Yükselen AslanAslan Burcu: Ocak 2015

Ocak 7, 2015by Zafer Ceyhun14

3 ayın astrolojisi Unutmayın, son yıllarda yaşadığınız güzel veya tuhaf olayların/gelişmelerin finali 2015 yılında yaşanacaktır çünkü bu olayların kaynağı olan Uranüs ve Pluto arasındaki etkileşim, 2015 yılında nihayet sona erecek. Son sert darbe Mart ayında gelecek, ki bu konuya özel olarak başka bir yazıda değineceğim.

5-10 OCAK 2015

5 Ocak’ta yaşadığınız Dolunay, sizin açınızdan yılın en kötü Dolunayı olmaya aday. Aslında Ocak aylarında yaşanan Dolunaylar sizin için genel olarak keyifsizdir ancak bu seferki tatsız gelişmeleri davet eden türden. Dolunay; yardım ihtiyacını, kayıpları, fiziksel rahatsızlıkları, düşmanlarınızı, hatalarınızı ve pişmanlıklarınızı temsil eden 12. evde/alanda gerçekleşti. Geçtiğimiz günlerde “bir şeyin” kusursuz olması için çalışıyordunuz. Belki sağlığınız belki de iş hayatınız ve görevlerinizle ilgili bir konuydu. Bu nedenle endişeli bir şekilde, durmaksızın çalıştınız, iyice yorulmuş olmalısınız. Dolunay nedeniyle 9-10 Ocak’ta (bazılarınız 11 Ocak) 12. ev kapsamında yaşayacağınız bir gelişmeyle birlikte, gündeminiz sona erecek. Dolunay sırasında yaşanma ihtimali olan bazı olaylardan bahsedeyim:
 1. takip ettiğiniz olay sonuçlandığında hayal kırıklığına uğrayabilirsiniz
 2. aşırı yorgun düşüp hastalanabilirsiniz
 3. geçmişte yaptığınız bir hatanız nedeniyle itibar/para kaybedebilirsiniz
 4. düşmanlarınız/rakipleriniz ile mücadeleniz olumlu/olumsuz sonuçlanabilir
 5. kritik bir konuda yardıma ihtiyacınız olabilir
 6. birisi sizden yardım isteyebilir
 7. bazı insanlar sizi özleyip/hatalarından pişman olup sizi arayabilir, tersi de mümkün
 8. değer verdiğiniz birisi hayatınızdan çıkabilir
Dolunay, bir dönemin sona ermesini temsil eder, her Dolunay’da geçmişten gelen bir düşünce veya mesele, bir şekilde sonuçlanır. Tabi bu durum, yeni bir dönemin de başlangıcı olur. 5 Ocak 2015 sabahı, Güneş ve Pluto oğlakta, Ay yengeçte ve Uranüs koçta idi.. Yani, Dolunay enerjisine Uranüs-Pluto etkileşimi de dahil oldu, hem de sert şekilde. Son günlerde yaşadığımız garip hislerin bir sebebi Jüpiter gerilemesi iken diğeri de bu etkileşim. Birkaç yıldır bu iki gezegen arasında biriken enerji, şimdi açığa çıkarak bazı sonuçlara/değişime neden oluyor. Bu etkileşimi ilk defa yaşamıyoruz, 15 Aralık’ta kare yaparak hayatımıza yine müdahale etmişlerdi ancak şimdiki biraz daha farklı. Peki neler olacak? Aslan Burcu Aralık 2014 yazınızda, Pluto’nun hayatınıza ne şekilde etki ettiğini ve Uranüs-Pluto etkisinin olası sonuçlarını yazmıştım. Bu yazıya yeniden göz attığınızda, Ocak ayındaki bağlantıyı göreceksiniz. Uranüs-Pluto etkileşiminin Mart ayında güçleneceğini, Kasım ayına kadar bir şekilde gündemimizde kalacağını hatırlatmak istiyorum. Son olarak, Dolunay’da yaşadıklarınızı bizimle paylaşarak, aslan burcu dostlara deneyimlerinizden faydalanma fırsatı vermiş olursunuz ve hepimizi mutlu edersiniz.

