Aslan Burcu Şubat 2015 yorumunda, Şubat ayının sizin için neden çok önemli olduğunu anlattım. Aslan burcu için Şubat ayının birçok anlamı var, her Şubat sizin için önemlidir. Yazılarımı düzenli takip eden okurlarım biliyor ki, bazı ayların enerjisi atılım getirir, bazısı ise mutluluk. Aslan burcu için Şubat her ikisini birden getirme gücüne sahiptir. Bununla beraber, son günlerde hem Merkür hem de Jüpiter gerilemesi yaşıyoruz. Özellikle Jüpiter gerilemesi sizi yakından ilgilendiriyor çünkü Jüpiter sizin burcunuzda. Aralık-Ocak aylarında hayatınızın önceki aylara kıyasla zorlaşmasının, işlerin belirsizleşmesinin nedeni, gerileme sürecindeki Jüpiter’in desteğini çekmesiydi. Diğer yandan, Şubat ayının farklı bir özelliği var: Geçen ayın 20’sinde karşıt burcunuz olan kovada Yeni Ay yaşamamıza rağmen, 19 Şubatta yine kova burcunda Yeni Ay yaşayacağız. Bir ay içinde kova burcunda 2 Yeni Ay bir anlam ifade ediyor olmalı, değil mi? Evet ediyor. Şubat ayının son haftasında eşiniz/sevgilinizle ilgili bazı önemli gelişmeler olacaktır ayrıca hayatınızın merkezinde olan bazı önemli meselelerde (iş, para gibi) bir atılım bekleyebilirsiniz. Diğer yandan, Şubat ayının en büyük gündemini 1 – 10 Şubat arasında yaşayacaksınız. Bu süreçte, atmosferi saran enerji Jüpiter’den gelecek. Hadi detaylara geçelim.

1 – 10 Şubat 2015

1 – 10 Şubat arasındaki 10 gün, Şubat ayının en önemli günleri olacak. İki nedeni var:
  1. Aslan burcu dolunayı, 4 Şubat
  2. Güneş – Jüpiter karşıtlığı, 6 Şubat
Hem dolunay hem de Jüpiter sizin burcunuzda olduğu için (1) birkaç aydır takip ettiğiniz meselede adım atmanız gerekebilir, (2) sevgiliniz yoksa, bu durum değişebilir, (3) eşiniz/sevgilinizle ilgili bir konu gündeminizin merkezinde olabilir, hayatınızın seyrini değiştirebilir. Geçen ayın sonlarında, BurcunaGöre’nin Facebook ve Twitter sayfalarında şu soruyu sormuştum: Şubat ayının ilk 10 günü kimler önemli haberler bekliyor? Bu soruyu sormamın nedeni şuydu: 4 Şubat dolunayı ile 6 Şubat Jüpiter etkileşimi bir araya gelince, bir şeyler mutlaka değişir. Herkeste bir değişim olur ama sizdeki daha büyük olacaktır. Öncelikle dolunay hakkında bilgi vereyim: Her dolunay güneş ve ay arasındaki karşıtlıktır, birisi bir burçta iken diğer karşıt burçta olur. Bu karşıtlık nedeniyle hepimiz iki seçenek arasında bir tercih yapmaya mecbur kalırız veya bir yol ayrımı yaşarız. Dolunay sizi hangi alanda etkiliyorsa, bir süredir o alanda yaşadığınız gelişme sonuçlanır, bir dönem sona erer. Aslan burcuna göre dolunay; ulaşmak istediğiniz hedefleri, iradenizi/egonuzu ve sağlığınızı temsil eden 1. evde gerçekleşiyor. 1. evdeki gelişmeler, adından da anlaşılacağı üzere, sizin olayların merkezinde olacağınızı gösteriyor. Ne olabileceğini söylemek kolay değil çünkü hepiniz için farklı olabilir ama bir ortak yanı var: her ne olacaksa, bir süredir gündeminizde olan ve çok önemsediğiniz bir konuda olacak. Dolunaydan 2 gün sonra, 6 Şubatta, yine 1. evde, Temmuz ayından beri hayatınızı tamamen değiştiren Jüpiter ile Güneş arasında bir karşıtlık yaşanacak. 2 aydır gerileme sürecinde olduğu için hepimizi güzel enerjisinden mahrum bırakan Jüpiter, uykusundan uyanmak üzere olduğunu belli edecek, yatağında kıpırdanmaya başlayacak. Açığa çıkan enerji, “artık bir şeyler değişsin” enerjisi olacaktır. Güneş – Jüpiter karşıtlığının sizin için çok önemli olması, sadece Jüpiter aslan burcunda olduğundan değil; Güneş’in sizin yöneticiniz olması olayı 2 kat önemli kılıyor. 1 – 10 Şubat arasındaki gündeminize dair bazı tahminlerimi söyleyeyim:
  1. ertelediğiniz önemli bir konuda harekete geçebilirsiniz
  2. önemli ama sorunlu bir meselede bir çözüm yolu belirebilir
  3. iş/sosyal hayatınızda bir atılım yapabilirsiniz
  4. sevgiliniz yoksa, özellikle 6-7 Şubatta bir hareketlilik olabilir
  5. eşinizin/sevgilinizin hayatındaki bir değişim, sizin hayatınızı da şekillendirebilir
Bahsettiğim gündem, hayatınızın bütün dinamiklerini değiştirebilecek güçte olacaktır. Bazılarınız önümüzdeki birkaç yıl boyunca Şubat ayını hatırlayıp “iyi ki” diyecek 🙂 Bununla birlikte, aynı günlerde hayatınızı etkileyen başka bir enerji daha var. Merkür gerilemesi devam ediyor olacağından, işlerin planladığınız gibi sorunsuz gitmeyebileceğini hesaba katın. Merkür gerilemesi kaynaklı gecikmelerle/engellerle karşılaşabilirsiniz. Mesela; bir iş anlaşması yapacaksınız, karşı taraf şartları son anda değiştirip işleri zora koşabilir veya sevgilinizle evlilik kararı alırsınız ancak zamansız bir şekilde ailelerinize açıkladığınız için olumsuz tepkiler alabilirsiniz, gibi. Dolunay, geçmişten gelen bir meseleyle ilgili olduğu için, gündeminizin ne olduğunu tahmin ediyorsunuzdur. Eğer gündeminizde ne olacağını tahmin edemiyorsanız, muhtemelen bir şey olmayacaktır. Bu durumda, dolunayda ortaya çıkacak güçlü enerjiyi yöneltecek bir alan da yok demektir. Sonuçta, nereye gideceğini bilmeyen enerji, bahsettiğim tarihlerde sinirli, duygusal ve kırılgan olmanıza olmanıza yol açacaktır.

