Aslan burcu Nisan 2016 yorumu, 7 Nisan Yeniay ve 22 Nisan Dolunay etkileri ile Nisan ayında gerçekleşecek diğer astroloji olayları aslan burcuna göre anlatıyor. Güneş ve Ay tutulmaların etkileriyle başlayıp biten bir aydan sonra, Nisan 2016 bambaşka bir enerjiyle karşımızda değerli dostlar. 2016 yılının temel gündemini oluşturacak Mars/Satürn etkilerinin hayatımıza dahil olacağı zamanlardayız. 2 yılda bir gerçekleşen Mars gerilemesinin, Satürn gerilemesiyle eş zamanlı olarak yay burcunda 2016 yılında gerçekleşiyor olması, 2016 yılının bir geçiş süreci olarak yaşanacağını gösteriyor. Nisan ayı yorumunuz, bu saydığım nedenlerle, sadece Nisan 2016 gündemiyle sınırlı olmayacak. Bir geçiş/hazırlık sürecinin başlangıcında olduğumuz için önümüzdeki 6 ayın gündemini değerlendireceğiz. Aslan burcu Nisan 2016 yorumunuza başlayalım öyleyse 😊

7 Nisan Yeniay Aslan Burcunu Nasıl Etkiler

Nisan 2016 zengin bir içeriğe/gündeme sahip olacak gibi görünüyor çünkü 7 Nisan’da gerçekleşecek Yeniay sırasında Satürn, Uranüs ve Pluto da güçlü enerjileriyle işin içinde olacaklar. Peki kalabalık Nisan 2016 nasıl yorumlanmalı? Uranüsle başlayalım. Uranüs, tıpkı 7 Nisan’daki Yeniay gibi koç burcunda. Bu nedenle, Yeniay gündemine doğrudan müdahil olacaktır. Diyebiliriz ki, Uranüs soslu bir Yeniay bizleri bekliyor. 7 – 13 Nisan aralığında etkin olacak Yeniay’ın aslan burcuna özel olası gündem maddeleri şunlar:
 1. hayatınızda önemli bir açılım evresi başlayacak, sizi meşgul eden mesele sona eriyor
 2. eğitim hayatınıza ilişkin bazı kararlar alacaksınız
 3. yurt dışı bağlantılı konuda (seyahat, ticaret, eğitim, taşınma) adım atacaksınız
 4. şehir değiştireceksiniz veya farklı yollar ortam değiştireceksiniz
 5. kafanızı dinlemenin zamanı geliyor, rahatlamak için fırsat yaratacaksınız
Yeniay sonrasında yaşanacak gelişmeler, 2011 yılından beri koç burcunda bulunan Uranüs’ün katkısıyla, beklenmedik şekilde hızlı/ani gerçekleşebilir. Burada iki ihtimal var: Yaşananlar, size daha fazla özgürlük alanı oluşturabilir veya tersine iradeniz dışında gerçekleşerek sizi bir süre kısıtlayabilir. Uranüs’ün iyi yanı, onun etkisiyle yaşananların, belki ilk başta beğenmeseniz bile uzun vadede lehte sonuçlanmasıdır. Uranüs ilginç bir şekilde bizim için doğru olanı seçer ve önümüze getirir. Umarım ki siz de bu ayrıcalıktan sonuna kadar faydalanırsınız. Bu yönüyle Nisan ayı, her şey olup bittikten sonra, kendinizi rahatlamış/özgür hissedeceğiniz bir dönem olacak. Eğer ki kısa zaman aralığında olmazsa, göreceksiniz uzun vadede rahatlama gelecek. Olur da gelişmeler çok hızlı gerçekleştiği için eliniz kolunuz bağlanmış hissederseniz, zamanın akışına direnmeyin derim. Direnmek de faydasızdır zaten, Uranüs varken akışa bırakmak en iyisidir. Örneğin sebepsiz yere sıkılgan hissederseniz, “benim ne işim var burada/bu işlerle” diye düşünmeye başlarsanız, bunun Uranüs’ten geldiğini bilin istiyorum. Bu noktada bir hatırlatma yapıyorum: Bazen Uranüs etkisiyle birlikte, göz önündeki gerçekleri görmek zorlaşabilir. Bu nedenle sevdiklerinizin tüm uyarılarına rağmen kendi bildiğiniz yolda gittiğiniz için hatalar da yapabilirsiniz. Sevdiklerinizin tek bir ağızdan aynı görüşü dile getirdiği fakat sizin farklı düşündüğünüz bir konu olursa, bu gözle değerlendirmekte fayda var. Pluto etkisiyle devam edelim. Aslan burcuna özel konu başlıklarıyla başlayalım mı?