11-21 OCAK 2015

Ocak ayının ikinci bölümünde gündeminiz değişecek. Bu dönemde enerjiniz %50 ihtimali bir finansal meseleye, %30 güç mücadelesine, %15 cinselliğe ve %5 ihtimal de eşiniz/sevgilinizle aranızdaki özel bir meseleye, bir çeşit paylaşım, yönelecektir. Mars, 12 Ocak’tan itibaren size “Kaybetmek yok, gerekirse kır-dök; hayat fani, bugün varsın yarın yok! Ne kadar çok elde edebilirsen o kadar iyi” diyecek. Öyle güçlü/kararlı bir enerji ile dolacaksınız ki, yolunuza engel olmaya kalkışanlara Allah yardımcı olsun! 13-17 Ocak Mars-Satürn karesinin etkin olacağı dönem. Bu dönemde yaşadıklarınıza bakarak, yay burcuna yeni geçen Satürn’ün önümüzdeki yıllarda sizi ne şekilde etkileyeceğini tahmin edebilirsiniz. Kendinizi değersiz hissetmenize neden olacak bir olay yaşayabilirsiniz, ya da çocuklarınız gündeminizin ana konusu olabilir. “Ocak ayında kenara not etmem gereken tek bir gün ver” diyecek olsaydınız, “19 Ocak” derdim. 19 Ocak’ta, yukarıda saydığım etkilerin dışında (Satürn, Uranüs, Pluto) şu etkileşimler de olacak:
 1. Mars-Neptün kavuşumu
 2. Venüs-Jüpiter karşıtlığı
Birincisi, güç mücadelelerinde sınır tanımayacağınız, gerektiğinde çok agresif olabileceğiniz günleri ifade ediyor. Eğer geçmişte birileri yüzünden finansal zarara uğradıysanız, ya da birileri size düşmanlık yapıp zarar verdiyse, bunu telafi etmek isteyeceğiniz bir dönem diyebilirim. Diğer taraftan, cinsellik açısından kusursuz bir gün diyebilirim, eğer öyle mücadelelerle dolu bir hayatınız ve düşmanlarınız yoksa, “finansal kayıplar da neymiş, harikayım”diyorsanız, tam size göre bir zaman dilimi diyebilirim 🙂 18-19-20 Ocak, toplam 3 günle sınırlayalım, sonra Merkür gerilemesi başlıyor çünkü. İkincisi ise eşinizle/sevgilinizle ya da az önce bahsettiğim mücadeleyle alakalı olacaktır. Yola devam etmek, ilerlemek için taviz vermeniz, orta yolu bulmanız gerekebilir ama bunu kolayca yapmayacağınızı düşünüyorum. İlginç bir dönem sizi bekliyor.

