Aslan burcu Nisan 2015 yorumunda, 4 Nisan ay tutulmasının etkilerini anlattım. Biliyorum ki “ay tutulması oldu zaten, daha niye yazıyorsun” diyen okurlarım olacaktır, ay tutulması 9-10 Nisanda kendini gösterecek tam olarak, haberiniz olsun 🙂 Öncelikle güzel bir haber vereyim, Jüpiter 8 Nisanda güzel enerjisini yeniden vermeye başlayacak ve buna en çok siz sevinmelisiniz çünkü Jüpiter aslan burcunda. Ağustos ayına kadar size durmak yok 🙂 Nisan 2015 astroloji gündeminizde şu konular var:

 1. Terazi burcunda ay tutulması: 4 – 10 Nisan
 2. Jüpiter gerilemesi sonunda bitiyor: 8 Nisan
 3. Pluto gerilemesi başlıyor: 17 Nisan
 4. Satürn gerilemesi devam ediyor
Nisanda birden fazla yazı yazacağım,  bu nedenle, gecikmiş olmamın da etkisiyle, bu yazıda sadece ay tutulmasının aslan burcuna etkilerini anlatacağım.

Terazi burcunda ay tutulması: 4 Nisan 2015

Bugün Ay tutulmasını yaşadık, gündüz saati olduğu için de göremedik tabi.  Tutulma sırasında ay terazi burcunda olduğu için, ve olay ay tutulması olduğu için, tutulma terazi burcunda oldu diyoruz ama işin içinde güneş de var tabi ki ve güneş koç burcunda..Bu bilgi ileride lazım olacak, şimdilik burada dursun 🙂 Değerli dostlar, ay tutulması neden önemlidir, bizleri genel anlamda nasıl etkiler, anlatmak istiyorum:
 1. ay tutulması, çok güçlü etkileri olan bir dolunaydır, 5 dolunay gücündedir diyebiliriz
 2. ay tutulması, uzun süredir devam eden bir olayın sonuçlanacağı zamandır, tutulmayı takip eden 5-6 gün içinde sonuçlanır
 3. ay tutulması karar verme zamanın geldiğini gösterir, vereceğiniz karar veya yapacağınız seçim büyük olacaktır
Tanımdan anlaşıldığı üzere, ay tutulması yeni bir gündem oluşturmaz. Zaten bir süredir devam eden bir konunun/gündemin sonuçlanmasına neden olur. Ben gündeminize dair bazı tahminlerde bulunayım, bazı örnekler vererek aslan burcunun tutulmadan nasıl etkileneceğinden bahsedeyim:
 1. uzun süredir zamanınızı olan bir mesele tamamlanacak
 2. büyük bir yoğunluk bitecek, ya da tersine sakin günler sona erecek
 3. bir akrabanız (kuzen/kardeş gibi) ile ilgili mesele varsa, karara varılacak
 4. eğitim hayatınızda bir konu varsa, sonuçlanacak
 5. iş/ev veya bir sebepten mekan değişimi ihtimali varsa, netleşecek
 6. yurt dışı ile bağlantılı gündeminizde sonuç alacaksınız
Bu ihtimalleri sıraladım ama aslında hayatınızda çok büyük bir şeyler oluyor sanırım 🙂 Hem hayatın düzenini/sınırlarını hem de iş ortamını/arkadaşlarını temsil eden alanlarda bir değişim olmak üzere.. Yani, tahmin ediyorum ki, önümüzdeki aylarda hayatınızda çok ama çok büyük bir atılım olacak, siz bir şeylere hazırlanıyor olmalısınız değerli dostlar..Neler oluyor? 🙂 Ben söyleyeyim neler olduğunu: 2 yıldır hepimizin hayatını şekillendiren Uranüs-Pluto etkileşimi, tutulmayla birlikte, hayatımızdaki büyük dönüşüm sürecini önemli ölçüde tamamlamış olacak, kalıcı değişimler yaratacak. Yani aslında çok önemli günler yaşıyoruz. Bir düşünün, hayatınızda 2012 yılında başlayan değişim süreci, bir sonuca bağlanmak üzere olabilir mi? Yazının başında, güneş de koç burcunda demiştim ya, Uranüs de koç burcunda ve Pluto oğlakta..Yani bu ay tutulması sırasında, 2012 yılından beri devam eden olaylar, bu ay tutulmasıyla birlikte sonuca bağlanacaktır veya en azından önemli bir ara sonuç geliyor. Uranüs-Pluto hayatınızda çok önemli değişimler yaratma potansiyeli taşıyor. Ana konu eğitim, yurt dışı bağlantılı bir şey veya hayatınızın çok ama çok güzelleşmesini sağlayan bir olay olacak… Ayrıca, diyorum ya, Jüpiter de geliyor 8 Nisanda, ki tutulma 9-10 Nisan gibi sonuçlanacak. Yani dostlar, tutulma sırasında en iyi ihtimal olmasa bile, sonrasında işler hızla düzelecek. İçiniz rahat olsun. Eminim ki bazı okurlarım Nisan-Ağustos arasında mucizevi sonuçlar elde edecek. Başarılar, bol şans, mutluluk ve tabi sağlık diliyorum 🙂 Sevgilerimle, Ceyhun]]>