Aslan Burcu: Temmuz 2014

Yazar 

Aslan burcu Temmuz 2014 yorumu, aslan burcu için başlayacak harika bir dönem öncesinde son karışık gündemi içeriyor. Temmuz, en çok aslan burcunu etkileyen bir dizi yoğun enerji ile başladı çünkü Pluto-Güneş karşıtlığı yaşıyoruz. Neptün ve Satürn birkaç gündür Güneşle olumlu etkileşim içinde, ayrıca Mars ve Uranüs de sert enerjilerle Güneşle etkileşime girecekler. İşin içinde Güneş olduğunda, diğer tüm burlar bir yana aslan burcu diğer yana diyebiliriz. Güneş, sadece aslan burcunun yönetici gezegenidir, bu nedenle güneş etkileşimlerini her zaman en çok aslan burcu ve yükselen aslan burcu hisseder.

Temmuz ayının ilk 15 günü hem hayatınızı kontrol altında tutmak, hem de gerektiğinde sert kararlar vermek isteyeceksiniz. Değişim enerjisi, Temmuz 2014 boyunca sık sık size uğrayacaktır. Diğer taraftan, fedakarlık yapmaktan da çekinmeyceğiniz bir dönem olacak. Temmuz ayında vereceğiniz kararlar çok önemli. Özellikle dikkatinizi bir konuya çekmek istiyorum: Geçtiğimiz aylardan/yıldan bugünlere süregelen sorunlu/tartışmalı ve huzursuz gündemi Ağustos ayına bırakmamaya çalışın, konu her neyse uzamasın. Siz hem geniş yürekli hem de çok güçlü insanlarsınız, ya taviz verin ya da tavrınızı net olarak belirtin ki konu artık uzamasın. Sorunun kaynağı bizzat siz olduysanız, Temmuzun son günlerinden itibaren rahatlayacaksınız, bu nedenle sabredin zaten konu kendiliğinden çözülür. Unutmayın, bu ay size düşen geçmişin hesabını yapmak olacak, kendinize mutlaka zaman ayırın.

Güneşle etkileşim içine giren gezegenler, başta Pluto, sizi Temmuz ortasına kadar sert ve güç odaklı olmaya zorlayacaktır ancak aklınızda olsun, Temmuz ayında bir kenara çekilip hesap defterini incelemek, geçtiğimiz zor dönemlerin bir değerlendirmesini yapmak ve artık yeni bir dönem başlayacağı için hesap defterinizdeki eski hesapları kapatmak sizin lehinize olacaktır. Zaten Temmuzun ikinci yarısı güneş-kum-deniz havasına girmek daha kolay olacak.

Aslan burcu, temmuz ayı boyunca varsa sağlık sorunlarının üzerine gitsin, geçmişten kalan psikolojik yaralarını sarsın. Yeni yılınıza eski gündeminizi taşımamalısınız, adı üstünde yeni yıl ve başlamasına 20 gün kaldı.

2014 Temmuz, aylardır yaşadığımız sorunlu etkilerin iyi-kötü, bir şekilde sonuca bağlanacağı bir ay olacak. 12 Temmuz Dolunayı sırasında Mars, Jüpiter, Satürn, Uranüs ve Pluto olumlu/olumsuz etkilerle Dolunay enerjisinin yoğunlaşmasına neden olacak. Dolunay sonrasında ise gündemin yoğun enerjisi dağılacak ve Ekim ayına kadar rahat edeceğiz. Bu nedenle, Temmuz 2014 gündeminizi 2 bölümde inceleyeceğim: 12 Temmuz oğlak burcu Dolunayının enerjisinin bittiği 17 Temmuza kadar ve 17 Temmuz sonrası.

ASLAN BURCU: DOLUNAY ÖNCESİ

Aslan burcu, 2014 yılını zor geçirdi, özellikle doğum haritasında koç ve terazi etkisi fazla olanlar.. Haziran ayını da sevmediniz zaten, kim sevdi ki? Hepimiz uzun bir süredir zorlu günler yaşıyoruz. Hayatımız bir türlü istediğimiz gibi gitmiyor, düzen tutturamıyoruz, hatta 2014 yılında bazılarımızın düzeni bozuldu. Özellikle aile hayatınızda zorluklar yaşadınız, belki taşlar yerinden oynadı, eşinizle veya çocuklarınızla sorunlar yaşadınız.

