Aslan Burcu Mayıs 2015 Yeni Ay’ından Nasıl Etkileniyor

Yazar 

Aslan burcu, 18 Mayıs 2015 günü gerçekleşecek Yeni Ay’dan nasıl etkilenecek? Bu yazı cevapları ve önerilerimi içeriyor.

Her ayın, burçlara özgü nitelikleri vardır. Aslan için Mayıs; kariyer, itibar, imaj ve başarı anlamına gelir. Daha doğrusu, bu konular temel motivasyonunuzu oluşturur.

Yeni Ay, artık harekete geçmenin zamanı geldiğini söyler, her zaman “yeni bilgi” ve farkındalık getirme potansiyeli taşır.

Her ay bir kez yaşanan Yeni Ay’ın neden çok ama çok değerli olduğunu Gelin, Yeni Ay Enerjisini Anlatıyorum başlıklı yazımda da anlatmıştım.

18 Mayıs: Yeni Ay

Aslan burcuna göre Mayıs 2015 Yeni Ay gündemini birkaç örnekle anlatayım:

 1. görüntü değişimi kararı vermek
 2. prestij için harcama yapmak
 3. kariyer yolunda yeni bir adım atmak, iş değişimi vb
 4. tanınırlığı/itibarı artıracak bir girişim yapmak
 5. karizmatik olma ihtiyacı duymak
 6. hayattan zevk almak ve güzel yaşamak için kararlar almak
 7. aşk hayatını renklendirmek

Yeni Ay’ın etkisi 18 Mayıs sabah saatlerinde başlayacak, takip eden 5 gün devam ederek 22-23 Mayıs civarı sona erecek.

19 Mayıs: Merkür Gerilemesi

Önceki yazınızda bahsetmiştim ancak tekrar etmekte fayda var: 19 Mayıs’ta Merkür gerilemeye başlayacak. Zaten etkilerini 1 haftadır az-çok yaşıyorduk fakat bundan sonra artacak.

Bu nedenle, Yeni Ay nedeniyle oluşacak harekete geçme isteğine hemen kapılmayın, bir süre direnin.

Örneğin, yeni bir iş fırsatı çıkarsa, Haziran ayına kadar değerlendin. Planlarınızı Haziran’ın ikinci yarısı için yapmanız güvenli bir seçim olacaktır.

Gündeminizi doğru anlayın, “şimdi olmak zorunda” türünden bir şey değilse sabırlı olun. Gerileme sırasında akla gelen fikirler, genelde daha önce üzerinde hiç düşünülmemiş fikirler olur. Bu şekilde alınan kararların sonuçları, genelde beklenenden farklı olur. Bunu hatırlayın.

22 Mayıs: Satürn vs Güneş

Satürn, Mart ayından bu yana geriliyor. Bu sürecin en önemli dönemeçlerinden birisi, 22 Mayıs’ta Satürn ve Güneş’in karşı karşıya gelmesi olacak.

22 Mayısı takip eden günlerde, 15 Mayısta yaşanan Mars-Satürn karşıtlığı sonucu oluşan gündemin devamını yaşayacaksınız.

22 Mayıs, 2 aydır hissettiğiniz ve 13-16 Mayısta zirve yapan baskının azalmaya başlayacağı gün olacak. Bu günden sonra, ne yapmanız gerektiğini daha iyi biliyor olacaksınız.

Satürn gündeminizin detaylarını Mayıs 2015 Yorumları yazınızda anlattığım için yeniden yazmıyorum, konuyu önemseyenler yeniden okumalı.

Önerim

 1. 18 Mayıs Yeni Ay’ı, sadece geçmişte başlanıp bitirilmeyen, bir şekilde yarım kalan işlere yeniden dönüp kaldığınız yerden devam etmek için ideal olacak. Ancak, yine de aceleyle hareket etmeyin çünkü telaş, Merkür gerilemesinde hata yapma ihtimalini artıran temel faktörlerden biridir.
 2. Her şey, başladığı anın enerjisini ilelebet taşır. Bu nedenle, olumsuz bir enerji varken “tamamen yeni” bir şeye start vermek YANLIŞTIR.
 3. Peki hayırlı sonuçlar alma ihtimali yok mudur? Eğer uzun süredir takip ettiğiniz, zaten her şeyine vakıf olduğunuz bir konuysa, elbette hayırlı sonuç alabilirsiniz. Ancak, dediğim gibi, tamamen yeni bir konuysa, riske giriyorsunuz.

