Aslan burcu Mayıs 2016 yorumunuz, Mayıs ayındaki önemli astrolojik olayları ve sonuçlarını aslan burcuna göre anlatıyor, yolunuza ışık tutmayı amaçlıyor. Aslan burcu olup da son 2 yıldan şikayet eden var mı? Olmasın, olmamalı. Doğum haritanıza özel istisnai durumları bir kenara bırakıp söylüyorum: Kazanımlar ve ilerleme sürecindesiniz değerli dostlar. İddialı ve cesur olanlar çok yol aldı, inşallah siz de “kalıcı kazançlar” edindiniz. Evet Ocak ayından bu günlere gelinceye kadar 2016 hiç de günlük güneşlik olmadı. Sanıyorum ki <bedel ödeme> zamanı gelmiş hepimiz için. Olsun varsın, güzel günler için zorluklara direnmekse bu işin bedeli, biz o bedeli öderiz. Mayıs 2016 itibarı ile geldiğimiz nokta şu: Mart sonunda Satürn, Nisan ortasında Mars, geçtiğimiz hafta ise Merkür gerilemeye başladı.❗️Hepimize hayırlı olsun. Endişelenelim mi? Tabi ki hayır. Gerileme süreçlerine yönelik genel bir bilgi paylaşmak istiyorum kıymetli okurlarım, ki böylece gerilemelerle ilgili aklınızda net bir izlenim oluşsun. Saatte 90 km hızla ilerleyen bir araçta yol aldığınızı düşünün. Gezegenler normal seyrinde iken gündüz vakti, düz bir ovada yol alıyorsunuzdur. Yolunuz açık ve nettir. Gerileme başladığında ise hava kararmış olur, bu nedenle yolunuzu rahat seçemezsiniz, ayrıca artık düz bir ovada değil, yol ayrımları ve virajları olan bir yoldasınızdır. Yavaşlamanız gerektiğini bilirsiniz çünkü ileride yol ikiye ayrıldığında hangi tarafa gideceğinize karar vermek için zamanınız olsun isterseniz. Mayıs ayındaki gerilemeler, Mayısı işte böyle bir zaman dilimi yapıyor: yavaşla ve yola odaklan. Aslan burcu Mayıs 2016 yorumu, size ne zaman hızlanıp ne zaman yavaşlamanız gerektiğinden bahsedecek. Ayrıca 8 Mayıs Yeniay, Jüpiter’in değişen etkisi, gerileme evresindeki gezegenlerin etkileri ve 22 Mayıs Dolunay konularına (yol ayrımı) değineceğim. Hadi başlayalım.

