Yükselen AslanAslan Burcu Nisan 2017 Yorumu: Keyifli ve Tatminkar Bir Yaşam İçin

Mart 29, 2017by Zafer Ceyhun29

Nisan 2017 aslan burcu yorumunda, 11 Nisan Dolunay ve 26 Nisan Yeniay ile Jüpiter, Satürn ve Pluto gerilemesinin burcunuza göre etkilerini konuşacağız. Nisanla birlikte zamanın ruhu değişiyor kıymetli dostlar. Bundan böyle atmosfere hakim olan enerji Venüs ve Neptün gibi yumuşak enerjiye sahip gezegenlerden değil; Satürn, Uranüs ve Pluto gibi sert enerjiye sahip gezegenlerden gelecek. Bu nedenle daha fazla çaba göstermek zorunda kalacağız, belirsizlikler artacak, hırslarımız pekişecek.. Astrolojinin dinamiklerini anlamak isteyen okurlarım için Nisan 2017’deki olayları sıralayayım, sonra devam ederiz.

 1. Satürn gerilemesi başlıyor: 6 Nisan
 2. Jüpiter – Güneş karşıt konumda: 8 Nisan
 3. Plut0 – Güneş etkileşimi: 9 Nisan
 4. Merkür gerilemesi başlıyor: 9 Nisan
 5. Terazi burcunda Dolunay: 11 Nisan
 6. Uranüs – Güneş kavuşumu: 14 Nisan
 7. Venüs gerilemesi bitiyor: 15 Nisan
 8. Satürn – Güneş etkileşimi: 17 Nisan
 9. Pluto gerilemesi başlıyor: 20 Nisan
 10. Boğa burcunda Yeniay: 26 Nisan
Gördüğünüz gibi değerli okurlarım, birçok olay var. Peki bu olaylar bizleri nasıl etkiler? Analiz zamanı 🕵