11 – 18 Şubat 2015

11 Şubat’ta Merkür gerilemesi sona eriyor, bu nedenle karşınıza çıkan zorluklar azalacak, aksilikler yavaş yavaş kaybolacak. Gerileme sırasında zihniniz sürekli geçmiş günlere, anılara gidip duruyor ya, yeniden bugünü ve yarını düşünmeye başlayacak. Yani zihniniz normal haline dönecek 🙂 Şubat ayının en sakin günlerini 11-18 arasındaki günlerde yaşayacağız ama bunun da bir nedeni olmalı değil mi? Evet, var. Yazının başında söylediğim gibi, Yeni Ay’ların ilkini 20 Ocak’ta yaşamıştınız, ikincisi ise 19 Şubat’ta yaşayacaksınız. 11 Şubattan 18’ine kadar geçen günleri, 19 Şubatta yaşanacak ikinci Yeni Ay’ın gündemine hazırlık olarak değerlendirin. Şubatın son haftası da hareketli olacak.

19 – 28 Şubat 2015

Kova burcundaki ikinci Yeni Ay gündemi yine ilişkilerinizle alakalı olacak. 19 Şubat günü yaşanacak Yeni Ay, takip eden 5 gün devam ederek 24 Şubat’a kadar coşkulu bir ruh hali verecek. Yeni Ay zamanında hem Güneş hem de Ay kova burcunda olacak ancak Yeni Ay’dan sadece dakikalar sonra her ikisi de balık burcuna geçecek. Bu nedenle, 19 Şubat Yeni Ay enerjisi iki alanda birden etkili olacaktır: Birincisi; eşiniz/sevgiliniz, ortaklarınız ve sosyal ilişkilerinizi temsil eden 7. ev. İkincisi; hırslarınızı, kontrolcü yanınızı, cinselliği ve finansal ihtiyaçlarınızı temsil eden 8. ev. Ben olası gündeminize iki örnek vereyim, diğer alternatifleri siz tahmin edin: Eşinizin uzun süredir yeni bir eve taşınma isteğini yerine getirmek için (7. ev) yeni bir ev satın almaya karar verirsiniz ve kredi kullanırsınız (8. ev). Diğer seçenek, aylar süren yalnızlığınız biter, doğru insanı bulursunuz (7. ev) ve cinsel hayatınız hareketlenir (8. ev). Bu arada eklemekte fayda var: 19 Şubattaki Yeni Ay enerjisine Neptün de dahil olacak. Neptün hayalini kurduğumuz şeylerin gezegenidir, bu nedenle 24-25 Şubat gibi, Yeni Ay gündemi kapsamındaki hayallerinize çok yakın olacaksınız.
Bir uyarı: Neptün bazılarımızın hayallerinin gerçekleşmesini sağlarken, bazılarımızın imkansız bir hayalin peşine takılıp gerçeklerden kopmasına neden olur. Gerçeklerden kopmak tatminsizlik yaratır ve sahip olduklarımızı kaybetmemize neden olabilir. Her neye sahip olduysanız, lütfen kıymetini bilin; Neptün’e yenilmeyin.
Son olarak, 19 Şubattan itibaren Mars’ın koç burcunda olacak. Mars’ın bu konumu sizin için harika, coşku ve iyimserlik peşinizi bırakmayacaktır 🙂 Zaten hayatınız değişmek üzere, bu enerji tam zamanında geldi. Aslan Burcu Şubat 2015 te eşinden/sevgilisinden kaynaklanan meselelere zaman ayırdığı kadar kendi hedeflerine de zaman ayıracak. Nisan ayında çok daha güzel günler geliyor gelmesine ama Şubat ayı da fırsatlar içeriyor. En iyisini diliyorum. Ceyhun.]]>