Aslan Burcu Mayıs 2016 Yorumu: Maddi Atılımlarda Son 4 Ay

Yazar 

Aslan burcu Mayıs 2016 yorumunuz, Mayıs ayındaki önemli astrolojik olayları ve sonuçlarını aslan burcuna göre anlatıyor, yolunuza ışık tutmayı amaçlıyor.

Aslan burcu olup da son 2 yıldan şikayet eden var mı? Olmasın, olmamalı. Doğum haritanıza özel istisnai durumları bir kenara bırakıp söylüyorum: Kazanımlar ve ilerleme sürecindesiniz değerli dostlar. İddialı ve cesur olanlar çok yol aldı, inşallah siz de “kalıcı kazançlar” edindiniz.

Evet Ocak ayından bu günlere gelinceye kadar 2016 hiç de günlük güneşlik olmadı. Sanıyorum ki <bedel ödeme> zamanı gelmiş hepimiz için. Olsun varsın, güzel günler için zorluklara direnmekse bu işin bedeli, biz o bedeli öderiz.

Mayıs 2016 itibarı ile geldiğimiz nokta şu: Mart sonunda Satürn, Nisan ortasında Mars, geçtiğimiz hafta ise Merkür gerilemeye başladı.❗️Hepimize hayırlı olsun.

Endişelenelim mi? Tabi ki hayır.

Gerileme süreçlerine yönelik genel bir bilgi paylaşmak istiyorum kıymetli okurlarım, ki böylece gerilemelerle ilgili aklınızda net bir izlenim oluşsun.

Saatte 90 km hızla ilerleyen bir araçta yol aldığınızı düşünün. Gezegenler normal seyrinde iken gündüz vakti, düz bir ovada yol alıyorsunuzdur. Yolunuz açık ve nettir.

Gerileme başladığında ise hava kararmış olur, bu nedenle yolunuzu rahat seçemezsiniz, ayrıca artık düz bir ovada değil, yol ayrımları ve virajları olan bir yoldasınızdır. Yavaşlamanız gerektiğini bilirsiniz çünkü ileride yol ikiye ayrıldığında hangi tarafa gideceğinize karar vermek için zamanınız olsun isterseniz.

Mayıs ayındaki gerilemeler, Mayısı işte böyle bir zaman dilimi yapıyor: yavaşla ve yola odaklan.

Aslan burcu Mayıs 2016 yorumu, size ne zaman hızlanıp ne zaman yavaşlamanız gerektiğinden bahsedecek. Ayrıca 8 Mayıs Yeniay, Jüpiter’in değişen etkisi, gerileme evresindeki gezegenlerin etkileri ve 22 Mayıs Dolunay konularına (yol ayrımı) değineceğim.

Hadi başlayalım.

Mayıs 2016 Astrolojik Olaylar ve Aslan Burcuna Etkileri

Jüpiter, geçen yıl Ağustos ayından beri maddi kazanımlar edinmeniz için yanınızda yer alıyor değerli dostlar. Evet Ocak ayından bu yana gerileme sürecinde olduğu için hızınız düştü ama olsun!

9 Mayısta Jüpiter gerilemesi sona eriyor.‼️ Şansın ve fırsatların gezegeni Jüpiter, Eylül ayına kadar normal seyrinde olacak. Kısacası, Jüpiter yeniden sizinle!

Jüpiter etkisini hangi alanda yaşadığınızı bir kez daha hatırlatayım:

 1. iş hayatınız: işe girme, iş değiştirme, konum değişimi
 2. gelirinizde artış, yeni kazanç imkanları
 3. iş hayatınızda itibar artışı, saygınlık edinme
 4. doğru gayrimenkul yatırımları
 5. yatırımlardan kazanç elde etme imkanı
 6. harcamalarda artış, rahat/lüks harcamalar
 7. yurt dışında iş/çalışma

Eminim ki bazılarınız bu etkinin sonuçlarını çoktan yaşamaya başladı. Eğer ki siz onlardan değilseniz, Mayıs-Eylül arasındaki 4 ay için size bazı önerilerim olacak:

Öncelikle cesur olun, büyük düşünün, gerektiğinde risk almaktan çekinmeyin. Yeteneklerinize güvenmelisiniz, sizi ileriye taşıyacak olan yine kendi azminiz ve beceriniz olacak.