Nisan 2017 Aslan Burcu Gündemi

Satürn kaynaklı gündem ile başlayalım, başrolde her zaman Satürn oluyor, biliyorsunuz. Kış aylarında kış uykusuna yatmış olan Satürn, baharın gelmesiyle birlikte esneyerek mağarasından çıkacak. Aslan burcuna özel Satürn kaynaklı gündem maddeleri ile devam edelim:
 1. var olmanın güzelliklerini tadabilmek
 2. sağlıklı, enerji dolu, neşeli bir hayat sürmek
 3. sevmek, sevildiğinizi bilmek
 4. eğlence, spor, müzik, dans, seyahatler olsun istemek
 5. kendiniz ile gurur duyabileceğiniz şartları oluşturmak
 6. çocuklarınızın başarılı olmasını sağlamak, onlarla güzel ilişkiler kurmak
 7. çocuk sahibi olmak
Hatırlar mısınız, geçen Aralıktaki yorumunuzda Satürn kaynaklı gündemin başladığını konuşmuştuk fakat o dönemde Satürn enerjisi olumluydu. Yeni hedefler, atılım, kazanım elde etmek için girişimler.. Nisandan itibaren, Aralıkta ektiğimiz fidanların hemen meyve vermeyeceğini fark edeceğiz. Emek gerekecek, sabır gerekecek, engelleri aşmak zorunda kalacağız. Sel olacak fidanlar devrilecek, toprağın gübreye ihtiyacı olduğunu göreceğiz. Tabi ilk baştaki planımız böyle değildi, daha kolay olsun istemiştik; söylemedi demeyin, kolay olmayacak. Hatta ektiğimiz tüm fidanların portakal olduğunuz sanıyorken, bazılarının armut olduğunu göreceğiz. Aralıktaki planı güncelleyeceğiz değerli okurlarım. Biliyorum, planı değiştirmek herkese zor gelir, hele başta büyük bir heves ve inançla yapıldılarsa… Olsun varsın, Satürn de böyle bir gezegen işte, kabullenip devam edelim, portakal fidanlarımıza gösterdiğimiz özeni armutlarımıza da gösterelim. İleride bir gün armudun daha iyi bir seçenek olduğunu anlamak da var bu hayatta, değil mi? Zorluklar dönemini Nisan-Eylül arasında yaşayacağız. Sabırlı, gayretli, dikkatli ve akıllı olmamız gereken zamanlar geldi.
Yükselen burcunuz aslan olduğu için bu yazıyı okuyorsanız eğer, bazı eklemeler yapmalıyım. Eğer yükselen burcunuz 1 – 22 derece arasında ise, yukarıda bahsettiğimiz konularda Satürn etkilerini hissedeceksiniz. Eğer 23- 39 derece arasında ise, geçen yılki gündem devam edecektir: evinizle ilgili konular, aile büyükleriniz ve kardeşlerinizle ilgili meseleler, evinizi taşıma gereksinimi ve şehir/ülke değişimi gibi..
Pluto etkisini değerlendirelim. Pluto, tüm canlılara “çocuk yapın” diyen enerjidir, bu nedenle cinsellikle ilişkilidir. Cinsellik işin içinde olduğunda her zaman rekabet üstünlüğü sağlama motivasyonu vardır değerli okurlarım. Öyle olmasaydı beğenilmek ve güzel/yakışıklı görünmek için bu kadar istekli olmazdık! Rekabet varsa işler sertleşir, anlaşmazlıklar artar. Bu da bir gerçek değil mi? Devam edelim. Pluto; çalışma hayatınız, iş arkadaşlarınız (özellikle üstler) ve üretkenliği temsil eden alanda bulunuyor. Bu enerjinin 2 türlü sonucu olur:
 1. iş arkadaşlarınızla rekabet edersiniz, bazılarına gıcık olursunuz
 2. iş arkadaşlarınızdan birine duygusal anlamda çarpılırsınız
Diğer yandan üretken kalabilmek için sağlıklı olmak gerektiğinden, 7/24 spor yapma motivasyonu oluşabilir. Dinç ve zinde kalabilmek için.. Yükselen aslanlara hitaben şunu söyleyeyim: bu konuştuklarım size uzak geliyorsa, yükseleniniz aslanın ikinci 15 derecesinde olduğu içindir. Pluto ağır hareket eden bir gezegen fakat birkaç yıl içinde siz de bu hisleri yaşamaya başlayacaksınız. 9 Nisandaki Pluto-Güneş etkileşimi ile birlikte perde açılır, sonra Nisan sonunda gerilemenin başlaması ve Mayısın başındaki Güneş etkileşimiyle zirve yapar, Temmuz ortasına kadar devam eder. Jüpiter etkisine gelelim mi? Jüpiter bir tanedir, canımızdır. ❤️ Jüpiterin yıllık döngüsü tüm güzellikleriyle Eylül 2016’da başlamıştı, Şubatın ilk haftasında Jüpiter gerilemeye başladığında ise karamsar safha başlamıştı. 2 aydır bu safhanın içindeyiz, Şubatın ilk günü konuşmuştuk, hatta bir video hazırlamıştım. Bir yavru kırlangıcın hayatı üzerinden Jüpiter etkisini anlattığım videoyu izlemeyenler için paylaşıyorum. Peki aslan burcuna göre konu başlıkları neler?
 1. sosyal hayatınızı hareketlendirecek açılımlar
 2. yeni insanlar, keyifli yoğunluk
 3. eğitim hayatında atılımlar
 4. daha fazla insan/mekan, dost sohbetleri
 5. seyahat etme motivasyonunda artış
 6. hobiler edinmek, hayata karşı daha meraklı olmak
 7. araç alımı ve kullanımı
Bu konularda geçen Eylül ile Şubat 2017 arasında açılımlar yaptınız fakat Şubatta bu yana duraksadınız. Kime/hangi işe, ne kadar zaman ayırmanız gerektiğini düşünmek için mola vermiştiniz. 8 Nisandaki Jüpiter – Güneş etkileşiminin ardından mola bitiyor, karamsar hava da dağılacak. Artık yönünüzü seçmeye hazırsınız. Jüpiter gerilemesi Haziranda sona erdikten sonra bu konulardaki gelişmeler çok daha hızlı ve keyifli olacaktır. Gelelim Venüs gerilemesine.. Geçtiğimiz aylarda tüm detaylarıyla incelediğimiz Venüs gerilemesi 15 Nisanda sona eriyor. Bu yazıda etkilerini tekrar etmeyeceğim. Şubat-Martta oluşan gündem Hazirana kadar olumlu bir şekilde devam edecektir. Son olarak Merkür gerilemesine değinelim. Gerileme 9 Nisanda başlayacak olsa da etkilerini Nisanın ilk gününden Mayısın ilk haftasına kadar hissedeceğiz. Tipik Merkür gerilemesi olayları yaşayacağız, yakında bu konuya özel bir yazı/video hazırlamayı planlıyorum, bu nedenle şimdi detaylara girmiyorum izninizle.