Türkiye'nin en iddialı astroloji sitesinin kurucusu ve yazarı

12 Yorum

 1. Gökçe

  18/05/2015

  Teşekkürler. Yine aydınlatıcı bir yazı olmuş. Kendimden bir örnek vereyim: Bugün alışverişe çıktım mesela (imaj meselesi). Ayrıca kariyerim açısından çok önemli biriyle tanışma fırsatı buldum fakat her nedense özgeçmişimin çok da tatmin edici olmayan yerlerinden sorular sordu, sağolsun 🙂 Ah Merkür tam gerileyecek zamanı buldun 😀

  • Zafer Ceyhun

   19/05/2015

   Gökçe hanım merhaba,
   gerilemede zorlamak yanlıştır ama o tanıştığınız kişiyle gerileme sonrası da görüşme fırsatı yaratmaya çalışın..
   yeni ayın fırsatları boşa gitmesin..
   sevgiler, Ceyhun

 2. Damla

  21/05/2015

  Bu mayis ayi bana hic yaramadi butun aksilikler basimdan eksik olmadi surekli sıkıntı icerisindeyim sanirim bunalima girdim Beşiktaşinda etkisi buyuk bunda ..

 3. selda

  22/05/2015

  merhaba ceyhun bey benim bi sorum olucak burcum aslan ama doğum saatim belli değil o yüzden yükselenimi bilmiyorum ve çok öğrenmek istiyorum.bunu öğrenmenin başka bi yolu yokmu acaba ?

  • Zafer Ceyhun

   22/05/2015

   Selda hanım malesef..
   tek yol, yükselen burçların özelliklerinden sizin keşfetmeniz..
   tabi 3-4 saat gibi bir tahmini aralık varsa işiniz daha kolay olur.
   sevgiler

 4. filiz Aktaş

  23/05/2015

  Merhaba ceyhun bey doğrusu kariyer ile ilgili bir şey yasamadim. Lakin bir arkadas tavsiyesi ile kizimi bir ingilizce kursuna kayıt yaptirdik 22 mayısta merkuru hesaba katarsak kötümu yaptım 6 haziran da başlayacak

 5. yeliz

  24/05/2015

  Haziran 10-16 si arasi is hayatimi ve yasamsal olarak cok onemli etkileyecek kararlar almam gerekecek..sizce zamanlama nasil?olumlu sonuclar alacagim bir zaman mi?:(

  • Zafer Ceyhun

   24/05/2015

   Yeliz hanım 11 Hazirandan ne kadar sonra o kadar iyi..
   en doğrusu kararları almanız dileğimle.
   Ceyhun

 6. Nil

  31/05/2015

  Ceyhun bey, merhaba. Arkadaş tavsiyesiyle okumaya başladım. Çok beğendim, kaleminize sağlık. İletişim adresini bulamadığım için buraya yazıyorum. Nerde bizim aslan burçlarının Haziran ayı yorumları?? 🙁

  • Zafer Ceyhun

   31/05/2015

   Nil hanım merhaba, aramıza hoş geldiniz, arkadaşınız sizi çok seviyormuş 🙂
   başak, aslan ve yengeç 1-2 Haziranda yazabileceğim gibi görünüyor, Merkür gerilemesi halleri..önemli birkaç iş aynı anda kapımı çaldı!
   şimdilik son yazdıklarımdan birini okuyup Haziran hakkında genel bir fikir edinebilirsiniz.
   sevgiler, Ceyhun

 7. Sinem

  05/06/2015

  Merhaba Ceyhun Bey,

  Beni ay burcu ve yükselen burcu arasındaki fark hakkında aydınlatır mısınız acaba?

  • Zafer Ceyhun

   05/06/2015

   cevap çok uzun Sinem hanım 🙂
   ama söz, anlatacağım uygun olunca, not aldım.