Aslan burcu 2015 Mart’ta neler yaşayacak sorusuna cevaplar verdim. Aslan için sıçrama yıllarındayız, eğer doğru adımları atmayı başardıysanız, önümüzdeki yıllarda eskiye göre çok daha güzel bir hayatınız olacak. Bilmeyenler için söyleyeyim, sebebi Jüpiter’in aslan burcunda olması.. Evet birkaç aydır işler rast gitmiyor ama herkes aynı durumda, biraz sabır, Nisandan sonraki 4 ay şans sizden yana. Mart ayı hakkında çok güzel konuşamayacağım, harika bir ay olmayacak. Şöyle düşünün: bu ayı sorunsuz bir şekilde atlatayım, sonrası nasıl olsa güzel olacak. 2015 Mart tarihi bir ay olacak, hepimizin hayatında güçlü değişim rüzgarları esecek. Zirveye tırmanmaya devam edenler de olacaktır ama çoğunluk için sıkıntılı diyebiliriz, değişim her zaman beraberinde stres getiriyor. Mart’ın önemi, 2 yılı aşkın süreden bu yana devam eden Uranüs-Pluto etkileşiminin son bulacak olması. Yani son değişim rüzgarıyla birlikte, hasat zamanı da geliyor. Rüzgar eken fırtına biçecekken, iyilik yapıp denize atanlar Halik tarafından ödüllendirilecektir. Bu ayın gündemi yoğun:

 1. Uranüs-Pluto etkileşimi
 2. Balık burcunda Güneş tutulması
Bu konular uzun uzun anlatılması gereken konular olduğu için ancak 2 yazıya sığar, bu nedenle şimdi sadece birincisini yazacağım, diğeri de önümüzdeki günlerde inşallah. Hadi başlayalım.

Uranüs-Pluto Etkileşimi: 3 – 20 Mart

Bilmiyorum dünya gündemini, bugün yaşananların tarih içindeki yerini ne kadar takip edebildiniz. Ben elimden geldiğinde, astroloji gözüyle inceliyorum ve şunu söyleyebilirim: İnsanlık tarihi bir süreçten geçiyor, ülkeler dağılıyor, insanlar sefalet içinde yaşıyor, milyonlar evlerini terk ediyor, kimisi yollarda, kimisi evlerinde ölüyor/öldürülüyor. Şimdi neden böyle keyifsiz, unutmak istediğimiz bir konuyu yazıyorum ki? Yazıyorum çünkü bunlar Uranüs-Pluto süreciyle ilişkili..İkinci Dünya Savaşından hemen önce, 1930 yılında yine bu etki vardı, sonrası malum. Elbette bu güçlü enerji bireysel olarak hepimizi etkiyor, nasıl ki ülkelerin sınırları, siyaset, insanlığın bilinç seviyesi değişim yaşıyorsa; bizim hayatımız, hayata bakışımız da değişim içinde. Bu değişimden aslan burcunun payına ne düşüyor, ona gelelim, değil mi? Geçen yıl 20-30 Nisan arasında yaşadıklarınızı hatırlıyor musunuz? Hatırlanacak kadar önemli bir şeyler yaşanmış olmalı, düşünün. Bu ay benzer olaylar yaşayacaksınız. Ben kendi deneyimimi paylaşayım: Burcuna Göre’yi 23 Nisan’da kurdum, hayatım ve hayata bakışım tamamen değişti. Sizin gündeminizde şuna benzer şeyler yaşanmış olmalı:
 1. size yük olan insanlardan/işlerden kurtuldunuz
 2. sıkıcı hayat size göre değil, dolu dolu yaşamak istiyorsunuz
 3. hayata bakışınız değişti, belki birisi yepyeni bilgiler getirdi
 4. eğitim hayatınız (üniversite gibi) size yeni ufuklar açtı
 5. hayatım artık çok daha farklı olmalı dediniz, içiniz coşku ve cesaret dolu
 6. kendinizi kitaplara verdiniz, seyahatler arttı, keşfediyorsunuz
 7. yurt dışı bağlantılı bir gündeminiz var
 8. eğlenceli bir hobi peşindesiniz, yerinizde oturmuyorsunuz
 9. stres size göre değil, hayat endişeli olmak zorunda mı?
 10. sağlığınızla ilgili sorunlar yaşadınız, çok korktunuz, hatta şok oldunuz
 11. kendinizi iyi hissetmek için tıbbi destek alıyorsunuz
 12. ilaç kullanıyorsunuz, belki yüksek enerji için belki bir sorunu çözmek için
 13. spora başladınız; daha sağlıklı, dinç ve güçlü olmak istiyorsunuz
 14. alkole düşkünlüğünüz de artmış olabilir, belki bu bir sorun oldu
 15. yaşadığınız şehir/ülke değişti, başka tarz bir hayat yaşıyorsunuz
 16. iş arkadaşlarınızla çatışmalar yaşadınız, ezip geçmek istiyorsunuz
 17. işbirliğinin gücünü fark ettiniz, kritik insanlarla ilişkiler geliştiriyorsunuz
Bu saydıklarımdan en az birisi, 2012 yılından bu yana sizin hayatınızın en büyük konusu olmuş olmalı, tabi hangisi olduğunu sadece siz biliyorsunuz. Yukarıda saydıklarımın ötesinde bir çok ihtimal var elbette, onları da genel hatları ile yazayım: Uranüs etkisiyle birlikte, hayatınızın dar bir çerçeveye hapsolduğunu fark ettiniz. Etrafınızda aynı insanlar, sıkıcı konuşmalar, gereksiz koşturmaca, faydasız işler ve görevler. Yolunuz tıkandı, “buraya kadar” dediniz ve keşfe çıktınız. Eğer hayalinizde daha çok para varsa onun peşindesiniz; daha mutlu/özgür bir hayat istediğinize karar verdiyseniz, gerekeni yapıyorsunuz; artık evlenmeli ve çocuk sahibi olmalıyım dediyseniz, adımlarınızı hızlandırdınız. Sonuçta mevcut hayatınız size yetmez oldu, sınırları aşmaya karar verdiniz. Pluto etkisiyle birlikte, işinizin asıl güç kaynağınız olduğunu fark ettiniz. Kazanıyorsunuz, bir düzeniniz var ve bunu kaybetmek istemiyorsunuz. Diğer yandan, iş ve sosyal hayatınızın düzeni içinde size zarar verdiğini gördünüz her ne varsa düzeltmeye karar verdiniz. Beslenme düzeninden tutun da günlük işlerin yarattığı strese kadar her türden soruna odaklandınız. Bunu yapmaya mecbur kaldınız aslında çünkü sorunlu iş ortamı ve iş arkadaşları istemiyorsunuz. Sizden hem enerji hem zaman çalıyorlar. Gergin geçen günlere tahammülünüz yok. Daha sağlıklı bir hayat düzeni için, zarar görmemek adına, sorunlu alanları buldunuz ve çareler ürettiniz. Mart ayının konusu bunlar olacak işte. Peki nasıl gelişmeler olabilir?