Şans sizden yana.‼️

Jüpiter geldiğinde hem istek hem de iyimserlik artar, başarıyı ve mutluluğu getiren de büyük ölçüde budur!

Mayıs ayı gündeminize dönelim.

Mayıs ayının en önemli olayı, kuşkusuz ki son haftasında yaşanacak gelişmeler olacak! Neden?

Mayısın son haftasındaki başlıca olaylara bakalım:

 1. Merkür gerilemesi sona eriyor
 2. Güneş-Mars etkileşimi
 3. Dolunay gerçekleşiyor
 4. Venüs-Mars etkileşimi
 5. Jüpiter-Satürn etkileşimi
 6. Mars yeniden akrep burcuna dönüyor

22 Mayısta Dolunay yay burcunda yaşanacak. Ayrıca gerileme evresinde olan Mars ile Güneş arasında çok önemli bir etkileşim gerçekleşiyor. Jüpiter ile temas edecek olan Satürn de yay burcunda.

Kısacası, yay burcunda yoğunlaşan olaylar/gezegenler, Mayıs’ın son günlerinde bir sonuç doğuracaktır.

Bu noktada önümüzdeki aya dönük bir bilgi paylaşayım: Haziran ayındaki Dolunay da yay burcunda. Tüm bu olayların etkisine ve sonuçlarına Dolunay başlığında değineceğim.

Öncesinde sizden bu yazıyı bir kez daha okumanızı istiyorum (aslan burcu Nisan 2016 yorumu) çünkü Mayıs ayını önemli kılan gelişmeler temel olarak <Mars/Satürn kaynaklı> olacak. Etkilerini Nisan yazınızda detaylıca anlattığım için bu yazıda anlatmıyorum izninizle.

Okudunuz mu? Öyleyse devam edebiliriz.

Mayıs ayına ilişkin olarak vurgulamak istediğim olaylar ve tarihler var:

Birincisi, Jüpiter sayesinde Mayıs’ın ilk haftası son derece güzel etkiler içeriyor. Bir gündeminiz varsa, 1-5 Mayıs arasını seçmenizi öneriyorum.

İkincisi, 10-15 Mayıs arasında Venüs kaynaklı yine çok güzel bir enerji olacak. Venüs varken hem finansal konular hem de ilişkiler olumlu etkiler alır.

Üçüncüsü, Mars/Satürn kaynaklı gündeminizle ilgili devam eden süreç, 22-28 Mayıs aralığında bir ölçüde olgunlaşacaktır. Dolunay etkilerinde bahsedeceğim.

Dördüncüsü; fiziksel yorgunluk, isteksizlik, birçok zorluk çıkması, hedeflerin ertelenmesi, karar değişiklikleri vs. mümkündür. Mars gerilemesinin doğal ürünüdür.

Ayrıca fiziksel anlamda kendinizi sakın zorlamayın, sakatlanma riski hiç olmadığı kadar yüksek.

Son olarak, belki de en önemlisi, Mayıs ayında alacağınız kararların ve girişimlerinizin Merkür gerilemesinin gölgesinde olacağını hatırlayın lütfen.‼️

İlk defa Mayıs ayında aklınıza gelen bir fikre bağlanmayın veya yepyeni bir girişime başlamayın derim.

Merkür gerilemesi varken “şartları zorlamamak”, bu süreci sorunsuz atlatmanın en kestirme yoludur. Sorun çıktıysa ve uğraştıkça kötüye gidiyorsa çözmek için ısrar etmeyin; aniden aklınıza gelen bir şeyi zorluklara rağmen uygulamaya koymayın; beklentiniz hemen karşılanmıyorsa sabredin/bekleyin.

