Nisan 2017 aslan burcu yorumunda, 11 Nisan Dolunay ve 26 Nisan Yeniay ile Jüpiter, Satürn ve Pluto gerilemesinin burcunuza göre etkilerini konuşacağız. Nisanla birlikte zamanın ruhu değişiyor kıymetli dostlar. Bundan böyle atmosfere hakim olan enerji Venüs ve Neptün gibi yumuşak enerjiye sahip gezegenlerden değil; Satürn, Uranüs ve Pluto gibi sert enerjiye sahip gezegenlerden gelecek. Bu nedenle daha fazla çaba göstermek zorunda kalacağız, belirsizlikler artacak, hırslarımız pekişecek.. Astrolojinin dinamiklerini anlamak isteyen okurlarım için Nisan 2017’deki olayları sıralayayım, sonra devam ederiz.

 1. Satürn gerilemesi başlıyor: 6 Nisan
 2. Jüpiter – Güneş karşıt konumda: 8 Nisan
 3. Plut0 – Güneş etkileşimi: 9 Nisan
 4. Merkür gerilemesi başlıyor: 9 Nisan
 5. Terazi burcunda Dolunay: 11 Nisan
 6. Uranüs – Güneş kavuşumu: 14 Nisan
 7. Venüs gerilemesi bitiyor: 15 Nisan
 8. Satürn – Güneş etkileşimi: 17 Nisan
 9. Pluto gerilemesi başlıyor: 20 Nisan
 10. Boğa burcunda Yeniay: 26 Nisan
Gördüğünüz gibi değerli okurlarım, birçok olay var. Peki bu olaylar bizleri nasıl etkiler? Analiz zamanı 🕵