3 Mart – 10 Mart

3 Mart – 10 Mart arasında Venüs’ün güzelleştirici enerjisi ortama hakim olacak. Bu süreç en çok size yarayacaktır. Yukarıda saydığım konularda süregelen gündeminizde bir rahatlama, bir açılım olacağını düşünüyorum. Diğer yandan, Venüs demek eş/sevgili demek, hayatınızdaki insanlarla ilişkilere odaklanmak demek..Bu nedenle başta eşiniz/sevgiliniz olmak üzere, iş ve sosyal ortamdaki insanlar da dahil, ilişkileriniz yeniden hareket kazanacaktır. Sorunlar varsa çözülebilir. Sevgilisi olmayanlar içinse önemli bir fırsat olacağını düşünüyorum çünkü sürpriz karşılaşmalar ve teklifler için ideal bir atmosfer olacak. Martın ilk 10 gününde fırsatları iyi değerlendirmelisiniz.

11 Mart – 15 Mart

11 – 15 Mart arasında Venüs gidecek yerine Mars gelecek. Koç burcundaki Mars size enerji getirecektir ama işler istediğiniz gibi gitmiyorsa, huzursuz bir enerjiyle mücadele etmek zorunda kalacaksınız. Mars enerjisi agresif bir enerjidir, hızla hareket etmek ister, sinirli/fevri olmaya neden olur. Mars çatışmayı temsil eder. Bu nedenle, 11 – 15 Mart arasında, atmosfere öfke hakim olacak. Bundan en az siz etkileneceksiniz diye düşünüyorum ama diğer insanlar sizin gibi olmayacak. Bu nedenle kavga gürültü artabilir. Siz sakin olun, tansiyonu yükseltmemeye çalışın çünkü 15 gün içinde bu enerji geçip gidecek. 10 Mart sonrasında her türlü olumsuz olaydan uzak durun. Sorunlu/kavgalı olduğunuz insanlar varsa aynı ortamda bulunmamaya özen gösterin, kısacası riskten uzak durun. Mart, sadece bireysel olarak değil toplumsal olarak da işleri zora sokacak. Bu nedenle öfkenin sokağa taşabileceğini, ülkemizde çatışma ortamı oluşabileceğini akılda tutarak, olabildiğince tedbirli olun. Ayrıca hatırlatma fayda görüyorum: cinsel saldırı/istismarın tetikleyici gücü Mars-Pluto etkileşimi bu süreçte etkin olacak. Mart ayında size önemli bir görev düşüyor: hem kendi öfkenizi kontrol edin, hem de kendinizi öfkeli insanlardan koruyun. Biliyorsunuz, Nisan ayından sonra hissiyat ve enerji değişecek, ne yapacaksanız 10 Nisandan sonra yapın.

16 Mart – 20 Mart

Mart ayının ilk 15 gününde yaşadıklarınız sonucunda gündeminizi oluşturan gelişmeler, 16 – 20 Mart arasında zirveye tırmanacaktır. Bu nedenle eğer sorunlu bir gündeminiz varsa tedbirli olun, yüzleşmekten kaçının, öfkeli insanlardan uzak durun. Tersine büyük bir atılım peşindeyseniz, hiç durmayın devam edin. Martın şifresi bu 🙂 Değerli okurlarım, Bir süredir Siteden, Facebook ve Twitter’dan sorduğunuz sorularınızı yanıtlayamadığım için ne kadar mutsuz/huzursuz olduğumu bilmenizi istiyorum. 6-10 Şubat arasında hayatımız değişecek demiştim ya, benim hayatım hem hızlandı hem de zorlaştı. Nisan ayına kadar aynı anda birçok işle ilgilenmem gerekiyor, bu nedenle sizlere yeterince zaman ayıramıyorum, lütfen affedin. Nisanda aranıza döneceğim inşallah 🙂 BurcunaGöre’yi Facebook sayfasından takip edin mutlaka, duyuruları oradan yapıyorum. Sevgilerimle, Ceyhun]]>