Kısacası kolayca halledilemeyen şeyleri öteleyin gitsin!

Merkür gerilemesi var diye korku içinde kaçışmanın bir anlamı yok fakat gerilemenin farkında olmak gerekiyor. Olmayanı oldurmaya çalışmak doğru değil, heves ve heyecanla ileri atılmak doğru değil, öfkeyle ani kararlar almak hiç doğru değil.

Hayati öneme sahip konularda atılacak ilk adımları ertelemek de yerinde olur diye düşünüyorum. Merkür gerilemesi 22 Mayıs gününe kadar devam edecek. ☿

6 Mayıs Yeniay ve Aslan Burcuna Etkileri

Yeniay değerli bir zaman dilimidir, güzel bir enerjidir çünkü her Yeniay sırasında Güneş ve Ay aynı burçta yer alırlar. Bu sayede odaklanmak, yeni hedefler seçmek ve harekete geçmek mümkün olur. Dolunay ise tam tersidir, Güneş ve Ay karşıt burçlarda yer alır.

Yeniay ile birlikte hayatımızda yeni bir dönem başlarken, Dolunay sonrasında bir dönemin bitişine şahit oluruz.

Peki 6 Mayısta boğa burcunda gerçekleşen Yeniay aslan burcu için neler ifade ediyor? Öncelikle olası konu başlıklarına değinmek istiyorum.

 1. işi ve geliri ilgilendiren, çalışma hayatına yönelik adımlar/kararlar
 2. kariyerinizde yeni bir dönem, bir sıçrama
 3. iş değişimi, işe girmek mümkün
 4. başarı ve saygınlık isteği ile yapılan girişimler
 5. toplumdaki konumunuzu günlendirmek için atılımlar
 6. unvanınızı etkileyen gelişmeler (evlilik, çocuk sahibi olmak vb)

Mayıs ayında <zamanın ruhunu> görmezden gelecek olursak, Yeniay için “kusursuz/harika bir enerji getirecek” diyebiliriz. Süper bir enerjisi var gerçekten.

Fakat zamanın ruhu diye tanımladığımız bir gerçek var, ki onu oluşturan birçok faktör var.

Özellikle Merkür, Mars ve Satürn gerilemeleri, bu güzelim Yeniay ile gelen pozitif enerjiyi doyasıya yaşamayı zorlaştıracaktır.

Yeni adımlar atmak, güzel açılımlar yapmak için elverişli zamanlar değil.. Neden?

Gerilemeyi tarif ederken -yazının başında- bahsettiğim <gece yol alma> durumu var çünkü.

Yine de, eğer ki kendinizi hazır hissediyorsanız ve olumlu bir gündeminiz varsa, mesela daha önce görüştüğünüz bir iş yerinde son bir görüşme yapmanız/kararınızı bildirmeniz gerekiyorsa, endişeye gerek yok. Geçmiş kararınızdan dönmeyin!

Mayıs ayının ilk 10 gününü bu çerçevede değerlendirebilirsiniz, yeter ki sürecin/enerjinin farkında olun ve kendinizden emin olun.

Bu noktada bir hatırlatma: Atacağınız adımlar neticesinde oluşacak yeni durum, ileride bazı düzeltmeler gerektirebilir.

22 Mayıs Dolunay ve Aslan Burcuna Etkileri

Dolunay için bir dönemi sona erdirir demiştik.

22 Mayıs’ta yay burcunda gerçekleşen Dolunay, Haziran ayındaki Dolunay ile birlikte, yılın en önemli Dolunayları listesinde başta yer alıyor.

Neden mi? Dolunay sırasında gökyüzü son derece hareketli olacak, özellikle Mars-Güneş karşıtlığı tek başına büyük bir olay!