Mayıs 2016 Astrolojik Olaylar ve Aslan Burcuna Etkileri

Jüpiter, geçen yıl Ağustos ayından beri maddi kazanımlar edinmeniz için yanınızda yer alıyor değerli dostlar. Evet Ocak ayından bu yana gerileme sürecinde olduğu için hızınız düştü ama olsun! 9 Mayısta Jüpiter gerilemesi sona eriyor.‼️ Şansın ve fırsatların gezegeni Jüpiter, Eylül ayına kadar normal seyrinde olacak. Kısacası, Jüpiter yeniden sizinle! Jüpiter etkisini hangi alanda yaşadığınızı bir kez daha hatırlatayım:
 1. iş hayatınız: işe girme, iş değiştirme, konum değişimi
 2. gelirinizde artış, yeni kazanç imkanları
 3. iş hayatınızda itibar artışı, saygınlık edinme
 4. doğru gayrimenkul yatırımları
 5. yatırımlardan kazanç elde etme imkanı
 6. harcamalarda artış, rahat/lüks harcamalar
 7. yurt dışında iş/çalışma
Eminim ki bazılarınız bu etkinin sonuçlarını çoktan yaşamaya başladı. Eğer ki siz onlardan değilseniz, Mayıs-Eylül arasındaki 4 ay için size bazı önerilerim olacak: Öncelikle cesur olun, büyük düşünün, gerektiğinde risk almaktan çekinmeyin. Yeteneklerinize güvenmelisiniz, sizi ileriye taşıyacak olan yine kendi azminiz ve beceriniz olacak. Şans sizden yana.‼️
Jüpiter geldiğinde hem istek hem de iyimserlik artar, başarıyı ve mutluluğu getiren de büyük ölçüde budur!
Mayıs ayı gündeminize dönelim. Mayıs ayının en önemli olayı, kuşkusuz ki son haftasında yaşanacak gelişmeler olacak! Neden? Mayısın son haftasındaki başlıca olaylara bakalım:
 1. Merkür gerilemesi sona eriyor
 2. Güneş-Mars etkileşimi
 3. Dolunay gerçekleşiyor
 4. Venüs-Mars etkileşimi
 5. Jüpiter-Satürn etkileşimi
 6. Mars yeniden akrep burcuna dönüyor
22 Mayısta Dolunay yay burcunda yaşanacak. Ayrıca gerileme evresinde olan Mars ile Güneş arasında çok önemli bir etkileşim gerçekleşiyor. Jüpiter ile temas edecek olan Satürn de yay burcunda. Kısacası, yay burcunda yoğunlaşan olaylar/gezegenler, Mayıs’ın son günlerinde bir sonuç doğuracaktır. Bu noktada önümüzdeki aya dönük bir bilgi paylaşayım: Haziran ayındaki Dolunay da yay burcunda. Tüm bu olayların etkisine ve sonuçlarına Dolunay başlığında değineceğim. Öncesinde sizden bu yazıyı bir kez daha okumanızı istiyorum (aslan burcu Nisan 2016 yorumu) çünkü Mayıs ayını önemli kılan gelişmeler temel olarak <Mars/Satürn kaynaklı> olacak. Etkilerini Nisan yazınızda detaylıca anlattığım için bu yazıda anlatmıyorum izninizle. Okudunuz mu? Öyleyse devam edebiliriz. Mayıs ayına ilişkin olarak vurgulamak istediğim olaylar ve tarihler var: Birincisi, Jüpiter sayesinde Mayıs’ın ilk haftası son derece güzel etkiler içeriyor. Bir gündeminiz varsa, 1-5 Mayıs arasını seçmenizi öneriyorum. İkincisi, 10-15 Mayıs arasında Venüs kaynaklı yine çok güzel bir enerji olacak. Venüs varken hem finansal konular hem de ilişkiler olumlu etkiler alır. Üçüncüsü, Mars/Satürn kaynaklı gündeminizle ilgili devam eden süreç, 22-28 Mayıs aralığında bir ölçüde olgunlaşacaktır. Dolunay etkilerinde bahsedeceğim. Dördüncüsü; fiziksel yorgunluk, isteksizlik, birçok zorluk çıkması, hedeflerin ertelenmesi, karar değişiklikleri vs. mümkündür. Mars gerilemesinin doğal ürünüdür. Ayrıca fiziksel anlamda kendinizi sakın zorlamayın, sakatlanma riski hiç olmadığı kadar yüksek. Son olarak, belki de en önemlisi, Mayıs ayında alacağınız kararların ve girişimlerinizin Merkür gerilemesinin gölgesinde olacağını hatırlayın lütfen.‼️ İlk defa Mayıs ayında aklınıza gelen bir fikre bağlanmayın veya yepyeni bir girişime başlamayın derim. Merkür gerilemesi varken “şartları zorlamamak”, bu süreci sorunsuz atlatmanın en kestirme yoludur. Sorun çıktıysa ve uğraştıkça kötüye gidiyorsa çözmek için ısrar etmeyin; aniden aklınıza gelen bir şeyi zorluklara rağmen uygulamaya koymayın; beklentiniz hemen karşılanmıyorsa sabredin/bekleyin. Kısacası kolayca halledilemeyen şeyleri öteleyin gitsin! Merkür gerilemesi var diye korku içinde kaçışmanın bir anlamı yok fakat gerilemenin farkında olmak gerekiyor. Olmayanı oldurmaya çalışmak doğru değil, heves ve heyecanla ileri atılmak doğru değil, öfkeyle ani kararlar almak hiç doğru değil. Hayati öneme sahip konularda atılacak ilk adımları ertelemek de yerinde olur diye düşünüyorum. Merkür gerilemesi 22 Mayıs gününe kadar devam edecek. ☿