22-31 OCAK 2015

Ocak ayının son 10 gününe Merkür gerilemesinin olumsuz havası hakim olacak. Merkür, büyük hayal/hedeflerinizi, tanıdık ve arkadaşlarınızı temsil eden evin/alanın yönetici gezegenidir. Gerileme sırasında, bu alanda yaşamaya alışık olduğunuz olaylar farklı bir hal alacaktır. BurcunaGöre’yi başından bu yana takip ediyorsanız, ya da astrolojiyi gerçekten anlamaya çalıştıysanız, Merkür gerilemeleri sırasında neler yaşadığınızı zaten biliyorsunuz: keyifsiz, uğursuz ve çirkin dönemler 🙂 Merkür gerilemelerinde normalde düşündüğümüzden farklı düşünürüz, zihnimizin kapıları yeniliklere tamamen açık olur ama bu iyi sonuç vermez. Bu nedenle, mesela yeni bir şeye başlamak gibi bir niyetiniz varsa, bunu gerileme öncesinde ve en az bir hafta sonrasında yapın. Merkür gerilemesi, geçmişte yaşananların yeniden önümüze gelmesine neden olur. Ancak öyle günlerdir ki, bu sorunları çözme çabalarının büyük çoğunluğu sorunları çözmek bir yana, daha da büyütür. Bu nedenle size yarardan çok sadece zararı olur, hiç niyetlenmeyin. Merkür gerilemesi 21 Ocak – 11 Şubat arasında etkin olacak ancak siz etkilerinin 20 Şubat’a kadar süreceğini değerlendirin. Merkür gerilemesi, bilgi akışının bozulmasına neden olur, yetersiz bilgi yüzünden yanlış kararlar alabilirsiniz. Geçmişten gelen bir konunun devamını yaşıyorsanız ve bu konuda yeni bir karar/adım söz konusu ise, normalde olduğunuzdan çok daha dikkatli olun, her detayı hesap edin, öğrenmediğiniz bir şey kalmadığından emin olmaya çalışın. Bir örnek vereyim: Merkür gerilemesinde biriyle tanışan kadın, bir sonraki Merkür gerilemesinde onunla evlenmiş ve sonra öğrenmiş ki, aslında adam gayrı resmi olarak evli ve 4 çocuğu var. Bu gerçek bir hikayedir; Merkür gerilemesinde eksik/yanlış bilgi akışının nasıl olabileceğini gösterir. Amerika’da yaşanmış bu olayı yaşayan kişi, birkaç yıl sonra astroloji öğrenip geçmişini incelerken bu durumu fark ediyor. Gerileme sırasında,
 1. arkadaşlarınızla ilişkileriniz olumsuz etkilenebilir
 2. uzun zamandır görüşmediğiniz insanlar karşınıza çıkabilir
 3. eski sorunlar gündeme gelebilir
 4. desteğe ihtiyacınız olduğunda kolayca bulamayabilirsiniz
 5. heyecanınız azalabilir
Hatırlatayım, Merkür gerilemesinin tüm burçlar için ortak etkileri de vardır. Bu etkilerden haberdar değilseniz, mutlaka okumalısınız. Bu konuda daha önce yazdığım bir yazı size harika bir rehber olacak: Merkür Gerilemesi Sevgilerimle, Ceyhun]]>

14 comments

 • Nazlı Akkuş

  Ocak 7, 2015 at 4:25 pm

  Hiç mi iyi bir yönü yok bunların? Bu yıl ortalara kadar kötü gidecek anlaşılan. Elinize sağlık.

  Reply

  • Zafer Ceyhun

   Ocak 7, 2015 at 5:26 pm

   Nazlı hanım,
   hep birlikte yaşayıp göreceğiz..
   güzel bir şeyler olursa bana da haberi verin mutlaka 🙂
   sevgilerimle, Ceyhun

 • Arzu

  Ocak 7, 2015 at 6:48 pm

  Aslan burcu olarak yukarıda saydığınız üç maddeyi birebir yaşıyorum.Takip ettiğim özenle davrandığım bir olay hayalkırıklığı ile sonuçlandı,yapmış olduğum bir hatanın (ısrarla hata olduğunu kabul etmiyorum ) acı sonuçlarını yaşıyorum.İLginçtir bu hataya sebep olan şahıs 2,5 sene sonunda beni özleyip bana ulaşma çabalarında.ÖZleyen kişi akrabam, duygusal anlamda bir şey değil yani 😀 En son olarak düşmanlık olarak değerlendirmeli miyim bilmiyorum ama sırtımdan vuran oldu.Yazdığınız bir yer acayip hoşuma gitti “”yolunuza engel olmaya kalkışanlara Allah yardımcı olsun”. Bencede olsun Ceyhun Bey!

  Reply

  • Zafer Ceyhun

   Ocak 7, 2015 at 8:21 pm

   diyorum işte, bu ara aslanlardan korkulur 🙂

 • seren

  Ocak 8, 2015 at 7:05 am

  2015 Aslanlarin yili olacak saniyordumm 🙁 Ayrica ben de ayni sekilde buyuk caba sarfettigim son 3-4 hafta tamamen ona sarildigim bis iste buyuk hayal kirikligi ve pismanlik yasiyorum… yorumunuza yureginize saglik…

  Reply

 • gizem

  Ocak 8, 2015 at 9:28 am

  dolunayda yaşayabilirsiniz diye sıraladığınız maddelerin bir kaçını birden yaşadım. aslan yükselen terazi burcuyum… 30.07.1984 (sabah 11:30 civarı) son bir kaç yılım kabus gibi geçti ne zaman derin bir nefes alırım… iş aşk ne zaman karşıma çıkar? cevap verirseniz çok sevinirim. Bu arada bu kadar ayrıntılı ve doğru tespitler için de ayrıca teşekkürler.