11 Nisan Dolunay: Aslan Burcuna Etkileri

Biliyorsunuz kıymetli okurlarım, Dolunayla birlikte gündemdeki bir konu sonuçlanır. 11 Nisandaki Dolunay terazi burcunda olduğu için (Jüpiter de terazide) gündem maddeleri ortak olacak: sosyal ilişkiler, eğitim/öğrenme ve ulaşım. Duraksama evreniz 8 Nisanda sona eriyor, 16 Nisan gibi bir karar vereceksiniz.

26 Nisan Yeniay: Aslan Burcuna Etkileri

Nisan sonuna geldiğimizde üzerimizdeki baskı artmış olacak değerli dostlar, Merkür gerilemesi bir yandan, Satürn gerilemesinin ağırlığı diğer yandan.. En önemlisi, 2017 yılının ilk aylarına güzel enerjisiyle damga vuran Venüs enerjisi kaybolacak. Satürn ile baş başa kalacağız, Merkür gerilemesiyle birlikte telaş ve kızgınlık başlayacak. Aslan burcuna özel sonuçlar şunlar:
 1. iş hayatınızda yeni bir dönem
 2. birlikte çalıştığınız kadronun değişmesi
 3. görevinizin değişmesi, terfi vb.
 4. işe girmek, işten ayrılmak
 5. daha fazla sorumluluk/statü talep etmek
Yükselen aslan üzerinden de gidelim. Eğer yükseleniniz 1 – 20 derece arasında ise, yukarıdaki konular geçerlidir. Eğer ki aslanın son 10 derecesi arasında ise, bu durumda şu konularda yeni bir durum oluşur:
 1. yurt dışı kaynaklı bir karar/gelişme
 2. seyahat, tatil
 3. yabancı bir şirkette çalışmaya başlamak, dış ticaret
 4. akademik hayata yönelik girişimler
 5. kamuda görev almak, avukat/öğretmen olmak vb
9 Nisanda Merkür gerilemesi başladığında aslında Yeniay gündeminizin temelleri atılmaya başlanacaktır. Konular aynı çünkü..
Nisanda hep birlikte göreceğiz ki hayatlarımız hızlanacak, garantilidir! Umuyorum ki 15 Temmuzda yaşadığımız türden beklenmedik şok edici gelişmeler nedeniyle toptan bir girdabın içine girmeyiz. O zaman da Uranüs enerjisi yoğundu, Nisanda da öyle olacak. Aslan burcu Nisan 2017 yorumunu bu noktada bitiyorum değerli okurlarım. ❤️ Önümüzdeki günlerde videolar ve canlı yayınlar yapacağım, Burcuna Göre’nin Facebook sayfasını takip etmenizi öneririm, canlı yayınlar orada.. Son olarak, astrolojinin mucizevi bilgi hazinesini kullanarak yol haritanızı oluşturmak isterseniz, örneğin;
 1. önemli bir karar aşamasında iseniz
 2. gündeminizin ne zaman, ne şekilde sonuçlanacağını anlamak istiyorsanız
 3. adımlarınızı en doğru şekilde/zamanda atmak önemli hale geldiyse
 4. sürekli tekrarlayan sorunlar yaşıyorsanız
 5. eşiniz/sevgilinizle ilgili netleştirmek istediğiniz konular varsa
kişisel haritanıza özel bir görüşme yapmak için randevu talep edebilirsiniz. Yardımcım Burcu hanıma mail ile ulaşmanız halinde bilgi edinebilir, dilerseniz bir görüşme günü belirleyebilirsiniz. Doğum haritanıza özel olacağı için aylık yorumlardan çok farklı, benzersiz bir deneyim sizi bekliyor diyebilirim. Çok sorulduğu için önceden söyleyeyim: Görüşmeleri telefonda yapıyoruz. İstanbul’da, Gaziantep’te veya Paris’te yaşıyor olsanız da özünde fark etmiyor. 😊 Mail: burcunagore@gmail.com Güzellikler diliyorum ❤️ ❤️ Zafer Ceyhun]]>