6 Mayıs Yeniay ve Aslan Burcuna Etkileri

Yeniay değerli bir zaman dilimidir, güzel bir enerjidir çünkü her Yeniay sırasında Güneş ve Ay aynı burçta yer alırlar. Bu sayede odaklanmak, yeni hedefler seçmek ve harekete geçmek mümkün olur. Dolunay ise tam tersidir, Güneş ve Ay karşıt burçlarda yer alır. Yeniay ile birlikte hayatımızda yeni bir dönem başlarken, Dolunay sonrasında bir dönemin bitişine şahit oluruz. Peki 6 Mayısta boğa burcunda gerçekleşen Yeniay aslan burcu için neler ifade ediyor? Öncelikle olası konu başlıklarına değinmek istiyorum.
 1. işi ve geliri ilgilendiren, çalışma hayatına yönelik adımlar/kararlar
 2. kariyerinizde yeni bir dönem, bir sıçrama
 3. iş değişimi, işe girmek mümkün
 4. başarı ve saygınlık isteği ile yapılan girişimler
 5. toplumdaki konumunuzu günlendirmek için atılımlar
 6. unvanınızı etkileyen gelişmeler (evlilik, çocuk sahibi olmak vb)
Mayıs ayında <zamanın ruhunu> görmezden gelecek olursak, Yeniay için “kusursuz/harika bir enerji getirecek” diyebiliriz. Süper bir enerjisi var gerçekten. Fakat zamanın ruhu diye tanımladığımız bir gerçek var, ki onu oluşturan birçok faktör var. Özellikle Merkür, Mars ve Satürn gerilemeleri, bu güzelim Yeniay ile gelen pozitif enerjiyi doyasıya yaşamayı zorlaştıracaktır. Yeni adımlar atmak, güzel açılımlar yapmak için elverişli zamanlar değil.. Neden? Gerilemeyi tarif ederken -yazının başında- bahsettiğim <gece yol alma> durumu var çünkü. Yine de, eğer ki kendinizi hazır hissediyorsanız ve olumlu bir gündeminiz varsa, mesela daha önce görüştüğünüz bir iş yerinde son bir görüşme yapmanız/kararınızı bildirmeniz gerekiyorsa, endişeye gerek yok. Geçmiş kararınızdan dönmeyin! Mayıs ayının ilk 10 gününü bu çerçevede değerlendirebilirsiniz, yeter ki sürecin/enerjinin farkında olun ve kendinizden emin olun. Bu noktada bir hatırlatma: Atacağınız adımlar neticesinde oluşacak yeni durum, ileride bazı düzeltmeler gerektirebilir.

22 Mayıs Dolunay ve Aslan Burcuna Etkileri

Dolunay için bir dönemi sona erdirir demiştik. 22 Mayıs’ta yay burcunda gerçekleşen Dolunay, Haziran ayındaki Dolunay ile birlikte, yılın en önemli Dolunayları listesinde başta yer alıyor. Neden mi? Dolunay sırasında gökyüzü son derece hareketli olacak, özellikle Mars-Güneş karşıtlığı tek başına büyük bir olay! Peki olası Dolunay gündemi nasıl olur? Az önce bağlantısını verdiğim Nisan 2016 yorumunuza atıfta bulunacağım şimdi! Okumuştunuz değil mi? Nisan yorumunuzda bahsettiğim Mars/Satürn kaynaklı gündem çerçevesinde son zamanlarda ne yaşıyorsanız, gelişmeler o konuda olacak. Zaten bir süredir hayatınızda yer etmiş olmalı. Mayıs sonunda, bu gündemin bir şekilde olgunlaşacağını, bazı kararlar/haberler alınacağını söylemek mümkün. Son bir hatırlatma yapayım: Mayıs sonunda netice alınsa dahi, aynı konu bir şekilde Haziran ayında da gündeme gelecektir. Kısacası, mesele bu ay kapanmayacak. Sevinmek için de üzülmek için de erken! Köprünün altından sular akmaya devam edecektir. Aslan burcu Mayıs 2016 yorumunuzu, aslan burcu olduğunu bildiğiniz sevdiklerinizle paylaşarak onları ne kadar önemsediğinizi gösterebilirsiniz. En güzelini yaşamanız dileğimle.. Zafer Ceyhun]]>