 1. yapılması gereken birçok iş olması, işleri yetiştirme gayreti
 2. çalışma/iş arkadaşlarınızla yükselen gerginlik veya gündem
 3. gelecek dönem planlarını kusursuz hayata geçirmek için ön hazırlıklar
 4. işe girme, iş değişikliği veya işten ayrılma düşüncesi/girişimleri
 5. sağlık hissiyatını geliştirecek adımlar, beslenme/spor konularına eğilim
7 Nisan’da gerçekleşecek Yeniay’dan bir gün önce, 6 Nisan’da Güneş/Pluto etkileşimi gerçekleşerek Yeniay’a paralel bir gündem oluşturacak. Ardından 18 Nisanda Pluto gerilemesi başlayacak, ki Pluto gerilemelerinde, bu saydığım konularda her şeyin yolunda ve istediğiniz gibi gitmesine yönelik motivasyonunuz güçlü bir şekilde ortaya çıkıyor. Belki çatışmaya daha yatkın oluyorsunuz, belki daha hassas ve detaycı. Sonuçta gelişmeler beklediğiniz/planladığınız gibi gitmediğinde kontrolü ele almak, olaylara bir şekilde müdahil olmak istiyorsunuz. 7 Nisan’daki Pluto etkileşimi, bu motivasyonun ilk kıvılcımını ateşleyecektir. Değerli dostlar, Pluto etkisine yabancı değilsiniz çünkü 2008 yılından bu yana yaşıyorsunuz. Saydığım konulardan en az birinde mutlaka gündem oluşmuştur. Zaten Pluto öyle bir enerji getiriyor ki, bu enerjiyi hayata dahil etmeden yaşamaya devam etmek imkansız hale geliyor. Bu noktada bir önerim olacak. Eğer ki bu konular etrafında gelişen olaylar varsa, 5-11 Nisan arasında konunun alevlenme ihtimali olduğunu bilmenizi isterim. Gündemi anlayabilmek için, Ocak ayına dönmenizi istesem? Yılın ilk 2 haftasında olumlu veya olumsuz bir gündem oluştu mu? Eğer cevabınız evetse, Nisan ayından itibaren bu gündemi şekillendirmeye başlamanızı öneriyorum. Temmuzun ortasına kadar şartları istediğiniz noktaya getirebilirsiniz. Temmuzun ikinci yarısında Pluto kaynaklı enerjinin sona erdiğini hissedeceksiniz. Aslında bir anlamda, odaklanma sona erecek ve rahatlama gelecek diyebiliriz. Satürn etkisine gelince… 1 yılı aşkın süredir yay burcunda olan Satürn, Aralık 2015’te hayatınıza tam olarak dahil oldu. Bu konu üzerinde detaylıca durmuştuk, düzenli okurlarım çok iyi hatırlayacaktır. O günlerde yaşananları da zaten unutmadığınızı düşünüyorum. Satürn kaynaklı gündeme dair bazı konu başlıkları şunlar:
 1. aşk hayatınızda, eşinizle/sevgilinizle ilgili gelişmeler
 2. sevdiğiniz ve güvendiğiniz insanlardan ilgi, sevgi ve saygı beklentinizde artış
 3. ticari/sosyal girişimleriniz: engeller veya hedef büyütme
 4. mutluluk ve tutku arayışı, bu yönde gelişmeler
 5. spor, hareket, cinsellik ve risk arzusunda yükselme, bu konulara odaklanma
 6. varsa çocuklarınızla ilgili konulara yönelim veya çocuk sahibi olma arzusu
 7. kendinizi gösterebilme, ön planda/sahnede olma, değer görme
