Aslan burcu Şubat 2016 yorumu, 8 Şubat Yeniay ile 22 Şubat’taki Dolunay üzerinden Şubat ayının gündemini anlatıyor, yolunuzu aydınlatmaya çalışıyor. 2016 yılına keyifsiz bir tempo ile başlamıştık. Eşzamanlı olarak başlayan Merkür/Jüpiter gerilemeleri ise baş aktörler oldu. Neyse ki artık Merkür normal seyrinde devam ediyor, hissiyat çok daha iyi. Jüpiter ise gerileme sürecinin henüz ilk yarısını tamamlamadı. Önümüzdeki ay, Jüpiter gerilemesi açısından önemli bir ay olacak; Şubat sakin. Fakat sakin olmadığı kesin olan bir gezegen var: Mars! 2016 yılının en önemli olayları arasında Mars gerilemesi var. Nisanda başlayacak Mars gerilemesi, Şubatta oluşan gündemle aslında ayak seslerini duyurmaya başlıyor. Henüz farkında değiliz ama bu günlerde yaşanan gelişmeler, Nisan-Eylül arasında oluşacak gündemle bağlantılı olacak. Özellikle aile ilişkileriniz, evinizle ilgili gelişmeler, güvende olma ve gerektiğinde sevdiklerinizin desteğini alma konuları Mars enerjisiyle gündemde yer alıyor olmalı.. Bu günlerde alınan kararlar ve atılan adımlar, önümüzdeki dönemlere uzanan kapıları açıyor olacak.

8 Şubat Yeniay aslan burcunu nasıl etkiler?

Biliyorsunuz, Yeniay enerjisi ile yeni bir dönem başlar. Bu ayki Yeniay 8 Şubatta kova burcunda gerçekleşiyor, açığa çıkan enerji8-14 Şubat aralığında kendini gösterecektir. Peki aslan burcu için gündem ne olacak?
 1. yeni bir ilişkinin başlaması
 2. eşinizle/sevgilinizle ilişkinizin dinamiklerinin değişmesi, yeni dönemin başlaması
 3. nişan/evlilik kararı
Gördüğünüz gibi değerli okurlarım, Şubat 2016 Yeniayı sırasında konu aşk ve gönül ilişkileri olacak. Eğer ki doğum haritanızda ters bir açı yapmıyorsa, gündemin olumlu olacağını söylemek mümkün. Genel manada enerjisi güzel bir Yeniay yaşayacağız. İşin içinde Mars, Satürn ve Uranüs etkileri -olumlu şekilde- olacak. Bu noktada özellikle Mars etkisini vurgulamak gerekiyor. Sonuçta bu yılın en önemli astroloji olaylarından biri Mars gerilemesi.

Şubatta Mars aslanı nasıl etkiler?

Başlıca konuları şöyle sıralamak mümkün:
 1. destek alabilmek
 2. sorunsuz bir gelecek inşa edebilmek
 3. huzur ve güven
“Destek alabilmek” konu başlığı altında, zamanı geldiğinde kimlerin yanınızda olduğunu görmek de vardır, dostlarınız ve ailenizin yanınızda olduklarını bilerek kendinizi iyi hissetmek de.. “Sorunsuz bir gelecek inşa edebilmek” ise, finansal çağrışımları olan bir başlık. Günümüz dünyasında parasal gereksinimler, geleceğe bakışımızda önemli bir kriter oluyor. İyi bir gelir, istikrarlı bir iş/kazanç, birikimler yapabilmek ve gayrimenkul yatırımları bu kapsamdadır. “Huzur ve güven” konu başlığı, her zaman yaşam alanıyla, yani evinizle/ailenizle ilgilidir. İstediğiniz evde yaşamak, evinizin konforu, ailenizle huzurlu bir yaşam gibi.. Şubat 2016, bu alanlarda dinamik/agresif Mars enerjisini yaşayacağınız bir dönem olacak. Yukarıda saydığım konular, Şubat boyunca bir şekilde gündemde kalacaktır. Bu alan duygusallığın olduğu bir alandır, kişiyi hassaslaştırır. Mars da kızgın bir enerji getirdiği için, Şubatta tepkileriniz beklenmedik ölçüde yoğun olabilir. Unutmayın, bu günlerde yaşananlar, Eylüle kadar uzanan bir sürecin başlangıcı..

22 Şubat Dolunay aslan burcunu nasıl etkiler?

Yeniay dönem başlatır, Dolunay ise dönem bitirir. Dolunay 22 Şubatta başak burcunda gerçekleşiyor! Gündeminizde iş/gelir ve gayrimenkul meseleleri varsa, bilin ki 26-27 Şubat gibi netleşecektir.
 1. iş değişimi, işe girmek
 2. kazancınızı artırıp/azaltabilecek bir konunun sonuçlanması
 3. iş ortamındaki bir meselede karar alınması
 4. gayrimenkul alım/satımının tamamlanması
Diğer yandan, Dolunay sırasında Neptün de işin içinde olacak. Neptün’ün konumu; parasal ihtiyaçları, kredi kullanma gereksinimini, borç/alacak ilişkilerini, davaları ve satın almaları etkiliyor. Bu nedenle mesela,
 1. gayrimenkul meselesi netleşir ve kredi kullanmanız gerekebilir
 2. işe girersiniz ve parasal ihtiyaçlarınızı daha rahat karşılarsınız
 3. iş değiştirip rahat edersiniz
 4. parasal bir konuda uzlaşmazlık olur ve dava açmanız gerekebilir
Bu mantık çerçevesinde alternatifler çoğaltılabilir. Umarım ki tüm olasılıklar içinde en güzelini yaşarsınız! Aslan burcu Şubat 2016 yorumunun yolunuza ışık tutması dileğimle. 😊 👍 Sevgiler, Ceyhun]]>