul etmeyiz, öfkeleniriz, kavga etmekten çekinmeyiz. Peki Mars’ın etkisini hangi alanda hissedeceksiniz?
 1. gizli yapılmış işler, perde arkası meseleler
 2. aldatma/aldanma, kandırılma ve dolandırılma
 3. düşmanlar ve kötü niyetli insanlarla uğraşma
 4. sağlık sorunları ve bağışıklık zayıflığı
 5. sorumlulukları devretme eğilimi, yalnız kalma isteği
 6. yardımlaşma ve işbirliği
 7. sınırlanma ve engellenme durumu veya hissi
Satürn etkisi aile ve ev hayatınız ile yatırımlarınızı temsil eden alandayken Mars bu saydığım alanlarda etkili olacak. Finansal/sosyal ilişkilerinize her zamankinden daha sorgulayıcı gözlerle bakıp, perde arkasında aleyhinize bir şeyler planlanıyor olabilir. “Hayda, nerden çıktı şimdi” demeyin, astrolojik bilgi şaşmaz!

Temmuzda Neptün etkisi

Neptün, 2011 yılından beri parasal durumunuzu, finansal ve kişisel gücünüzü, hayatınızı/kaderinizi kontrol etme isteğinizi ve stratejik işbirliği ihtiyacınızı temsil eden alanda bulunuyor. Neptün etkisi ilginçtir, zaten Neptün etkilerini da doğru düzgün anlatabilen yoktur. Tabi siz Burcuna Göre okurları olarak doğru yerde olduğunuz için ayrıcalıklısınız, bu gezegenin etkilerini de anlayacaksınız.
Neptün’ün etkilediği alan, hem gelişim hem de sorun alanı olur.
Neptün varken daha fazlasını yaşamak isteriz ancak bunu başarmakta zorlanırız. Bir taraftan olumlu gelişmeler olurken, bir taraftan da işler istediğimiz gibi gitmez. Kolayca mutlu olamayız, bir türlü “işte budur” diyemeyiz.  2011 öncesi ve sonrasını bir düşünün, özellikle finansal konularda hayatınızda büyük değişimler olmadı mı?
 1. maddi/manevi daha güçlü olmak istediniz
 2. paraya daha kolay ulaşmanın yollarını aradınız, belki bankalarla ilişkileriniz arttı
 3. mantık evliliği yaptınız, finansal olarak rahatsınız
 4. yatırımlar yaptınız, kendinizi güvende hissetmenin yollarını aradınız
 5. otoritenizi artırdınız, paralel olarak güçlü insanlarla ilişkileriniz arttı
Diyorum ya, Neptün hem gelişim alanıdır hem de sorun. Bu nedenle bu konularda 2 ileri 1 geri gidiyorsunuz. Belki harcamalarınız da istemediğiniz kadar arttı, bazı mülklerinizi satmak zorunda kaldınız. Kısaca tam olarak istediğiniz gibi de değilsiniz. Neptün etkisi hayatınızın arka planında kalıp sizi ağır ağır değiştirmeye devam edecek! Bazen büyük galibiyetler tadacak bazen de hayalkırıklığı yaşayacaksınız. Finansal meseleler, Temmuz ayının ilk haftasındaki Güneş-Neptün etkileşimi nedeniyle, özellikle Dolunay sırasında öne çıkacaktır. Bir gelişme yaşanması olasıdır, gündemde bir konu var mı?

Temmuzda Pluto etkisi

6 Temmuz, Pluto etkisi açısından önemli bir gün çünkü yazının başında belirttiğim gibi Güneş-Pluto karşıtlığı yaşanacak. Bu günü not edin (ve takip eden 2 günü), bir takım sonuçları olacaktır. O sonuçlar ne olabilir? Öncesinde Pluto etkisini anlatayım:
Pluto saplantı/takıntı derecesinde bir odaklanma ihtiyacı veya zorunluluğu getirir.
Pluto’nun gerilemeye başladığı Nisan’a ayına geri dönüp bir düşünün lütfen. Nisan’dan bu yana soluksuz odaklanma isteği veya mecburiyeti, hayatınızın hangi alanında oluştu?
 1. sağlık ve sağlıklı beslenme
 2. spor/diyet ve sigara bırakma gibi sağlığı güçlendirici uygulamalar
 3. iş arkadaşlarınız, birlikte çalıştığınız insanlarla uyumunuz
 4. iş ve sosyal hayatınızın düzeni
 5. zaman yönetimi ve verimlilik
 6. sorumluluklarınızı zamanında tamamlama ihtiyacı
 7. hayatınızda her şeyin yolunda ve kusursuz gitmesi için odaklanma
Pluto cidden büyük bir odaklanma yaratır. Bunu siz tercih etmiş olabilirsiniz ya da mecbur kaldınız… Pluto bu saydıklarımı olumlu bir şekilde hayatınızın hedefi yaptı veya bunları elinizden çekip aldı, bu konularla uğraşmak zorunda kaldınız. Sizinki hangisi oldu? Sonuçta mutlaka biri oldu, Pluto es geçmez. Pluto etkisi açısından 6 Temmuz Güneş – Pluto karşıtlığı bir dönüm noktası olacak. Değerli okurlarım, Gördüğünüz gibi Temmuz ayında geleceği inşa etmek, daha sağlam temeller atmak, güç kazanmak, eldekini korumak, perde arkası meselelerle uğraşmak ve belki de düşmanca davranan insanlarla mücadele etmek zorunda kalacaksınız. Temmuz ayında sizin için uygun olan, hedeflerinizi sessizce takip etmek, ailenizin ihtiyaçlarıyla ilgilenmek, pek göz önünde olmamak ve gerektiğinde doğru insanlardan destek almak olacak. Diğer yandan, unutmayın ki Jüpiter 11 Ağustos’ta başak burcuna geçiyor! İş ve gelirinizi temsil eden alanda 1 yıl kalacak. İşe girmek veya kazancınızı artırmak için birçok fırsat bulacaksınız. Bu güzel haberin ardından bir hatırlatma yapmam gerekiyor! Temmuz’da Merkür/Mars ve Pluto arasında olumsuz etkileşimler olacağı için her zamankinden daha temkinli ve dikkatli olmakta fayda var. Örneğin, tatile giderseniz denizde fazla açılmayın, yorgunken araba kullanmayın, küçük çocuklarınız varsa denizde/havuzda yalnız bırakmayın vs. Kısacası, riskli bir ay olduğu aklınızda kalsın, her zaman ne kadar dikkatliyseniz 2 katı dikkatli olun, gereksiz risk almaktan kaçının.