Satürn etkisi hayatımızı değiştirmeden geçip giden bir etki değildir kesinlikle. Geldiğinde mutlaka hayatımızda yansımaları olur. Şöyle bir düşünün. Geçtiğimiz 1 yılda, bu saydığım alanlarda ağır ağır beklentilerin veya hayatın değiştiğini görüyor musunuz? Örneğin, belki geçmişte hiç aklınızda yokken artık çocuk sahibi olma isteği oluşuverdi. Veya eskiden size gösterilen ilgi ve alakala yeterli geliyordu fakat artık daha talepkar oldunuz. Sevgi ve saygı gösterilerini çok daha fazla bekliyorsunuz yakınlarınızdan. Ya da kendinizi risk almaya daha hazır hissediyorsunuz, bir şeyler ancak riske girince mümkün demeye başladınız. Bu nedenle daha cesursunuz, daha girişkensiniz. Neden ben kendi işimi yapmıyorum diye geçiyor zihninizden, harekete geçmiş olanlarınız da vardır mutlaka.. Nisan 2016 ile birlikte, Satürn etki alanındaki bu konularda “daha çok çabala, eksikleri gider, başarı için sorumluluk almaktan çekinme” motivasyonu daha yoğun olacak. Her gerilemede olduğu gibi, “nereye gidiyorum, neler yapmalıyım” sorularını soracak ve cevaplar arayacaksınız. Satürn gerilemesi nedeniyle oluşan motivasyon değişikliği 7 Nisan Yeniay ile başlayıp Haziran’ın ilk haftasına kadar sürecek. Haziran 2016, çabalarınızın ilk sonucunu alacağınız dönem olacaktır. Not: Bu konuyu Mars gerilemesi başlığında da inceleyeceğiz çünkü Mars ve Satürn etkisini aynı alanda yaşıyorsunuz.

Mars Gerilemesi Aslan Burcunu Nasıl Etkiler

Mars gerilemesi 17 Nisan’da başlıyor ve 29 Haziran’da sona eriyor değerli dostlar fakat gerilemeyle birlikte oluşan gündemin Eylül ayına kadar devam edeceğini söyleyebiliriz. Genel etkilerinden şu yazıda bahsetmiştim: Mars gerilemesinin etkileri Mars ve Satürn aynı burçta olduğu için, konu başlıkları Satürn ile aynı:
 1. mutluluk, romantizm, aşk ve cinsellik isteği
 2. sevgi ve saygı beklentisi, değer görme ve takdir edilme ihtiyacı
 3. risk alma eşiğinin değişmesi, girişkenlik ve cesaret
 4. kendinizi, yeteneklerinizi ve değerinizi ispat etme çabası
 5. içinizde yükselen “ben de varım, bilin ve görün” sesleri
 6. sizin bir parçanız olan çocuklarınıza olan ilginiz, onların hayatı
Henüz okumadıysanız “Mars gerimesinin etkileri” yazısını mutlaka okumanızı öneriyorum. Okuduğunuzu varsayıp devam ediyorum. 😀 Mars enerjisi dinamik ve ataktır, bir çırpıda cesur kararlar aldırır, harekete geçmeye teşvik eder. Geçen ayın başında Mars yay burcuna geçtiğinde, 2016 yılının ana gündemini belirlemiş oldu. 26 Martta gerçekleşen Güneş/Mars etkileşimi sonrasında, Mars’ın taşıdığı enerjinin hayatınızda veya zihninizde somutlaşmaya başladığını söylemek mümkün. Bu aralar aklınızda neler var? Mars heyecan dalgası oluşturduğu için, son zamanlarda bir konunun/fikrin canlanmış olması tesadüf değil. Belki önemli gördüğünüz bir değişiklik yapmaya karar verdiniz veya yeni girişimlere yöneldiniz, belki de bir sorunu aşmak için harekete geçtiniz. Tabi çatışmalı/sorunlu bir ortam da oluşmuş