Haziran ekstra kötü bir aydı, kötü enerjisiyle herkesi zorladı. Bu nedenle, Haziran ayında 3 farklı özel yazı dizisi hazırladım:

 1. 25 Haziran Mars-Uranüs karşıtlığı
 2. 9 Haziran’da başlayan Neptün Retrosu
 3. 7 Haziran-1 Temmuz arasında yaşanan aksiliklerin sebebi Merkür Retrosu

Temmuz ayında, önce gündemin yoğunluğu Dolunayda zirve yaparak sonuçlanacak sonra da olumsuz enerji kademeli olarak dağılacak.

Güneş, astrolojinin dayanağı olan Güneş Sisteminin merkezidir. Enerjisi ve aydınlığı ile hayatımızın hangi alanını aydınlatıyorsa, önceliklerimizi değiştirir ve o alana yönelmek isteriz.

21 Haziran’da, Güneş yengeç burcuna geçiş yaptı ve 23 Temmuz sabahına kadar yengeç burcunda kalacak.

Aslan burcunun 12. evine geçen Güneş, geçmişi yeniden gündeminize getirdi, yaptıklarınız ve yapmadıklarınız nedeniyle bazı pişmanlıklar yaşayacağınız, kendinize kızacağınız, eylemlerinizin ve fedakarlıklarınızın sonucunda nereye vardığınızı anlamaya çalışacağınız bir dönemdesiniz. Kalabalıklara karışmaktansa dinlenmek, geriye çekilip iş sesinizi dinlemek isteyeceksiniz, ki bunu yapmalısınız.

Peki, Temmuz ayı aslan burcu için olumlu mu olumsuz mu olacak?

11 Temmuz itibarı ile Güneş-Jüpiter kesişimi yaşanacak ve Temmuz ayı sonuna kadar geçmişle hesaplaşma süreciniz son derece verimli geçecek, değerlendirmeleriniz isabetli olacak ve hatalarınız olduysa bir daha tekrarlamayacağınıza dair kendinize söz verip yola devam etmek kolay olacak.

Ayrıca sağlığınıza yönelmek için en doğru zaman, aklınıza takılan sağlık sorunlarınız varsa doktora görünün, aklınızda bir şey kalmasın, yakında güzel günler gelecek, zihniniz temiz olmalı.

1 Temmuzda, yengeç burcundaki Güneş ile akrep burcundaki Satürn arasında harika bir uyum oluştu, Satürn 15 Temmuza kadar, aileniz veya evinizle ilgili konularda yaşadığınız baskıyı azaltacak. Son yıllarda Satürn nedeniyle aile ilişkileriniz iyi gitmiyor ve kendinizi dışarı atıyorsunuz. Evde zaman geçirmek istemiyorsunuz, iş yerinde olmak, gece gündüz çalışmak bile bir kurtuluş gibi gelmiş olabilir. Satürn 2013 yılının başından beri, evinizin huzurlu ve güvenilir ortamını bir sorun merkezi haline getirdi, neyse ki 15 Temmuza kadar bir mola verecek, az ama olsun, hiç yoktan iyidir 🙂

Temmuz ayında olumlu enerji de olumsuz enerji de en çok sizi etkileyecek çünkü hepsi Güneşle alakalı. 2014 yılının ilk gününden itibaren aslan burcunu iletişim alanında destekleyen Mars, 7 Temmuzdan itibaren Güneşle olumsuz etkileşime girecek ve ay sonuna kadar sürecek. Bunun anlamı şu: bir yandan sohbet etmek, zihninizi dağıtmak için arkadaşlarınızı ziyaret etmek, tatile çıkıp ortam değiştirmek isteyeceksiniz,  diğer yandan herkesten uzaklaşmak, yalnız kalıp bir değerlendirme süreci yaşamal isteyeceksiniz. Örneğin, arkadaşlarınızla bir arada olacaksınız ama hiç sohbet havasında olmayacaksınız. Bu dönem insanlara yardım etmekten keyif alacağınız bir dönem olduğu için, belki bir yakınınıza yardım eli uzatacaksınız ancak o sizden yardım kabul etmeyecek veya geçmişte yaptığınız bir hatayı telafi etmek isteyeceksiniz ancak iletişim kurmakta zorlanacaksınız, gibi.