2 Temmuz Dolunay

Dolunay etkilerini 1 Temmuz’dan itibaren hissedeceksiniz. Dolunay yeni gündem oluşturmaz, var olan bir konunun sonuçlanmasına neden olur. Mesela gündemdeki konu bir sonuca bağlanır veya alınan bir kararla mesele netleşmiş olur. Peki gündeminizde hangi konu olacak? Bazı olasılıklar şunlar:
 1. iş hayatınızda bir süredir gündemde olan konu sonuçlanacak
 2. iş arkadaşlarınız veya personelinizle ilgili/aranızdaki konu netleşecek
 3. düzeniniz değişecek, artık zamanınızı daha farklı değerlendirebileceksiniz
 4. sağlığınızla ilgili bir konu varsa netleşecek/sonuçlanacak
Dolunay gündeminiz 6 – 7 Temmuz civarında sonuçlanacağını yeniden hatırlatayım. Neptün bölümünde bahsettiğim gibi, Dolunayda yaşananların Neptün’le ilişkili olma ihtimali olacağı için, sosyal/finansal gücünüzü ve otoritenizi etkileyebilir. Elbette alternatifler sınırsız, ben bir örnek verdim ama sizin gündeminiz biraz farklı olabilir. Kendi gündeminize göre aradaki olası bağlantıları en iyi siz bulabilirsiniz 🙂

16 Temmuz Yeniay

Yeniay demek başlangıçlar demektir. Başlangıç enerjisini 16-17 Temmuz civarında yoğun olarak hissedeceksiniz. Peki gündeminizde neler olacak? Bazı olasılıklar:
 1. gizlediğiniz bir konu açığa çıkabilir
 2. sizden gizlenen bir konuyu öğrenebilirsiniz
 3. perde arkasından iş çevirmeniz gerekebilir
 4. birileri aleyhinizde işler yapabilir/konuşabilir
 5. bir sağlık sorunu gündeme gelebilir
 6. finansal/sosyal kayıp yaşayabilirsiniz
 7. bir ayrılık olabilir
Yeniay’dan hemen önce zaten gergin bir atmosfer olacak çünkü Merkür-Mars ile Pluto karşıtlık yapacak. Bakalım neler yaşayacağız, Ağustos gelsin hoş gelsin!

Diğer önemli günler

19 Temmuzdan itibaren negatif veya büyük kararlar vermeyin! Negatif karara örnek işten ayrılmak, büyük karara örnek ise ailelerin onay vermediği bir evlilik için adım atmak. 19 Temmuz’dan itibaren Venüs gerilemesinin etkilerini hissedeceğiz ve gerileme tam olarak 25 Temmuzda başlayacak. Bu nedenle özellikle görüntü değişikliğine yönelik her türlü önemli kararı ertelemek yerinde olur. Diğer yandan, her ne kadar Jüpiter ilişkileri temsil eden alanda olsa da, Venüs gerilemesi nedeniyle ilişkileri sorunsuz yürütmek zorlaşabilir. Mesela yeterince sevilmediğinizi hissedebilirsiniz. Bu hislerin ilişkinize zarar vermesine izin vermeyin. Son olarak bir hatırlatma yapayım: Venüs gerilemesi hem aşk/ilişkiler hem de para meselelerini etkiler. Bu dönemde yeni bir ilişkiye başlamak da büyük tutarlı bir şeyler almak doğru değildir. İstisnası var tabi: eğer uzun süredir hoşlandığınız ama size ilgi duymayan biri varsa, adım atmak için doğru zamandır diyebiliriz. Ama geçmişte sizinle ilgilenmemiş olması şart! Venüs terse dönünce işler değişir 🙂 Para meselesine gelince, eğer almak istediğiniz bir ev varsa ama daha önce teklif ettiğiniz fiyata satmadılarsa, aynı fiyat teklifiyle yeniden gidin, ikinci bir kez şansınızı denemek için en doğru zaman Venüs gerilemesidir. Venüs gerilemesi çoğunlukla Ağustosa denk geldiği için Ağustos yazınızda önemli detaylar olacak. Şimdilik hazırlıksız yakalanmayın diye yazdım bunları. 31 Temmuz Dolunayını da Ağustos ayında yazacağım. Son kez hatırlatayım: Tatil yapıyorsanız risk almayın ve sevdiklerinizi de yollarda ve denizde dikkatli olmaları yönünde uyarmayı ihmal etmeyin. Umarım sorunsuz bir Temmuz yaşarsınız, Ağustos ayına iyi bir başlangıç yaparsınız. Sevgilerimle, Ceyhun]]>