Nisan 2017 Aslan Burcu Gündemi

Satürn kaynaklı gündem ile başlayalım, başrolde her zaman Satürn oluyor, biliyorsunuz. Kış aylarında kış uykusuna yatmış olan Satürn, baharın gelmesiyle birlikte esneyerek mağarasından çıkacak. Aslan burcuna özel Satürn kaynaklı gündem maddeleri ile devam edelim:
 1. var olmanın güzelliklerini tadabilmek
 2. sağlıklı, enerji dolu, neşeli bir hayat sürmek
 3. sevmek, sevildiğinizi bilmek
 4. eğlence, spor, müzik, dans, seyahatler olsun istemek
 5. kendiniz ile gurur duyabileceğiniz şartları oluşturmak
 6. çocuklarınızın başarılı olmasını sağlamak, onlarla güzel ilişkiler kurmak
 7. çocuk sahibi olmak
Hatırlar mısınız, geçen Aralıktaki yorumunuzda Satürn kaynaklı gündemin başladığını konuşmuştuk fakat o dönemde Satürn enerjisi olumluydu. Yeni hedefler, atılım, kazanım elde etmek için girişimler.. Nisandan itibaren, Aralıkta ektiğimiz fidanların hemen meyve vermeyeceğini fark edeceğiz. Emek gerekecek, sabır gerekecek, engelleri aşmak zorunda kalacağız. Sel olacak fidanlar devrilecek, toprağın gübreye ihtiyacı olduğunu göreceğiz. Tabi ilk baştaki planımız böyle değildi, daha kolay olsun istemiştik; söylemedi demeyin, kolay olmayacak. Hatta ektiğimiz tüm fidanların portakal olduğunuz sanıyorken, bazılarının armut olduğunu göreceğiz. Aralıktaki planı güncelleyeceğiz değerli okurlarım. Biliyorum, planı değiştirmek herkese zor gelir, hele başta büyük bir heves ve inançla yapıldılarsa… Olsun varsın, Satürn de böyle bir gezegen işte, kabullenip devam edelim, portakal fidanlarımıza gösterdiğimiz özeni armutlarımıza da gösterelim. İleride bir gün armudun daha iyi bir seçenek olduğunu anlamak da var bu hayatta, değil mi? Zorluklar dönemini Nisan-Eylül arasında yaşayacağız. Sabırlı, gayretli, dikkatli ve akıllı olmamız gereken zamanlar geldi.
Yükselen burcunuz aslan olduğu için bu yazıyı okuyorsanız eğer, bazı eklemeler yapmalıyım. Eğer yükselen burcunuz 1 – 22 derece arasında ise, yukarıda bahsettiğimiz konularda Satürn etkilerini hissedeceksiniz. Eğer 23- 39 derece arasında ise, geçen yılki gündem devam edecektir: evinizle ilgili konular, aile büyükleriniz ve kardeşlerinizle ilgili meseleler, evinizi taşıma gereksinimi ve şehir/ülke değişimi gibi..
Pluto etkisini değerlendirelim. Pluto, tüm canlılara “çocuk yapın” diyen enerjidir, bu nedenle cinsellikle ilişkilidir. Cinsellik işin içinde olduğunda her zaman rekabet üstünlüğü sağlama motivasyonu vardır değerli okurlarım. Öyle olmasaydı beğenilmek ve güzel/yakışıklı görünmek için bu kadar istekli olmazdık! Rekabet varsa işler sertleşir, anlaşmazlıklar artar. Bu da bir gerçek değil mi? Devam edelim. Pluto; çalışma hayatınız, iş arkadaşlarınız (özellikle üstler) ve üretkenliği temsil eden alanda bulunuyor. Bu enerjinin 2 türlü sonucu olur:
 1. iş arkadaşlarınızla rekabet edersiniz, bazılarına gıcık olursunuz
 2. iş arkadaşlarınızdan birine duygusal anlamda çarpılırsınız
Diğer yandan üretken kalabilmek için sağlıklı olmak gerektiğinden, 7/24 spor yapma motivasyonu oluşabilir. Dinç ve zinde kalabilmek için.. Yükselen aslanlara hitaben şunu söyleyeyim: bu konuştuklarım size uzak geliyorsa, yükseleniniz aslanın ikinci 15 derecesinde olduğu içindir. Pluto ağır hareket eden bir gezegen fakat birkaç yıl içinde siz de bu hisleri yaşamaya başlayacaksınız. 9 Nisandaki Pluto-Güneş etkileşimi ile birlikte perde açılır, sonra Nisan sonunda gerilemenin başlaması ve Mayısın başındaki Güneş etkileşimiyle zirve yapar, Temmuz ortasına kadar devam eder. Jüpiter etkisine gelelim mi? Jüpiter bir tanedir, canımızdır. ❤️ Jüpiterin yıllık döngüsü tüm güzellikleriyle Eylül 2016’da başlamıştı, Şubatın ilk haftasında Jüpiter gerilemeye başladığında ise karamsar safha başlamıştı. 2 aydır bu safhanın içindeyiz, Şubatın ilk günü konuşmuştuk, hatta bir video hazırlamıştım. Bir yavru kırlangıcın hayatı üzerinden Jüpiter etkisini anlattığım videoyu izlemeyenler için paylaşıyorum. Peki aslan burcuna göre konu başlıkları neler?
 1. sosyal hayatınızı hareketlendirecek açılımlar
 2. yeni insanlar, keyifli yoğunluk
 3. eğitim hayatında atılımlar
 4. daha fazla insan/mekan, dost sohbetleri
 5. seyahat etme motivasyonunda artış
 6. hobiler edinmek, hayata karşı daha meraklı olmak
 7. araç alımı ve kullanımı
Bu konularda geçen Eylül ile Şubat 2017 arasında açılımlar yaptınız fakat Şubatta bu yana duraksadınız. Kime/hangi işe, ne kadar zaman ayırmanız gerektiğini düşünmek için mola vermiştiniz. 8 Nisandaki Jüpiter – Güneş etkileşiminin ardından mola bitiyor, karamsar hava da dağılacak. Artık yönünüzü seçmeye hazırsınız. Jüpiter gerilemesi Haziranda sona erdikten sonra bu konulardaki gelişmeler çok daha hızlı ve keyifli olacaktır. Gelelim Venüs gerilemesine.. Geçtiğimiz aylarda tüm detaylarıyla incelediğimiz Venüs gerilemesi 15 Nisanda sona eriyor. Bu yazıda etkilerini tekrar etmeyeceğim. Şubat-Martta oluşan gündem Hazirana kadar olumlu bir şekilde devam edecektir. Son olarak Merkür gerilemesine değinelim. Gerileme 9 Nisanda başlayacak olsa da etkilerini Nisanın ilk gününden Mayısın ilk haftasına kadar hissedeceğiz. Tipik Merkür gerilemesi olayları yaşayacağız, yakında bu konuya özel bir yazı/video hazırlamayı planlıyorum, bu nedenle şimdi detaylara girmiyorum izninizle.