Peki olası Dolunay gündemi nasıl olur?

Az önce bağlantısını verdiğim Nisan 2016 yorumunuza atıfta bulunacağım şimdi! Okumuştunuz değil mi?

Nisan yorumunuzda bahsettiğim Mars/Satürn kaynaklı gündem çerçevesinde son zamanlarda ne yaşıyorsanız, gelişmeler o konuda olacak. Zaten bir süredir hayatınızda yer etmiş olmalı.

Mayıs sonunda, bu gündemin bir şekilde olgunlaşacağını, bazı kararlar/haberler alınacağını söylemek mümkün.

Son bir hatırlatma yapayım:

Mayıs sonunda netice alınsa dahi, aynı konu bir şekilde Haziran ayında da gündeme gelecektir. Kısacası, mesele bu ay kapanmayacak. Sevinmek için de üzülmek için de erken! Köprünün altından sular akmaya devam edecektir.

Aslan burcu Mayıs 2016 yorumunuzu, aslan burcu olduğunu bildiğiniz sevdiklerinizle paylaşarak onları ne kadar önemsediğinizi gösterebilirsiniz.

En güzelini yaşamanız dileğimle..

Zafer Ceyhun

Türkiye'nin en iddialı astroloji sitesinin kurucusu ve yazarı

36 Yorum

 1. İbrahim

  06/05/2016

  Yorumunuzu istedim iki kere yazdım cevap vermediniz

 2. candan

  06/05/2016

  Yavaslamak mi? Yataga cakildim! 2 nisandan beri basima gelmeyen kalmadi, simdide belimi sakatladim, hareket bile edemiyorum. Yapmam gereken hersey askiya alindi! Ceyhun Bey ne zamana kadar surecek bu eziyet! Mars in gerilemesi 30 hazirana kadar devam edecek demistiniz o zamana kadar hayatim iptal mi olacak boyle!

 3. elif

  13/05/2016

  Merhaba, yazılarınızı düzenli, takip ediyorum çok teşekkürler.Benim sormak istediğim birşey var, 30 temmuz (gece 02.00 ) 1978 muş ili doğumluyum, erkek arkadaşım 10 aralık 1990 van doğumlu. 26 mayıs 2015te ilişkimiz başladı hep kavga gürültü, birbirimize inanılmaz düşmanlık ettik (o daha beterlerini yaptı ) 5 ocak ve 18 ocakta korkunc olaylar yaşadık şu an ayrıyız,inanılmaz yorgunum bitmiş vaziyetteyim, ancak döneceğini düşünüyorum. evlenmeye karar verirsek düğün için uygun zaman ne zamandır? bir de uzman gözüyle, doğum tarihleri bunlar iken sizce bu ilişkiden hayır gelir mi, kırılmam lütfen acıkca yazın. Çok teşekkür ediyorum selamlar sevgiler

 4. Aysegül

  16/05/2016

  Zafer bey merhaba sizi Yaklasık 1 yıldır takip ediyorm ve sürekli cevap alamasam da size yazıyorm 🙂 Gectigimiz temmuz ayı kariyer anlamında süprizlerle doluydu beklemedigim anda terfiler aldım iliskimde aynı sekilde dolu dizgin ask doluydu ta ki 29 ekime kadar :)) 10.08.1990 23.30 dogumluyum.2,5 yıldır iliskilerimi bi düzene oturtamadm 12 yıldır lisede flört ettigim insanla gecen yıl nisanda bi iliskiye basladm ve 1 kasımda bi anda bitirdi ve gitti.Su an biriyle görüstügünü ögrendim ama bu arada biz de görüsüyorduk ve arkadasım olarak kal diyip duruyordu bana.O da oglak burcu..Cok kadersel olay yasıyorum bu aralar gercekler tokat gibi yüzüme carpıyo bi sekilde ögreniyorm benden gizlenen ne varsa… Yorumlarınız bizim icin bi ısık oluyo lütfen beni bu konuda aydınlatın hem oglak hem benim icin bi de yükselenimi merak ediyorm dogum yeri adana heryerden mutsuzluk yasıyorum bi aslan burcu olarak hic yakısmıyo bana en azından cvp vererek siz mutlu edin beni 🙁

  • Zafer Ceyhun

   17/05/2016

   cevap veririm tabi Ayşegül hanım 🙂 öncelikle sorununuzun tam olarak ne olduğunu anlamadım desem?