Ayrıca, Mars-Uranüs yazınızda bahsettiğim gibi, 23 Nisan – 25 Haziran tarihlerinde yaşadığınız konu, 7 Temmuz-17 Temmuz arasında yeniden gündeme gelecek ve Dolunayda muhtemelen iyi bir şekilde sonuçlanacak.

Son olarak, Mars-Uranüs gündemine, 12 Temmuza kadar Pluto da olumsuz enerjisi ile dahil olacak. Pluto şakası olmayan tek gezegendir; içimize korku salar, hayatımızda kriz anları yaratır. Bu nedenle, her ne kadar Jüpiter ve Satürn olumlu etkileri ile sizi koruyacak olsa da, Dolunay kolay geçmeyebilir. Bir kriz yaşanmasını engellemek için, konu her ne ise tedbirli ve sakin olmanızı öneriyorum. Dolunayda işler kendiliğinden yoluna girmeyebilir, çaba sarf etmeniz, dikkatli olmanız gerekebilir. Aklınızda olsun.

12 TEMMUZ – 17 TEMMUZ DOLUNAY

12 Temmuz Dolunayı sırasında, aslan burcu sorumlulukları ve görevlerini kusursuz bir şekilde yapmak için hızla harekete geçme isteği ile bir köşeye çekilip dinlenme ihtiyacı arasında bir ikilem yaşayacak. Oğlak burcundaki Ay “işlerini bitirmeden rahat uyutmam seni, ne yapılacaksa yap” derken; Güneş “geçmişin hesaplarını yapmalısın, herkesin arasında olmaz, bir sürü işin peşinde koşarken hiç olmaz, işi gücü bırak ve bir kenara çekil” diyecek. Örneğin, hiç içinizden gelmediği halde birçok sıkıcı işle uğraşıp yorgun/gergin hissedebilirsiniz. Diğer alternatif, sağlık konusunda bir huzursuzluk veya endişe yaşama ihtimaliniz, sonuçta her Dolunay bir gündemin sonuçlanması olduğu için, Dolunay bittiğinde artık zihniniz yeni ve son derece coşkulu Ağustos ayı gündemine hazır olacak.

Dolunay Mars-Uranüs karşıtlığını da içeriyor, okumadıysanız aslan burcuna göre Mars-Uranüs karşıtlığı yazınızı okuyun mutlaka.

Oğlak burcu Dolunayı sırasında enerji karışık olacak, her şey tam istediğiniz gibi gitmeyebilir ancak hem Jüpiter hem de Satürn desteği ile, uzun vadede mutlu olacağınıza inanıyorum. Jüpiter varken işler kötü gitmez. Gezegenlerin konumu, son zamanlarda yaşananların tatlıya bağlanmasını teşvik ediyor ancak yine bir değişim enerjisi var, bu nedenle bir dönem keskin bir şekilde bitecek ve hayatınızda yeni bir dönem başlayacak. Temmuzun sonlarından itibaren, aslan burcunu harika günler bekliyor.

Türkiye'nin en iddialı astroloji sitesinin kurucusu ve yazarı

4 Yorum

 1. Nazlı Akkuş

  04/07/2014

  Hmm. Sanırım temmuz Aslanlar için iyi geçecek. Yazıya bayıldım! Açıkçası geçmişimi tekrar yaşamak isteyen garip bir insanım. Işimle ilgili sorunlarım var. Zaten genel olarak utangaç birisiyim. Peki temmuz ayı utangacligimi yenmek için iyi bir fırsat olacak mı?

  • burcunagorecom

   04/07/2014

   Temmuzda aslan burcu güçlü olacak, ne isterseniz yapabilirsinizz 🙂

 2. ayşegu

  06/07/2014

  Peki aşk da getirecek mi?

  • burcunagorecom

   06/07/2014

   en çok neyi istiyorsanız onu getirecek diyebiliriz 🙂