11 Nisan Dolunay: Aslan Burcuna Etkileri

Biliyorsunuz kıymetli okurlarım, Dolunayla birlikte gündemdeki bir konu sonuçlanır. 11 Nisandaki Dolunay terazi burcunda olduğu için (Jüpiter de terazide) gündem maddeleri ortak olacak: sosyal ilişkiler, eğitim/öğrenme ve ulaşım. Duraksama evreniz 8 Nisanda sona eriyor, 16 Nisan gibi bir karar vereceksiniz.

26 Nisan Yeniay: Aslan Burcuna Etkileri

Nisan sonuna geldiğimizde üzerimizdeki baskı artmış olacak değerli dostlar, Merkür gerilemesi bir yandan, Satürn gerilemesinin ağırlığı diğer yandan.. En önemlisi, 2017 yılının ilk aylarına güzel enerjisiyle damga vuran Venüs enerjisi kaybolacak. Satürn ile baş başa kalacağız, Merkür gerilemesiyle birlikte telaş ve kızgınlık başlayacak. Aslan burcuna özel sonuçlar şunlar:
 1. iş hayatınızda yeni bir dönem
 2. birlikte çalıştığınız kadronun değişmesi
 3. görevinizin değişmesi, terfi vb.
 4. işe girmek, işten ayrılmak
 5. daha fazla sorumluluk/statü talep etmek
Yükselen aslan üzerinden de gidelim. Eğer yükseleniniz 1 – 20 derece arasında ise, yukarıdaki konular geçerlidir. Eğer ki aslanın son 10 derecesi arasında ise, bu durumda şu konularda yeni bir durum oluşur:
 1. yurt dışı kaynaklı bir karar/gelişme
 2. seyahat, tatil
 3. yabancı bir şirkette çalışmaya başlamak, dış ticaret
 4. akademik hayata yönelik girişimler
 5. kamuda görev almak, avukat/öğretmen olmak vb
9 Nisanda Merkür gerilemesi başladığında aslında Yeniay gündeminizin temelleri atılmaya başlanacaktır. Konular aynı çünkü..
Nisanda hep birlikte göreceğiz ki hayatlarımız hızlanacak, garantilidir! Umuyorum ki 15 Temmuzda yaşadığımız türden beklenmedik şok edici gelişmeler nedeniyle toptan bir girdabın içine girmeyiz. O zaman da Uranüs enerjisi yoğundu, Nisanda da öyle olacak. Aslan burcu Nisan 2017 yorumunu bu noktada bitiyorum değerli okurlarım. ❤️ Önümüzdeki günlerde videolar ve canlı yayınlar yapacağım, Burcuna Göre’nin Facebook sayfasını takip etmenizi öneririm, canlı yayınlar orada.. Son olarak, astrolojinin mucizevi bilgi hazinesini kullanarak yol haritanızı oluşturmak isterseniz, örneğin;
 1. önemli bir karar aşamasında iseniz
 2. gündeminizin ne zaman, ne şekilde sonuçlanacağını anlamak istiyorsanız
 3. adımlarınızı en doğru şekilde/zamanda atmak önemli hale geldiyse
 4. sürekli tekrarlayan sorunlar yaşıyorsanız
 5. eşiniz/sevgilinizle ilgili netleştirmek istediğiniz konular varsa
kişisel haritanıza özel bir görüşme yapmak için randevu talep edebilirsiniz. Yardımcım Burcu hanıma mail ile ulaşmanız halinde bilgi edinebilir, dilerseniz bir görüşme günü belirleyebilirsiniz. Doğum haritanıza özel olacağı için aylık yorumlardan çok farklı, benzersiz bir deneyim sizi bekliyor diyebilirim. Çok sorulduğu için önceden söyleyeyim: Görüşmeleri telefonda yapıyoruz. İstanbul’da, Gaziantep’te veya Paris’te yaşıyor olsanız da özünde fark etmiyor. 😊 Mail: burcunagore@gmail.com Güzellikler diliyorum ❤️ ❤️ Zafer Ceyhun]]>