29 comments

 • Büşra

  Mart 29, 2017 at 8:41 pm

  Merhaba Zafer bey size daha öncede yazmıştım umarım bu sefer fark edersiniz.20 ağustos 1994 doğumluyum sabah 10 da doğmuşum yanılmıyorsam yükselenim terazi. Bu yıl inşallah 2016yı aratmaz diyorum çünkü çok yıpratıcı bir yıl geçirdim arada güzel şeyler yaşasamda ilk iş hayatı aile hayatı ve aşk hayatı olmak üzere sürekli mücadele ettim hep kolay pes eden biri değilim. Daha fazla uzatmadan 2017 yılı yükseleni terazi olan aslanları nasıl bir yıl bekler. Birde hoşlandığım kişide 18 Mart 1994 doğumlu kendisiyle uyumlu muyuz çok şey yazdım kusura bakmayın. Şimdiden teşekkür ederim

  Reply

  • Zafer Ceyhun

   Mart 29, 2017 at 9:44 pm

   Büşra hanım merhaba,
   bence süper bir yıldasınız…henüz başlamadı doğru ama Mayıs sonundan itibaren daha iyi olacaktır.
   uyum için doğum saati gerekiyor, yorum yapamıyorum maalesef 🙁
   güzellikler diliyorum, sevgiler ZC ❤️

  • Büşra

   Mart 29, 2017 at 10:10 pm

   Anladım teşekkür ederim inşallah yazdığınız gibi olur. Doğum saatini bilmiyorum öğrenmem mümkün değil ama Aslan-balık kabaca yorumlasanız uyumlu mudur?

 • Abbas

  Mart 29, 2017 at 9:35 pm

  Ceyhun merhaba Doğum haritamı az çok biliyorsun 20.08.1984 Saat 18:05 İş terfi kazanımlarım artık artması işlerimin düzelmesi terfi durumun ne zaman başlayacak artık son 3 aydır çok kötü dönemler geçirdim iş ve kariyerim de tşkler

  Reply

  • Zafer Ceyhun

   Mart 29, 2017 at 9:48 pm

   Çocukla ilgili konuldan dolayı sizin kariyer konularını konuşmadık yoksa Alper bey?
   Venüs gerilemesine denk gelmiş, kötü bir durum mu oldu, yoksa sadece beklenen terfi mi gelmedi?

  • Abbas

   Mart 30, 2017 at 8:21 am

   Son 3 aydır işlerim vasat altında herhangi bir terfi almadım performansım düştü neden bilmiyorum bir bakarsanız sevinirim tşkler

 • Sanem

  Mart 29, 2017 at 11:08 pm

  Saturnle basbasa kalmak mi saka misin ceyhun bey yaa..OMG ya yine mi..bi kedi alirim sen de anneni cagir..sertab erener olsun diorum..demek saturn,merkur,pluton arkadaslarim ders verceklermis olur dersimi alirim sinavimi veririm gerisi Allah Kerim..seni seviorum ceyhun bey…emegine saglik..svglr..

