Neptün etkisi, Satürn veya Uranüs gibi hayatınızda belirgin bir değişim yaratmaz. Bu nedenle, Neptün etkisini, özellikle Neptün Retrosu sırasında, bilinç altında hissedersiniz. Neptün, 9 Haziran’dan bu yana Retro ve Kasım ayına kadar gerilemesine devam edecek. 

Aslan burcuna göre Neptün Retrosunu anlatmadan önce, burçların tamamını 168 yılda bir gezen Neptün’ün, balık burcunda olduğu önceki dönemlerde doğanlar hakkında bazı bilgiler vermek istiyorum, böylece 2011-2025 yılları arasında çocuk sahibi olursanız, potansiyellerini anlamış olursunuz.

  1. Bilim adamları, fizoloflar: Freud, Tesla, Cicero, Roosevelt, Diesel (dizel motorun mucidi), Montesquieu, Alan Leo (modern astrolojinin en  önemli ismi)
  2. Yazarlar: Oscar Wilde, Voltaire (favorimdir), Maupassant ve Çehov (öykü anlatımın iki büyük ustası),  Montaigne, Conan Doyle (Sherlock Holmes’un yazarı)
  3. Müzisyenler: Bach, Mahler
  4. Ressamlar: Van Gogh, Rimbaud, Gauguin

Bilenler bilir, bu saydığım isimlerin tamamı, bulundukları alanda çığır açan insanlardır. Neptün etkisini anlatırken, sınırların çözülmesi demiştim ya, işte bu insanlar yaşadıkları çağın sınırlarını aşabilen insanlar olmuştur. Bu nedenle, yaşadıkları çağda anlaşılamamışlardır, öyle aşmışlar :) Örneğin Frued, psikolojinin temel kavramsal alt yapısını neredeyse tek başına oluşturmuştur.

ASLAN BURCUNA GÖRE NEPTÜN RETROSU

Aslan burcu, Neptün Retrosu sırasında, birbiriyle ilişkisiz gibi görünen ancak bilinç altında özünde aynı kaynaktan gelen alanlarda etkilenecek. Ben olası senaryoları yazayım, siz hangisi size uyuyorsa seçin-beğenin artık 🙂 Aslan burcu, sahip olduğu güç ve parayı paylaşmak konusundaki tedbirli tavrında aşınmalar yaşayabilir. Örneğin, eşiniz/sevgiliniz veya çevrenizdeki insanlar tarafından finansal olarak kullanılmaya açık hale gelebilirsiniz. Bunun nedeni; paranızı, yeteneklerinizi ve imkanlarınızı başkaları için kullanmaya daha açık hale gelmiş olmanız. Neptün, tanımlarınızı ve kurallarınızı erozyona uğratacağı için, 2011 yılından bu yana paylaşmak konusunda eski kurallarınızın gevşediğini hissedebilirsiniz. Aslan burcu bunu yaşıyorsa, kaynağında Neptün’ün olduğunu bilmeli. Neptün, gücünüzü/paranızı paylaştıkça mutlu olmanıza, imkanlarınızı başkaları için kullandıkça doğru yaptığınızı hissetmenize neden oluyor, sizi bu yönde teşvik ediyor. Ancak Neptün etkisi, hikayede anlattığım yunus gibi görüşünüzün bulanmasına neden olduğu için, kötü niyetli insanlar tarafından kullanılma ihtimaliniz artıyor. Öte yandan, sadece kötü niyetli insanlar tehdit oluşturmuyor; yardıma muhtaç olduğunu gördüğünüz insanları içinde bulundukları durumdan kurtarmak isteyebilirsiniz. Bu nedenle, akla yatkın olmayan kararlar verip, paranızın/gücünüzün azalmasına neden olabilecek adımlar atabilirsiniz. Ancak hayatın dinamikleri çok ilginç 🙂 Aslan burcu, yardımcı olma isteği arttığı gibi, yardım bulma kapasitesinde de artış yaşayacak. Neptün enerjisi, çevrenizdeki insanların size karşı her zamankinden daha yardımsever olmasına neden olacak ancak küçük bir hatırlatma: yardım/destek beklentileriniz bazen mantıksız olabilir, bu nedenle karşılık bulmayabilir. Aslan burcu, Neptün etkisi nedeniyle, zaman zaman melankolik-hüzünlü olabilir. Bir düşünün, son yıllarda eskisine göre daha hüzünlü/tatminsiz misiniz? Eğer cevabınız evetse, bunun sebebi Neptün. Aslında hayatınız 2011 öncesinden farklı olmadığı halde, zaman zaman (sürekli değil) derinden gelen bir hüzün yaşıyorsanız, Neptün Allah belanı deyip geçin 🙂 Aslan burcu için çok iyi bir haberim de var: Neptün, bahsettiğim hüznü atmanız için eşsiz cinsellik deneyimleri yaşamanıza olanak sağlayabilir, hem de 2025’e kadar 🙂 Neptün sınırların çözülmesi diyorum ya, cinsellik konusunda her zamankinden daha rahat olabilirsiniz. Madalyonun diğer yanı, cinsellik konusunda kendinizi yetersiz görmek olabilir – ki siz aslan burcu olduğunuz için bunu ihtimaller arasına almıyorum bile. Özellikle Neptün Retrosuyla birlikte, cinsellik öyle farklı bir anlam kazanabilir ki, kendinizin ve hatta eşinizin/sevgilinizin zor dönemlerinde, mutsuz ve yaralı zamanlarında, cinselliği bir iyileştirme aracı, bir ritüel olarak görebilirsiniz. Kendinizi hiç hissetmediğiniz kadar iyi hissedeceğiniz, rüya gibi deneyimler yaşayabileceğiniz uzun bir dönem, 2011 yılında başladı. Etkilerini yaşıyor olmalısınız, ne demek istediğimi zaten anlamışsınızdır.]]>