Güneş tutulması: Boğa Burcunda Aslan burcu, 2013 yılında ilki yaşanan boğa burcu güneş tutulması ile toplumsal statü ve imajları üzerinde yeni bir farkındalık yaşamıştı. 2012 yılından bu yana da gündeminizde aileniz ve/veya evinizi ilgilendiren konular var. Kiminiz yeni ev aldınız, kiminiz taşındınız, belki şehir değiştirmeniz gerekti. Mayıs ayı, 2012 yılında başlayıp 2013 yılındaki güneş tutulması ile bir aşama daha ilerleyen, 2014 güneş tutulması ile yepyeni bir hal alacak ev haliniz ile eviniz dışındaki konumunuz, imajınız, prestijiniz üzerinde etkili bir enerji barındırıyor. Tüm burçlara olduğu gibi, aslan burcu için de 2014 kolay bir yıl olmayacak. Hepimiz, büyük bir dönüşümün ayak seslerini bir süredir duyuyoruz. Hatta toplumsal bir dönüşüm yaşadığımızı söylemek yanlış olmaz, değil mi?

Mayıs ayı, 29 Nisan’da boğa burcunda gerçekleşen güneş tutulmasının, listenizde zirveye çıkaracağı bir gündemle başladı, şu konularla ilgili gelişmeler yaşıyorsunuz:
 
  1. ev hayatınız, eviniz
  2. aile hayatınız
  3. imajınız, statünüz ve kariyeriniz
  4. nasıl bir hayat istediğiniz
Gündeminizde hangisi var tabi bilemiyorum ancak saydığım konulardan birisinin veya birkaçının gündeminizde olduğunu düşünüyorum. Hangisi zihninizi meşgul ediyorsa veya gündeminize girdiyse, kainatın değiştirmeniz, ilerlemeniz, bazı şeyleri geride bırakıp kararlar vermeniz için sizi zorladığı alan.Güneş tutulması sonrasında hayatımız hangi alanda etkilendiyse, o alanda hayatımız kesinlikle öncesinden farklı olur. Hayatımızdaki değişimin illa ki dışımızda gelişen bir şeyden kaynaklandığını düşünmeyin, pek çok zaman biz değişiriz. Örneğin, aile içinde sıkıntılar varsa bunun aile dışında bilinir hale gelmesi ile imajınızın etkilendiğine dair bir stres yaşayabilirsiniz veya içinizde birden evinizin aslında yetersiz olduğuna, daha iyisine layık olduğunuza karar verip değişiklik yapmak isteyebilirsiniz – ki mesele bu tamamen kendi içinizdeki sesin size fısıldadığı bir şeydir. Hatırlatayım, güneş tutulmaları, yepyeni bilgiler, yeni farkındalık ve bilinç seviyesi oluşturur. Bu nedenle, eğer iç sesinizi yeterince dinliyorsanız, zihninizde olan bitenin farkındaysanız, her güneş tutulmasının etkisini çok güçlü yaşarsınız, getirdiği fırsatları değerlendirir, hayatınızı bir adım ileriye taşırsınız. Aslan burcu sabit burç olduğu için siz değişime direnç gösterme eğilimindesiniz, dikkatli olun, hayatınızı daha iyi bir seviyeye taşıma fırsatını kaçırmayın. Dünya değişirken siz yerinizde kalmaya çalışırsanız, sadece değişime direnmenin iç sıkıntısını yaşarsınız.
Benim gündeminizle ilgili öncelikli tahminim eviniz. Belki bir tadilat, belki bir satın alma.İkinci ihtimal, Kendi işinizi yapmıyorsanız, yeni bir kariyer açılımı sonrasında daha iyi/kötü bir mevkiye geçebilir, bu nedenle yaşadığınız evi hatta şehri değiştirmek durumunda kalabilirsiniz. Ayrıca, hayatınızın kalpten/gönülden istediğiniz şekilde ilerlemediğini, gelişiminizi veya  mutluluğunuzu engellediğini düşünüp yeni bir felsefe edinebilirsiniz. Unutmayın, güneş tutulmaları dönüm noktalarıdır, bu süreçte yaşadıklarımız ve kararlarımız hayatımızı kalıcı olarak değiştirir. Bu nedenle, gözleri dört açmakta, olayları dikkatle takip etmekte fayda var.

Akrep burcunda dolunay 

İkinci önemli gün, 14 Mayıs’ta akrep burcunda gerçekleşecek olan Dolunay.Dolunay, güneş tutulmasının yarattığı gündemi pekiştirip bir sonuca ulaşmanızı sağlayacak diye düşünüyorum. Örneğin, ev arayışınız bir sonuca varabilir, ailenizde gelişen olaylar yatışabilir veya toptan kopuş olabilir. Dolunay 4. evinizde olacağı için, desteğe ve şefkate yönelik ihtiyaçlarınızda, bakış açınızda bir dönüşüm olabilir, eskiden destek beklediğiniz insanları artık öyle görmeyebilir veya destek verdiğiniz insanları listenizden çıkarabilirsiniz.
Şunu hatırlatayım, dolunayla birlikte satürn’de 4. evinizde, hem de 2012 yılından bu yana. Bu nedenle gündeminizde sonuca ulaşmak için çok çabalamak zorunda hissedeceksiniz, hatta belki kendinizi yetersiz bulacak, mevcut imkanların çözüm bulmakta işlevsiz olduğunu düşüneceksiniz. Ancak şansın gezegeni jupiter iyi bir konumda, bu nedenle sonuçta istediğinize ulaşacağınızı düşünüyorum.
Dolunayı, öncesinde ve sonrasındaki 4 günü dahil edip değerlendirin, zaten 4 gün önce, yani 10 Mayıs’ta etkisini hissettirmeye başlayacak, gündeminizde yavaş yavaş yükselip 14 Mayıs’ta ilk sıraya yerleşecektir.
Şimdilik sadece ÖZETİ yazdım.
Mars, jüpiter, satürn, uranüs, neptün ve pluto’nun sizi nasıl etkileyeceğine dair detayları önümüzdeki günlerde paylaşacağım 🙂
Huzurlu, güvende hissedeceğiniz bir döneme doğru, mutluluk dilerim 🙂
]]>