olabilir, düşük bir ihtimal değil. Bu noktada Mars gerilemesi devreye giriyor! Mars enerjisi, gerileme başladığında içe dönük bir hal alır. “Nereye/nasıl gidiyorum?” sorusu önem kazanır, sorgulama başlar. Bir kez karar verildiğinde ise, yeni hedef/yön doğrultusunda kararlı bir çalışma başlar. İşte bu nedenle, 2 yılda bir kez gerçekleşen Mars gerilemesi önemlidir. Yönümüzü ve yolumuzu sorgulamamıza vesile olur, yeni hedefler seçmeye olanak sağlar. Sonrasında sakin ama kararlı şekilde yeni istikamette yol almaya başlarız. Diğer yandan, eğer ki engelleri olan bir yolda ilerliyorsak, bu dönem muazzam çaba sarf etmemiz mümkündür, gerileme hepimize gereken gücü/enerjiyi hediye eder. Gerilemenin ilk evresini 17 Nisan – 22 Mayıs aralığı olarak görebiliriz. 22 Mayıstan sonra, içsel değerlendirme ve çabalama süreci sona erecek; yerini, yön tayin edip harekete geçme sürecine bırakacaktır. Diyebiliriz ki, Mars gerilemeye başladığı ilk noktaya Eylül ayında gelinceye kadar, gündeminiz hep bu konular çerçevesinde şekillenecek. Bu farkındalıkla, olası fırsatları es geçmeyin derim. Mars gerilemesi değerli bir zaman aralığıdır.

22 Nisan Dolunayın Aslan Burcuna Etkileri

Her Dolunayda olduğu gibi, 22 Nisan Dolunayı da bir dönemin sona ermesine vesile olacaktır değerli dostlar. 20 Nisan – 29 Nisan arasında enerjisini hissedeceğimiz Dolunay akrep burcunda gerçekleşecek ve sonucu 27 – 29 Nisan arasında ortaya çıkacak. Sonuçtan kasıt, yönünüzü belirleyen son kararı vermek de olabilir, beklediğiniz bir haberin gelmesi de. Dolunay nihayetinde bir yol ayrımı gibidir, gideceğiniz yolu seçip diğerinden vazgeçmek kaçınılmazdır. İşin ilginç yanı, ne kadar plan yaparsak yapalım, şartlar öyle gelişiyor ki, hayatımızda verdiğimiz kararlar veya aldığımız kararlar hep Dolunay dönemlerine denk geliyor. Elbette tesadüf değil 😊 Dolunayda sonuçlanması/netleşmesi muhtemel konu başlıkları, aslan burcuna özel olarak şunlar:
 1. evinizle ilgili bir konu
 2. bir gayrimenkule ilişkin meseleler
 3. yatırımlarınıza, birikimlerinize yönelik karar
 4. ailenizle, aile büyüklerinizle aranızda süregelen konular
 5. yaşadığınız veya ait olduğunuzu hissettiğiniz ortama/şehre ilişkin kararlar
Son olarak bir hatırlatma yapmak istiyorum. 28 Nisan’da Merkür gerilemesi başlayacak. Merkür gerilemesinin etkilerine değinmeyeceğim, zaten Burcuna Göre okurları artık ezbere biliyor olmalı. 😎 Aramıza yeni katılan okurlarım “Astroloji Rehberi” bölümününden ilgili yazılara ulaşabilirler. Merkür gerilemesi 28 Nisan – 22 Mayıs arasında yaşanacak. Aslan burcu Nisan 2016 yorumunuza yazının sonundaki “yorumlar” bölümünde yapacağınız katkıları bekliyorum. Bu yazıyı aslan burcu olduğunu bildiğiniz sevdiklerinizle paylaşarak bu önemli süreçte onların hayatına katkı sağlayabilirsiniz. Sevgilerimle, Ceyhun]]>