  Reply

 • Esma

  Mart 30, 2017 at 5:29 pm

  Merhaba Zafer mesajları yorumladığınızı görünce çok sevindiim lütfen benide yorumlayıın 21 ağustos 1995 10.25 doğumluyum yükselenim terazi burcum aslan Aşk ve iş hayatım hakkında yorum yapar mısınız

  Reply

  • Esma

   Nisan 4, 2017 at 11:48 pm

   Lütfenn yorumuma cevap verin

 • meltem

  Mart 30, 2017 at 5:38 pm

  Merhabalar zafer bey 29.08.1989 05:00 yada 05:30 izmir mart ayı yazısı beni çok etkiledi çocuk sahibi olacağımı öğrendim hakikaten sürprizlerle dolu bir aydı zafer bey birşey öğrenmek istiyorum ev almak istiyoruz eşimin dogum tarıhı 04.02.1989 sizce yakın zamanda öyle sürprizde olurmu en azından küçük birşey söylerseniz çok sevinirim gerçekten yazılarınızdan çok etkileniyoruz yazmaya hep devam edin olurmu ? 🙂

  Reply

 • distinguish

  Mart 31, 2017 at 10:02 am

  merhabalar,
  yorumlarınız harika
  13/08/86 saat 19:30 doğumluyum ikili ilişkiler konusunda yorumunuz nedır

  Reply

 • Tuğçe

  Mart 31, 2017 at 8:52 pm

  Merhabalar Zafer bey 16/08/1993 11:30 da doğmuşum yükselenim heryerde farklı çıkıyor sizden doğrusunu öğrenmek istedim teşekkürler 🙂

  Reply

 • Bediha

  Mart 31, 2017 at 11:34 pm

  1984 antalya 20 ağustos 14 30.zafer bey eşimi çok seviyorum genel olarak yorum bekliyorum.eşim 1 ocak 1979 antalya 17.00 oğlak.insallah herşey yolunda gider.

  Reply

 • Bediha

  Mart 31, 2017 at 11:38 pm

  1984 20 ağustos 14 30 antalya.eşim 1979 1 ocak 17 00 antalya.genel olark yorum istiyorum.esimin işi ile ilgilide.birbirimizi seviyoruz.zafer bey sizi hep takip ediyorum.ve sürekli okuyorum.

  Reply

 • DenizDemet

  Mart 31, 2017 at 11:51 pm

  Sevgili Ceyhun bey aslan burcu yükselen aslan ve ay burcum yay nisan ayi hakkında olumlu gelişmeler yasayacakmiyim

  Reply

 • Hilal

  Mart 31, 2017 at 11:55 pm

  23 ağustos 1995 saat:10.45 istanbulda doğdum. Aslan burcu için iş hayatindaki ve aşk hayatındaki belirsizlikler ne olacak.Birde kariyer anlaminda yükselme olabilirmi.Teşekkür ederim.

  Reply

 • hulya

  Nisan 1, 2017 at 12:04 am

  Emeğinize sağlık Ceyhun bey 🙂
  Benim bir sorum olacak cevap verebilirseniz çok memnun olurum 🙂
  02.08.1986 05:15 Gabrova da doğdum.Bu ay ilşki anlamında yeni biriyle tanışma açısından gezegenlerin konumu olumlu mudur?
  şimdiden teşekkür ederim 🙂

  Reply

 • Merve

  Nisan 1, 2017 at 12:28 am

  Merhaba ceyhun bey, 5 Eylül 1984 yılında sabah 3.30 da balıkesirde doğmuşum. Yorumları cevapladığınızı görünce danışmak istedim. 2017 için iş ve aşk hayatımı yorumlarsanız çok sevinirim. Şimdiden teşekkürler Sevgiyle kalın…

  Reply

 • Ebru

  Nisan 1, 2017 at 1:35 am

  Zafer bey 25/07/1981 saat 12 00 civarin da dogmusum yorum alabilir miyim

  Reply

 • julide

  Nisan 1, 2017 at 8:22 am

  Merhaba,7 Ağustos 1971 gece saat 01.00 doğumluyum. Yükselen ikizler,burcum aslan.Ben ay burcu mu ve hangi gezegenlerin etkisi altında olduğumu merak ediyorum.Bir de 2017 nin getireceklerini

  Reply

 • Hilal

  Nisan 1, 2017 at 1:30 pm

  23 ağustos 1995 saat:10.45 istanbulda doğdum.İş hayatı ve aşk hayatındaki belirsizlikler ne olacak.Birde kariyer anlamında yükselme ve iş değiştirme olabilirmi.Yükselen burcumuda söylerseniz çok sevinirim.Teşekkürler.