  • Aysegül

   17/05/2016

   1.si Yükselenimi merak ediyorum 🙂
   2.si aslanların aşk hayatları ne zaman aslan gibi olacak acaba bi de iliskimin bitis tarihi 29 ekimde ufak bi problem 1 kasımda bitis 🙁 normal bi tarihe mi gelmis sizce tekrar oluru olur mu 🙁

 5. Ceren

  17/05/2016

  Aslan burcuym ve 12 yıldır surekli çalışma ara veren tembel bir yay la beraberdim.tam bir yıldırda ayrı olmamıza rağmen bir belirsizlikle ne hemvar hem yok gibiyiz,aslında görüntü net olmasına karşı bu kararsızlık ve hata yapma endişesi beni çok yordu,adım atmam için net bi tarih verebilir misiniz?bilginize ihtiyacım var..

  • Zafer Ceyhun

   17/05/2016

   yükselen burçlarınızı da öğrenebilir miyim Ceren hanım?

  • Ceren

   17/05/2016

   Hiç bir bilgim yok maalesef, ama ben gece 3 te doğmuş olduğumu,karsi cins yani yay burcundaki sabah 8 gibi doğduğunu biliyorum…ve son 2 yılda yaşadığım olumsuzluklar içinde anı dönüş yapmanız benim için odul oldu,tşk ederim

  • Ceren

   17/05/2016

   15.08.1980
   15.12.1974

 6. Ela Naz

  17/05/2016

  Merhaba Zafer Bey,burç yorumlarınızı 3 aydır çok keyifle takip ediyorum. Burcum aslan, yükselenim terazi, ay burcum ise yay. 2 yıldır boşanmak istiyoruz, eşim dediğiniz gibi şubat ayı başında evi terketti. Fakat henüz davamız açılmadı. Sizce daha beklemelimiyim? Evimi değiştirmek için Ne zaman harekete geçmem gerek. Eşiminde burcu akrep. Yorumunuzu çok merak ediyorum? Teşekkürler, mutlu günler.

  • Zafer Ceyhun

   18/05/2016

   Merhaba Ela hanım,
   neden beklediğinizi anlamadım aslında, bir sebebi var değil mi?

  • Ela Naz

   27/05/2016

   Aslında hep bir umut belki barışabilir miyiz? Yoksa bunlar esasen yazdıklarınız gibi gerçek bir son mu?

 7. Arzu

  24/05/2016

  Zafer bey,iyi geceler
  İlk defa bu kadar modum düşükken size yorum yazacağım.Herkes zor dönemden geçiyor biliyorum ve herkes yaşadığı sıkıntıyı bilir.Güneşim Aslan yükselenim kova.6 mayıs yeniayı ile yeni başlangıç yaptım ve mayısın 10’da bebek beklediğimi öğrendim.Yaşadığım şaşkınlıkla birlikte mutluluk tarif edilemezdi.Şimdi dolunayın o muhteşem bitişlerinden yaşıyorum bebeğimi kaybettim.Şu 12 gün çok yıprattı beni.Allak bullak oldum.Hayati tehlike atlattım,buna şükretsem mi yoksa isyan mı etsem bilemedim.Artık herşeyde olumlu bir yön aramak,olumsuza odaklanmamak için sarfettiğimiz çaba yıldırma noktasında.

 8. Tansa

  29/05/2016

  Bende 3kere yazdim cvp alamadım zafer bey cokkkkk mesgul