  Reply

 • gönül

  Ocak 20, 2015 at 7:49 am

  Meraba Ceyhun bey dolun ay zamanında evimde. çocuklarımda.eşimle ve finansal konularda her şeyi abarttım herşeye öfkelendim ama Allah sizi karşıma çıkardı Allah razı olsun sizden. desteğinizle yazılarınızı okudum ve sustum sabrettim herşey çorap söküğü gibi kendiliğinden düzeldi.ama inanın çok sevdiğim ve bağlı olduğum eşimden boşanmayı bile düşündüm şimdi o halime şaşkınlıkla bakıyorum.iyiki yenilmedim o duygulara teşekürler Ceyhun bey bu arada ben Aslan burcu olduğumu sanıyorum

  Reply

  • Zafer Ceyhun

   Ocak 20, 2015 at 11:52 am

   Gönül hanım merhaba,
   öncelikle aramıza hoş geldiniz, çok sevindim söylediklerinize, okurlarımın hayatına değer katıyor olmaktan büyük mutluluk duyuyorum.
   23 Temmuz – 22 Ağustos arasında doğduysanız aslan burcusunuzdur.
   sevgiler, Ceyhun

 • Tülay

  Ocak 20, 2015 at 5:34 pm

  tam bir Aslan olarak harfi harfine dediklerinizi yaşadım ve hala yaşıyorum olumsuz gidiyor hersey bu ne zman bitecek 2015 hiç sevemedim

  Reply

 • filiz Aktaş

  Ocak 30, 2015 at 8:47 am

  Merhaba ceyhun bey,
  ben yeterince iyi niyetli olmanin acısını çekiyor ve artık kendimi ifade edecek kimseyi bulamıyorum.
  yazdıklarınizi fazlasıyla yaşadım ve komsularim tarafindan darbeler yedim ve ne zaman bitecek bu sogukluk bilmiyorum.
  sonra agustos da çok iyi bir ise başladım her şey çok güzel gidiyordu ve yanima bir arkadas aldım sonra ihaleyi yeni patronlar alinca once bizle çalışmayi istediklerini söyledi ve 13/01/2015 bir telefon beni istemediklerini söylediler.
  diğer bayanla devam ediyor ve ben sonra yukardan istenmedigimi öğrendim ama hala bana bir açıklama yapılmadı.
  neden ben sorusunu o kisiye sorup hakkimi aramak icin doğru zamani ve ortami hangi tarihlerde yaratmaliyim?
  lütfen bana yardımcı olursanız. dog tarh 13/08/1972 10-11 arası Diyarbakır dogumluyum yükselen ve ay burcumu bu bilgilerle ogrenebilir miyim teşekkür

  Reply

  • Zafer Ceyhun

   Ocak 30, 2015 at 9:35 am

   Filiz hanım merhaba,
   öncelikle Nisandan sonraki 1,5 yıl boyunca çok daha iyi iş fırsatları bulacağınızı bilmenizi istiyorum.
   sorunuza gelince: ben size tarih vermesem de siz zaten 6-10 Şubat arasında harekete geçersiniz.
   sevgilerimle, Ceyhun

 • filiz Aktaş

  Ocak 30, 2015 at 8:49 am

  Size şimdiden çok teşekkür ederim saygılar

  Reply

 • filiz Aktaş

  Ocak 30, 2015 at 10:18 am

  Ben o halde sabretmeliyim umarim hersey yolunda gider çooook teşekkür ederim beni çok rahatlattiniz her şey gönlünüzce olsun

  Reply

 • hudmem

  Şubat 18, 2015 at 3:37 am

  Etkileri tamamıyle yaşıyorum. Fakat terslikler 9.ay ortalarında başladı halen devam etmekte .30.07 doğumluyum 10.30 saati ile terazi yükselenim. Bu gidişat nezamana kadar sürecek 2015 hep buhranlımı

  Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

https://burcunagore.com/wp-content/uploads/2018/07/planets_footer.png

Takip Edin