  Reply

 • jamala

  Nisan 1, 2017 at 3:04 pm

  Merhabalar efendim.1 agustos 1997 dogumluyum.Bu yilin bashinda guzel sheyler yawamadim hic.Yil nasil ilerleyecek Guzel sheyler bekliyormu beni?

  Reply

 • KısacaÖz

  Nisan 3, 2017 at 2:04 pm

  Merhaba Zafer Bey,
  07.08.1984 saat 10:00 doğumluyum. Dediklerinizin hepsini yaşadım. 2016 temmuz da boşanma sürecimiz başladı ocak itibari ile evlerimizi ayırdık, boşandık. Ağzınıza gönlünüze sağlık. Tek sorum olacak, başvuru yapmadığım halde bir iş teklifi aldım. Maddi olarak da şu an çok zorlanmaktayım. Sizce faydalı olur mu? Çok teşekkür ederim şimdiden

  Reply

 • eren

  Nisan 5, 2017 at 7:02 pm

  çokkkkkkkkkkkkkkkkkkk önemliiiii ceyhunnnn beyyyyy yükselenimi takip etmeli güneşimiiiiii hangisini yasarızzzz ?????????????????????????????

  Reply

 • merve

  Nisan 7, 2017 at 8:39 pm

  Zafer bey ben size bir soru sordum aylar önce Doğum bilgilerimi istediniz verdim ama cevap Yok hala. Küstüm, oynamıyorum resmen ya!

  Reply

 • EREN

  Nisan 20, 2017 at 7:29 pm

  yooooookkkkkkkkkkkkkkkk artık 26 nisan yeni ay var iş değişimi demişsiniz !!!!!!!!!!!!!bugun iş yerinden açıklama yapıldı ve 26 nisannnnnda kapatıyoruzzz….bu nedirrr ceyhun bey çok ciddiyim.aslan burcuyum ve yükselenim terazi genelde yükselen olurdu ama bu seferr güneş cukkk oturdu.soru şu yükselenmi güneşmi takip edilmeli.GERÇEKTEN TEBRİKLERRRRRRR……….

  Reply

 • mustafa

  Nisan 22, 2017 at 5:06 am

  Aslan burcuyum 27 temmuz gecesi saat 9 la 11 arası doğmuşum .
  ilk öncelikle hayata karşı çok olumsuz bakıyorum. Olumsuz düşünceler aklımdan çıkmıyor, yaklaşık 2 aydır bunalımda gibiyim, kendimi çok yalnız ve dibe vurmuş hissediyorum. Hayatım çok kötü de geçmiyor fakat yerin dibinde gibi hissediyorum. Roman yazıyorum normalde ve hala bitiremedim bu sebeplerden, işlerimi de aksatmama sebep oluyor. Ölü gibi kopuk yaşıyorum adeta, bu neden kaynaklı? Neyle alakalı bir problemdir ? Nasıl çözüm bulabilirim ? Burcum’la bağdaştırarak anlatabilir misiniz ? şimdiden teşekkür ederim ilgilenirseniz çok sevinirim.

  Reply

 • Jale Serter

  Nisan 25, 2017 at 12:48 pm

  Gecen hafta isten cikarildim.
  Bundan sonra ne olacak, bekliyorum.

  Reply

 • Pingback: Aslan Burcu Mayıs 2017 Yorumu: Kariyer ve Yaşam Alanı

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

https://burcunagore.com/wp-content/uploads/2018/07/planets_footer.png

Takip Edin